Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2012., 22:33   #681
Zakon o poticanju zapošljavanja

http://www.zakon.hr/z/528/Zakon-o-po...%C5%A1ljavanja
caps is offline  
Old 12.06.2012., 22:42   #682
Ja sam bila možda 10 dana na burzi, ako i toliko.
Počela sam prije 2 mjeseca i za sad sam isto jako zadovoljna iako ja u jednoj školi volontiram, a mentorica mi je u drugoj. Tako da jedan dan u tjednu odlazim kod mentorice slušati satove, a ostale dane sam po potrebi u drugoj školi koja me vodi kao volontera.
Iako sam koji put mijenjala neke učiteljice iz produženog boravka što uopće nema nikakve veze s mojom strukom, nije mi uopće bio problem s obzirom da se to dogodi (u mojih 2 mjeseca rada) možda jednom svaka 2 tjedna. Jedno iskustvo više..
__________________
Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretniji, a još čudnije kako nam često baš to malo nedostaje...
DraMaRi is offline  
Old 13.06.2012., 12:56   #683
KONČAR

Da li neko od forumaša zna da li je točno da će Končar napraviti natječaj za stručno osposobljavanje gdje bi se tražilo oko 50 ljudi.Inženjeri i tehničari iz područja elektrotehnike i strojarstva, informatike itd.
To je trebalo da bude objavljeno oko 10.6. ali još ništa
dragec84 is offline  
Old 13.06.2012., 15:31   #684
Quote:
DraMaRi kaže: Pogledaj post
Ja sam bila možda 10 dana na burzi, ako i toliko.
Počela sam prije 2 mjeseca ....
Novi Zakon je stupio na snagu prije 10-ak dana, i tko se zapošljava nakon toga po ovoj mjeri mora biti minimalno 90 dana na zavodu i nema više dobne granice od 29 godina.
abondazieri is offline  
Old 13.06.2012., 15:42   #685
Quote:
anna_maria kaže: Pogledaj post
koliko sati moras slusati, a koliko drzati, u gimnaziji?
70-35 ili 30-10?

i da, 90 dana je uvjet!
70-35. Tete sa biroa svaki mjesec nazovu u školu tajnicu ili pedagoga i provjere dolazimo li redovito i izvršavamo li svoje obaveze pa onda to nekako rasporediš i ispadne da svaki mjesec odslušaš 8, a održiš 4 sata
dora87 is offline  
Old 13.06.2012., 23:27   #686
Danas su me primili u jednu firmu u Zagrebu na stručno osposobljavanje Kako je blizu HZZ-a skoknuo sam do svoje savjetnice da ju pitam o daljnjoj proceduri i da uzmem sve potrebne papire. Također malo sam ju ispitao u vezi svega što se priča o ovoj mjeri.

Dakle najvažnije što mi je rekla je slijedeće: ukoliko se zaposlite i odlučite odustati NE SNOSITE NIKAKVE SANKCIJE kao posloprimci. To je novina koja vrijedi od 1.6. kad je novi Zakon stupio na snagu. Prije je bila ta odredba o povratu zarađenih para ukoliko se bez valjanog razloga jednostrano prekine takav odnos. Znači mi kao posloprimci odnosno osobe koje koriste tu mjeru ne snosimo ama baš nikakve sankcije. Sankcije može snositi samo posloprimac i to u slučajevima:

-da se ispostavi da posloprimac radi prekovremeno ili subotom i nedjeljom
-da se ispostavi da posloprimac radi poslove koji nemaju veze sa navedenim radnim mjestom (karikirala mi je tipa oni pošalju inspekciju i zateknu nekog ko je zaposlen kao pripravnik u računovodstvu da pere podove i sl )

Tak da bi trebalo malo proučiti dublje taj zakon jer su se stvari očito promjenile u odnosu na prije.
gylco is offline  
Old 14.06.2012., 08:39   #687
ma samo da se zna, ne kažem da je meni tako loše, nego jednostavno nemam posla (a koliko vidim ni pravi zaposlenici nemaju posla), prvih mjesec dana sam ih doslovno vukla za rukav nebi li mi nešto dali da radim, sad sam pustila mozak na pašu .. evo primjera mojih kolegica koje su u drugim odjelima na stručnom osposobljavanju njima je super, sve rade jednako kao i pravi zaposlenici... ovisno u kojem odjelu potrefiš, normalno ako si u računovodstvu da ćeš imat posla...

e i da čitala sam malo naša prava, u glavnom ako poslodavac ne ispunjava uvjete koji su mu propisani (npr. ako pereš podove) možeš se žalit pismenim putem mentoru, njegovom nadleženom i hzz-u, sad koliko je to pametno...
u takvim slušajevima poslodavac nosi sankcije...

i mislim da se po novom trudnice vraćaju na posao, al nisam sigurna...

kissi kissi svima
Saipem is offline  
Old 14.06.2012., 15:29   #688
molim ako netko zna dal se onaj obrazac zahtjeva SO i prijava potrebe za radnikom mogu isprintat doma (crno-bijelo) ili se baš mora ić u HZZ?

