Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2016., 08:21   #1
Problemi prije vjenčanja

Pozdrav svima.
Pišem ovdje jer ne znam više na koji način da riješim svoj problem.

U vezi smo 5 godina, ja 26., on 30. Živimo svaki kod svojih, on s roditeljima, ja s bakom i mamom (razlika 15 km udaljenosti). Prije 2 mjeseca počela sam raditi kod njega u firmi i sve nam se posložilo. Zajednička primanja su nam 10 000 kn što je za mjesto gdje živimo i više nego dobro.
Za tri mjeseca bi trebali imati svadbu, a upravo smo pred prekidom jer se ne možemo dogovoriti oko mjesta gdje ćemo živjeti. Ako se pitate zašto se sada o tome raspravlja, a ne dok je bilo vrijeme, reći ću vam da sam u zadnjih dvije godine imala selidbu iz Zagreba, promijenila 3 radna mjesta, imala ogromne probleme u obitelji uključujući bolesti, prevare, ali također i pojavu novog člana kojeg ja svakodnevno čuvam jer mu roditelji rade.
Pošto sam se iz maminog, sestrinog i šogoričinog (dakle, od mojeg zaručnika sestra) primjera nagledala što to znači biti SNAHA, živjeti u tuđoj kući, rekla sam da nikad neću biti snaha - radije ću se objesiti oodmah drugi dan nakon svadbe.

Razgovarala sam , molila i kumila zaručnika da odemo sami na stan, naravno stalno su se čekali neki bolji uvjeti i moj posao, pa ovo ono i svadba je već tu. On je inače osoba koja je jako tvrdoglava i kruta, rekao je da on na stan nejde jer ne želi bacati novce na stanarinu, da on k meni nejde zbog moje stare bake (koja me moram priznati emocionalno uništila kroz život, ali opet stara je i razumijem je), zbog toga što nemam poseban ulaz a on kao ima. On ima plan meni gore na katu kod svojih složiti kuhinju i kupaonu, a uz to priča da ćemo samo kratko biti kod njega dok ne skupimo novce koje sam ja naslijedila od tate i novce koje ćemo dobiti od svadbe. Znači - ako odem k njemu, gotova sam jer se on nikad neće maknuti od kuće. Rekao je da je za mene spreman ne razgovarati sa svojima jer dok im kaže da ćemo kupiti sebi kuću, oni će se jako naljutiti na njega _ znači da im nije nikad ni rekao naš "plan"??

Jednostavno sam pretužna i došla sam do zida kada ne želim popustiti i uništiti si život. On nije spreman za mene otići na stan, ja bi živjela na kruhu i vodi samo da smo sretni i sami, a on je takav da bi sve odlučivao. Dok ja doma radim i pomažem najviše što mogu i čuvam sestrino dijete svakodnevno, nemam vremena ni za prijateljice ni za uživanje i dok sam s njim nastojim to vrijeme provesti u miru i bez svađa - na poslu se viđamo samo pod gablecom. On sjedi doma i igra igrice ili se igra sa psom. Sve ga dočeka gotovo skuhano i oprano, a ja sebi moram sve sama doma jer mi žao mame. I ja bi trebala ostaviti svoju mamu i baku same i kuću koju ću naslijediti i otići k njemu i gledati njega kako se igra i sjediti kraj njega?? Ne hvala.

Također, ne sviđaju mi se odnosi između njega i roditelja, s tatom se kolje svakodnevno a mama se previše miješa u sve, nisu oni loši oni su dobri ljudi ali ne želim ni da se meni netko od mojih miješa a kamoli netko sa strane. Moja mama je ostala udovica s 45 godina , ja sam imala 17, ostale smo živjeti s bakom (tatinom mamom) koja je manipulatorica i zločesta osoba, prečesto sam gledala mamu kako plače i pati jer je ostala s njom zbog osjećaja dužnosti i zbog ljubavi prema tati, ona mi je najveća podrška i poticaj za život ali i primjer na što žena ne smije pristati nikad. Nažalost ne mogu joj se izjadati jer je ne želim opterećivati i svojim brigama.

