Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2013., 09:40   #2081
a da li bih ja mogao radi testiranja, kratko prespojiti kontakte i isprobati da vidim kako se ponasa tada? (i zakljuciti 100% da li mi problem rade releji, za sada sam sigur samo 75%)
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 10:16   #2082
Koje pojačalo (model), kakav problem?
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 13:22   #2083
Pozdrav!
Imam stari Samsung CRT tv koji ne reagira na daljinski, ni na originalni niti na dva univerzalna koja sam probala.
Kakav moze biti kvar u pitanju, popravljaju li se takve stvari vise i koliko bi bio popravak otprilike?
Model je CZ-21H12T: http://imageshack.us/photo/my-images...21h12t54c.jpg/
Hvala!
mili222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 13:33   #2084
str-de685, nisam ga koristio par godina, inace je star +10.
najvise zafrkava centralni, a slicno su se ponasali i ostali zvucnici, ali sada znatno manje, a simptom je slijedeci:
kada ga upalis i kada skljocnu releji te ides poslusat koji zvucnici rade primjetis vrlo vrlo slab zvuk iz centralnog, odvrnes pojacanje preko pola i onda 'sasatavi' tj. proradi, pa mozes smanjiti na manje... i onda ce raditi sve ok koliko hoces dana, mozes i skroz tiho slusati, ali ako ga ugasis (pogotovo na par sati), onda ce se ponoviti problem... kazem tako su zezali i svi ostali ali su se nekako 'stabilizirali' i jedino je sada uocljivo na centralnom.... ako releju prelemim zicom kontakte ne bi trebalo nista 'izgoriti' a ja bih dobio potvrdu da on zeza?

upravo sam se sjetio da na izlazu B (postoji frontA i frontB) ima identican relej koji mogu prebaciti umjesto ovoga pa vidjeti kako ce se ponasati, ali jednostavnije mi je prelemiti kontakte za provjeriti
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 19:24   #2085
Dobro veće,ovako imam jedan problem.Televizor kada ujutro upalim radi normalno tek kad se zagrije i ugasim ga pa ga ponovno idem paliti nema više slike sve crno a zvuka ima.Riječ je o lcd-u marke philips 107 cm ekran,pa ako bi mi itko mogao dati savjet kaj bi moglo biti.Unaprijed zahvaljujem
ikrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 21:23   #2086
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
... ako releju prelemim zicom kontakte ne bi trebalo nista 'izgoriti' a ja bih dobio potvrdu da on zeza?
Moguće da su kontakti vremenom oksidirali pa prekidaju,... da, možeš prebrikati kontakte da vidiš ima li kakve promjene,... no, pošto su prije gotovo svi kanali prekidali i stvar se ponavlja kad se pojačalo ohladi trebalo bi izmjeriti i granu napajanja releja +12V.

Obično se elko u filtraciji (2200uF/25V) posuši i izgubi kapacitet pa bi ga bilo dobro zamijeniti (nalazi se na power boardu ili standby boardu odmah uz mrežni trafo).
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 21:54   #2087
Quote:
mili222 kaže: Pogledaj post
...Imam stari Samsung CRT tv koji ne reagira na daljinski, ..Kakav moze biti kvar u pitanju, popravljaju li se takve stvari vise i koliko bi bio popravak otprilike?..
Prvo bi trebalo testirati daljinski,... ak je isti ispravan, kvar može uzrokovati neispravna IR prijemna dioda, pojačalo IR signala u samom prijemniku, nedostatak napajanja,... sve je svakako popravljivo i isplativo.
Rijetko se dogodi i neispravnost prijemno-zapovjedne jedinice (u sklopu mikroprocesora), no mogućnost nabave istog a i isplativost popravka su tada upitne (pregled stručnjaka nužan je u svakom slučaju).