Pošto sam sad saznala da će me uzet u jednoj firmi, a HZZ danas više ne radi..
__________________
ursula1000 is offline  
Old 15.06.2012., 13:35   #689
Evo dobila sam mail iz Ureda predsjednika RH za postupak profesionalne selekcije za iduću srijedu u 8 h na HZZ-u....
credica is offline  
Old 15.06.2012., 13:59   #690
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...-814-kuna.html
lilyp is offline  
Old 15.06.2012., 16:37   #691
Moš' mislit
__________________
ursula1000 is offline  
Old 15.06.2012., 17:38   #692
Quote:
credica kaže: Pogledaj post
Evo dobila sam mail iz Ureda predsjednika RH za postupak profesionalne selekcije za iduću srijedu u 8 h na HZZ-u....
Koje radno mjesto? Koja struka?
malimrav85 is offline  
Old 15.06.2012., 18:07   #693
Quote:
malimrav85 kaže: Pogledaj post
Koje radno mjesto? Koja struka?

Struka ekonomija, a radna mjesta su: radno mjesto stručnog suradnika, 2 polaznika/polaznice u Koordinaciji savjetnika Predsjednika odnosno stručnog suradnika 2 polaznika/polaznice u Protokolu Predsjednika Republike
I da, isti mail je dobilo još 22 ljudi jer je žena koja je slala mail stavila sve mailove na koje je slala pod primaoce pa sam mogla vidjeti koliko je još ljudi dobilo isti mail.
credica is offline  
Old 18.06.2012., 11:22   #694
Zavod za zapošljavanje podružnica Zagreb zapošljava desetak pravnika i ekonomista preko ovih mjera.Imate na webu hzz-a sve o natječaju.

Za inženjere tehničkih struka još nema ništa.Ni jedno ministarstvo se nije uključilo u ovo osim Financija i to opet za ekonomiste i pravnike.

Inače odbijeno je oko 180 zahtjeva za ovu mjeru, kaže ministar Mrsić, jer tvrtke ne udovoljavaju zahtjevima. Oni koji su u zadnjih godinu dana dali otkaze ili ne isplaćuju dobavljačima ili porez državi nemogu ući u ove mjere.
A to je pola firmi u državi
dragec84 is offline  
Old 20.06.2012., 12:30   #695
ej jel ima neko da je bio na testiranju u ministarstvu financija ili zavodu za mirovinsko? mene jos nisu zvali..
ssanjo is offline  
Old 20.06.2012., 12:58   #696
Quote:
ssanjo kaže: Pogledaj post
ej jel ima neko da je bio na testiranju u ministarstvu financija ili zavodu za mirovinsko? mene jos nisu zvali..
Nisu ni mene još zvali. Ja sam danas bila na testiranju za ured predsjednika rh.
credica is offline  
Old 20.06.2012., 13:26   #697
Quote:
credica kaže: Pogledaj post
Nisu ni mene još zvali. Ja sam danas bila na testiranju za ured predsjednika rh.
kako je to izgledalo? ja sam za 10 dana...
malimrav85 is offline  
Old 20.06.2012., 14:57   #698
Jel tko zna kako izgleda testiranje u zavodu za zaposljavanje? Sta se moze ocekivat i sl.? Ja sam danas mailom dobio poziv za sutra u 14h (Osijek).
walter_1 is offline  
Old 20.06.2012., 16:02   #699
Quote:
malimrav85 kaže: Pogledaj post
kako je to izgledalo? ja sam za 10 dana...
Trajalo je oko 2,5 sata. Prvo smo popunili neke upitnike sa svojim podacima. Prvi test je bio test pamćenja - gospođa koja je bila s nama je čitala niz riječi ( 24 riječi ) i tek kad je bila gotova smo trebali na papir napisati što više riječi koje je ona pročitala. Nakon toga je pročitala još jedan niz samo sa složenijim riječima. U prvo su nizu bile riječi tipa stol, ormar, bubreg i sl. a u drugom rijeći tipa svrha, mogućnost, vrsta, dokaz... Drugi test je bio problemski test. 70 zadatka, nizovi brojeva, slova, riječi...znači nastaviti niz. Treći test je bio test ososbnosti. Klasično, 185 pitanja na koja odgovraš sa točno, netočno ili kako je već ponuđeno u odgovorima. Na kraju smo još ispunili jedan papir sa svojim manama, vrlinama, sposobnostima za koja mislimo da nam mogu pomoći ili odmoći dobiti posao. I da, prvi i drugi test su vremenski ograničeni, ali za drugi ima dovoljno vremena. Treći nije vremenski ograničen. Eto tako je meni bilo danas, ništa strašno.

Za dva tjedna imamo razgovore sa psihologom.

Jel mi možeš reći za koja ti radna mjesta ispunjavaš uvjete. Ja ispunjavam za koordinaciju savjetnika i protokol.

Nadam se da sam pomogla, sretno
credica is offline  
Old 20.06.2012., 16:05   #700
Quote:
walter_1 kaže: Pogledaj post
Jel tko zna kako izgleda testiranje u zavodu za zaposljavanje? Sta se moze ocekivat i sl.? Ja sam danas mailom dobio poziv za sutra u 14h (Osijek).

Walter, evo napisala sam malom mravu kako je meni izgledalo testiranje danas u hzz-u, da ne pišem dva puta. Ja sam u zg, no pretpostavljam da je isto i u Osijeku.
credica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.