Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 10:23   #11741
Moja žena ubola Fendi čizme kožne za 200e a bile 700e u noventi di piave outlet
Loui is offline  
Old 22.02.2018., 10:25   #11742
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Znaju da je fake.
A, kužim. Hvala ti na odgovoru.
__________________
hausfrau is offline  
Old 22.02.2018., 10:27   #11743
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ne treba ići u outlete, zna se kad se što kupuje: zimsko na kraju zime, ljetno na kraju ljeta
To vrijedi i u outlet-u, tako da se neke stvari mogu dobiti i za 1/4 redovne cijene.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 22.02.2018., 10:29   #11744
Sad ce se otvorit outlet kod IKEA-e zg do jaja sa vrhunskom dizajnerskom robom u frtalj cijene
Loui is offline  
Old 22.02.2018., 10:38   #11745
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To vrijedi i u outlet-u, tako da se neke stvari mogu dobiti i za 1/4 redovne cijene.
Ma mislim da treba znati neke općenite stvari vezane za odjeću i obuću i onda se može posvuda kupovati. U outletima zna biti prastare robe od prije deset sezona.. skoro svaki brand ima jeftiniju, nekvalitetnu liniju odjeće koja se raspadne prije glavice salate a takva odjeća je redovno sezonski trend... itd. Treba općenito gledati kvalitetu materijala i tkanja, šavove i da nam osobno odgovara krojem i bojom. Klasični stil je najisplativiji, najlakši za kombiniranje s ostalom odjećom i redovno najbolje izgleda na ljudima.
__________________
hausfrau is offline  
Old 22.02.2018., 10:59   #11746
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Ma mislim da treba znati neke općenite stvari vezane za odjeću i obuću i onda se može posvuda kupovati. U outletima zna biti prastare robe od prije deset sezona.. skoro svaki brand ima jeftiniju, nekvalitetnu liniju odjeće koja se raspadne prije glavice salate a takva odjeća je redovno sezonski trend... itd. Treba općenito gledati kvalitetu materijala i tkanja, šavove i da nam osobno odgovara krojem i bojom. Klasični stil je najisplativiji, najlakši za kombiniranje s ostalom odjećom i redovno najbolje izgleda na ljudima.
Ja ne kupujem tamo ali ponekad odem sa frendom i vidio sam prilka kao što je netko napisao da čizme od 700 dođu 200 a sad kad su proizvedene i koliko će trajati
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 22.02.2018., 12:48   #11747
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Samo kupovina u outletima na sniženju je ogromna gnjavaža. Gledam u Italiji, ako zakasniš nema ni mjesta na parkingu, pa zaštitar ne pušta u prepunu trgovinu i tako desetak puta da bi možda našao jednu majicu. A online možeš dobiti svašta, od neodgovarajuće veličine na dalje.
Ja većinu kupujem kod frenda koji prodaje fake. On zatvori trgovinu i ja se mogu u gaćama prešetavati po trgovini i isprobavati. Ima i svog krojača kojeg zove ako treba nešto skratiti. I na kraju me časti burekom


Ne volim outlets bar ove europske bas zbog te guzve uzasne .Izgubim vrime a ne nadem nista skoro .
On line mi je super luisaviaroma,mytheresa,farfetch imaju super popuste .Kupila sam golden goose patike za 199 eura( regularno 360 eura ) i self portret haljinu za 220 eura (regularno 390 eura).Ako ti ne pase ista vratis for free ,lipo dhl dode pokupi .
Opcenito nista ne kupujem po punoj cijeni ,kupujem iskljucivo kad su popusti svu odjecu i obucu.
Evo sada je i apple uveo trade in lipo vratis stari model moba ,oni ti procjene tvoj stari i novi platis manje .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Old 22.02.2018., 13:03   #11748
Vrlo je jednostavno zaraditi nešto više novca s radom kod kuće s računalom i stvoriti puno bolje ekonomiju.

