Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za uvođenje poreza na nekretnine
Da 76 17.92%
Ne 335 79.01%
Nije me briga 13 3.07%
Glasovatelji: 424. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 12:44   #4941
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Zanimljiv prijedlog, pogotovo ako se obuhvati i novac u poreznim oazama. Kad se ukine gotovina i novac bude postojao samo u digitalnom obliku i tehnički lako ostvariv. Možda to opet postane osnovni oblik oporezivanja kao u davna vremena kad su poreznici dolazili u dvorište i odnosili dio imovine. Ako svijet ne uspijeva oporezovati jedan Apple sa više od 2-3% poreza na dobit efektivno, onda taj princip treba baciti na smetlište povijesti.
Sadašnji trend koji sve više imovine nakuplja u sve manje ruku na vrhu je dugoročno neodrživ i trebaće smisliti način redistribucije imovine naniže, te sa starih na mlade imigrante. Osim poreza na nekretnine (uglavnom u vlasništvu starijih), možda i na nasljedstvo?
slazem se kolega...
lupa se po malima sve dok ne dopizde...
a onda ce se pitati,zasto...
princip je katastrofa i vodi ka katastrofi...
nece ni nato pomoci kad pocne pucati...
a blizu smo...
ledenjaci se tope...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 07.11.2017., 13:42   #4942
Što je više "argumenata" za porez to je otpor porezu veći,
to samo govori kakvi su to "argumenti" i koliko su ljudima
prihvatljivi
prince lorang is offline  
Old 07.11.2017., 13:52   #4943
Da ima 10 000 stanova u kojima nitko ne živi povjerovat ću nikad, pa ni tad.
Razlog uvođenja poreza je samo jedan:kako uzeti još para građanima da bi s njima raspolagali ljudi koji su već dokazali kako s njima raspolažu.
Kexx is offline  
Old 07.11.2017., 14:06   #4944
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Što je više "argumenata" za porez to je otpor porezu veći,
to samo govori kakvi su to "argumenti" i koliko su ljudima
prihvatljivi
hilderik is online now  
Old 07.11.2017., 15:56   #4945
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Da ima 10 000 stanova u kojima nitko ne živi povjerovat ću nikad, pa ni tad.
Ne moraš vjerovati ali moj susjed ima u obližnjoj novogradnji 4 prazna. Sve jedan do drugog. Ne želi iznajmljivati da mu ih stanari ne uprljaju i ne unište.
medonaodmoru is offline  
Old 07.11.2017., 15:58   #4946
Quote:
medonaodmoru kaže: Pogledaj post
Ne moraš vjerovati ali moj susjed ima u obližnjoj novogradnji 4 prazna. Sve jedan do drugog. Ne želi iznajmljivati da mu ih stanari ne uprljaju i ne unište.
Je li ih vakumirao?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 07.11.2017., 16:29   #4947
Quote:
medonaodmoru kaže: Pogledaj post
Ne moraš vjerovati ali moj susjed ima u obližnjoj novogradnji 4 prazna. Sve jedan do drugog. Ne želi iznajmljivati da mu ih stanari ne uprljaju i ne unište.
Što će on raditi s njima to je njegova svar.

Ustav Republike Hrvatske
Članak 3.
Sloboda, jednakost, nacionalna ravnopravnost i ravnopravnost spolova, mirotvorstvo, socijalna pravda, poštivanje prava čovjeka, nepovredivost vlasništva, očuvanje prirode i čovjekova okoliša, vladavina prava i demokratski višestranački sustav najviše su vrednoteustavnog poretka Republike Hrvatske i temelj za tumačenje Ustava.


Porezom na nekretnine grubo se narušava nepovredivost vlasništva i socijalna pravda koji spadaju u najviše vrednote ustavnog poretka Republike Hrvatske iz čl. 3. Ustava i temelj su tumačenja Ustava. Nikome se ne smije porezom ugrožavati pravo vlasništva ili određivati način njegova korištenja. Povrh toga, Zakon u duboko osiromašenoj RH "uvodi" sveopći POREZ bez izuzetaka i olakšica za građane, a posebno za socijalno ugrožene skupnine, čime se grubo povređuje socijalna pravda
prince lorang is offline  
Old 08.11.2017., 08:27   #4948
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Što će on raditi s njima to je njegova svar.
Naravno. On ih je kupio novcem koji je dobio od prodaje zemljišta na kojem je zgrada izgrađena (po povoljnijoj cijeni od drugih kupaca). Sumnjičav je prema novcu, dionicama, obveznicama i sl. i drži da je to najsigurniji način da sačuva vrijednost. Obzirom na naša povijesna iskustva, to nije teško za razumjeti. Jedini problem je u tome što se naša povijesna iskustva mijenjaju od zla na gore.
medonaodmoru is offline  
Old 08.11.2017., 13:19   #4949
Quote:
medonaodmoru kaže: Pogledaj post
Ne moraš vjerovati ali moj susjed ima u obližnjoj novogradnji 4 prazna. Sve jedan do drugog. Ne želi iznajmljivati da mu ih stanari ne uprljaju i ne unište.
I još ih nađi 9996 pa ću povjerovat u priču od 10000 praznih stanova.

