Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači, Hrvatski nogomet

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 20:01   #4061
Quote:
linuks kaže: Pogledaj post
Monokauzalna objašnjenja su jednostavna, ali ne uvijek točna. Evo ovdje u UK gdje sad živim ima pun ku.ac Indijaca, Pakistanaca Bangladešana, Nepalaca, Malezijca, Kineza, a dosad nisam ni jednog jedinog od njih, ne u nacionalnoj momčadi, nego uopće u neku premier league momčadi vidio.

Kako to objašnjavaš? Ipak postoje i kulturološke razlike.

Inače ima i u Švicarskoj opake četvrti, ne kao u UK, Francuskoj, Nizozemskoj, Belgiji, ali sirotinja se i tamo koncentrira u zapostavljenima naseljima.
Vecina pobrojanih naroda nisu nesto ni zainteresovani, a ni nesto talentovani za nogomet.
Koem is offline  
Old 14.11.2017., 20:06   #4062
Quote:
Koem kaže: Pogledaj post
Vecina pobrojanih naroda nisu nesto ni zainteresovani, a ni nesto talentovani za nogomet.
Hvala na potvrdi. Dakle kao što sam rekao, postoje i kulturološke razlike. Zastupljenost pojedinih grupa u nogometu ne može se objasniti samo socijalnim statusom.
Osim toga nogometom se bave i mnogi dečki iz dobrostojećih obitelji. Daleko je nogomet od toga da je ekskluzivini hobi za sirotinjske imigrante.
linuks is offline  
Old 14.11.2017., 20:07   #4063
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Nema to veze s time nikakve, kakve tehnologije. Baš suprotno, obrazovani građani sa solidnim primanjima se baš dosta bave om i aktivnije žive. Nije nogomet prljav niti je to imigranata po definiciji ili statusu. Jednostavno su bijelcima drugi ovi danas u điru. Planinarenje, skijanje, teretane, biciklizam, tenis i badminton, trčanje recimo je strašno popularno, a gdje su tek ekstremni ovi tipa penjanje. Ja recimo spadam u tu skupinu i dosta mojih kolega i frendova se bavi svime i svačim (uključujući i mene), ali ima nas i koji dosta igramo nogomet. Moj brat je bio perspektivan nogometaš sve dok se nije naložio na breakdance. Nogomet je danas tek jedan od ova, ali nekome tko želi igranjem do nekakve pare je vjerojatno najprimamljiviji. Nema u trčanju maratona para, ima samo troškova. Zato siromašniji iz zapadnih zemalja idu više u nogomet od ostatka populacije. I u našim krajevima ima više nogometaša iz Bosne nego iz Zagreba, to je tako. U Zagrebu je izbor aktivnosti kudikamo veći.
Mislim da ima veze, skoro sam bio u Njemackoj, pun qratz terena od kojih vecina zjapi prazno, jedini teren koji je bio pun je onaj pored izbjeglickih zgrada.
Istina, vidio sam i svapsku djecu da treniraju, americki fudbal, macevanje, neki borilacki sportovi i tako, to su treninzi, ali na nekim rekreacijama ispred zgrade ih nisam vidio, uglavnom izbjeglice igrao nogomet.
Koem is offline  
Old 14.11.2017., 20:14   #4064
Mali off. Nigerijci izdominirali Argentince.
Imran is offline  
Old 14.11.2017., 20:15   #4065
Quote:
Hvala na potvrdi. Dakle kao što sam rekao, postoje i kulturološke razlike. Zastupljenost pojedinih grupa u nogometu ne može se objasniti samo socijalnim statusom.
Osim toga nogometom se bave i mnogi dečki iz dobrostojećih obitelji. Daleko je nogomet od toga da je ekskluzivini hobi za sirotinjske imigrante.
Mo Farrah je Somalijac i jedan je od najboljih sportista u UK.
To nije sigurno zato sto Somalijci u UK trce vise od Britanaca i nije sigurno uzeo trcanje zbog toga sto je iz siromasne imigratske porodice slabe pismenosti jer mu je otac navodno IT strucnjak i to u ono vrijeme bio kada je to bilo rijetkost.

