Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2011., 02:18   #61
Quote:
kaduljica kaže: Pogledaj post
nagual, mislim da ti nisi J.Juula dobro shvatila, pogotovo tu njegovu knjigu..kompetentno dijete znači sposobno dijete, dijete koje u toj njegovoj "sposobnosti" ne treba ograničavati. To ne znači da ga ne smiješ zaustaviti kad on poželi porazbijati sve vaze u kući i slično, nego mu moraš dopustiti da izrazi svoje sposobnosti npr. pospremi svoje igračke, sam obuče hlače..itd.
Prvo, ti i tvoj muž morate odrediti granice, ako ti kažeš NE, onda mora biti NE, pa makar on urlao sat vremena bez prestanka.
drugo, nauči ga da svako loše ponašanje nosi sa sobom neku posljedicu, koju ćeš ti sama odrediti.
Treće, knjige su samo knjige, teorija ti može biti samo pomoć u praksi, nikak se ne smiješ držati knjige kao da je u njoj sva mudrost ovoga svijeta.
i imaj strpljenja, trebat će ti
Hvala Kaduljice.
Granice postoje. On moze urlati puno duze od sat vremena bez prestanka. Jesam li vec spomenula da je izuzetno glasan? Ucim ga posljedicama. Jednostavno, zatilta se i udari po kontri i nista ga ne moze zaustaviti.
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:19   #62
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
U jutro se spremamo za vrtic i posao. On ne zeli napraviti nista od potrebnog. Nervoza raste. Uglavnom izlazimo iz kuce u placu.

Situacija je takva da muz i ja odlazimo na isto radno mjesto, a dijete vozimo u vrtic.

Od otvaranja ociju do naseg odlaska iz vrtica place da on ne voji vrtic. Smiri se nakon sta odemo.

Znam da mu u vrticu nije lose, znam da ga dira to sto muz i ja odlazimo na isto mjesto, znam da i sama imam problem sa sobom jer ne znam kako to njemu objasnit. I znam da ne znam kako dalje.
Mogu ja?

U trenutku kada trebate izaći iz kuće ako nije spreman tj. obućen, ide u vrtić u pidžami (savjet iz već spomenute knjige)...nisam nikad probala, nije bilo potrebe ali mi se baš čini kul ...hahahah, zamisli mu facu kada skuži a ide u vrtić u pidžami! Tj. zamisli ga kada skuži da vas nije uspio naživcirati ili na taj način privuči pažnju...bez sekiranja, bez vikanja....po dolasku u vrtić, uvijek ista rutina, poljubac,zagrljaj i odlazak...bez puno raspredanja i objašnjavanja...kažeš i sama da prestane plakati kada vi odete???Znači, sve je ok...

Moraš si postaviti neke stvari u glavi i imati spremne neke odgovore jer ako i ti sama neznaš šta bi i ako on na tebi vidi iiosjeti da ga nerado ostavaljaš biti će još gore...
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:22   #63
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
pa ja sam govorila



i tako svako jutro? jeste li ga pitali zašto ne voli vrtić i da li da ga onda ostavite samoga cijeli dan u kući?
Pa naravno. Uvijek iz nekog drugog razloga ne voji vrtic, a na pitanje da li da ga ostavimo samoga doma odgovara sa - ne. Ocemo onda ipak u vrtic? Ne.

Jednom je u vrtic isao bez tenisica jer ih u jutro nije htio obut. Poslije toga je bio pitom jedan dan. Par puta smo ga nosili u pidzami prema autu i tad bi se predomislio i odlucio presvuc.
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:23   #64
Quote:
lucylu kaže: Pogledaj post
Mogu ja?

U trenutku kada trebate izaći iz kuće ako nije spreman tj. obućen, ide u vrtić u pidžami (savjet iz već spomenute knjige)...nisam nikad probala, nije bilo potrebe ali mi se baš čini kul ...hahahah, zamisli mu facu kada skuži a ide u vrtić u pidžami! Tj. zamisli ga kada skuži da vas nije uspio naživcirati ili na taj način privuči pažnju...bez sekiranja, bez vikanja....po dolasku u vrtić, uvijek ista rutina, poljubac,zagrljaj i odlazak...bez puno raspredanja i objašnjavanja...kažeš i sama da prestane plakati kada vi odete???Znači, sve je ok...

