Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 20:34   #1021
Quote:
DonaBarbara kaže: Pogledaj post
Umivam se obicnom vodom, ujutro, prije spavanja, prije nanosenja sminke i nakon skidanja. Skidam sminku s Garnier micelarnom vodom, ljuskice nemam. Puder uglavnom ni ne koristim nego bb kremu i uvijek istu od Garniera.. i tu istu bb kremu i micelarnu vodu koristim vec jako dugo i sve je bilo okej
Draga DonaBarbara,

izbaci tu micelarnu što prije!!!
OTROV.

Ne znam imaš li instagram, ako imaš - zaprati ovu djevojku, sve objašnjava zašto
https://www.instagram.com/cokolina.nina/?hl=en

Uglavnom, moguće da je i nešto drugo razlog što ti izbijaju akne, ali napisala si što radiš i tu mi se upalio alarm.
ja, otkako sam prešla na njenu rutinu, nikad bolje lice nemam, a isto sam stalno koristila micelarnu (ponekad olival, ponekad garnier, kako kada)

Moja rutina (tj. njena) jest:
1. pranje lica roza CV pjenom iz Mullera za skidanje šminke (skida puder, i šminku na očima, fantastična pjena, ne bi mi nikad palo na pamet sama ju kupiti)
2. Umivanje plavim mixa gelom bez sapuna (trljam lice blago četkom)
3. Stavljanje Ziaja kozje mlijeko kreme
postupak je opisan i ovdje
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:56   #1022
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
Draga DonaBarbara,

izbaci tu micelarnu što prije!!!
OTROV.

Ne znam imaš li instagram, ako imaš - zaprati ovu djevojku, sve objašnjava zašto
https://www.instagram.com/cokolina.nina/?hl=en

Uglavnom, moguće da je i nešto drugo razlog što ti izbijaju akne, ali napisala si što radiš i tu mi se upalio alarm.
ja, otkako sam prešla na njenu rutinu, nikad bolje lice nemam, a isto sam stalno koristila micelarnu (ponekad olival, ponekad garnier, kako kada)

Moja rutina (tj. njena) jest:
1. pranje lica roza CV pjenom iz Mullera za skidanje šminke (skida puder, i šminku na očima, fantastična pjena, ne bi mi nikad palo na pamet sama ju kupiti)
2. Umivanje plavim mixa gelom bez sapuna (trljam lice blago četkom)
3. Stavljanje Ziaja kozje mlijeko kreme
postupak je opisan i ovdje
Moram prokomentirati ovo,sastav dnevne i noćne kreme Ziaja je teski ocaj.Takoder ovaj komentar da je micelarna otrov je teza glupost,ja bas ne razumijem tu cokolinu Ako idemo u sastave,pol micelarnih ima bolji sastav od ziaje Koristim micelarnu za skidanje sminke vec jako dugo i nije mi otpalo lice I da,neznam jel si cula za Babushka blog,tj.Jelenu,ima brend Skintegru,ona se bolje kuzi u sve.

Dona,dodi na podforum Kozmetika,tam budes dobila vise savjeta,i slobodno dodi na temu Azijska kozmetika.Ja ti imam masnu kozu sklonu aknama,zacepljenim porama,mitesere vise nemam i dehidracija rijesena,akne svedene na minimum,jedino se pojave tijekom pms-a zbog hormona.Ako hoces ti napisem svoju rutinu.Mijesam zapadnu i azijsku kozmetiku.

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 09:58   #1023
Koristim i ja Skintegru uvecer
Clarion je zakon. Al ja moram priznat da meni lice nikad bolje nije bilo otkako sam maknula micelarnu
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 15:07   #1024
Akne i ožiljci

