Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2017., 12:40   #121
E da ako se sad vratiš doma stvarno si slabić.
Pokaži sam sebi da imaš muda,cviliš ko curica.Zato se i svi tak ponašaju prema tebi.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 13:46   #122
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši koji ste pratili ovu temu. Da vas obavjestim o konačnom ishodu ove moje priče. Žena je otišla. Spakovala stvari i vratila se roditeljima, oni su to prihvatili kao kraj priče. Ostatak stvari sam joj ja odnijeo tako da sam sam u našem stanu. Ovaj put je nisam mogao spriječiti. Možda postoji neka mala šansa koju je nagovjestila da ako se nešto promjeni možda se spojimo ali teško. Shrvan sam sad, iako znam da teško mogu šta učiniti, opet nije lako.
Super
Bar si se riješio rospije. Koja normalna osoba želi da njen partner prekine svaki kontakt s roditeljima, koji su mu bili dobri?
Žena ima milion, a dobre roditelje nema svako.
p.s.
da nije možda tvoja žena bila ovnica u horoskopu? Obično su one takve po ponašanju. Sve mora biti po njihovom. Naprave sranje, a onda im je kasnije žao. Samo pazi - takve ne uče na svojim greškama, da se ne bi opet ponovilo isto.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 16:23   #123
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
ajme koje pitanje, nema tu više ili manje jer se ne radi o istoj vrsti ljubavi, a problem je u prioritetima
Prioritet bi trebala biti nova obitelj, ako se već krenulo u osnivanje obitelji, znači tvoja žena i djeca (kad dođu, ako dođu). A ne da ne prvom mjestu budu roditelji, i još bolje sestra, i da onda oni dirigiraju.
Odvojiš se fino ako ikako možeš zatvoriti financijsku konstrukciju, odseliš i onda starci zovu taksi kad ih treba ići u bolnicu a ne voziš ih ti. Sestra ako nešto sere sere doma svojima koji imaju više razumijevanja za nju nego tvoja žena. I sl.

Ugl sve se to plati, ako ne platiš banki u lovi za svoj stan plaćaš u drugoj valuti (živcima i možda i poremećenim brakom) za taj suživot sa roditeljima kat iznad.


I da sa ženom ne uspije pomirba čisto sumnjam da ce neka druga (nova) biti voljna živjeti iznad tvojih i tolerirati sranja i ispade nekome tko njoj objektivno ne predstavlja ništa i tko objektivno nema neki oblik invaliditeta nego eto nešto što većina ljudi tak i tak percipira kao nekakve mušice i ljencarenje.

Mislim da si čovjek nema što predbacivati; mislio je najbolje, pokušao spasiti brak i odnos sa ženom. Ali nekad se odnosi toliko poremete da nema nazad. Pogotovo ako uz sebe imaš tvrdu i prgavu osobu, ili osjetljivu...koja ne bude prelazila preko nekih stvari. Čuj da se na mene izderava nečiji otac ili nečija sestra pa ne bih se ni ja htjela zadržavati i glumatati da im niš ne zamjeram.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 16:27   #124
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Prioritet bi trebala biti nova obitelj, ako se već krenulo u osnivanje obitelji, znači tvoja žena i djeca (kad dođu, ako dođu. A ne da ne prvom mjestu budu roditelji, i još bolje sestra, i da onda oni dirigiraju.
Odvojiš se fino ako ikako možeš zatvoriti financijsku konstrukciju, odseliš i onda starci zovu taksi kad ih treba ići u bolnicu a ne voziš ih ti. Sestra ako nešto sere sere doma svojima koji imaju više razumijevanja za nju nego tvoja žena. I sl.

Ugl sve se to plati, ako ne platiš banki u lovi za svoj stan plaćaš u drugoj valuti (živcima i možda i poremećenim brakom) za taj suživot sa roditeljima kat iznad.

I da sa ženom ne uspije pomirba čisto sumnjam da ce neka druga (nova) biti voljna živjeti iznad tvojih i tolerirati sranja i ispade nekome tko njoj objektivno ne predstavlja ništa i tko objektivno nema neki oblik invaliditeta nego eto nešto što većina ljudi tak i tak percipira kao nekakve mušice i ljencarenje.
potpis


