Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2012., 20:31   #1
Polo Classic - ler gas

Pozdrav. Kad upalim auto jedno pola minute radi nemirno na leru. Obrtaji variraju negdje od cca 600 do 1000. Nakon toga se smiri, ali kao da mi ne prima gas bas najbolje. A ako dodam gas prije nego sto prestane divljat isto se smiri. Dali netko ima neku ideju o cemu bi se tu moglo raditi. Inace radi se o benzincu 1.4 mpi.
Dag is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 20:42   #2
Ler motoric gasa na prvi balun...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 23:06   #3
Jesi pogledal svjećice i kablove
martin1410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 23:09   #4
Nema on motorić ler gasa nego klapnu. Ta klapna upravlja sa gasom uz pomoć senzora koji su u njoj. Kad ona rikne, nema pomoći, ide nova.
Većinom ler gas varira na gore, tipa 1200 okretaja a kod tebe je obratno, na dolje no efekat je isti.
Probat očistit klapnu i resetirati je. Reset se obično obavi da otpojiš akumulator na 5min ili neki motori zahtijevaju vagcom.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 23:20   #5
Quote:
Dag kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Kad upalim auto jedno pola minute radi nemirno na leru. Obrtaji variraju negdje od cca 600 do 1000. Nakon toga se smiri, ali kao da mi ne prima gas bas najbolje. A ako dodam gas prije nego sto prestane divljat isto se smiri. Dali netko ima neku ideju o cemu bi se tu moglo raditi. Inace radi se o benzincu 1.4 mpi.
Kad ga upališ hladnog ili i kad ga upališ a motor topao?
Ako je prva verzija može biti i senzor temperature(Zeleni na račvi vode kraj termostata),može biti lambda sonda.
Klapna može biti uzrokom u oba slučaja..Nju možeš skinuti i očlistiti.I onda je treba prilagoditi..
Druga opcija je da netko drži gas na 3-4 tis okretaja a ti sa sprejem za čišćenje karburatora špricaš u klapnu, a ovaj koji drži gas ga nesmije pustiti jer će se auto ugasitii..I tako u par navrata dok se ne poboljša..
Ova prva verzija je bolja ali ako nisi spretan probaj s drugom verzijom i vidi hoće li biti bolje...Nova klapna je preskupa pa probaj ovo..
Evo nešto s vwcluba pa se spominje i netko tko je riješio problem:
http://www.vwclubcroatia.com/forums/...8184&hl=klapna
http://www.vwclubcroatia.com/forums/...8788&hl=klapna

Zadnje uređivanje Vwovac : 04.03.2012. at 23:31.
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 17:34   #6
Ocistio sam klapnu i odspojio klemu sa akumulatora nakon toga na desetak minuta. Medjutim auto sad jos gore radi cini mi se. obrtaji mu padaju skoro do granice gasenja auta. a i ne smiruju se kad mu dam gas. Dali ipak moram ic na kompjuter ili ce se mozda kroz par dana vratit u normalu kao sto sam negdje vec procito. Btw, klapna je bila prljava prilicno.
Dag is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 18:06   #7
Moraš napravit adaptaciju klapne svaki put kad diraš nekaj po njoj
martin1410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 09:46   #8
Quote:
Dag kaže: Pogledaj post
Ocistio sam klapnu i odspojio klemu sa akumulatora nakon toga na desetak minuta. Medjutim auto sad jos gore radi cini mi se. obrtaji mu padaju skoro do granice gasenja auta. a i ne smiruju se kad mu dam gas. Dali ipak moram ic na kompjuter ili ce se mozda kroz par dana vratit u normalu kao sto sam negdje vec procito. Btw, klapna je bila prljava prilicno.
Nisi odgovorio na moje pitanje:
Kad ga upališ hladnog se tako ponaša ili i kad je motor topao?
Odgovorio sam ti za meni poznate opcije...
Adaptacija klapne je potrebna samo kad se klapna skida dolje sa auta.Jesi je ti skidao?
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 10:36   #9
Quote:
Vwovac kaže: Pogledaj post
Adaptacija klapne je potrebna samo kad se klapna skida dolje sa auta.?
zašto bi morao radit adaptaciju kad skidaš klapnu ?
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 15:05   #10
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
zašto bi morao radit adaptaciju kad skidaš klapnu ?
Pa kad je skida onda će je i rastavit da bi je očistio ne?
A kad je vrati nazad vjerojatnost da će biti dobro podešena je mala..
I većina ovih novijih modela kojima je elektormotrić u njoj a nije mehanička veza(sajla između pedale gasa i klapne kao kod starijih modela) traži adaptaciju prek dijagnostike..Jedan je napisao kako točno na ovom mom linku na vwforum..
Čekaj Rent-a da se javi sa stručnije strane,ipak on to radi svakodnevno..
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 16:02   #11
Mislim da nema potrebe radit adaptaciju, barem ja nisam na svome to nikad radio, uvijek je to klapna sama odradila, kad dodaš kontakt vidiš kako se krila miču, isto kao radiš preko vagcoma.
Ovdje je nešto drugo u pitanju, falična klapna ili neki od senzora daje krive podatke, poput map-a ali njega može i vakum zezat ako negdje ima neka rupica.
Treba ići dio po dio, eliminirat osnovno poput vakuma pa onda testirat svaki senzor pojedinačno (lamda, map i rashladna).
I mene zanima dali to radi kad je hladan ili topal?
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 16:48   #12
[QUOTE=Vwovac;38408431]Pa kad je skida onda će je i rastavit da bi je očistio ne?
QUOTE]