Pozdrav. Imam 17 godina i imao sam strasan problem sa aknama po tijelu i licu. Sad je to kao sanirano,ali ako ne pazim na ishranu odmah se vraca. Od silnih akni na prsima su mi ostali oziljci. Na jednoj strani je par oziljaka bas blizu pa mi to zauzima cetvrtinu sise.. Oziljci su crveni i ljubicasti i vecinom su oni ispupceni a ne udubljeni. Zanima me ima li iko da je prosao sto sam i ja i da da neki savjet. Ima li iko bilo kakvo rjesenje za otklanjanje ovih oziljaka,prirodno ili hemijsko?
Kenio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:37   #1025
Bok ljudi.
Godinama se borim s aknama i napokon sam došla do dermatologice koja je htjela prvo naći uzrok tome, a ne da mi po špranci daje preparate. Od sutra krećem s terapijom i držite fige.
Nego, imam pitanje za vas.
Na moje akne utječe i hrana (masno i slično..), pa sam po preporuci svih mogućih stranica - izbacila mlijeko i sve mliječne proizvode.
No, negdje nalazim na to da je jogurt poželjan čak, pa me zanima da li netko zna da li je jogurt oke za pit? Mlijeko svakako više ne koristim, niti ću, ali jogurt obožavam i super bi mi bio za doručak, a ne znam da li je on dobar ili bi se i njega trebalo izbjegavati? Ako tko zna.. HVala!
Ancica-B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 02:52   #1026
Quote:
Ancica-B kaže: Pogledaj post
Bok ljudi.
Godinama se borim s aknama i napokon sam došla do dermatologice koja je htjela prvo naći uzrok tome, a ne da mi po špranci daje preparate. Od sutra krećem s terapijom i držite fige.
Nego, imam pitanje za vas.
Na moje akne utječe i hrana (masno i slično..), pa sam po preporuci svih mogućih stranica - izbacila mlijeko i sve mliječne proizvode.
No, negdje nalazim na to da je jogurt poželjan čak, pa me zanima da li netko zna da li je jogurt oke za pit? Mlijeko svakako više ne koristim, niti ću, ali jogurt obožavam i super bi mi bio za doručak, a ne znam da li je on dobar ili bi se i njega trebalo izbjegavati? Ako tko zna.. HVala!
Jel mi mozes napisati kod koga ides jer sam ja isla i privatno i u bolnice pa mi nitko nije pronasao uzrok? Ja sam uz Zagreba
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 04:23   #1027
Quote:
Ancica-B kaže: Pogledaj post
Bok ljudi.
Godinama se borim s aknama i napokon sam došla do dermatologice koja je htjela prvo naći uzrok tome, a ne da mi po špranci daje preparate. Od sutra krećem s terapijom i držite fige.
Nego, imam pitanje za vas.
Na moje akne utječe i hrana (masno i slično..), pa sam po preporuci svih mogućih stranica - izbacila mlijeko i sve mliječne proizvode.
No, negdje nalazim na to da je jogurt poželjan čak, pa me zanima da li netko zna da li je jogurt oke za pit? Mlijeko svakako više ne koristim, niti ću, ali jogurt obožavam i super bi mi bio za doručak, a ne znam da li je on dobar ili bi se i njega trebalo izbjegavati? Ako tko zna.. HVala!
jogurt ne znam, ali kefir smiješ - a to ti dođe skoro na isto

tako je meni moja rekla, a i čitao sam tako
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 16:47   #1028
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
Jel mi mozes napisati kod koga ides jer sam ja isla i privatno i u bolnice pa mi nitko nije pronasao uzrok? Ja sam uz Zagreba
Idem ti kod dr. Ljiljane Škrinjar u Laginjinoj 16, ide preko HZZO. Čini mi se suuuper doktorica, i oduševljena sam što prvi put je netko htio nać uzrok a ne dat mi sve po špranci.
Mene je poslala na mikološku obradu u laboratorij na Šalatu, tamo su mi uzeli uzorak kože, tj. malo izgrebu po koži i uzrok je neka bakterija, tako nešto.. I sad pijem neke lijekove i koristim neku otopinu pa ćemo vidjeti.. nadam se da će upaliti, jer imam skoro 30 godina i borim se s tim već 15 god.. :/
Ancica-B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 16:48   #1029
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
jogurt ne znam, ali kefir smiješ - a to ti dođe skoro na isto

tako je meni moja rekla, a i čitao sam tako

E super, hvala ti! Kefir baš i pijem u biti, joj super, to me veseli :klap:
Ancica-B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 16:56   #1030
Quote:
Ancica-B kaže: Pogledaj post
Idem ti kod dr. Ljiljane Škrinjar u Laginjinoj 16, ide preko HZZO. Čini mi se suuuper doktorica, i oduševljena sam što prvi put je netko htio nać uzrok a ne dat mi sve po špranci.
Mene je poslala na mikološku obradu u laboratorij na Šalatu, tamo su mi uzeli uzorak kože, tj. malo izgrebu po koži i uzrok je neka bakterija, tako nešto.. I sad pijem neke lijekove i koristim neku otopinu pa ćemo vidjeti.. nadam se da će upaliti, jer imam skoro 30 godina i borim se s tim već 15 god.. :/
A kod nje se narucim kako? Preko uputnice od doktora ili samo telefonski? Mozes mi i privatno napisati kako da dodem do nje
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 21:58   #1031
Akne,komedoni

Pozdrav!