Bili prazni ili ne nemaju se što oporezivati.

Ima potpuno pravo što se boji da će mu ih uništiti, ne možeš dobiti neku paru za to, a zaista ti mogu uništiti, ako ne plaćaju ne možeš ih izbaciti bez par godina sudovanja. Podstanarima iznajmiti lijep stan u novogradnji može samo lud čovjek ili onaj koji bi uzeo poveći polog za eventualnu štetu i najam dosta unaprijed, samo podstanari to ne žele.
Kexx is offline  
Old 09.11.2017., 02:24   #4950
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Socijalno neosjetljivo tražiti od nekoga s 100 000 eura da plati porez....
Da socijalno sam neosjetljiv

Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
https://www.erstebank.hr/hr/pomoc/he...atu-na-stednju

Ono vaše nepoznavanje materije je zabrinjavajuće
Ti plaćaš porez na profit, ali ti je ok da drugi plaćaju porez na glavnicu i to tako da za x godina nemaju ništa više Kako dobra forica.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Old 09.11.2017., 02:28   #4951
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
I još ih nađi 9996 pa ću povjerovat u priču od 10000 praznih stanova.

Bili prazni ili ne nemaju se što oporezivati.

Ima potpuno pravo što se boji da će mu ih uništiti, ne možeš dobiti neku paru za to, a zaista ti mogu uništiti, ako ne plaćaju ne možeš ih izbaciti bez par godina sudovanja. Podstanarima iznajmiti lijep stan u novogradnji može samo lud čovjek ili onaj koji bi uzeo poveći polog za eventualnu štetu i najam dosta unaprijed, samo podstanari to ne žele.
A zasto tada uopce kupiti? Da bi prodao za 2 ili 5 godina za vise Para ili?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 09.11.2017., 08:20   #4952
Thumbs down

Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
A zasto tada uopce kupiti? Da bi prodao za 2 ili 5 godina za vise Para ili?
Ne mora biti više, dovoljno je da je isto. Radi se o obliku štednje. Bolje mu je to nego u Agrokorove dionice.
Mada, na njegovom mjesti bih to prodao, ali neka svak procijeni kako misli da je bolje.
Kexx is offline  
Old 10.11.2017., 21:35   #4953
BUMP

Porez je krađa.
Orion1984 is offline  
Old 10.11.2017., 22:46   #4954
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
BUMP

Porez je krađa.
Čemu ovaj post ?
Ako si pronašao novi način za financiranje države onda otvori novu temu i prosvijetli i nas ostale, ovako samo obezvrijeđuješ sve dosadašnje postove gdje ima odličnih primjera i dobro argumentiranih stavova zašto je porez na nekretnine općenito loš a ovaj predloženi još gori.
Često ljudima koji ne prate forum pošaljem link jer ne stignem uvijek sve to prepričavati ispočetka pa bi bilo šteta da po ovom cijene čitavu temu ... ovako im mogu poslati samo link da vide kako neki ni nakon 3 mjeseca nisu u stanju shvatiti razliku između glavnice i poreza na dohodak od glavnice (kamate na štednju) .