sve si nekako mislim da će se vratiti domeka mamici i tatici i sekici
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 17:01   #125
Hvala svima na javljanju. Nije mi lako biti sam ali drugog izbora nemam. Što se žene tiče, možda smo mogli funkcionirati ali da su uvjeti savršeni. Da imamo svoju kuću i samo nas dvoje živimo, bez uplitanja ikog sa strane i da smo financijski dobrostojeći....onda bi ona bila zadovoljna i ne bi (toliko ) bila nervozna. Ali ja to ispuniti ne mogu i žao mi je zbog toga. Meni mnoge stvari nisu bitne, bitna mi je bila ona a sve ostalo bi se izdržalo. Ona očito ne može izdržati i bolji joj je komfor kod roditelja, gdje joj niko neće a prigovoriti i gdje je odrasla. I dslje se javlja na tel, nekad da mi nešto dobaci a nekad ds pita kako sam. A nekad miješano, počne fino pa završi drsko. Itd. Može glumiti ali i njoj je teško, siguran sam. Voljela me je. Uglavnom velika šteta, još razmišljam o njoj stalno.

Kako nijedna nevolja ne dolazi sama, tako se meni desilo da sam relativno nedavno ostao bez posla, tj radim samo par dana do kraja mjeseca. I to šef s kojim sam 7-8 g i dao sam sve ovoj firmi, iako je znao da sam na stanu i da nemam, opet mi se zahvalio i rekao još samo malo da ću raditi. Tako da sam u prethodnom periodu intenzivno tražio posao. Čak sam se bio prijavio na jedan natječaj i išao na razgovor i primili me. Međutim trebalo je početi raditi odmah, kroz 2-3 dana. A ja i žena smo bili rezervirali more. I ja a ona posebno smo btjeli otići na to more, da se malo odmorimo i najviše da učvrstimo vezu jer sam vidio da smo u problemu i da je nezadovoljna. I da nam bude fino. Pokušao sam prolongirati taj posao ali nije moglo tako da sam im se zahvalio. Znao sam da ću zažaliti Nije neki posao, bilo je nekih peripetija ali najviše sam odbio zbog mora, radi nas. Na još dosta mjesta sam se javljao, nešto su me odbili, nešto čekam. Živim u malom mjestu, nema baš velike perspektive, nadam se ipak da će nešto ubrzo upaliti.

Što se tiče nekih prijatelja, i nemam ih nešto puno, najviše smo se družili s njenim, s ovi moji se nisu nešto pokazali. Dvoje bliskih ljhdi iz rodbine su me spasili ovih par dana, znajući šta se dešava, stalno su se družili sa mnom, vodiki me na piće, ručak itd. Ali i oni sutra vraćaju nazad kući u inozemstvo. Tako da će mi biti malo nezgodno samom u narednom periodu, bez posla, podrške obitelji i prijatelja, ali izdržaću nekako.

P.S. Neko je pitao, ona je vodenjak.
dexcom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 17:09   #126
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post
Hvala svima na javljanju. Nije mi lako biti sam ali drugog izbora nemam. Što se žene tiče, možda smo mogli funkcionirati ali da su uvjeti savršeni. Da imamo svoju kuću i samo nas dvoje živimo, bez uplitanja ikog sa strane i da smo financijski dobrostojeći....onda bi ona bila zadovoljna i ne bi (toliko ) bila nervozna. Ali ja to ispuniti ne mogu i žao mi je zbog toga. Meni mnoge stvari nisu bitne, bitna mi je bila ona a sve ostalo bi se izdržalo. Ona očito ne može izdržati i bolji joj je komfor kod roditelja, gdje joj niko neće a prigovoriti i gdje je odrasla. I dslje se javlja na tel, nekad da mi nešto dobaci a nekad ds pita kako sam. A nekad miješano, počne fino pa završi drsko. Itd. Može glumiti ali i njoj je teško, siguran sam. Voljela me je. Uglavnom velika šteta, još razmišljam o njoj stalno.

Kako nijedna nevolja ne dolazi sama, tako se meni desilo da sam relativno nedavno ostao bez posla, tj radim samo par dana do kraja mjeseca. I to šef s kojim sam 7-8 g i dao sam sve ovoj firmi, iako je znao da sam na stanu i da nemam, opet mi se zahvalio i rekao još samo malo da ću raditi. Tako da sam u prethodnom periodu intenzivno tražio posao. Čak sam se bio prijavio na jedan natječaj i išao na razgovor i primili me. Međutim trebalo je početi raditi odmah, kroz 2-3 dana. A ja i žena smo bili rezervirali more. I ja a ona posebno smo btjeli otići na to more, da se malo odmorimo i najviše da učvrstimo vezu jer sam vidio da smo u problemu i da je nezadovoljna. I da nam bude fino. Pokušao sam prolongirati taj posao ali nije moglo tako da sam im se zahvalio. Znao sam da ću zažaliti Nije neki posao, bilo je nekih peripetija ali najviše sam odbio zbog mora, radi nas. Na još dosta mjesta sam se javljao, nešto su me odbili, nešto čekam. Živim u malom mjestu, nema baš velike perspektive, nadam se ipak da će nešto ubrzo upaliti.