Jedan primjer je registrirati se na fiverr i ponuditi prijevode u hrvatskom / bosanskom / srpskom jeziku

Zaradiš 5-10 $ za svaki posao koji vam traje manje od 30 minuta

https://www.fiverr.com/gigs/croatian

https://www.fiverr.com/search/gigs?query=Bosnian

Možete podijeliti reklame na svom facebook ili registrirati strane stranice na hrvatskim online katalogima.

Ima puno stvari koje možete učiniti kako bi zaradili 10-100 $ dnevno bez tvrtke, samo se trebate registrirati na fiverr i otvoriti paypal račun
Reserva is offline  
Old 22.02.2018., 19:28   #11749
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Kak ovi butici u toplim krajevima npr LA, Rio de Janeiro , Singapur prodaju samo ljetnu obleku koliko manje zarade nego u Parisu Londonu Zagrebu Moskvi tj koliko ljudi uštede jer nemoraju kupovat kapute čizme jakne kape šalove zimske gume , mi smo modnoj industriji zanimljiviji
To su im miljarde gubitka u toplim krajevima a zimska odjeca je i skuplja od ljetne tu bi vise zaradili
Jadni menadzeri tresu glavom zakaj snijeg ne rokne na ekvadoru da poduplamo prodaju jao di bi nam kraj bio imal bi bonuse milione
lui jel u Ekvadoru ? ili na ekvatoru ?
uglavnom ljubavi na oba mjesta ima snijega i zime

inače, ja gledam ove cijene, očito život vani me razmazio pa mi je nenormalno ove cifre pucati za odjeću i obuću
dok sam bio u hr, redovito u sports directu se oblačio, za neku sitnu lovu, a sad se naučio ionako imati do 10 kg odjeće ( ok na obuću imam fetiš pa si kupim tenisice,ali sve su to modeli koji su na rasprodajama tu i koji dođu do 300 kn
najskuplje su mi zapravo klubske majce koje redovito kupim
KILLERDOG is offline  
Old 22.02.2018., 19:58   #11750
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post


Na odjeću trošim otprilike pet puta manje nego ti.

I ne radi se o nikakvom preživljavanju, nego me jednostavno boli kurac za cipele od 1500 kn (a i nisam naivan da idem kupit tako nešto jer mi je netko rekao ).

Općenito me odjeća ne zanima. Oblačim se normalno. Jednostavno, imam druge prioritete u životu. Npr. registracija auta od 200 KS. Auto je meni veći užitak nego cipele od 1500 kn.

Kad kupujem odjeću, kupim negdje vani tipa u Penneysu, Primarku, brat mi da, rođak mi da ( nošeno par puta, udebljaju se, ne svidi im se, razno, uvijek markirano - Tom Tailor, Lacoste i sl. ). Ne oblačim se loše, dapače, nikad u prljavom i poderanom, uvijek uredan.

Čarape mi traju 5+ godina.

Ne znam u kojem ti svijetu živiš.

Definitivno ne znaš s novcima, jer vidim da na markiranu odjeću ne patiš.


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
tebe sam mislio ignorirati kao što si i ti moje pitanje na drugoj temi, jer vidim da ionako samo nastojiš stvoriti svađu na svakoj temi gdje postoji netko tko razmišlja drugačije od tebe, ali eto neću se spuštati na tvoju razinu pa uživaj ako te to veseli...

kao što tebe boli kurac za cipele od 1500 kn tako mene zaboli za auto od 200 KS - ja se puno više volim dobro obući, izaći na dobro mjesto i popit/pojest ili recimo kupiti dobar sat (npr. jedan Audemars Piguet koji košta >20.000€ bi imao radije nego auto iste vrijednosti)

i ček malo, tebi je argument za ne potrošiti puno love na odjeću to da ti ju poklone rođaci/prijatelji??...daj, molim te...pa nemaju svi takve rođake i prijatelje (ja prvi), niti možda žele nositi polovne stvari - tu pričamo valja o vlastitim parama za "normalan život" a ne o životu na račun donacija

Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Tom Tailor Tomy Hilfiger Esprit Timberland Lacoste S Oliver to nije markirana odjeca zna se sta je markirana
Gucci Prada Burberry Fendi Louis Vuitton Manolo Blahnik Hermes Armani Colecioni ne emporio armani to mu je nećak nego Giorgio Armani , nećak prodaje smece a Đoka je pravi
Ovo su Mercedesi, Bemvei Audlaći Jaguari a ovi iznad su Renoi Citraći Opeli Fordovi ajde Lacost je možda VW
Recimo platis smece od timberlanda 200e a na popustu kupis cipele u Italiji za 250e koje su kostale 600e i nepoderive traju godinama i izgledaju kao Merc Audi pa cak a ove bacis to je kao kad kupis Goodyear za 800kn ili Petlas, Nexen, Lassu za 400kn ova traje i traje a ova kliže nakon godinu i ko je bolje prosao po km je jeftiniji goodyear
Ali ako se nema dobar je i Trešnjevački plac cipele 100kn al žare noge majica 20kn radioaktivna svrab izaziva ospeš se od Bangladeških kancerogenih boja za lažni pamuk
Kazu samo 2% odjece i obuce se radi po propisu a ostalo je otrov iz bangladeša tomy hilfiger npr tamo majica 5kn a tebi je uvalja za 250kn od otrovnih boja , samo ovih par skupih firmi radi po propisu ako i oni
Npr Replay trapke kupis na popustu za 750kn traju duplo duže od ostalog smeća a kostale su 1400kn i kroj bolji
To je ono hocu li BMW ili Ford opel
zna ja jako dobro što je markirana odjeća, samo nisam namjerno spominjao što imam od toga i što sam kupio prošle godine da se ova tema ne pretvori u preseravanje o markama (a vidim da nisam uspio u tome) i to ne smatram "normalnim životom" nego već stepenicu iznad i možda nešto za čim ne bi trebalo žuditi ali eto nisam nikada to imao i sad kad sam napokon počeo raditi mogu priuštiti i sad me trenutno drži taj đir tako da sam ove godine kupio dvije Hugo Boss kožne jakne (prodajne cijene 900 i 450 €), Hugo Boss tenisice (200 € prodajna cijena), dvije Stone Island majice (oko 250 € svaka), Armani traperice (isto oko 200 €), par majica Ralph Laurena i jedne hlače iste marke...naravno sve to sam kupovao na velikim popustima (50 do 80%) i platio puno manje, recimo ovu jaknu od 900€ sam dobio za 300 sa poštarinom iz UK

ali sve je to nebitno jer ovdje ne pričamo o luksuzu i trajanju/cijenama takve robe nego one potrebne za "normalni život"...i nemojte me sada tu napadati oko tih cijena jer znam i sam da sam trenutno budala i da mi je to samo hir jer mi je dosadno u životu, nego se držimo teme

Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Odjeću, a posebno obuću treba kupovati na sniženju. Danas je to vrlo lako u doba pustih outleta i sezonskih sniženja, kartica i programa vjernosti, online dućana i tako dalje... onda se troškovi za odjeću mogu smanjiti i do 70%.
to mi je jedini razlog zbog kojeg mi trenutno nedostaje automobil - da mogu posjećivati mjesta koja imaju popuste kako bi prošao jeftinije a kvalitetnije, dapače, onda dobiješ trošak auta koji je u konačnici veći od ostvarenih popusta na ostalo ako da sam izračunao da mi se trenutno ne isplati...živim u Rijeci, tako da nismo baš okruženi nekim outletima kao netko tko živi u Zg recimo, a družim se s ljudima koje odjeća uopće ne dira (slično kao Anton-a) pa je malo teže se uvalit nekome tko ide do kakvog outleta (ovo gore nabrojano sam kupio uglavnom u Noventa di Piave ove godine, ali eto slučajno sam naišao na osobu koja je išla taj dan tamo i stvarno se može proći super povoljno)

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ja to ne radim jer je totalna glupost, na licu mjesta sam svjestan da jedne cipele koštaju 300 a druge 1500 i znam koliki će mi trošak biti kada odaberem neke od njih. Kasnije vođenje troškovnika ništa ne mijenja na stvari.