U njihovoj kriket reprezentaciji je uvijek bilo Pakistanaca, ali u repci su im uvijek uvjerljivu vecinu cinili autohtoni Britanci, ne znam to objasniti.
Moguce da za taj sport vaze neka druga pravila i drugacije rasprave nego za npr.nogomet.
Koem is offline  
Old 14.11.2017., 20:23   #4066
Quote:
Koem kaže: Pogledaj post
Npr Indijce više od nogometa zanima kabaddi:
https://www.youtube.com/watch?v=regYzf1JF6k
Frasier is offline  
Old 14.11.2017., 20:56   #4067
Argentina nikako na zelenu granu

Sampaoli pokušava svoje šeme izvoditi s ekipom koja je građena tako da nije u stanju igrati presing.
Mister Yellow is offline  
Old 14.11.2017., 21:07   #4068
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Ne mora. Jorginho je iz sveg srca pjevao himnu, dok kod nas samo Lovren
Jorginho ima jake talijanske korijene i od 14. godine živi u Italiji pa to ne čudi.
Uncle Jonny is offline  
Old 14.11.2017., 21:11   #4069
Ispada da je Argentina bez Messija premija za većinu reprezentacija na SP-u.
JollyRoger13 is offline  
Old 14.11.2017., 21:18   #4070
Quote:
Tako je. Podolski je Poljak, a Kloseov otac je pripadnik njemačke manjine u Poljskoj. Mati mu je Poljakinja. I prezime Klose ukazuje na njemačko podrijetlo. Pored njih igrao je i Trochowski, koji je isto rođen u Poljskoj, ali došao je u Njemačku sa roditeljima još kao dijete.
Ok ..nije tema al imate hrpu Ceha i Poljaka sa germanskim prezimenima a tako i Nijemaca sa slavenskim ....Imas tako Ulia Borowku etnicki Nijemac ili recimo Patricka Bergera Ceha...ILI Sepp Piontek legendarni trener Danske iz 80-tih rodjen u Breslau (danasnji Wroclaw) cisti Nijemac al po prezimenu bi covek rekel Poljak
Galliko fili is offline  
Old 14.11.2017., 21:37   #4071
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
Ispada da je Argentina bez Messija premija za većinu reprezentacija na SP-u.
A s Messiem i za uobicajeni red favorita - Spanjolska/Njemacka/Francuska/Brazil.
Old 14.11.2017., 21:45   #4072
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post

Ha? Svugdje piše da je Kobe Bryant rođen u Philadelphiji.

Ma je, rođen je u Phili, ali je kao klinjo nekoliko godina proveo u Italiji
Old 14.11.2017., 21:51   #4073
Gol

Od petka ovo vidjeli nismo
sesve is offline  
Old 14.11.2017., 21:51   #4074
Ljudi evo konačno nekog gola... šta će piva otići na zelenom otoku...
Old 14.11.2017., 21:53   #4075
Idemo Duffy
Old 14.11.2017., 21:54   #4076
Quote:
sesve kaže: Pogledaj post
Gol

Od petka ovo vidjeli nismo
techo is offline  
Old 14.11.2017., 21:56   #4077
Al će Švedi vaditi mast Dancima ako ispadnu od Irske, a oni izbacili Talijane.
JollyRoger13 is offline  
Old 14.11.2017., 21:56   #4078
Nema bolje šanse za Irce od faula na centru
Old 14.11.2017., 21:57   #4079
Najbolje vrijeme za zabiti gol, odmah na pocetku. Bravo Irci

Old 14.11.2017., 21:57   #4080
Duffy

Gleda san jednu analizu posli 1. utakmice nekidan, Duffy i skok igra, najbolji i najistaknutiji irski igrac. I tako vec u 3 stoljeca

Pribacite me vremeplovon u 2457. i necu vidit nista drugacije
reg. ovisnik is offline  
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.