Što se tiče nekih prijatelja, i nemam ih nešto puno, najviše smo se družili s njenim, s ovi moji se nisu nešto pokazali. Dvoje bliskih ljhdi iz rodbine su me spasili ovih par dana, znajući šta se dešava, stalno su se družili sa mnom, vodiki me na piće, ručak itd. Ali i oni sutra vraćaju nazad kući u inozemstvo. Tako da će mi biti malo nezgodno samom u narednom periodu, bez posla, podrške obitelji i prijatelja, ali izdržaću nekako.

P.S. Neko je pitao, ona je vodenjak.
Odnosi koje bi eventualno funkcionirali u idealnim uvjetima su niškoristi.

Tvoja žena je prilično nezrela osoba, A nisi ni ti puno dalje. Počni razmišljati o sebi i brinuti prvo o sebi neurotičnu ženu i familiju stavi s strane.

Što te drži u tom mjestu gdje živiš?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 20:02   #127
Realno cura je glupača, došla je pod tuđi krov i umjesto da ne sere previše, nego se primi posla da se osamostalite, ona je zaratila sa svima.

S druge strane ni starci/sestra ti nisu puno bolji, ak te idu tako gaziti pred curom, a vide da nemaš uvjete da se još osamostališ.. fakat jadno!



Uglavnom, ne preostaje ti ništa osim upregnuti u poslu i probati se osamostaliti.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 20:14   #128
Kad ljudi napokon shvate da prvo moraju naći posao, onda si osigurati stambeno pitanje (bilo vlastiti stan ili podstanarstvo), pa tek onda brak i na kraju djeca... e onda će možda normalno funkcionirati.
Danas većina krene od neplanirane trudnoće i uvale se roditeljima u kuću, pa se onda čude kako im ništa ne štima. Što je još bolje, većina ih je zahtjevna i sve bi sad i odmah... zato i dolazi do rastava braka.
Ne ide to tim redom.
p.s.
nemojte sada samo o teškoj situaciji u državi. Ima posla vani i nisu više vremena kada se ljudi žene mladi u ranim dvadesetim godinama kao prije.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 20:20   #129
I da još dodam....
niko nikoga ne želi podnositi u svom stambenom prostoru. Nisu to više vremena kao nekada kada su po tri četiri generacije živjele u jednoj kući. Nema toga više.
Danas su svekići moderni ljudi koji žele miran život, putovanja, druženja.... zašto bi se opterećivali sa zlobnim snahama u svojoj vlastitoj kući ili stanu, koji su stekli u svojoj mladosti?
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 21:51   #130
prepoznajem tvoju patološku situaciju u situaciji mog dečka

njega su odgajali tako da cijeli život brine za svoju manipulativnu i egoističnu sestru
kad smo prohodali, on se nikako nije mogao opustiti jer je stalno bio napet jer sestri stalno nešto treba i jer sestra stalno upada u neke probleme
nismo imali svoj život
sestru treba vozit u kaufland, sestrino dijete treba čuvat preko vikenda, sestri treba dati love, sestri treba srediti novi mobitel, sestri treba popraviti struju, sestrin modem treba vratiti u T-com

to je bilo strašno, ali svaki put kad sam ja počela tu temu, on se ponašao defenzivno jer je bio tako isprogramiran
"ja moram brinuti o njoj, ona je moja sestra"
da ne pričam kako ga je mama svaki dan zvala i ispitivala brine li o sestri, jel nazvao sestru, treba li joj što
ta sestra je žena od 25 godina i ima dijete

malo po malo, lagano sam mu objašnjavala da on nije za nju odgovoran, da mora živjeti svoj život, da moramo zajedno graditi svoj svijet

danas, 3 godine kasnije je napredak i više nego vidljiv
čuje se s njom puno manje, ne čuva joj ni klinca više, lovu joj ne daje i čovjek se preporodio
napokon je opušten i sretan

ali ja mu u tim trenucima nisam okretala leđa niti ga ucjenjivala nego sam mu dala smjernice i pustila njega da to odradi, nikad se nisam svađala s tom sestrom iako sam joj puno puta i zube htjela razbiti koliko mi je išla na živce
da ne govorim koliko je teško gledati takvog parazita koji ti uništava osobu koju voliš