Nije nikakva magija em kupuješ skupe stvari em ti, iz ne znam kojeg razloga, kratko traju. Iako vjerovatno je istina negdje u sredini, kad imaš puno akumulirane odjeće treba ti jako malo novaca da nadomjestiš dotrajalu a po drugoj strani moguće da su te zalihe odjeće koštale više od 1200 kn/godišnje.
nisam tebe napadao sa ovim vođenjem troškovnika niti rekao da je to dobra stvar - nije mi pomoglo u nikakvom smanjenju troškova, samo mi pomaže tu i tamo ako mi je potrebna neka statistika...samo kažem kad imaš tako nešto crno na bijelo puno prije uvidiš kako ti na neke sitnice odlazi puno love i kako su neki troškovi puno veći nego ti se to prvotno čini (mislim da je nemoguće to sve imati u glavi - ako ti imaš, svaka čast)

ja sam u zadnje dvije godine mijenjao komplet garderobu - prelazak sa "studentske" na "poslovnu" pa su zato troškovi možda malo veći, od sada će ići samo nadopunjavanje kako ti kažeš

Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
Kako to mudro zvuči, pišem troškove u excelu
nije ništa mudro, dapače smatram to totalno nekorisnim ali eto to mi oduzme 2 min dnevno i radim već 9 godina pa mi je teško odustati od toga

Quote:
Strangeways kaže: Pogledaj post
Pitanje za ekipu koja zapisuje gdje im idu pare. Recimo, da li bas svaku kunu zapisujete? ili recimo ak ste oženjeni pa vam je buđet zajednicki, kak onda ak ova druga osoba nes potrosi mora vam rec da upisete ili?
nisam oženjen tako da ti na to ne mogu odgovoriti, ali da, pišem svaku kunu - to je možda 5-6 upisa u kućicu u excelu i stvarno ne traje dugo ali akko sam rekao meni i nije nešto pomoglo

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Samo kupovina u outletima na sniženju je ogromna gnjavaža. Gledam u Italiji, ako zakasniš nema ni mjesta na parkingu, pa zaštitar ne pušta u prepunu trgovinu i tako desetak puta da bi možda našao jednu majicu. A online možeš dobiti svašta, od neodgovarajuće veličine na dalje.
ja u outletima/centrima uglavnom isprobam brojeve i onda naručim online...za toliku uštedu se isplati ponekad i pogriješiti broj - ionako uglavnom možeš vratiti proizvod

Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Bio je ducan u masarykovoj zg sa lažnim Moncler pernatim jaknama po 2000kn a originali u Milanu Beču po 7500kn Rols Rojs od jakne do jaja i zatvorili ga inšpekturi ja gledam kak Moncler po 2000kuneja českam se po glavi kaj
obično ako zvuči predobro da bi bilo istinito i nije istinito

Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
...
koliko vidim po upisima ti si iz Zagreba - vi imate ogromnu sreću sa shoping centrima, ponudom i cijenama...u drugim krajevima Hrvatske je katastrofa - nema tu Peek-a ni ičeg sličnog...ok može se organizirat posjet Zagrebu ali to je ogromna gnjavaža i utrošak love i vremena (pogotovo bez automobila)

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To vrijedi i u outlet-u, tako da se neke stvari mogu dobiti i za 1/4 redovne cijene.
upravo tako, ali nekome kome odjeća uopće nije bitna će nama ostalima i dalje govoriti da smo budale iako kupimo markiranu stvar za 50 kn
Happy Psycho is offline  
Old 22.02.2018., 20:40   #11751
Quote:
Strangeways kaže: Pogledaj post
Pitanje za ekipu koja zapisuje gdje im idu pare. Recimo, da li bas svaku kunu zapisujete? ili recimo ak ste oženjeni pa vam je buđet zajednicki, kak onda ak ova druga osoba nes potrosi mora vam rec da upisete ili?
Ne znam čemu zapisivanje. Erste netbanking ti npr. nudi kompletno praćenje potrošnje, po kategorijama, tortnim dijagramima i tako dalje.