Evo probala sam objasniti svoj problem, čitala sam puno tema na forumu i vidim da svi imate iste savjete oko takvih stvari, bojim se da sam i ja jedna od onih koja će morati sve prekinuti zbog neshvaćanja partnera i zbog neslaganja oko tako bitne stvari.

I dalje ponavljam, kaže da ćemo kupiti svoju kuću, dok s druge strane radi mi kupaonu i kuhinju... znam da neće nikad otići od kuće, ali znam i da ja ne želim tamo
mislim da ljubav kako god velika nije vrijedna takve žrtve samo s jedne strane.. Molim za savjete.
mrvica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 08:36   #2
nije ni ljubav ako se žrtvuje samo jedna strana.....
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 08:51   #3
Draga, ne znam da li da napisem post u pozitivnom ili negativnom tonu, ali poanta je ista: kidaj iz te veze. Naslijedit ces lovu, koliko god da je, imat ces za svoj zivot.

Ne unistavaj si zivot, jos si u situaciji da se izvuces. Koliko vidim nisi trudna i nemoj se zalijetati.

Tvoj dragi s igricama i odnosom s roditeljima, te tvrdoglavoscu nije materijal za brak. Cuvaj se. Ako se sama ne cuvas, nitko te nece cuvati.

Ja sam bila u jednoj slicnoj vezi 3 godine. ranjiva jer mi je otac umro na pocetku te veze i taj momak pokazao suosjecanje i tako... ostali smo 3 godine skupa. Ja sam se bila dosta povukla iz drustvenog zivota jer mi je ta tragedija bila previse... I u jednom trenutku shvatim da on isto tako tvrdoglavo zacrtao sto bi on i kako, sa svojim roditeljima sve dogovorio (koji su usput razumniji ljudi od njega i fini su, ali sta ih on ima uplitati?). I kad sam dosla sebi i prekinula, on je pristajao na sve. Rekao da ce sve ostaviti, doci kod mene, ovo ono. ali sreca da sam imala dovoljno mudrosti u tom periodu da znam da je to samo trenutno dok me opet ne dovede u kolotecinu ili dok ne ostanem trudna, tj dok se on ponovo ne osjeti da je na stabilnom terenu. Kidaj zeno.
majjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 09:46   #4
Quote:
mrvica21 kaže: Pogledaj post
Prije 2 mjeseca počela sam raditi kod njega u firmi i sve nam se posložilo.
Što znači "kod njega u firmi"? Firma u kojoj je on samo zaposlenik ili ti je nadređeni?
Hoće li ti stvarati probleme na poslu ako prekinete? Je li moguće da brzo nađeš novi posao?

Inače, nevezano uz tvoj konkretni slučaj, uvijek sam protiv toga da bračni partneri rade u istom poduzeću. S jedne strane, previše viđanja na poslu (iako ti kažeš da je to samo pod pauzom), s druge strane, što ako ta firma propadne, a njihove obje plaće idu iz istog izvora?

Što se tebe tiče, ako i sama vidiš da situacija ide u smjeru koji ti se ne sviđa i spremna si na prekid, što dodati? Uči iz tuđih iskustava.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 09:51   #5
Uz ovo što je napisala majjica ću samo dodati: razgovaraj s mamom. NIje to križ kojeg ona neće moći podnijeti, odrasle ste žene. S njom popričaj pa će ti biti lakše kad budeš imala njenu podršku.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 09:56   #6
mama mi je prva rekla da živimo ssami makar za početak kao podstanari da ne proživljam što i ona. trenutno je mamin brat (moj ujak) jako loše, ima rak i pogoršava mu se stanje a on nam je jedini ostao od rodbine nakon tatine smrti, i ne želm je opterećivati s tim.
zaposlila sma se u firmi u kojoj radi moj zaručnik , o tom sam maštala otkad sam završavala faks, i sad konačno dok se ostvarilo sad su takvi problemi.
napisala sma mu iskreno što mislim o svemu, sad čekam reakciju
mrvica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 11:19   #7
odite u podstanare. ispizdit ces na sto nacina kod njegovih. neces se moci ni pojebat posteno, a kamoli sta drugo.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 11:31   #8
Quote:
mrvica21 kaže: Pogledaj post
zaposlila sma se u firmi u kojoj radi moj zaručnik , o tom sam maštala otkad sam završavala faks, i sad konačno dok se ostvarilo sad su takvi problemi.
Zašto si to maštala?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 11:44   #9
mrvice reci mu da zivot s njegovim roditeljima za tebe nije opcija, pa ako te i dalje zeli strpat u tu kucu, znas sta ti je ciniti, hegiba..