eto vidiš . navedi razlog skidanja . prije nisi spomenuo čišćenje .
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 20:04   #13
Quote:
Vwovac kaže: Pogledaj post
Nisi odgovorio na moje pitanje:
Kad ga upališ hladnog se tako ponaša ili i kad je motor topao?
Odgovorio sam ti za meni poznate opcije...
Adaptacija klapne je potrebna samo kad se klapna skida dolje sa auta.Jesi je ti skidao?
Ispocetka na hladno, ali ne uvijek. Zadnja dva dana stalno i na toplo i na hladno. Evo danas ujutro jos je bilo malo turiranja. Poslije toga cijeli dan relativno ok. Cak mi se cini da prilicno bolje radi nego kad se pocelo to dogadjat prosli tjedan. Dosta mirno sa jako malim oscilacijama u obrtajima. A klapnu nisam skroz rastavljao, ona je ostala u onom svom kucistu, samo sam ju benzinom i kistom dobro natopio i ocistio sa jedne i druge strane, bila je stvarno puna garezi. Nakon toga otpojio klemu, vratio ju nakon desetak minuta i to je to. Nadam se da ce se za koji dan potpuno vratit u normalu. Javim. Poz i hvala svima.
Dag is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 00:08   #14
Quote:
Vwovac kaže: Pogledaj post
Kad ga upališ hladnog ili i kad ga upališ a motor topao?
Ako je prva verzija može biti i senzor temperature(Zeleni na račvi vode kraj termostata),može biti lambda sonda.
Klapna može biti uzrokom u oba slučaja..Nju možeš skinuti i očistiti.I onda je treba prilagoditi..
Druga opcija je da netko drži gas na 3-4 tis okretaja a ti sa sprejem za čišćenje karburatora špricaš u klapnu, a ovaj koji drži gas ga nesmije pustiti jer će se auto ugasitii..I tako u par navrata dok se ne poboljša..
Ova prva verzija je bolja ali ako nisi spretan probaj s drugom verzijom i vidi hoće li biti bolje...Nova klapna je preskupa pa probaj ovo..
Evo nešto s vwcluba pa se spominje i netko tko je riješio problem:
http://www.vwclubcroatia.com/forums/...8184&hl=klapna
http://www.vwclubcroatia.com/forums/...8788&hl=klapna
[QUOTE=vampir001;38409709]
Quote:
Vwovac kaže: Pogledaj post
Pa kad je skida onda će je i rastavit da bi je očistio ne?
QUOTE]

eto vidiš . navedi razlog skidanja . prije nisi spomenuo čišćenje .
Khm khm...Kako molim?Baci oko na boldano..
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 07:58   #15
[QUOTE=Vwovac;38413687]
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
Khm khm...Kako molim?Baci oko na boldano..
ne taj nego ovaj dio . tu nema govora o čišćenju nego samo o skidanju

__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 22:46   #16
Evo da se javim kako sam i rekao. Polo nakon čišćenja klapne radi ok. Nemam daljnjih problema sa radom motora. Hvala na pomoći ekipo. Pozdrav.
Dag is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 17:40   #17
Quote:
Vwovac kaže: Pogledaj post
Kad ga upališ hladnog ili i kad ga upališ a motor topao?
Ako je prva verzija može biti i senzor temperature(Zeleni na račvi vode kraj termostata),može biti lambda sonda.
Klapna može biti uzrokom u oba slučaja..Nju možeš skinuti i očlistiti.I onda je treba prilagoditi..
Druga opcija je da netko drži gas na 3-4 tis okretaja a ti sa sprejem za čišćenje karburatora špricaš u klapnu, a ovaj koji drži gas ga nesmije pustiti jer će se auto ugasitii..I tako u par navrata dok se ne poboljša..
Ova prva verzija je bolja ali ako nisi spretan probaj s drugom verzijom i vidi hoće li biti bolje...Nova klapna je preskupa pa probaj ovo..
Evo nešto s vwcluba pa se spominje i netko tko je riješio problem:
http://www.vwclubcroatia.com/forums/...8184&hl=klapna
http://www.vwclubcroatia.com/forums/...8788&hl=klapna
Pozdrav!

Imam audi A4 B5 1998g 1.8 benz i imam slican problem.

Dok je auto hladan jako variraju okretaji, toliko da se cesto i ugasi. Tek kad se zagrije na radnu temperaturu 85 stupnjeva onda prestane tako jako varirati. Do tada (zgrijan na 60 stupnjeva) jos uvijek varira.

Napravljen je servis, promjenjene svjecice i dijagnostika. Klapna je nakon svega rekalibrirana....
...od tad su poceli problemi!
Inkognito... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.