Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 09:35   #81
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Dobro je Seska odglumila,
je potpis
Sparrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 21:22   #82
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zato su Borgovi rekli da bi asimilacija Kazonaca nagrdila njihovo savršenstvo

Misliš da bi pomrli od smrada?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 01:04   #83
Quote:
Sparow111 kaže: Pogledaj post
nisu oni ni došli do Ferengijskog prostora...
Koliko se sjećam, spomenuto je u seriji da je Borg susreo
Ferengije, čini mi se da imaju oznaku 180
trekkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 22:36   #84
Evo danas je baš zabavna epizoda kada je Neelexov sir zarazio neurogelove
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:49   #85
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Evo danas je baš zabavna epizoda kada je Neelexov sir zarazio neurogelove
a tuvok stari desetar
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 22:42   #86
Jao ove epizode s Ameliom Earhart i ostalima se sjećam od prije. Meni je baš fora kad se tako igraju sa stvarnim događajima
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:58   #87
Da, jako dobra ideja. Scenarij potpisuju Jeri Taylor i Brannon Braga. Tu su se fino uklopile i sitnice poput Parisovog hobija sa starim automobilima. Tu se prvi put saznaje za taj njegov hobi. Fora je i vidjeti koliko im je automobil egzotičan kad teleportiraju kamionet. Shvatljivo je da im ta stara zemaljska tehnologija nije toliko poznata, ali zamjerka je što Janeway to stalno naziva "ancient" (drevna), kao da je otprije 2000 godina, a ne otprije 300-injak godina. Dobar je i humor u ovoj epizodi kojeg ne fali. Ono što pomalo smeta je patetika, osobito od strane Janeway kad se radi o povratku i komentiranju koji bi članovi posade mogli ostati, a koji ne. Inače solidna epizoda s dosta dobrom sci-fi premisom; povijesne "otmice" ljudi od strane vanzemaljaca (usput, jedan vrlo sličan slučaj iz stvarnog života je misteriozni nestanak Fredericka Valenticha 1978. kad je njegov avion navodno naišao na NLO).
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:01   #88
Pogledajte si epizode "Prototype" kad nadju onog robota, ustvari ratni brod generacije robota koji se bore protiv drugih robota a svoje civilizacije su iskorijenili. I ona "nothing human", o onome kirurgu kardasijancu koji je egzobiolog.
Spock is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:03   #89
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
eto, zato san i pita, onda borg nije najopasniji

čini mi se da je to bilo u škorpionu, ka se kapetanica dogovorila sa borgom protiv 8472, ako me sjećanje služi
I Jem Hadari se brzo proizvode kao radilice. Ali mislim da bi Borg dobio na kraju. Samo Federacija i Dominij protiv Borga, mislim da Borg gubi.
Spock is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:10   #90
Quote:
Ank.Skywalker kaže: Pogledaj post
Posada je raznovrsna i zanimljiva?

Kes, Neelix, Tuvok, Harry Kim i Chakotay su baš zanimljivi i raznovrsni.

DS9 s druge strane ima 50 razvijenih likova. Garak, Weyoun, Damar, Dukat, Martok, Gowron - nabrojao sam samo sporedne likove, a svaki od njih je bolji nego bilo što u Voyageru što postoji.

Nema gluposti ni apsurda? Nema, od prve epizode kad ostanu u Delti iako nisu morali, do probijanja Warpa 10, epizode gdje se odrasli ljudi pretvaraju u djecu pa nestaju itd, a svaka treća epizoda se događa u holodeku i story arc oko holodek programa Chaotice, Irske u 19. stoljeću, drugog svjetskog rata itd.

DS9 previše statičnosti?

Baš DS9 najviše mijenja lokacije, em su malo na postaji, malo na Bajoru, malo u gammi, malo na Zemlji, malo na Defiantu, malo na Kardasiji itd.

U Voyageru su uglavnom u holodeku.
Meni jedino Neelix iritantan, pogotovo kako kao neki seljak bocka Tuvoka sa "Mr. Vulcan", ono šetaj malo...