bolje sad nego kasnije, jer ako mu je to fiksna ideja koju nece da promijeni, vjeruj mi spasit ces se s obzirom koje te jos cekaju, ili ne cekaju



i naravno, ova situacija i njen ishod je jako bitna za tebe, tvoju buducnost, i sve slicne situacije u kojima se mozes naci - unaprijed ih sredjujes

te brigu o sebi samoj
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 12:07   #10
Quote:
mrvica21 kaže: Pogledaj post
mislim da ljubav kako god velika nije vrijedna takve žrtve samo s jedne strane.. Molim za savjete.
Na žalost zbog njegove tvrdoglavosti u velikim ste problemima. Ti kući imaš kaos i ako se makneš od kuće i od svih tih velikih problema i utjecaja koji ti svakodnevno više nad glavom (bar da u svome stanu imaš svoj mir i slobodu) to će blagotvorno djelovati na tebe i tvoje živce, nema novaca koji to mogu platiti.
No ukoliko se doseliš kod njega svoje probleme koje imaš nadograiti ćeš nezadovoljstvom, problemima sa njegovom obitelji i sa njim samim. Ta veza bi mogla pod presingom puknuti kad tad, na život kod njegovih nisi spremna i općenito je to za mladi bračni par (koji još uz to ima novca za stanarinu) najgora moguća varijanta.
To mu lijepo objasni i kaži da ne možeš prihvatiti da živiš ni kod njegovih ni kod svojih, da ne želiš završiti na psihijatriji i da ti to u životu ne treba.
Muškarac koji nije u stanju sa osobom koju voli odvojeno živjeti od mamine sise i mamine preporuke nije vrijedan te žene. Nažalost to je problem na kojem će se vaša veza ili slomiti ili opstati, želim vam sreću...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 12:10   #11
maštala sam o tom poslu prvenstveno jer bi bili skupa, drugo jer je to jedina firma u našem gradu gdje mogu raditi sa svojim fakultetom. žao mi je da tolike godine padnu u vjetar, dok sam radila u zagrebu mučila sam se i htjela čim prije doma jer on nije htio ni čuti za zagreb (tu ga razumijem jer je i meni teško bilo živjeti u tom gradu a i on ima stalni posao za razliku od mene koja nemam + kredit koji će kroz koji mjesec otplatiti).
znam da sama sebi određujem sudbinu i na drugo ne pristajem, jednostavno se pripremam za najgore i kako obavijestiti obitelj i sve otkazati - salu, glazbu, vjenčanicu... ne vjerujem da će promijeniti mišljenje jer se jednostavno nije vrijedan žrtvovati za mene. kredit koji ima ima zbog bivše cure, s njom je bio na stanu, ona ga je financijski i emocionalno uništila, i sad ima kraj sebe suštu suprotnost, curu koja bi sve dala i napravila za tu vezu, koja sebe žrtvuje bezgranično a on je napravio štit oko sebe kojim ni mene očito nije pustio do kraja.
ne znam što reći, pretužna sam. ne želi u podstanare jer ne želi bacati novac u vjetar, a jasno mi je da želi ostati doma makar priča o kući koju bi kupili - samo, treba uštediti za kuću.
doma živi sam s roditeljima, sestra mu se možda vrati doma jer je u lošem braku, svekrva ju ne trpi, muž je totalno ignor, on to sve vidi a ne razumije.

