Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih kućnih životinjica
Podforum: Plava šapa, Fotoalbum ljubimaca

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2016., 14:33   #241
anything but angel ispričavam se stvarno sam krivo shvatila riječ "pozornost" i tvom tekstu. Nisam se htjela upuštati u ikakvo natjecanja niti bilo što slično...
Ovo je virtualna komunikacija i često dođe do zabune. Toliko o tome.
Old 08.06.2017., 11:59   #242
Podizem temu, da ne off topicarim na temi Hrana za kucne ljubimce.
Imam maltezera od 8 godina i muci nas gastritis. Ovaj put se manifestira jakim kruljenjem u trbuhu, pas jede travu, ne povraca i nema proljev, osim sto je jednom povratio travu odmah nakon sto ju je pojeo. E sad, jednom je dobio 3 injekcije kod veta, jer taj dan nije htio jesti, zatim je krenuo veselo jesti (kuhana puretina, malo mrkve, palenta ili riza) i jos 3 dana sam mu na preporuku veta davala 1/4 peptorana i isto toliko buscopana da se rijesi kuseline i eventualnih grceva i sve je bilo super. Nakon 7 dana sam postepeno u kuhanu hranu pocela uvoditi dehidrat koji je inace jeo i prijelaz je trajao nekih 10-ak dana. Danas, nakon sto tek 2 dana jede samo dehidrat, opet problemi- tvrd trbuh, kruljenje.
I sad prica s dehidratom: od 9/2016-2/2017 je jeo Rustican janjetina-riza, onda je krenuo strajk i skuzila sam da je razlog velicina kroketa i njihova tvrdoca. Onda smo presli na Acanu Wild Coast, pojeo 1 vrecu, sve super, pa na Sixfish, jer nisu imali WCoast i gastritis se aktivirao nakon pojedenih 2 kg. Mislila sam da mu je ta hrana prejaka, pa sam mu sad nakon terapije uvodila opet Wild coast, ali sve mi se cini da mu ne pase.
Inace pas je jako aktivan, zivahan, dnevno setamo minimalno 3 puta po 45 min, cesto i duze.
Molim preporuku iskusnih. Koji dehidrat bi mu mogao odgovarati?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 14:44   #243
Moguće ga muči gastritis, odnosno, probavni problemi baš od dehidrata. Kao što si i sama primijetila, s kuhanom hranom nije imao problema.

Na tvom bih mjestu psa prebacila na kuhano. Imamo temu o kuhanju za pse.

Dok nisam Lunu definitivno prebacila na sirovu hranu godinu dana sam kuhala i to tako da bih svaka dva tjedna nakuhala odgovarajuću količinu hrane i onda je zamrzavala u malim plastičnim čašicama, dovoljnim za jedan obrok. To bih vadila iz zamrzivača osam sati prije obroka i malo podlila toplom vodom da nije hladno.

Dok je bila na dehidratu često je znala povratiti. Vjerojatno zbog gastritisa.

Probaj tako, pa ako pas i nadalje bude pokazivao simptome gastritisa, onda neka veterinar ordinira dalje, jer gastritis može biti simptom i nekih drugih probavnih poremećaja.
Old 26.06.2017., 23:22   #244
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Moguće ga muči gastritis, odnosno, probavni problemi baš od dehidrata. Kao što si i sama primijetila, s kuhanom hranom nije imao problema.

Na tvom bih mjestu psa prebacila na kuhano. Imamo temu o kuhanju za pse.

Dok nisam Lunu definitivno prebacila na sirovu hranu godinu dana sam kuhala i to tako da bih svaka dva tjedna nakuhala odgovarajuću količinu hrane i onda je zamrzavala u malim plastičnim čašicama, dovoljnim za jedan obrok. To bih vadila iz zamrzivača osam sati prije obroka i malo podlila toplom vodom da nije hladno.

Dok je bila na dehidratu često je znala povratiti. Vjerojatno zbog gastritisa.