Voyager mi mozda najinteresantniji. TNG vjerojatno odmah iza. Ja volim i original seriju. Enterprise je bila ok 3 sezona ali prva i cetvrta ne bas. DS9 mi nekoc bio naj, sad mi je najgori. Trebao bii jos jednom pogledati Enterprise.
Spock is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 22:14   #91
Zakljucak, uglavnom sjecam se da voyager 4 sezona mozda najbolja i jos 6 ili 7. Prve tri su najslabije ali sam ih najmanje gledao jer ih nisam nekoc imao snimljene, pa mi to ok sad. Ima jako dobrih epizoda. A ima i dosade. Mislim da je 5 sezona najslabija uz prve tri. U 5 sezoni onaj Chaotica i holodek i ostalo zapopizdit dosada...
Spock is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:02   #92
danas 7 od 9 ima 50 godina
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:04   #93
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
danas 7 od 9 ima 50 godina
Stara koka - masna juha
Spock is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:11   #94
Quote:
Spock kaže: Pogledaj post
Stara koka - masna juha
šta stara, generacija, taman sad najbolje sazrila
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:02   #95
A eh, sad ću zajaukat kao pravi nostalgični penzić ali baš mi fali ovakav Star Trek....evo počinje sada nova epizoda Voyagera, uključi se legenda od Doktora a na brodu nema nikoga
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:20   #96
Da, baš govorim mužu da su mi uvijek te epizode s Doktorom bile dobre, koliko se sjećam
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:29   #97
To je do glumca, Picardo je njuska

I u Entu je doktor odlican, kao i u DS9.

U TNG-u s druge strane...
__________________
“Bird box, a movie where they survive by acting like they don’t see a thing.. a bit like working for Harvey Weinstein”
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:05   #98
Quote:
SergioRamos kaže: Pogledaj post
To je do glumca, Picardo je njuska

I u Entu je doktor odlican, kao i u DS9.

U TNG-u s druge strane...
kaj Crusher ti nije dobra?

zanimljivo da je samo u TNG doktor bila žena,u svim ostalima doktori su muški
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:50   #99
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
je, je, seska je isto jak lik, stari đubar
Koji opis.

Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Da, jako dobra ideja. Scenarij potpisuju Jeri Taylor i Brannon Braga. Tu su se fino uklopile i sitnice poput Parisovog hobija sa starim automobilima. Tu se prvi put saznaje za taj njegov hobi. Fora je i vidjeti koliko im je automobil egzotičan kad teleportiraju kamionet. Shvatljivo je da im ta stara zemaljska tehnologija nije toliko poznata, ali zamjerka je što Janeway to stalno naziva "ancient" (drevna), kao da je otprije 2000 godina, a ne otprije 300-injak godina. Dobar je i humor u ovoj epizodi kojeg ne fali. Ono što pomalo smeta je patetika, osobito od strane Janeway kad se radi o povratku i komentiranju koji bi članovi posade mogli ostati, a koji ne.
Meni je zapravo zamjerka to što se čudili benzinu kao pogonskom gorivu. Ono, netko je nabrajao sastojke pri skeniranju trajkorderom a Tom (mislim da je on) je rekao da je to benzin. A baba J - ""Benzin???"" Onak, nije da se je zadnjih 300 godina izmjenilo 53 različite tehnologije pogona. Imaš konjske zaprege - auti na tekuće gorivo - hovercars.
Jbte kao da npr. na satu povijesti ne učimo o 1. svjetskom ratu.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 08:11   #100
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Meni je zapravo zamjerka to što se čudili benzinu kao pogonskom gorivu. Ono, netko je nabrajao sastojke pri skeniranju trajkorderom a Tom (mislim da je on) je rekao da je to benzin. A baba J - ""Benzin???"" Onak, nije da se je zadnjih 300 godina izmjenilo 53 različite tehnologije pogona. Imaš konjske zaprege - auti na tekuće gorivo - hovercars.
Jbte kao da npr. na satu povijesti ne učimo o 1. svjetskom ratu.
Meni i ne toliko....tehnologija jako brzo napreduje. Prije samo 25 godina smo pristupali internetu sa modemom. Danas je već to predmet za muzej
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.