ne znam..
mrvica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 12:14   #12
nikakvu kucu on ne planira kupit, sad znas
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 12:14   #13
Niposto ne pristaj,ja sam bila budala i bila s njegovom mamom 1 godinu,nikad vise ,ne mogu sebi oprostit sto baci 1 godinu zivota.Svekrvama nista nije sveto,moja je mene trudnu napadala i mucila,a muz i ako je bioo vecinom uz mene protiv majke djavola ne moze nista,ipak moze samo do neke granice jer ipak mu je mati
medina89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 12:20   #14
ja znam da je brak žrtva i kompromis i za osobu koju voliš prežvačeš puno grozota, ali ne mogu ostaviti svoju mamu i svoju kuću da bi ulagala u tuđu, da bi se borila s tuđim roditeljima koji meni realno nisu ništa, da bi radila onako kako mi netko drugi diktira, a on radi mene ne želi ni probati zbog par tisuća kuna podstanarstva.
mislim sve je i meni jasno ali teško mi je, posebno zbog toga što imam još i druge probleme i ne znam kako uopće to reći mami koja je ionako pretužna zbog situacije s njezinim bratom.
također sam ramzišljala otkazati svadbu zbog situacije s mojim ujakom koji mi je sve ove godine bio kao otac, boluje od raka i stanje se rapidno pogoršava, tako da ne daj Bože da umre ne bi se mogla veseliti - on mi je na to rekao da ne smijemo tak razmišljati i da bude dobro. ja znam da ne bude jer sve što su doktori probali napraviti, ništa nije pomoglo, samo je pitanje vremena, a on meni da ne razmišljam tako.
mrvica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 12:25   #15
Quote:
mrvica21 kaže: Pogledaj post
ja znam da je brak žrtva i kompromis i za osobu koju voliš prežvačeš puno grozota, ali ne mogu ostaviti svoju mamu i svoju kuću da bi ulagala u tuđu, da bi se borila s tuđim roditeljima koji meni realno nisu ništa, da bi radila onako kako mi netko drugi diktira, a on radi mene ne želi ni probati zbog par tisuća kuna podstanarstva.
mislim sve je i meni jasno ali teško mi je, posebno zbog toga što imam još i druge probleme i ne znam kako uopće to reći mami koja je ionako pretužna zbog situacije s njezinim bratom.
također sam ramzišljala otkazati svadbu zbog situacije s mojim ujakom koji mi je sve ove godine bio kao otac, boluje od raka i stanje se rapidno pogoršava, tako da ne daj Bože da umre ne bi se mogla veseliti - on mi je na to rekao da ne smijemo tak razmišljati i da bude dobro. ja znam da ne bude jer sve što su doktori probali napraviti, ništa nije pomoglo, samo je pitanje vremena, a on meni da ne razmišljam tako.

Ne radi se o novcu vec njegovi njega nagovaraju da ne ide,a i zbog te bivse vjerovatno s njom prosao lose pa oni imaju argumente
medina89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 12:26   #16
Quote:
medina89 kaže: Pogledaj post
Ne radi se o novcu vec njegovi njega nagovaraju da ne ide,a i zbog te bivse vjerovatno s njom prosao lose pa oni imaju argumente
nema bolje muzike za usi nego kada slusas da ti patis zbog zajeba njihovih bivsih partnera.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 12:27   #17
Quote:
medina89 kaže: Pogledaj post
Ne radi se o novcu vec njegovi njega nagovaraju da ne ide,a i zbog te bivse vjerovatno s njom prosao lose pa oni imaju argumente
njegovi vjeruju da ću ja doći kod njih, i prije par dana je rekla mama njegova da moju baku zanima gdje ja to budem otišla (baka je bila prvi put kod njih), meni se kosa na glavi digla. doslovno.