Quote:
Happy Psycho kaže: Pogledaj post
tebe sam mislio ignorirati kao što si i ti moje pitanje na drugoj temi, jer vidim da ionako samo nastojiš stvoriti svađu na svakoj temi gdje postoji netko tko razmišlja drugačije od tebe, ali eto neću se spuštati na tvoju razinu pa uživaj ako te to veseli...
Bravo. Ako se ne slažem s tobom, nastojim stvoriti svađu.

Koje pitanje? Rado ću odgovoriti.

Quote:
kao što tebe boli kurac za cipele od 1500 kn tako mene zaboli za auto od 200 KS - ja se puno više volim dobro obući, izaći na dobro mjesto i popit/pojest ili recimo kupiti dobar sat (npr. jedan Audemars Piguet koji košta >20.000€ bi imao radije nego auto iste vrijednosti)
U redu. No, ti si taj koji je kukao kako potroši 4900 kn godišnje na odjeću. Npr., ja nisam kukao kako mi je registracija skupa.

Quote:
i ček malo, tebi je argument za ne potrošiti puno love na odjeću to da ti ju poklone rođaci/prijatelji??...daj, molim te...pa nemaju svi takve rođake i prijatelje (ja prvi), niti možda žele nositi polovne stvari - tu pričamo valja o vlastitim parama za "normalan život" a ne o životu na račun donacija
Ne. Samo sam naveo svoj primjer. Sve i da kupujem sve sam ( većinu i kupim sam ), opet bi potrošio cca četiri i pol puta manje nego ti. I ne bi mi bio problem platiti, samo nisam lud da novce bacam na odjeću. Radije ću ih uložiti u nešto što će mi vratiti uloženo. I gle čuda, bit ću normalno obučen, čist, ne u dronjcima.

Mislim, uz takvu potrošnju godišnje samo na odjeću ( a ne patiš od marki ), tebi bi definitivno trebao financijski savjetnik. Ono, nije da si kupovao odijela.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 22.02.2018., 22:23   #11752
Quote:
Strangeways kaže: Pogledaj post
Pitanje za ekipu koja zapisuje gdje im idu pare. Recimo, da li bas svaku kunu zapisujete? ili recimo ak ste oženjeni pa vam je buđet zajednicki, kak onda ak ova druga osoba nes potrosi mora vam rec da upisete ili?
Ja ti mogu reći kako je kod mene. Excell je raspoređen na : Struja, Voda, Plin, Pričuva, Komunlaije, Internet, AMEX ja, DINERS ja, AMEX žena, DOP. Osig i naravno Sveukupno


Ovo što trošim gotovinski ne brojim baš, jer mi se to stvarno ne da...žena ima teoriju da si uzme gotovine sa sobom. Ja u stanu uvijek imam nešto (do cca 500 kn npr) pa si ona uzme od toga, a svako toliko plati nešto AMEXom, ovisi kako ju pukne... pin si na tekućoj ne zna niti ju ne zanima da li ima gore 500, 5000 ili 50 000 kn...
X-Plosiv is offline  
Old 22.02.2018., 22:31   #11753
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nije kod nas, btw. ništa neobično, ima cijelih shoping centara sa fake robom.
Bilo je i kod nas trgovina (ne štandova) sa kopijama.
Davne 2005te sam kupio Spyder skijašku jaknu u trgovini za 500kn, slična je u drugim trgovinama bila 3500kn.
Nemam pojma koja je razlika u kvaliteti, ova moja je toliko topla da je ni ne možeš nositi ako je vani iznad nule.