Moraš si postaviti neke stvari u glavi i imati spremne neke odgovore jer ako i ti sama neznaš šta bi i ako on na tebi vidi iiosjeti da ga nerado ostavaljaš biti će još gore...
zar nije ljepše razgovarati s djetetom i vidjeti što stvarno želi i što ga muči, biti sasvim iskren s njime te se lijepo dogovoriti tako da dijete ide radosno i veselo u vrtić?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:24   #65
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Pa naravno. Uvijek iz nekog drugog razloga ne voji vrtic, a na pitanje da li da ga ostavimo samoga doma odgovara sa - ne. Ocemo onda ipak u vrtic? Ne.

Jednom je u vrtic isao bez tenisica jer ih u jutro nije htio obut. Poslije toga je bio pitom jedan dan. Par puta smo ga nosili u pidzami prema autu i tad bi se predomislio i odlucio presvuc.
ok, a što ti misliš? zašto on to radi svako jutro?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:26   #66
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
i tako svako jutro? jeste li ga pitali zašto ne voli vrtić i da li da ga onda ostavite samoga cijeli dan u kući?
moja kenja skoro svako jutro isto za vrtić a kad se dođe po nju neće kući a i tete kažu kako je super vesela i zaigrana.ono baš zajebava,čas bi ovo,čas bi ono
ali to je tipično dijete i spavat neće isto pa ležimo uz nju kao neko večer do pol 12 dok ona cmolji.
ne da mi se više oko toga filozofirati jer je to sve izmišljanje tople vode

e još nešto tvoje me dijete posjetilo na mene kad sam se znala inatiti po
cijeli dan kad nisam htjela jesti i satim nad tanjurom sjediti ali je bilo mi je grozno
i ako to nikad ne bi priznala
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:27   #67
Quote:
lucylu kaže: Pogledaj post
Mogu ja?

U trenutku kada trebate izaći iz kuće ako nije spreman tj. obućen, ide u vrtić u pidžami (savjet iz već spomenute knjige)...nisam nikad probala, nije bilo potrebe ali mi se baš čini kul ...hahahah, zamisli mu facu kada skuži a ide u vrtić u pidžami! Tj. zamisli ga kada skuži da vas nije uspio naživcirati ili na taj način privuči pažnju...bez sekiranja, bez vikanja....po dolasku u vrtić, uvijek ista rutina, poljubac,zagrljaj i odlazak...bez puno raspredanja i objašnjavanja...kažeš i sama da prestane plakati kada vi odete???Znači, sve je ok...

Moraš si postaviti neke stvari u glavi i imati spremne neke odgovore jer ako i ti sama neznaš šta bi i ako on na tebi vidi iiosjeti da ga nerado ostavaljaš biti će još gore...
Hahahahahahaha! Hahahahahahahahahaha! A to ce mu se i dogodit vjerovatno. Taj dan zelim zadrzat lezeran ton iz tvog posta u glavi
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:28   #68
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Pa naravno. Uvijek iz nekog drugog razloga ne voji vrtic, a na pitanje da li da ga ostavimo samoga doma odgovara sa - ne. Ocemo onda ipak u vrtic? Ne.

Jednom je u vrtic isao bez tenisica jer ih u jutro nije htio obut. Poslije toga je bio pitom jedan dan. Par puta smo ga nosili u pidzami prema autu i tad bi se predomislio i odlucio presvuc.
hahahahahah