Quote:
ikrama kaže: Pogledaj post
...Riječ je o lcd-u marke philips 107 cm ekran..
O kojem modelu je riječ, starost... sam se ugasi kad se ugrije?
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 16:40   #2088
KD, a i ostali, Mytu sam već bio pričao - kaj bi bilo na mojo geuši da zuji ko sam vrag dok radi?!? od prvog dana kupovine nije, al sad je već preko godinu dana i sve je gore, zuji i čuje se ak ton nije dost pojačan, na tiho (il pri "mute") nema šanse ne čut..

zuji tak da mijenja "intonaciju" i jačinu s promjenom kadra slike i/ili šaltanjem programa, Myt veli da bi bil neki trafo ekrana il kojivećk.. ak je to, je to onda jednostavno zamjenjivo, mislim jel da ga rufam do serve pod garanciju il kaj...??

jer, fakat mi sve više na onu stvar ide...

any support - good one!
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 19:49   #2089
O kojem modelu je riječ, starost... sam se ugasi kad se ugrije?[/QUOTE]

Televizor je star 3,4 godine.Prije par dana smo ga kupili,naime televizor kada upalim moze raditi cijeli dan,ali ako ga ugasim kada je zagrijan više nema slike a tona ima,a npr. kada je hladan mogu ga palit-gasit i sve će biti normalno ,u čemu bi mogao biti prolem
ikrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 23:23   #2090
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
KD, a i ostali, Mytu sam već bio pričao - kaj bi bilo na mojo geuši da zuji ko sam vrag dok radi?!?...
Ne znam kaj bi ti rekal ,... zuje manje više sve plazme, neke gotovo nečujno (problem ostaje neprimjećen i u višegodišnjoj eksploataciji), a neke, kao u tvom slučaju, proizvode iritantan buzzing. Zvuk se najčešće intenzivira pri povečanoj potrošnji tijekom prikaza kontrasnijih i osvjetljenijih slika (scena). Simptom zna biti intenzivniji na prijemniku koji je montiran na zid (zbog refleksije tog zvuka) a prije se pojavljuje na prijemnicima koji se nešto više zagrijavaju i rade po 10-ak sati dnevno.
Zuji vjerojatno neki trafo u napajanju (isti se daju zalit lakom u više slojeva pa se zujanje obično time zna dosta reducirati ili čak potpuno nestati, barem na neko vrijeme).
U servisu ti buju možda i rekli da je to normalno i da se tu nema kaj napraviti, no svakak bi ih trebalo konzultirati (ipak je telka još u jamstvu, ne?) .

Ono kaj možeš sam napraviti je promijeniti picture mode (dynamic, normal, cinema) da vidiš ima li kakve promjene,... smanjivanje postavki brightness/contrast trebalo bi zujanje svesti na podnošljivu mjeru.

Quote:
ikrama kaže: Pogledaj post
...Televizor je star 3,4 godine...u čemu bi mogao biti prolem
Opet nisam saznal model , no dobro,... ak se u pozadini ne vidi aktivacija backlighta problem bi mogal biti u inverter boardu koji osigurava visoki napon za napajanje backlighta, no svakako bi ga trebalo u servisu istestirati i izvršiti mjerenje svih uvjeta potrebnih za rad invertera (napajanje, postojanje on/off signala sa ploče,...),... bez toga možemo samo nagađati.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 00:34   #2091
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Ne znam kaj bi ti rekal ,... zuje manje više sve plazme, neke gotovo nečujno (problem ostaje neprimjećen i u višegodišnjoj eksploataciji), a neke, kao u tvom slučaju, proizvode iritantan buzzing. Zvuk se najčešće intenzivira pri povečanoj potrošnji tijekom prikaza kontrasnijih i osvjetljenijih slika (scena). Simptom zna biti intenzivniji na prijemniku koji je montiran na zid (zbog refleksije tog zvuka) a prije se pojavljuje na prijemnicima koji se nešto više zagrijavaju i rade po 10-ak sati dnevno.
Zuji vjerojatno neki trafo u napajanju (isti se daju zalit lakom u više slojeva pa se zujanje obično time zna dosta reducirati ili čak potpuno nestati, barem na neko vrijeme).
U servisu ti buju možda i rekli da je to normalno i da se tu nema kaj napraviti, no svakak bi ih trebalo konzultirati (ipak je telka još u jamstvu, ne?) .

