Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2013., 20:14   #81
Quote:
jeanvaljean kaže: Pogledaj post
može li mi netko pobliže pojasniti sa konverzijom EUR/HRK i obrnuto, kako se može zaraditi na tome?
Ako je danas kupovni i prodajni tečaj npr. 7,4/7,5 za 100 eura možeš dobiti 740 kn.

Ako bi za mjesec dana tečaj bio 7,2/7,3 za 730 kn kupiš 100 eura i još ti ostane 10 kn zarade.

Ali budući da je kuna vezana za euro i razlika između kupone i prodajne cijene ogromna, jako je teško zaraditi na tom paru. Puno je isplativije trgovati velikim valutama kao što su euro, američki dolar, funta, jen i sl. Postoji cijelo razvijeno tržište na kojem se to radi uz iznimno male provizije.
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 18:49   #82
Quote:
Diler na Forexu kaže: Pogledaj post
Ako je danas kupovni i prodajni tečaj npr. 7,4/7,5 za 100 eura možeš dobiti 740 kn.

Ako bi za mjesec dana tečaj bio 7,2/7,3 za 730 kn kupiš 100 eura i još ti ostane 10 kn zarade.

Ali budući da je kuna vezana za euro i razlika između kupone i prodajne cijene ogromna, jako je teško zaraditi na tom paru. Puno je isplativije trgovati velikim valutama kao što su euro, američki dolar, funta, jen i sl. Postoji cijelo razvijeno tržište na kojem se to radi uz iznimno male provizije.
zvuči zanimlivo to mi se čini kao trgovanje dionicama

Dali ste bili u situaciji kada ste otišli u minus ?
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 10:03   #83
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
zvuči zanimlivo to mi se čini kao trgovanje dionicama

Dali ste bili u situaciji kada ste otišli u minus ?
Da naravno, nemoguće je svaki puta biti u pravu. Ali dovoljno je više puta zaraditi nego izgubiti da na kraju sveukupno bude neki profit.

Ovdje je na vrlo jednostavan način objašnjeno kako sve skupa funkcionira pa možete pogledati.
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 19:00   #84
Tek sam danas odlucio malo guglat ono sto mi je zapravo palo na pamet jos proslog ljeta i nadoh ovo...koliko sam shvatio vi razmjenite tipa kune u eure i cekate da se podigne cijena eura te ga prodate za vecu cijenu nego za koju je kupljen...i nastane rupa..tj profit...ali vi to radite preko interneta ja kad sam se sjetio da je to zapravo moguce mislio sam da trebam dobiti nobelovu nagradu...ali mislim da nije tako jednostavno, naime moja ideja je bila razmjeniti u nekom mjestu bogu iza nogu 7500 kn recimo u 1000 eura i otici na more za vrijeme špice sezone i za tih 1000 eura dobiti barem 200 kuna vise nego sam dao za eure...malo je sirova ideja kako da kazem ali zanima me dali je naj taj nacin to moguce...naravno mislim na manje gradove gdje mjenjacnice prave vece razlike u tecajevima zbog turista...ne na split jer trpi veliku indzstriju i nemoze to dopustiti se alu tipa opatija...znam da sam nabaco puno toga bez smislenog oblikovanja ... Hvala unaprijed
Ajani goldmane is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 00:11   #85
sinko u špici sezone na moru barba te samo čeka da te još više oguli a ne da ti zaradiš
kiwiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 13:09   #86
Quote:
Ajani goldmane kaže: Pogledaj post
Tek sam danas odlucio malo guglat ono sto mi je zapravo palo na pamet jos proslog ljeta i nadoh ovo...koliko sam shvatio vi razmjenite tipa kune u eure i cekate da se podigne cijena eura te ga prodate za vecu cijenu nego za koju je kupljen...i nastane rupa..tj profit...ali vi to radite preko interneta ja kad sam se sjetio da je to zapravo moguce mislio sam da trebam dobiti nobelovu nagradu...ali mislim da nije tako jednostavno, naime moja ideja je bila razmjeniti u nekom mjestu bogu iza nogu 7500 kn recimo u 1000 eura i otici na more za vrijeme špice sezone i za tih 1000 eura dobiti barem 200 kuna vise nego sam dao za eure...malo je sirova ideja kako da kazem ali zanima me dali je naj taj nacin to moguce...naravno mislim na manje gradove gdje mjenjacnice prave vece razlike u tecajevima zbog turista...ne na split jer trpi veliku indzstriju i nemoze to dopustiti se alu tipa opatija...znam da sam nabaco puno toga bez smislenog oblikovanja ... Hvala unaprijed
A putovanje od jednog do drugog mjesta te isto košta.
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 14:44   #87
Novčani fondovi. Zašto se mučiti po mjenjačnicama kad preko fondova možeš mijenjati po srednjem tečaju bez naknade.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 13:16   #88
a ne bih sam isao od mjesta do mjesta imao bi nekog u tom drugom gradu,ja ipak mislim da se tokom ljeta kad usporedis dvije mjenjačnice moze desiti velika razlika i tako zaraditi...jel realno gledati da ce jednom takvom transakcijom biti barem 50 kn profita minimalno? ...i jos nesta...HNB,dal oni određuju tečajeve i ako da dali onda mjenjačnice po svojem to mjenjaju odnosno dal hnb daje okvirne tečajeve?
Ajani goldmane is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 14:39   #89
Quote:
sebastijan72 kaže: Pogledaj post
Novčani fondovi. Zašto se mučiti po mjenjačnicama kad preko fondova možeš mijenjati po srednjem tečaju bez naknade.
ja imam sad oko 10.000€ koje bi morao promijenit u kune, jer cu negdje do ljeta najkasnije dobit neke racune koje cu morat platit u kunama. inace sam uvijek mijenjao u mjenjacnici di bi nasao najbolji tecaj, ali sad vidim da spominjete te fondove. jeli mozete pojasnit malo?