Probaj tako, pa ako pas i nadalje bude pokazivao simptome gastritisa, onda neka veterinar ordinira dalje, jer gastritis može biti simptom i nekih drugih probavnih poremećaja.

Hvala na odgovoru i savjetu!
Proucila sam sve zivo i nezivo u meduvremenu, pa tako i temu o kuhanju za pse.
Trenutno mu dajem 3 obroka dnevno, kombinacija kuhanog i dehidrata (vratili smo se na brit petit puretina-riza) i obavezno komadic kuhanog meseka oko ponoci, jer bez kasnog snacka mi se ponekad zna javit refluks, pa nadjem ujutro zutu slinu.

Sto papa Luna? Cini mi se da sam negdje procitala da je na Barfu.
Dvoumim se i troumim oko sirove prehrane, jer moj je jako osljetljiv na dosta namirnica koje su u njemu, pa ne znam da li ima smisla pokusavati.

Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 00:42   #245
Kroz iskustvo sa mojim psom se pokazalo da žuta slina i povraćanje i podrigivanje sve dolazi od kupovne hrane, koja ne paše psu. To je jednostavno pokazatelj da nešto ne valja.
A to što "ne valja" i što nisam na vrijeme znala reagirati mi je razbolilo psa.

Posljedica tih izbacivanja kiseline će biti oštećivanje cakline zuba i brzo kvarenje.
Nemoj u istom danu davati kuhano (ili sirovo) sa briketima. Te hrane se različito vare i može biti više štete nego koristi. Meni su rekli da čak mješanje više izvora proteina je stvorilo kristale oksalata u mjehuru kod mog psa. Koji kad se pretvore u kamence se jedino operativno vade, nema otapanja.
Postoje hrane koje su preporučljivije za gastritis kod pas. Riblje hrane dobre za to, i moj pas je na takvoj. I treba birati kvalitetnije hrane kao Acana i sl. Malo više novaca puno više zdravlja za psa.

Kad kuhaš daj to bar dva tri dana, pa dva tri dana odabrane brikete.
Moj pas jede riblje brikete i ako dodam nešto u njih da boje jede je mrkva, list radića ili maslačka, oslić kuhani, natopljenu goveđu želatinu, malo jogurta...

Imaš i gasto barf, pokušaj. Ali sa barfom ne smiješ miješati brikete, ta kombinacija nije baš zdrava. Isto je problem u različitom varenju tih namirnica i nekim problemima koji se mogu javiti.
Odustala sam od barfa jer je pas imao premekanu stolicu cjelo vrijeme.
Moj pas je trenutno na ovoj hrani. Moramo uzimati hranu sa manje masnoća zbog gušterače. I nekako mi je norveški losos draži od Rojal hrane. http://fish4dogs.hr/hrana-za-pse/

Kad dajem psu kuhano dodam mu malo ribljeg ulja, ali mimo obroka. Čitala sam iskusta ljudi da je ulje znalo spriječiti napade koji liče na epileptičke. I savjet osobe koja to primjenjuje je da se daje van obroka, da je tek tako riblje ulje učinkovito.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 00:11   #246
Petra, hvala na savjetima!
Nisam imala pojma da se ne smije mjesati krokete i kuhanu hranu, cak mj je i vet preporucio da mu tako postepeno smanjujem kuhano i vracam ga na krokete, jer dok je gastritis aktivan jede iskljucivo kuhano.
Srecom mislim da njemu te kombinacije nisu problematicne. Evo vec nekih 2,5 tjedna jede takav mix i sve je ok. Ne povraca, ne podriguje, stolica je tip top.
Dnevno mu dajem malu zlicicu domaceg maslinovog ulja i cini mi se da mu to super pase, posebno u danima zatvora (uzrokovanog rizom, koju sam totalno izbacila), a par puta tjedno i zlocicu jogurta.
Mojem malcu je bas Acana aktivirala gastritis, i to Sixfish. Kasnije sam pokusavala sa Wild coast, jer je laganija, ali nakon 2 dana se gasgritis opet aktivirao..
Zato sam se odlucila vratiti na Brit, jer ga je do prije nekih godinu dana jako dugo jeo o nije bilo nikakvih problema. Zasto mislis da je to losa hrana? Cula sam dosta pohvala na racun brit petita i sastav mi se cini sasvim ok, superpremium je i low grain, sto nam pase jer mi previse zitarica zna naskoditi, kao i preveliki postotak proteina (bilo ribljeg ili mesnog podrijetla).
Iskreno, i dalje me strah dati mu par dana samo dehidrat, a s druge strane, cini mi se da ne dobiva sve potrebne vitamine s ovom dijetalnom kuhanom prehranom, a riskantno mi je eksperimentirat s nekim sirovim namirnicama, jer on u zivotu nije sirovo meso ni ribu jeo i ne znam kako bi mi zeludac reagirao.
Nisam pametna sto i kako dalje..

Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 01:10   #247
Teško je naći pravu kombinaciju. Kod kuhanja je veliki problem da pas ne bude u deficitu sa nutrijentima. Zato i se i vraćam na dehidrat. Kod mene ide dehidrat dok ga pas ne počne bojkotirati, pa onda par dana kuhano. Ali pazim da svašta stavim... jednu vrstu proteina, razno povrće i neki ugljikohidrat (riža, batat, zob..).
Moj pas jede i list maslačka, kupus, mrkvu, jagode..nema što ta ne proguta. Bjeli luk joj je slatkiš.

Stvar je da se dehidrat i druga hrana različito vare, i nije pametno to dvoje mješati. Jedino se može dodati sa dehidratom vrsta proteina koja je u dehidratu.
Od jedne žene sam čula da joj se pas preporodio na gastro barfu.
Teško je dati savjet, ali ako psu ta Acana nije pasala to najbolje znate. Samo znam da povraćanje je pokazatelj da nešto ne valalja. I to treba pokušati riješiti.

Eto moj pas je na hrani Fish4dogs 7% i 12% masnoće (mješam te dvije vrste da ne bude sve totalno nemasno). Mora biti na tome jer ne smije masnije zbog gušterače.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 10:14   #248
S te strane sam mirna, jer u dehidrat puretina-riza dodajem kuhani pureci file, ponekad malo palente, ponekad malo griza kuhanog u trmeljcu od purecih vratova, mrkvicu, grasak, tikvice.
Proucit cu malo taj gastro barf i mozda pokusam s tim.
U svakom slucaju hvala na savjetima

Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 11:15   #249
Quote:
Bad Hair Life kaže: Pogledaj post
S te strane sam mirna, jer u dehidrat puretina-riza dodajem kuhani pureci file, ponekad malo palente, ponekad malo griza kuhanog u trmeljcu od purecih vratova, mrkvicu, grasak, tikvice.
Proucit cu malo taj gastro barf i mozda pokusam s tim.
U svakom slucaju hvala na savjetima

Samo da te upozorim da gastro barf odvratno smrdi. Možda ćeš psa hraniti na balkonu
Moja jede klasični barf, a kada joj se pojave neke probavne tegobe prebacim ju samo na gastro barf neko vrijeme pa onda miješam oba i na kraju vratim na klasični.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 11:47   #250
I tvoja je gastriticar i pase joj barf?
Sto se tice smrada, pregrmit cemo, ionako mog privlaci sve sto meni smrdi, pa sam navikla

Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:12   #251
Dok smo ju hranili dehidratom znala je povraćati neprobavljenu hranu. I pljuckati bijelu ili žutu pjenicu, naročito kada dugo ne bi jela. Zato smo se vratili na tri obroka dnevno i na tome ostali do danas (ima 4 godine).

Prvo sam joj uveo barf kao jutarnji obrok, a ručak i večera su bili dehidrat. I tako nekih 8-10 mjeseci. Sada mi je žao što nisam odmah potpuno prešao na barf kada vidim koliko joj više odgovara. No, tada mi se hranjenje samo barfom činilo komplicirano zbog putovanja i mislio sam da ne bi htjela jesti dehidrat ako bi neko vrijeme jela samo barf.