Vidim da je tema malo potonula pa da napišem i ja svoju priču s prištićima.
Od 16-te god. su krenuli intezivno, i 5 godina nakon odlučila sam otići dermatologici na Šalatu.Isto me dočekala neka mlađa derma. i bila je simpatična, pregledala je lice i napisala mi nalaz: acne vulgaris facie, zatvoreni i otvoreni komedoni. Pripisala mi je dercome clear susp. i sona kremu( njih sam koristila prošlo ljeto , u početku se koža ljuštila al sad više nemaju nikakav učinak na licu) , effacllar gel za umivanje i ducrayevu keracnyl control kremu preko dana. I još me poslala da vadim hormone. Kupila sve proizvode, izvadila hor., prolaktin i progesteron su bili povišeni, gina me poslala da radim i OGTT i to sam napravila, šećer bio malo povišen( to je bilo sve u 11 mj2017. ) ugl. regulirala sam prehranu, treniram 3x tj, trčim , i šečer se normalizirao. Gina mi je još dala kontracepcijske tablete koje su i za prištiće- Axira , pijem ih već 5 mj. i ne čine ništa, pomaka na licu nema... Vratila sam se na kontrolu u 2 mj. i tad je bila neka druga žena i pogledala je brzinski moje lice , ponovila ISTU terapiju iako mi ne pomaže baš... i evo idem opet na kontrolu pa da ih pitam jel ima nešto malo jače.. Mislim moji prištići nisu tolko strašni, al ima ih dosta malih, crvenih u području brade i obraza , čelo sam uspjela očistiti. Ne znam više, ispada mi nakraju da je najbolje kad uopće ne tretiram lice.. Jedino je nešto malo Keracnyl control krema pomogla, ali nikako da ih se rješim
weeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 00:25   #1032
Quote:
weeke kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Vidim da je tema malo potonula pa da napišem i ja svoju priču s prištićima.
Od 16-te god. su krenuli intezivno, i 5 godina nakon odlučila sam otići dermatologici na Šalatu.Isto me dočekala neka mlađa derma. i bila je simpatična, pregledala je lice i napisala mi nalaz: acne vulgaris facie, zatvoreni i otvoreni komedoni. Pripisala mi je dercome clear susp. i sona kremu( njih sam koristila prošlo ljeto , u početku se koža ljuštila al sad više nemaju nikakav učinak na licu) , effacllar gel za umivanje i ducrayevu keracnyl control kremu preko dana. I još me poslala da vadim hormone. Kupila sve proizvode, izvadila hor., prolaktin i progesteron su bili povišeni, gina me poslala da radim i OGTT i to sam napravila, šećer bio malo povišen( to je bilo sve u 11 mj2017. ) ugl. regulirala sam prehranu, treniram 3x tj, trčim , i šečer se normalizirao. Gina mi je još dala kontracepcijske tablete koje su i za prištiće- Axira , pijem ih već 5 mj. i ne čine ništa, pomaka na licu nema... Vratila sam se na kontrolu u 2 mj. i tad je bila neka druga žena i pogledala je brzinski moje lice , ponovila ISTU terapiju iako mi ne pomaže baš... i evo idem opet na kontrolu pa da ih pitam jel ima nešto malo jače.. Mislim moji prištići nisu tolko strašni, al ima ih dosta malih, crvenih u području brade i obraza , čelo sam uspjela očistiti. Ne znam više, ispada mi nakraju da je najbolje kad uopće ne tretiram lice.. Jedino je nešto malo Keracnyl control krema pomogla, ali nikako da ih se rješim
Probaj sa kiselinama i imaj jaku hidrataciju,jer ako si dehidrirana,jos ce ti vise biti masna koza i moguce novih pristica i samo ces se vrtjeti u krug :/