možda ste ga trebali pustiti da se obuče u autu.sam.možda bi potrajalo dva dana...nije važno,bitno je da to napravite svaki puta kad je takav...ja bih pokušala i sa onom metodom:meni je stvarno teško ovako, ne želim se više natezati s tobom, grozno se osjećam, molim te idemo to promijeniti....ozbiljnim glasom, iskreno...nije on više baš tako mali...ako ne ide, opet sa garderobom u auto i tako ukrug...
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:29   #69
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
moja kenja skoro svako jutro isto za vrtić a kad se dođe po nju neće kući a i tete kažu kako je super vesela i zaigrana.ono baš zajebava,čas bi ovo,čas bi ono
ali to je tipično dijete i spavat neće isto pa ležimo uz nju kao neko večer do pol 12 dok ona cmolji.
ne da mi se više oko toga filozofirati jer je to sve izmišljanje tople vode
pa i moja je nekad davno tako dok je išla u vrtić, pa sam rekla da ne želim tako provoditi jutra. i išla je radosna, a bila je još sretnija kad bi išla kući. i štaš sad?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:34   #70
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
pa i moja je nekad davno tako dok je išla u vrtić, pa sam rekla da ne želim tako provoditi jutra. i išla je radosna, a bila je još sretnija kad bi išla kući. i štaš sad?
pa niš.

sigurno da si imala drugog izbora ne bi je ni vodila u vrtić.
moja uvijek jedva čeka ljeto (tad ne ide) a nakon tjedan dana hoće opet
u vrtić.tak je i sa morem.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:34   #71
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ok, a što ti misliš? zašto on to radi svako jutro?
Psihoanaliza? Moze.
On to radi jer sam ja godinama isla s mamom u vrtic (ona je odgajatelj) pa se sad osjecam krivom sto svoje dijete ne mogu voditi na posao sa sobom. Zapravo je meni ta situacija neprirodna, pa vjerovatno odasiljem dvostruku poruku.
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:38   #72
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
zar nije ljepše razgovarati s djetetom i vidjeti što stvarno želi i što ga muči, biti sasvim iskren s njime te se lijepo dogovoriti tako da dijete ide radosno i veselo u vrtić?
Naravno da jest...i naravno da bi svatko bio sretan da je tako...no činjenica je da neka djeca jednostavno nisu takva...i kada s njima pokušaš iskreno razgovarati to te ne odvede nikuda..Primjer razgovora:
"Zašto ne želiš ići u vrtić?"
"Zato jer mi se tamo ne sviđa."
"Zašto ti se ne sviđa?"
"Zato jer me Marko/Neno/Lucija gura"
"Reći ćemo teti pa će ona pripaziti"
"Ali ja svejedno neću ići"
"Zašto?"
"Jer se želim igrati"
"Igrat ćeš se u vrtiću i biti će ti lijepo"
"Ali ja ne bih išao"
...

I tako u nedogled...
Stvar je u tome da se ništa zbilja strašno ne događa,njemu se jednostavno ne ide...i šta sad...niti jedno objašnjenje nije dovoljno dobro...a mama i tata bi trebali ostati kod kuće i pokušati to objasniti pod svaku cijenu..šta ako ga ništa ne muči????Jednostavno mu se ne ide i točka??
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:38   #73
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Psihoanaliza? Moze.
On to radi jer sam ja godinama isla s mamom u vrtic (ona je odgajatelj) pa se sad osjecam krivom sto svoje dijete ne mogu voditi na posao sa sobom. Zapravo je meni ta situacija neprirodna, pa vjerovatno odasiljem dvostruku poruku.
nisam baš mislila na psihoanalizu, ali nije problem.

nego, ako sam te dobro shvatila, ti si zapravo ta koja je nezadovoljna jer ti dijete ide u vrtić, vjeruješ da i djetetu šalješ tu poruku i dijete naravno protestira kada treba u vrtić. ako sam te ispravno shvatila onda je tvoje dijete stvarno surađujuće i kompetentno. zar ne?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:39   #74
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
zar nije ljepše razgovarati s djetetom i vidjeti što stvarno želi i što ga muči, biti sasvim iskren s njime te se lijepo dogovoriti tako da dijete ide radosno i veselo u vrtić?
ovo mi jako dobro zvuci

nagual, ja sam bila slicno dijete, ne bas glasna ali jako svojeglava

a sto mislis da jednom, vikendom, popricas sa malim kako se neke stvari moraju promijeniti
i kako ce on odsada svaku vecer s tobom izabrati obleku za sljedeci dan
i da ce dobiti veeeliku (moras naglasiti da je to super kul) odgovornost da se svako jutro sam obuce (uz tvoju pomoc naravno)
ali ovo SAM nama zvuci kao muzika u usima
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:39   #75
Quote:
nagual kaže: Pogledaj post
Psihoanaliza? Moze.
On to radi jer sam ja godinama isla s mamom u vrtic (ona je odgajatelj) pa se sad osjecam krivom sto svoje dijete ne mogu voditi na posao sa sobom. Zapravo je meni ta situacija neprirodna, pa vjerovatno odasiljem dvostruku poruku.
a to ti je tako kad pokušavaš oduševiti dijete s nečim što ti je samoj mrsko
i užasno,ne mogu ni ja to.rađe to ostavim mužu,kuže to djeca naravno.