Ono kaj možeš sam napraviti je promijeniti picture mode (dynamic, normal, cinema) da vidiš ima li kakve promjene,... smanjivanje postavki brightness/contrast trebalo bi zujanje svesti na podnošljivu mjeru.
hmda, to mi je i Myt spominjal, al ne fercera, promjenom modova i/ili samo pojedinih ili nekoliko parametara slike niš se čujno ne događa, se ostaje isto, bučno i iritantno.
a i držim od prvog dana na smanjenim postavkama cinema/pro/normal moda s poisključenim "pizdarijama" (jbga, pa tak i savjetujem(o) narod ovuda, ne.. )

da, u garanciji je još do studenog o.g. ... :/ niš, bum zval ove pa vidil bil mi zalili trafo lakom il to moram privat (kod tebe recimo )
promjenom tog nekog trafa koji zuji bi se rešilo ili nema pravila?
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 21:36   #2092
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
...da, u garanciji je još do studenog o.g. ... :/ niš, bum zval ove pa vidil bil mi zalili trafo lakom il to moram privat (kod tebe recimo )
promjenom tog nekog trafa koji zuji bi se rešilo ili nema pravila?
Ovak,... lakiranje trafića ili zavojnica bolje ni ne spominji jer to nije nikakva standardna procedura i ne uči se na seminarima i specijalizacijama (radi se o jednostavnoj i u praksi oprobanoj stvari koja najčešće rješava probleme takve prirode).

Obzirom na jamstvo inzistiraj na rješavanju tog problema uz naglasak na zamjenu elementa koji ga stvara ili cijele ploče (naravno uz napomenu da tog zvuka prije nije bilo).
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 22:43   #2093
ma i misio sam da nije..

deal.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 00:16   #2094
Problem sa podešavanjem LCD televizora Samsung

Imam SAMSUNG LCD TV LE37R8.
Kada podesim sliku, recimo promijenim format slike ili način rada, oštrinu, kontrast ili boju itd onda dok TV radi prvih 30 minuta je sve OK, a onda se ponovo vrati sve na staro, odnosno čim ugasim TV također se sve vrati na prije podešeno!?

Zna li netko kako riješiti taj problem, nije valjda da se to kod tog modela SAMSUNGA ne može složiti, imam još dva LCD TV-a drugih firmi i to sve radi normalno?
roleon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 02:36   #2095
Question problem sa 2.1 Logitech zvučnicima.

Pozdrav,
Imam problem sa gore navedenim zvučnicima. Kada ih ukopcam u laptop ili mp3 zvučnici rade normalno,ali mi se woofer pojačava i stisava sam od sebe, kao da se gubi signal pa se ponovno vraća. Dali itko zna sto bi to moglo biti? Ne da mi se jos ici s njima kod majstora dok ne pokušam odgonetnuti sta se događa. Hvala na odgovoru!
zokizgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 10:14   #2096
Quote:
roleon kaže: Pogledaj post
... čim ugasim TV također se sve vrati na prije podešeno!?...
Picture mod se podešava posebno za svaki ulaz (input source) a u PC modu možeš jedino podešavati brightness i contrast i, ono što je najvažnije, svako podešavanje moraš potvrditi tipkom ENTER/OK kako bi se postavke memorirale.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 10:54   #2097
http://www.fixya.com/support/t145309...setting_itself
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 11:17   #2098
Yeap, shop/home mode,... nisam se tog ni setil.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 19:39   #2099
ovo je pomoglo i riješio sam problem
zahvaljujem
roleon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 08:43   #2100
Imam problem sa Sony KDL-32V2000(LCD-TV),Kada se tv upali prebaci se normalno iz crvene u zelenu lampicu te nakon par sec tv se ugasi i crvena lampica treperi 4 puta zaredom..pokusao sam nac taj kvar na netu al nazalsot nisam nasao taj kvar...Napajanje i mreza su u redu na mrezi dobijem sve napone kad je tv upaljen!bio bih zahvalan kada bi mi netko mogao pomoc...
Dr.xcute is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:32.