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 00:48   #1033
Quote:
Ancica-B kaže: Pogledaj post
Kefir baš i pijem u biti, joj super, to me veseli...
Ne, kada već izbacuješ mliječne proizvode onda ih u potpunosti sve izbaci. Znači, izbaciti mliječne proizvode (zbog masnoće, ugljikohidrata te naročito laktoze na koju su mnogi u Europi intolerantni!) i ostale ugljikohidrate/šećere (pašta, kruh itd., makar koristiti ponekad bez glutena, bez žitaričnog brašna itd.) - i što je bitno kada se takvo što izbaci iz prehrane, držite se toga barem 2-3 mjeseca da vidite rezultat. Mnogi imaju nuspojave koje traju tjednima i ništa se preko noći niti mjesec dana neće riješiti. Potreba je dugotrajna promjena metabolizma (pretpostavio bih i epigenetička), a tu bitnu ulogu imaju bakterije koje smo stvarali dosadašnjom prehranom.
__________________
Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
You can neither remember nor forget what you do not understand.
Truth doesn't mind being questioned. A lie doesn't like being challenged.
MoroHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 12:16   #1034
Quote:
Hana67 kaže: Pogledaj post
Probaj sa kiselinama i imaj jaku hidrataciju,jer ako si dehidrirana,jos ce ti vise biti masna koza i moguce novih pristica i samo ces se vrtjeti u krug :/

Poslano sa mog NOA H4 koristeći Tapatalk
Ima smisla, shvatila sam da pijem i premalo vode.. tipa samo u toku vježbanja, kad osjetim žeđ.. a to nije baš dobro.
weeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 14:42   #1035
Quote:
weeke kaže: Pogledaj post
Ima smisla, shvatila sam da pijem i premalo vode.. tipa samo u toku vježbanja, kad osjetim žeđ.. a to nije baš dobro.
Hana67 je dobro rekla, bitno je da kozi das potrebnu hidrataciju, bez obzira sto je tipa masna...povrsinski moze bit masna, al dubinski ta masna koza zna bit dehidrirana i treba ju nahraniti.


Effaclar H je super krema, lagana je i dobro hidratizira kozu, a ne zamasti kozu. Cijela linija Effaclar proizvoda mi je super.
skategirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 19:19   #1036
BioSilver?

Zanima me jel netko probao BioSilver Clean protiv akni? Slučajno sam jučer naletila na to negdje na fejsu,al ima samo par škrtih iskustava,i sva su pozitivna,što mi se čini malo prenapuhano i sumnjivo.
Ako je netko to probao,jel pomoglo samo kod prištića ili i kod mitesera? I da li pomaže i kod tamnih flekica od prištića? I je li uopće pomaže?
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 06:49   #1037
Quote:
metalka64 kaže: Pogledaj post
Zanima me jel netko probao BioSilver Clean protiv akni? Slučajno sam jučer naletila na to negdje na fejsu,al ima samo par škrtih iskustava,i sva su pozitivna,što mi se čini malo prenapuhano i sumnjivo.
Ako je netko to probao,jel pomoglo samo kod prištića ili i kod mitesera? I da li pomaže i kod tamnih flekica od prištića? I je li uopće pomaže?
Baš sam i ja pretraživala za akne (nećak ima grdih problema), ali nisam našla ništa pametno. No dobila sam iz prve ruke preporuku za ActiMaris gel, ali može i otopina. Nema puno po ljekarnama, no može se naručiti. Šalju i besplatne uzorke. Imaš više na stranici Sensamed, a njihov fejs je na ovom linku. Ovu temu na Forumu sam i našla jer sam tražila iskustva, pa vidim da je netko zadovoljno pisao o ActiMarisu 2015., dakle nije novo, a skroz je prirodno i isto bez nuspojava...
veronika30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 16:44   #1038
Ima tko iskustva s ovom stranicom (čini mi se da je po svemu sudeci nova):
http://licebezakni.simplesite.com/

Izgleda i zvuci zanimljivo i korisno, mozda i probam, nemam sto za izgubiti
saavedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 00:19   #1039
glupost
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 23:03   #1040
Ma ne znam, vidim da ima i potvrde doktora pa ono mozda valja.
Jel netko kupio pa da se uvjerio?
saavedra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.