imam kunski i devizni racun u pbz.. netko spominje da se moze dobit po srednjem tecaju.. kako tocno?
Patrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 23:29   #90
Hej ljudi, ima li još itko živ na ovom postu tko radi koverziju valute? Osobno dobih plaću u nekoj drugoj valuti, nije mi neka hića pa me ovo zainteresiralo. Eto ako nekome nije bed malo popričati o tome thx
nina-o-s-t is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 07:48   #91
Quote:
nina-o-s-t kaže: Pogledaj post
Hej ljudi, ima li još itko živ na ovom postu tko radi koverziju valute? Osobno dobih plaću u nekoj drugoj valuti, nije mi neka hića pa me ovo zainteresiralo. Eto ako nekome nije bed malo popričati o tome thx
Pa ono prije spomenuto preko novčanih fondova ako imaš plaću u eurima ili us$. Sa eurima ili $ uđeš u novčani fond po srednjem tečaju i za 15 dana možeš izaći u kunama po srednjem tečaju.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 15:00   #92
Koliko je legalno svako malo recimo jednom mjesecno doc u banku i trazit od njih da mjenjaju lovu. Npr. jednom iz $ u € a zatim drugi put obrnuto. Ako sam dobro izracunao a vodio sam se po nedavnoj promjeni koju mi je ucinila banka za ove dvi valute, na 50k pri promjeni tecaja od 0.02 zarada je oko 900$. Mijenjali su mi direktno po srednjem tecaju.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
flup79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 15:30   #93
Quote:
flup79 kaže: Pogledaj post
Koliko je legalno svako malo recimo jednom mjesecno doc u banku i trazit od njih da mjenjaju lovu.


Nelegalno je ulazit u banku i mijenjat lovu ako ti imaš korist od toga
Lovu smiješ mijenjati samo ponekad
i to samo onda kad banka zarađuje a ti gubiš

Ako te prokuže da često mijenjaš lovu onda će te čika policajac što radi u banci upucati u koljeno
zilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 15:34   #94
Zašto ne bi bilo legalno? Možeš svaki dan mjenjati ako imaš potrebu/mogućnost/isplati ti se

Samo, nisam siguran gdje ćeš promjeniti po srednjem tečaju. I ne znam misliš li na 0,02 od cijelog broja(u smislu 2%), ili od tečaja(npr pad sa 6,80 na 6,78).
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 15:44   #95
Prije par miseci sam prominio usd u jure po 1.06 a toliki tecaj je bio i na bloombergu. Danas je 1.12nesto. Sad bi vratio u usd. Ko mi sve moze sjest za vrat radi toga. Smatram da nece niko i da je moja lova i da radim s njom sta hocu.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
flup79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 15:46   #96
Banka nije problem jer ce oni dat taj tecaj. Uzmu sebi onu cetvrtu decimalu

Pod 0.02 mislim na promjenu tecaja $ € sa 1.10 na 1.12

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje flup79 : 18.03.2016. at 15:57.
flup79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 16:55   #97
A kako ti to banka ne uzima proviziju?
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 16:59   #98
Dobar sam klijent ☺ Sta ja znam kako. Voditelj poslovnice zovne trezor i ponudi mi tecaj

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
flup79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 17:14   #99
Nije to što si dobar, nego vjerojatno jača cifra, jer meni za veće cifre, ponude bolji tečaj i u banci i u mjenjačnici, pa se raspitam i onda tek mijenjam.

Samo teško da je riječ o $900, iako, moguće je, ali meni ispod 1000 eura to neće napraviti, osim u lokalnoj mjenjačnici malo podići. Kad mijenjaš 10k eura, onda je druga priča.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 17:18   #100
Ponude bolji tečaj, tipa sa 7.59 na 7.58....ali to i dalje nije srednji tečaj.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.