Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2005., 23:00   #1
Gdje kupiti/prodati devize?

Naime, već neko vrijeme kupujem/prodajem devize i na taj način pokušavam "ubit" koju kunu.
Trenutno to radim preko online bankarstva zagrebačke banke jer je po mojim spoznajama tu najpovoljnija razlika između kupovnog i prodajnog tečaja.
Ako netko zna bolji način,molim da se ne srami odgovoriti!
niksar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 00:25   #2
FOREX
__________________
Let the candles light your path to profit!
DayTrader is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 17:57   #3
Hm,provao sam sa demo verzijom Forex-a i u 30 dana nisam ostvario profit .U ovoj fazi malo prezahtjevno za mene.
niksar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 23:14   #4
Mjenjacnice su ti sigurno najpovolnjija varijanta ako imas nekakvu kolicinu (npr. 5000 eura), jer se obicno uspije dogovoriti tecaj blizu srednjeg HNB-a, sta je obicno blizu 1% povoljnije od zabe.

Naravno trebas pitati u vise mjenjacnica, i malo se cijenkati, a s vremenom valjda postanes i stalna musterija.

Ali moras setati, s gotovinom, tako da to bas i nije neka fora.
Billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 15:58   #5
Quote:
Billy kaže:
Mjenjacnice su ti sigurno najpovolnjija varijanta ako imas nekakvu kolicinu (npr. 5000 eura), jer se obicno uspije dogovoriti tecaj blizu srednjeg HNB-a, sta je obicno blizu 1% povoljnije od zabe.

Naravno trebas pitati u vise mjenjacnica, i malo se cijenkati, a s vremenom valjda postanes i stalna musterija.

Ali moras setati, s gotovinom, tako da to bas i nije neka fora.
Pa u svakom slučaju ništa me ne košta malo se raspitati....iako imaš pravo u svezi nošenja love okolo
niksar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 16:01   #6
Re: Re: gdje kupiti/prodati devize?

Quote:
s3v3n kaže:
čekaj kaj ti s tim stvarno uspiješ zaradit nešto?
Pa može se zaraditi ali kao i u svakom drugom poslu sve ovisi o inicijalnom ulogu...šta u konačnici znači bez krvavo zarađene love...............
niksar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 20:03   #7
moze malo preciznije,kako radiš.... ,kakva je zarada
__________________
nisam lijep,al sam zato glup
''...Open mind for a different view...''
alien33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 20:55   #8
Quote:
alien33 kaže:
moze malo preciznije,kako radiš.... ,kakva je zarada
Gledaj ...ja ne zarađujem puno jer da jesam sigurno onda nebih postavio početno pitanje....ali postoje određeni fx traderi koji ,bar tako kažu a nema razloga da lažu(ili ipak imaju....hm), da na 10000 Usd dnevno zarade 800 usd.
niksar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 00:32   #9
Ipak ne bi trebalo mjesati fx i zarade na tecajnoj razlici domesticus vulgaris.

Ako pratis amaterski fx mozes predvidjeti smjer tecaja eur/hrk, i u mjenjacnica modelu zaraditi sigurno 10%, bez rizika da ista izgubis osim u slaucaju u kojem te netko opljacka, a tad gubis sve (doduse ovo je vjerovatno statisticki zanemarivo).
Billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 19:08   #10
10 % dnevno,tjedno,mjesečno ili pak godišnje?.....malo preciznije g. Billy molim te.
niksar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 02:22   #11
Na zalost godisnje.

10% mjesecno bi stvarno bilo fino, a tjedno i dnevno da ne pricamo.
Billy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 11:11   #12
pozdrav ljudi,

prošle godine sa ostvario malo manje od 20%. u lijepom siječanju mi je AUD i 5% unutar 10 dana.

nemojte se držati samo ZABE. prednost zabe je prodaja po povoljnijim tečajevima bez obveze držanja novca na računu duže od jednog dana. ako mislite da valuta može gore duže od par dana provjerite i ostale banke. recimo, jednom sam JPY kupio od hypo banke. a nekoliko puta sam USD mjenjao u volksbank.

zarade nisu ni blizu forexu, ali rizik je za red veličine manji (pošto smo za nekoliko redova veličine neiskusniji od prosječnog forex tradera).

šta mislite o EURUSD? premorio sam se nakon nove godine pa nisam iskoristio priliku ni sa USD ni sa JPY ali mislim da bi EURUSD mogao još dosta dole...
Neurosinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 13:03   #13
Quote:
Neurosinner kaže:
pozdrav ljudi.....
prošle godine sa ostvario malo manje od 20%. u lijepom siječanju mi je AUD i 5% unutar 10 dana.

nemojte...
Da ...to su bili dani ,srećom i ja sam tada kupio za 4,20 a prodao za 4,44 u razmaku od svega 10-ak dana no od tada pa na ovamo nisam uspio ostvariti ni približno sličan spread.
niksar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 17:44   #14
AUD ponovo lipo raste napram kuni...zadnji trenutak je da se kupi....danas po 4,42...sutra ide na oko 4,5.
niksar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 12:23   #15
a ja nisam kupio jer sam mislio da će mi trebati keš. a na kraju mi nije trebao. gunđ.
Neurosinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 13:04   #16
negdje sam pročitao da usd raste u 80% slučajeva nakon g7 sastanka...baš me zanima. danas će najvjerojatnije pasti (makar eur raste), vjerojatno uzimam poziciju krajem tjedna...
Neurosinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 19:02   #17
evo, odoh u shopping
Neurosinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 16:02   #18
Mene zanima kako mogu najpovoljnije kupit vecu kolicinu EUR-a -ca 20k. Bas mi se nejde sa vrecom love od mjenjacnice do mjenjacnice. Htio bi da tu lovu niti ne vidim nego samo s racuna na racun, ali mi pritom nije problem da lova stoji neko vrijeme nedostupna, ako postoji takva mogucnost, da banka drzi lovu par dana pa mi povoljnije promjeni kune u EUR. Ako su mjenjacnice najpovoljnije, da li sa mjenjacnicama mogu poslovat bez gotovine?

Hvala
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 17:10   #19
Možda je tebi 20k eura velik novac, ali u tom poslu je čisti kiki-riki. Jače mjenjačnice ti to provuku odmah. Čak će te gledati s upitnikom iznad glave ako inzistiraš na većem diskontu na tečaj.

I naravno da ćeš najpovoljniji tečaj dobiti u mjenjačnici. Prema tome, pare u ruke i put pod noge.
presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 14:10   #20
zapravo koji je početni iznos npr. u eurima s kojim možeš doć u mjenjačnicu i tražit povlašteni tečaj.
niksar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.