Quote:
Happy Psycho kaže: Pogledaj post
ako tako uzmeš onda bi računica bila u redu, ali ajmo ovako (sad ću biti malo dosadan sa detaljnom analizom odjeće ali meni jednostavno računica ne štima) - meni niti jedan komad odjeće nikad u životu nije potrajao 5 godina - ok, možda nemam dovoljno iskustva da biram samo kvalitetno i provjereno ali statistički nije moguće da od sve te


1x cipele - cca 500 kn
3x tenisice - cca 1800 kn
2x japanke - cca 200 kn
20x čarape - cca 200 kn
10x bokserice - cca 300 kn
10x potkošulje - cca 300 kn
3x traperice - cca 1500 kn
5x majice dugih rukava - cca 1000 kn
5x majice kratkih rukava - cca 800 kn
3x košulje - cca 700 kn
?x jakne - cca 2000 kn
troškovi kemijskog čišćenja (jakne i odijelo kroz 2 godine) - cca 500 kn

Ukupno: 9800 kn

.
S obzirom da kupuješ kvalitetno (ili bi barem trebalo bit kvalitetno) očito slabo paziš odjeću i obuću.

Ja kupio Skechers gležnjače, nosio ih 8-9god skoro svaki zimski dan, još se daju obuti (cijele su samo su se pete nepravilno potrošile), tenisice mi traju 2-4god, ovisno o intenzitetu nošenja, u prosjeku kupim jedne godišnje, ranga 400kn. Uvijek imam bar 3 para da ih nosim naizmjenično da se stignu luftati.

Traperice mi traju godinama, doduše u prosjeku kupim jedne do dvoje godišnje.

Jakne mi traju barem 5 god, nakon toga se ofucaju pa nisu baš za finjak nego "za po doma".
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Old 22.02.2018., 22:34   #11754
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Ja ti mogu reći kako je kod mene. Excell je raspoređen na : Struja, Voda, Plin, Pričuva, Komunlaije, Internet, AMEX ja, DINERS ja, AMEX žena, DOP. Osig i naravno Sveukupno


Ovo što trošim gotovinski ne brojim baš, jer mi se to stvarno ne da...žena ima teoriju da si uzme gotovine sa sobom. Ja u stanu uvijek imam nešto (do cca 500 kn npr) pa si ona uzme od toga, a svako toliko plati nešto AMEXom, ovisi kako ju pukne... pin si na tekućoj ne zna niti ju ne zanima da li ima gore 500, 5000 ili 50 000 kn...
Imam u planu od iduceg mjeseca pisati prihode i rashode, pocelo me malo zabrinjavati sto imam dovoljno a nemam viška
Stran is offline  
Old 22.02.2018., 22:50   #11755
Ja zapisujem sve u aplikaciju na mobitelu, nije puno posla (kad se navikneš) a vidiš točno koliko si potrošio na što koji mjesec.
Tiki is offline  
Old 22.02.2018., 23:15   #11756
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Bravo. Ako se ne slažem s tobom, nastojim stvoriti svađu.
Ne, nego uvijek nađeš na temi nekog forumaša s kojim se ne slažeš i onda podjebavaš nekim polu-sarkazmom dok ne popizde (Dalmatinci pogotovo)...X-Plosiv je uvidio o čemu pričam

Mislim, meni ne smeta jer sam navikao da me podjebavaju zbog mog drugačijeg razmišljanja ali vidim da dosta forumaša odustane od daljnjeg komentiranja na temama nakon nekih tvojih upisa, a iskreno radije bih čuo njihova daljnja razmišljanja nego tvoja...

Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Koje pitanje? Rado ću odgovoriti.
Pitanje je bilo ovo na temi "Plaća - koliko zarađujete u RH?":ja sam tebi lijepo argumentirao svoj upis, dok si ti mene samo nazvao primitivnom Rvatinom (ili što već, u svakom slučaju negativno je bilo) pa bi te lijepo zamolio da i ti obrazložiš zašto se ti bonusi ne bi smatrali dijelom plaće?

Na sve od navedenoga (osim prijevoza) plaćam porez i sva davanja (zdravstveno i mirovinsko), sve od toga mi je definirano istim ugovorom o radu (znači da je jednako zaštićeno ili nezaštićeno kao i osnovna plaća)...TV koji recimo želim kupiti i košta 3000 kn će isto koštati platio ga sa lovom od osnovice plaće ili lovom od bonusa na plaću, čak bi rekao i novčanice koje mi bankomat splati da izgledaju isto (ok, možda je serijski broj drugačiji) pa eto još jednom te molim da mi objasniš zašto se to sve ne bi trebalo smatrati plaćom?


pa slobodno možeš odgovoriti i tamo iako sumnjam da si to slučajno preskočio...

Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
U redu. No, ti si taj koji je kukao kako potroši 4900 kn godišnje na odjeću. Npr., ja nisam kukao kako mi je registracija skupa.
ja nisam kukao koliko potrošim jer tih 4900 kn je otprilike 4% mojih godišnjh prihoda i meni je ok toliko potrošiti na odjeću...meni samo nije jasno kako se vi oblačite za 1200 kn godišnje a živite "normalan život"...po meni nemoguća misija.

Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Mislim, uz takvu potrošnju godišnje samo na odjeću ( a ne patiš od marki ), tebi bi definitivno trebao financijski savjetnik. Ono, nije da si kupovao odijela.
Zašto bi meni trebao financijski savjetnik?

Ja uživam u kupovanju i posjedovanju odjeće = ja uživam u životu = ja živim "normalan život"

po toj jednadžbi meni ne treba nikakav financijski savjetnik, za mirovinu me iskreno zaboli (a ako i zatreba imam nasljedstvo i neke planove sa strane), ako djeca dođu u plan samo pretočim te "luksuze" u njihove potrebe. Ako ne uživam u životu u kasnim 20-ima sigurno neću ni sa 50.

Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
S obzirom da kupuješ kvalitetno (ili bi barem trebalo bit kvalitetno) očito slabo paziš odjeću i obuću.
Stvarno ne znam u čemu je problem - nije da brišem cipele svaki dan krpicom i mažem ih raznim uljima, ali bogme ne idem ni u šumu u cipelama za posao ni jakni...

Možda samo bolje uočavam od drugih deformacije i istrošenost na odjeći i više me to smeta...tko će ga znati
Happy Psycho is offline  
Old 23.02.2018., 00:03   #11757
Quote:
Happy Psycho kaže: Pogledaj post
Ne, nego uvijek nađeš na temi nekog forumaša s kojim se ne slažeš i onda podjebavaš nekim polu-sarkazmom dok ne popizde (Dalmatinci pogotovo)...X-Plosiv je uvidio o čemu pričam
Pa zar nije bit foruma razmjena mišljenja? Šta, trebao bi naći forumaša s kojim se slažem i napisati mu: "to, bravo majstore, care!"?

Quote:
Mislim, meni ne smeta jer sam navikao da me podjebavaju zbog mog drugačijeg razmišljanja ali vidim da dosta forumaša odustane od daljnjeg komentiranja na temama nakon nekih tvojih upisa, a iskreno radije bih čuo njihova daljnja razmišljanja nego tvoja...
Možda nemaju hrabrosti suočiti se s ovako prekaljenim forumašom, veteranom poput mene? Možda ih uplaši godina učlanjenja?

Quote:
Pitanje je bilo ovo na temi "Plaća - koliko zarađujete u RH?
pa slobodno možeš odgovoriti i tamo iako sumnjam da si to slučajno preskočio...
Iskreno, zaboravio sam. Evo, odgovorio sam ti.

Quote:
ja nisam kukao koliko potrošim jer tih 4900 kn je otprilike 4% mojih godišnjh prihoda i meni je ok toliko potrošiti na odjeću...meni samo nije jasno kako se vi oblačite za 1200 kn godišnje a živite "normalan život"...po meni nemoguća misija.
Pa lijepo. Evo, vidiš da nisam jedini. Čitaj par poruka gore. Čovjek još duže ima traperice, jakne i tenisice, nego ja. Mislim, ne razumijem te - što je definicija normalnog života? Recimo, ja za te tvoje novce odem na 15 dana u Kazahstan i uživam. Ili ne uživam, jer nemam čizme od 1500 kn?

Quote:
Zašto bi meni trebao financijski savjetnik?
Pa zbog trošenja prevelike količine novca na odjeću i obuću. Čovječe, koja je tebi stopa amortizacije?