Premda je prvi napad odbijen, i dalje čujem huškanja protiv iznajmljivača, pa da za one jalne opet ponovimo ... porez postoji i većina u turizmu ga plaća, dok je kod iznajmljivanja podstanarima nažalost obrnuto, većina ga ne plaća i renta na crno (za samozvane stručnjake a la Novotny: to je porez na dohodak od nekretnine (glavnice)). Čitav taj nered sa ilegalnim podstanarstvom je samo slika ovog duboko korumpiranog i pokvarenog sustava koji time kupuje socijalni mir i glasače jer Porezna zna biti itekako efikasna kad treba. Kao što su već mnogi spomenuli, porez na nekretnine bi se samo prelio podstanarima kroz veću rentu pa bi opet stradali siromašniji (koji nemaju vlastitu nekretninu pa moraju unajmljivati).
Max Rockatansky is offline  
Old 10.11.2017., 23:19   #4955
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ne mora biti više, dovoljno je da je isto. Radi se o obliku štednje. Bolje mu je to nego u Agrokorove dionice.
Mada, na njegovom mjesti bih to prodao, ali neka svak procijeni kako misli da je bolje.
A može tada i staviti na banke, prije nego se da Tim zajebavati.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 14.11.2017., 13:45   #4956
Quote:
medonaodmoru kaže: Pogledaj post
Porez na nekretnine u Hrvatskoj predstavljao bi (predstavljat će) kopernikanski obrat. Nekretnine u Hrvatskoj predstavljaju neku vrst paralelne valute pa bi uvođenje takvog poreza bilo isto što i porez na novac. Nema sad potrebe ulaziti u to zašto je tome tako. Duga je to priča. Činjenica jest da dio vrijednosti nekretnina otpada na njihovu uporabnu vrijednost (stanovanje npr.) a drugi dio je "monetarni" tj. ovisi o raširenoj praksi štednje u "kvadratima", sentimentu kupaca i navici da se viškovi u drugim valutama pretvaraju u "kvadrate". Prvo plus drugo određuje im trenutnu vrijednost. Posljedica takve prakse je višak stambenog i poslovnog prostora koji se i ne može staviti u funkciju jer toliko potencijalnih korisnika naprosto nema. Tako u Zg, navodno, ima preko 10.000 stanova u kojima niko ne živi (ni podstanari). No da bi "kvadrati" funkcionirali kao valuta to i nije toliko bitno, ti stanovi su na "oročenju" i zadržavaju vrijednost zahvaljujući potražnji za njima kao valuti.
Porez na nekretnine bi sve to iz temelja promijenio a vrijednost nekretnima bi se svela samo na onu uporabnu. Monetarni dio bi doživio veliku devalvaciju i to je dio koji bi sadašnji vlasnici izgubili gotovo preko noći. Predlagači zakona i ne skrivaju takvu namjeru. To nije teško razumjeti kao što nije teško razumjeti ni otpor vlasnika nekretnina prema uvođenju takvog poreza.
Pratio sam temu povremeno nisam komentirao iako je tema ultra zanimljiva, za porez sam više za nego protiv, no dobro ste ovo napisali, mislim da je i forumaš jdoric prije pisao nešto slično dok je bio na temi.
MarinkoRi is offline  
Old 14.11.2017., 13:50   #4957
Quote:
MarinkoRi kaže: Pogledaj post
Pratio sam temu povremeno nisam komentirao iako je tema ultra zanimljiva, za porez sam više za nego protiv, no dobro ste ovo napisali, mislim da je i forumaš jdoric prije pisao nešto slično dok je bio na temi.
znaci,prodati nekretninu i kupiti zlato...

sve vise je vlasnika nekretnina koji nisu rodom iz hrvatske...
i sve vise ce ih biti...
pametan izbor...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 14.11.2017., 14:02   #4958
Quote:
MarinkoRi kaže: Pogledaj post
Pratio sam temu povremeno nisam komentirao iako je tema ultra zanimljiva, za porez sam više za nego protiv, no dobro ste ovo napisali, mislim da je i forumaš jdoric prije pisao nešto slično dok je bio na temi.
Forumaš @medonaodmoru je u svom postu naveo svu okrutnost i
nepravednost oporezivanja već oprezovanog, ne znam što ste vi čitali.

Pročitajte ponovo bar zadnji pasus.
prince lorang is offline  
Old 15.11.2017., 09:16   #4959
Ako ne bude poreza na nekretnine, država ide u bankrot.

Razlog je egzodus i ugrožene su penzije, kad Hrvatsku napusti još 300 000 radno aktivnog stanovništva, neće više biti novaca za penzije.

Silvano Hrelja kaže da će se penzije nadokanditi iz poreza, a on je bio blizak mnogim vladama i zna kako se to tamo dogovara. http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...a/1006351.aspx
GemsBond is offline  
Old 15.11.2017., 10:33   #4960
Bas obratno, ako dodje do poreza na nekretnine, svi ce bankrotirati i bit ce jos masovniji egzodus. Politicaru ne znaju ni osnove ekonomije niti su sposobni razmišljati za godinu dana unaprijed.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.