Sada je samo na barfu jer sam shvatio da joj više odgovara, a i dovoljno je proždrljiva da mislim da ne bi bilo problema s ponovnim jedenjem dehidrata. Ali nismo do sada imali potrebu za njim. S vremenom se ispraksira i sve organizira pa se s barfom može danima putovati po Europi automobilom.

Hermann BARF Original i kombinacija njega sa sirovim papalinama ili srdelama (kupljene smrznute). Kada dobije proljev ili joj se aktivira gastritis, onda ubacim Hermann BARF Gastro.
Umjesto ribe, s vremena na vrijeme ubacim i neki drugi barf kada imam priliku doći do njega (npr. Petmanov barf - imaju puno više raznih vrsta mesa, ali je skuplji od HB-a i trebam za njega potegnuti do Stenjevca, a u zamrzivaču nema dovoljno mjesta za veću zalihu).
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:39   #252
Kako skuziti da pas ima gastritis?
Old 14.11.2017., 15:52   #253
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Kako skuziti da pas ima gastritis?
moj u fazi kada mu gastritis proradi stalno pregutava i oblize se. cetso i njupa travu a zna i povratiti dio sadrzaja zeluca.
Old 14.11.2017., 16:16   #254
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
moj u fazi kada mu gastritis proradi stalno pregutava i oblize se. cetso i njupa travu a zna i povratiti dio sadrzaja zeluca.
druge simptome nema?
Moja pocela zadnje vrijeme povratit prozirni sadrzaj nekad sa pjenom ili onako zuto,druge simptome ne primjecujem
Nekad jede travu pa se izriga to je ajde ok ocisti se ali ovo iz cista mira i to uvijek skoro prijepodne kad se vratim sa posla nadjem par lokvica izriganih,poslije joj dam jest normalno pojede i sve ok
Old 14.11.2017., 17:31   #255
Quote:
druge simptome nema?
Moja pocela zadnje vrijeme povratit prozirni sadrzaj nekad sa pjenom ili onako zuto,druge simptome ne primjecujem
Nekad jede travu pa se izriga to je ajde ok ocisti se ali ovo iz cista mira i to uvijek skoro prijepodne kad se vratim sa posla nadjem par lokvica izriganih,poslije joj dam jest normalno pojede i sve ok
Boldano, nama Bella tako povrati kada dugo ne jede. Zato je hranimo triput na dan. Kada smo vani i vidim da se nećemo vratiti doma na redoviti obrok, kupim u dućanu jednu jabuku ili bananu i dam joj dio.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 19:46   #256
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Boldano, nama Bella tako povrati kada dugo ne jede. Zato je hranimo triput na dan. Kada smo vani i vidim da se nećemo vratiti doma na redoviti obrok, kupim u dućanu jednu jabuku ili bananu i dam joj dio.
Moja jede 2 obroka dnevno
Old 14.11.2017., 22:05   #257
Uvedi treći obrok. Nekim psima to puno pomaže. Pa makar neki mali, čisto da želudac nije prazan predugo.
Old 14.11.2017., 22:29   #258
Quote:
Moja jede 2 obroka dnevno
Kako je rasla smanjivali smo broj obroka. Ali kada smo htjeli preći s 3 na 2 krenulo je povraćanje pjene. Vratili smo se na 3 i prestalo je*. Ujutro i navečer pojede po 95 g barfa, a za ručak 60 g.

*Od svakodnevnog povraćanja, došli smo na ponekad.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 22:30   #259
Ja dajem 4 obroka baš zbog toga da se kiselina ima čime baviti. Zadnji mali obrok prije spavanja. Barf mu je pretezak pa jede lagano prokuhano.
Old 14.11.2017., 22:37   #260
Pocela mi se debljat od kad je obolila pod terapijom je pa ju ne smijem previse tovit radi zdravlja ,ako uvedem jos jedan obrok da se vise ne udeblja
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.