Quote:
Ja uživam u kupovanju i posjedovanju odjeće = ja uživam u životu = ja živim "normalan život"
Ja ne uživam u kupovanju i posjedovanju odjeće - ne uživam li stoga ja u životu i ne živim li ja stoga normalan život?

Quote:
po toj jednadžbi meni ne treba nikakav financijski savjetnik, za mirovinu me iskreno zaboli (a ako i zatreba imam nasljedstvo i neke planove sa strane), ako djeca dođu u plan samo pretočim te "luksuze" u njihove potrebe. Ako ne uživam u životu u kasnim 20-ima sigurno neću ni sa 50.
Super, osiguran si. Jedna borba manje.

Quote:
Stvarno ne znam u čemu je problem - nije da brišem cipele svaki dan krpicom i mažem ih raznim uljima, ali bogme ne idem ni u šumu u cipelama za posao ni jakni...
Pa očito u nečemu je problem, jer prebrzo ih mijenjaš.

Quote:
Možda samo bolje uočavam od drugih deformacije i istrošenost na odjeći i više me to smeta...tko će ga znati
Možda imaš varijantu OKP-a, gdje je ris na antilopu znak za mijenjanje obuće.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 23.02.2018., 00:14   #11758
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Ne volim outlets bar ove europske bas zbog te guzve uzasne .Izgubim vrime a ne nadem nista skoro .
On line mi je super luisaviaroma,mytheresa,farfetch imaju super popuste .Kupila sam golden goose patike za 199 eura( regularno 360 eura ) i self portret haljinu za 220 eura (regularno 390 eura).Ako ti ne pase ista vratis for free ,lipo dhl dode pokupi .
Opcenito nista ne kupujem po punoj cijeni ,kupujem iskljucivo kad su popusti svu odjecu i obucu.
Evo sada je i apple uveo trade in lipo vratis stari model moba ,oni ti procjene tvoj stari i novi platis manje .
Mytheresa boykotiram.
Dosla sam U njihov ducan u Münchenu i posto smo bili taj dan inace provesti u minhenskim parkovima sa djecom od brata Sam bila normalno obucena. I htjela vidjeti jednu torbu uzivo Koja mi se na slikama svidila. I kaze mi prodavacica "a vi sigurno zelite se "SAMO" pogledati" i to ono sa visoka.

To je ponasanje Koje u vrijeme ,gdje curice nakon krizme idu kupiti torbe za Par 100€, vise nije prikladno. Nisu vise 70te i 80te gdje si imao 5 shopa od nekog dizajnera U cijeloj europi i gdje bi samo teski bogatasi potrosili 500€ ili vise za torbu.
Danasnja mladost kombinira Primark Basic sa Jimmy choo torbama.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 23.02.2018., 01:33   #11759
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Mytheresa boykotiram.
Dosla sam U njihov ducan u Münchenu i posto smo bili taj dan inace provesti u minhenskim parkovima sa djecom od brata Sam bila normalno obucena. I htjela vidjeti jednu torbu uzivo Koja mi se na slikama svidila. I kaze mi prodavacica "a vi sigurno zelite se "SAMO" pogledati" i to ono sa visoka.

To je ponasanje Koje u vrijeme ,gdje curice nakon krizme idu kupiti torbe za Par 100€, vise nije prikladno. Nisu vise 70te i 80te gdje si imao 5 shopa od nekog dizajnera U cijeloj europi i gdje bi samo teski bogatasi potrosili 500€ ili vise za torbu.
Danasnja mladost kombinira Primark Basic sa Jimmy choo torbama.
Bacih oko na Golden Goose proizvode,cijene su baš fine.

https://www.mytheresa.com/euro_en/go...atref=category

375 eura. icuce dragi

Čisto prodavanje muda pod bubrege.
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is online now  
Old 23.02.2018., 01:37   #11760
Quote:
hrvatina_i_po kaže: Pogledaj post
Bacih oko na Golden Goose proizvode,cijene su baš fine.

https://www.mytheresa.com/euro_en/go...atref=category

375 eura. icuce dragi

Čisto prodavanje muda pod bubrege.
Tko voli neka izvoli. ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.