ako pomaže, mogu nešto više napisati o njemu, nije on loša osoba, samo vjerojatno ne odgovaramo jedan drugome.
mrvica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 12:28   #18
Quote:
mrvica21 kaže: Pogledaj post
ja znam da je brak žrtva i kompromis i za osobu koju voliš prežvačeš puno grozota, ali ne mogu ostaviti svoju mamu i svoju kuću da bi ulagala u tuđu, da bi se borila s tuđim roditeljima koji meni realno nisu ništa, da bi radila onako kako mi netko drugi diktira, a on radi mene ne želi ni probati zbog par tisuća kuna podstanarstva.
mislim sve je i meni jasno ali teško mi je, posebno zbog toga što imam još i druge probleme i ne znam kako uopće to reći mami koja je ionako pretužna zbog situacije s njezinim bratom.
Znaš kako me ljuti činjenica da si ti dobra duša koja na kičmi nosi svoju obitelj i brak shvaća kao žrtvu, što nije točmo brak ne bi trebao biti žrtva u doslovnom smislu, on nekad zna biti zahtjevan ali i kada je teško ukoliko voliš špartnera to radiš zato jer oboje znate da će vam sutra biti bolje..

Mislim da on nije osoba koja bi se odvažila na samostalan život stobom, možda je psihički spižđen ali ti zbog toga ne bi trebala upasti u glib i sjebati si život.

Ukoliko ti je cilj da ga odvučeš u stan reci da ćeš ti podmiriti veći dio troškova i slično tako da pokažeš da to stvarno želiš bez obzira na financije i da ti je to jako važno. Ukoliko on zaista nije kadar tebi izaći u susret to znači da je još manje spreman sutra raditi i zarađivati za kuću ili stan tako da je izgledno kako će te kod njegovih proživjeti ostatak života.

Gle, ne poznam vas, uzmi ovo s rezervom ali jasno mu reci da si spremna izaći u susret jer je možda njemu teško otići od svojih ali ako se želite žženiti da je to tvoj uvjet...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 12:33   #19
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Znaš kako me ljuti činjenica da si ti dobra duša koja na kičmi nosi svoju obitelj i brak shvaća kao žrtvu, što nije točmo brak ne bi trebao biti žrtva u doslovnom smislu, on nekad zna biti zahtjevan ali i kada je teško ukoliko voliš špartnera to radiš zato jer oboje znate da će vam sutra biti bolje..

Mislim da on nije osoba koja bi se odvažila na samostalan život stobom, možda je psihički spižđen ali ti zbog toga ne bi trebala upasti u glib i sjebati si život.

Ukoliko ti je cilj da ga odvučeš u stan reci da ćeš ti podmiriti veći dio troškova i slično tako da pokažeš da to stvarno želiš bez obzira na financije i da ti je to jako važno. Ukoliko on zaista nije kadar tebi izaći u susret to znači da je još manje spreman sutra raditi i zarađivati za kuću ili stan tako da je izgledno kako će te kod njegovih proživjeti ostatak života.

Gle, ne poznam vas, uzmi ovo s rezervom ali jasno mu reci da si spremna izaći u susret jer je možda njemu teško otići od svojih ali ako se želite žženiti da je to tvoj uvjet...
rekla sam mu glupača da imam novac koji bi dobro došao za polog za neku manju kuću, on je našao kuću za 60 000 eura koju ne možemo platiti niti nam ne treba takva, sve štop ja pokažem njemu se ne sviđa, on se mora zaljubiti u kuću. znači ja bi dala svoj novac, a on bi odlučivao. znam i sama kud to vodi..
što se tiče njegove mame, jako je dobra žena ali je većinom ona kriva za njegovo ponašanje. kuha mu posebno sve jer ne voli luk, povrće, sve mu pripremi obleku (on si samo ispegla i počisti svoj dio kuće), sve bi dala za njega što je meni užasno s obzirom da on ima 30 godina. njegova sestra se drogirala i imali su groznih problema s njom i zbog toga su ga zanemarivali, a sad kao da mu se želi mama iskupiti i tretira ga ko dijete. on je bio premalen da bi to sa sestrom podnio, ali i ja sam dijete ostala bez oca i završila sam gimnaziju s 5 i diplomirala s 5 a sam Bog zna koliko mi je teško bilo. i sve što mogu pomažem i više ne marim za sebe, ali do kad
mrvica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 12:35   #20
Ma nista pokazi mu da si ozbiljna,raskini,ako mu je stalo povuci ce se i reci dobro hajde da pokusamo sami zivjeti
medina89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.