Zadnje uređivanje CosmaShiva : 04.01.2011. at 02:45.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:41   #76
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
ovo mi jako dobro zvuci

nagual, ja sam bila slicno dijete, ne bas glasna ali jako svojeglava

a sto mislis da jednom, vikendom, popricas sa malim kako se neke stvari moraju promijeniti
i kako ce on odsada svaku vecer s tobom izabrati obleku za sljedeci dan
i da ce dobiti veeeliku (moras naglasiti da je to super kul) odgovornost da se svako jutro sam obuce (uz tvoju pomoc naravno)
ali ovo SAM nama zvuci kao muzika u usima
Coooooool!
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:42   #77
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
nisam baš mislila na psihoanalizu, ali nije problem.

nego, ako sam te dobro shvatila, ti si zapravo ta koja je nezadovoljna jer ti dijete ide u vrtić, vjeruješ da i djetetu šalješ tu poruku i dijete naravno protestira kada treba u vrtić. ako sam te ispravno shvatila onda je tvoje dijete stvarno surađujuće i kompetentno. zar ne?

To stvarno moze biti nesto sto mi podsvjesno smeta. Moram to rijesiti sa sobom.
nagual is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:43   #78
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
pa niš.

sigurno da si imala drugog izbora ne bi je ni vodila u vrtić.
moja uvijek jedva čeka ljeto (tad ne ide) a nakon tjedan dana hoće opet
u vrtić.tak je i sa morem.
tako je, ali ne pričamo o izborima već o veselim odlascima.

Quote:
lucylu kaže: Pogledaj post
I tako u nedogled...
Stvar je u tome da se ništa zbilja strašno ne događa,njemu se jednostavno ne ide...i šta sad...niti jedno objašnjenje nije dovoljno dobro...a mama i tata bi trebali ostati kod kuće i pokušati to objasniti pod svaku cijenu..šta ako ga ništa ne muči????Jednostavno mu se ne ide i točka??
da, ali osobno smatram da djeci ne treba nuditi gotova rješenja, već da ih treba pitati i tako ih pitanjima navesti da sami dođu do svojih zaključaka i da se sami izjasne zašto i kako. nakon toga, kažem onako što ja mislim i što želim.

uglavnom sami zaključe što im je pametnije, bolje i ljepše.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:43   #79
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
ovo mi jako dobro zvuci

nagual, ja sam bila slicno dijete, ne bas glasna ali jako svojeglava

a sto mislis da jednom, vikendom, popricas sa malim kako se neke stvari moraju promijeniti
i kako ce on odsada svaku vecer s tobom izabrati obleku za sljedeci dan
i da ce dobiti veeeliku (moras naglasiti da je to super kul) odgovornost da se svako jutro sam obuce (uz tvoju pomoc naravno)
ali ovo SAM nama zvuci kao muzika u usima
aj lajk..

mislim dabi ovo moglo upalit...

da sam ja dijete baš bi mi bilo to super
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:44   #80
Quote:
lucylu kaže: Pogledaj post

I tako u nedogled...
Stvar je u tome da se ništa zbilja strašno ne događa,njemu se jednostavno ne ide...i šta sad...niti jedno objašnjenje nije dovoljno dobro...a mama i tata bi trebali ostati kod kuće i pokušati to objasniti pod svaku cijenu..šta ako ga ništa ne muči????Jednostavno mu se ne ide i točka??


da to je to. u nekim stvarima se treba dogovarati i djeca odlučuju ali o nečemu
kao naprimjer popiti sirup, nema rasprave mora se i gotovo.
pročitala sam i ja jednu dobru knjigu davno.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.