žao mi je što tvoja žena nije ostala uz tebe, djeluješ kao dobar čovjek kojeg nije trebala tako olako pustiti samo zato što imaš takvu obitelj

nekad treba vremena i razumijevanja, promjene ne idu preko noći, ako te netko programira 30 godina, ne može se program promijeniti tako lako

a tebi želim da nađeš svoj put i kloniš se patoloških odnosa
može se biti sretan s novom obitelji, a imati normalan odnos sa starom, samo treba vremena i određene distance
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 22:30   #131
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Kad ljudi napokon shvate da prvo moraju naći posao, onda si osigurati stambeno pitanje (bilo vlastiti stan ili podstanarstvo), pa tek onda brak i na kraju djeca... e onda će možda normalno funkcionirati.
Danas većina krene od neplanirane trudnoće i uvale se roditeljima u kuću, pa se onda čude kako im ništa ne štima. Što je još bolje, većina ih je zahtjevna i sve bi sad i odmah... zato i dolazi do rastava braka.
Ne ide to tim redom.
p.s.
nemojte sada samo o teškoj situaciji u državi. Ima posla vani i nisu više vremena kada se ljudi žene mladi u ranim dvadesetim godinama kao prije.
Kad ti konačno shvatio da ne živimo više u Jugoslaviji i da je rata kredita sad malo veća od cijene kutije cigareta i ne, nitko više ne dobiva stanove sa smiješnom cijenom otkupa.

Gora si od papige i na svakoj temi ponavljaš isto. Super, sagradila/kupila si nastambu i vrijeme kad su si to baš svi mogli priuštiti. Bravo za tebe. Već si se otprilike 17000 puta pohvalila.

Očito niti vlastiti stambeni prostor ne donosi sreću
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:26   #132
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Kad ti konačno shvatio da ne živimo više u Jugoslaviji i da je rata kredita sad malo veća od cijene kutije cigareta i ne, nitko više ne dobiva stanove sa smiješnom cijenom otkupa.

Gora si od papige i na svakoj temi ponavljaš isto. Super, sagradila/kupila si nastambu i vrijeme kad su si to baš svi mogli priuštiti. Bravo za tebe. Već si se otprilike 17000 puta pohvalila.

Očito niti vlastiti stambeni prostor ne donosi sreću
Pa da
Ja znam hrpu parova čiji su brakovi bili željeni od obje garniture roditelja - financijski potpomagani po sistemu "ključ u ruke " od stana i auta - pa se ekipica svejedno rastala nakon prvog , drugog ili petog većeg problema koji nisu riješili njihovi roditelji ..

Tako da ova floskula o " rađenju stvari po redu " ne drži vodu
Moji starci nisu išli time redom - vjenčali su se i kučili dok je mama bila trudna - pa je mama rodila .,živjeli su iznad njenih roditelja a prvi susjed im je bio njen brat alkoholičar - pa su svejedno imali dobar i uspješan brak -a okolnosti daleko od idealnih

Mislim da je sebičnost i nezrelost vrlo čest razlog razvoda - i najviše dolazi do izražaja upravo kad nastanu problemi , pogotovo ako se jedna strana nečeg treba odreći za dugoročno dobro.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 01:07   #133
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Pa da
Ja znam hrpu parova čiji su brakovi bili željeni od obje garniture roditelja - financijski potpomagani po sistemu "ključ u ruke " od stana i auta - pa se ekipica svejedno rastala nakon prvog , drugog ili petog većeg problema koji nisu riješili njihovi roditelji ..

Tako da ova floskula o " rađenju stvari po redu " ne drži vodu
Moji starci nisu išli time redom - vjenčali su se i kučili dok je mama bila trudna - pa je mama rodila .,živjeli su iznad njenih roditelja a prvi susjed im je bio njen brat alkoholičar - pa su svejedno imali dobar i uspješan brak -a okolnosti daleko od idealnih

Mislim da je sebičnost i nezrelost vrlo čest razlog razvoda - i najviše dolazi do izražaja upravo kad nastanu problemi , pogotovo ako se jedna strana nečeg treba odreći za dugoročno dobro.
Ok, sebičnost, nezrelost, ali po čemu je to autor teme, očito su i sestra i cura zajedljive isfrustrirane glupače.. kaj bi on trebao? Izmislit stan ili moliti nekog da se ne svađa oko ničeg?
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 09:34   #134
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Ok, sebičnost, nezrelost, ali po čemu je to autor teme, očito su i sestra i cura zajedljive isfrustrirane glupače.. kaj bi on trebao? Izmislit stan ili moliti nekog da se ne svađa oko ničeg?
A tko komentira autora i gdje točno ?

Kvotala sam komentar koji je bio komentar na prethodni post i stavila vlastiti stav o tome.
Ne znam što točno nije bilo jasno ?
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 12:11   #135
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post
E tu nastupa moja zena. Ona zeli da apsolutno prekinem svaki kontakt sa svojim roditeljima, da promjenim broj, da im se ne javljam i ne idem. Ili slijedi razvod. Jer ju nisu mogli iskontrolisati i jer je otac u jednom trenutku podrzao moju sestru, kad je vidio da ju ne zelim odvesti doktoru. Ja ne mogu to da ucinim tako lako, to su moji roditelji, toliko su mi valjali kroz zivot, pomagali mi financijski i svakako. Jednostavno su moja krv. Ali ne mogu ni bez moje zene. Ona mi je sve u zivotu, volim je, ne znam kako bih dalje nastavio sam. Sto uciniti? Kako se postaviti? Zena je prijeke naravi, cesto prijeti i zeli da bude sve po njenom. Pretjeruje u mnogim stvarima, pogotovo u vezi mojihh roditelja. Ali, kad nesto odluci, ucini to. Zato se bojim da ce otici...Patim jako i trazim savjet bar ovdje.
Ti si jadan nasao zenu po uzoru na sestru

Nije ti naravno lako, ali ne mozes si dozvoliti da te zena toliko totalno okrene od vlastite obitelji (mjenjanje broja i slicno). Pa nisu nikoga ubili, ne slazete se pod istim krovom, i otisli ste, nacinio si taj ustupak zeni i sebi.
Ako je njoj za razvod dovoljan razlog sto se gle cuda ne zelis odreci sopstvene majke i oca, onda ta osoba nije vrijedna tebe i tvoje ljubavi, nego samo neki svoj ego krpi i manipulira s tobom kao sa vlastitim vlasnistvom.

Ako joj i to popustis ispusio si totalno, onda vise neces imati sebe i svoju volju nego ce te i dalje uvijek emocionalno ucijenjivati... zapitaj se da li je to "volim je i ne mogu bez nje"
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 12:18   #136
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post
E tu nastupa moja zena. Ona zeli da apsolutno prekinem svaki kontakt sa svojim roditeljima, da promjenim broj, da im se ne javljam i ne idem. Ili slijedi razvod. Jer ju nisu mogli iskontrolisati i jer je otac u jednom trenutku podrzao moju sestru, kad je vidio da ju ne zelim odvesti doktoru. Ja ne mogu to da ucinim tako lako, to su moji roditelji, toliko su mi valjali kroz zivot, pomagali mi financijski i svakako. Jednostavno su moja krv. Ali ne mogu ni bez moje zene. Ona mi je sve u zivotu, volim je, ne znam kako bih dalje nastavio sam. Sto uciniti? Kako se postaviti? Zena je prijeke naravi, cesto prijeti i zeli da bude sve po njenom. Pretjeruje u mnogim stvarima, pogotovo u vezi mojihh roditelja. Ali, kad nesto odluci, ucini to. Zato se bojim da ce otici...Patim jako i trazim savjet bar ovdje.
Ti si jadan nasao zenu po uzoru na sestru

Nije ti naravno lako, ali ne mozes si dozvoliti da te zena toliko totalno okrene od vlastite obitelji (mjenjanje broja i slicno). Pa nisu nikoga ubili, ne slazete se pod istim krovom, i otisli ste, nacinio si taj ustupak zeni i sebi.
Ako je njoj za razvod dovoljan razlog sto se gle cuda ne zelis odreci sopstvene majke i oca, onda ta osoba nije vrijedna tebe i tvoje ljubavi, nego samo neki svoj ego krpi i manipulira s tobom kao sa vlastitim vlasnistvom.

Ako joj i to popustis ispusio si totalno, onda vise neces imati sebe i svoju volju nego ce te i dalje uvijek emocionalno ucijenjivati... zapitaj se da li je to "volim je i ne mogu bez nje"
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 13:10   #137
Žena kakva god da je, tvoja je, i ako nekog treba trpit to si samo ti, a ne tvoja sestra i 25 članova obitelji.
Kroz upise se kuži da ti ne možeš pojmit razliku između nje - žene s kojom spavaš, i roditelja i sestre.
Budi sretan što je otišla, možda skužiš neke stvari.
Trebali ste živjet sami, ovo sad je samo posljedica krivih odluka.
Pa ako treba rješavat probleme s roditeljima, odeš kod njih i riješiš bez uplitanja supruge. To se tako radi ako želiš imat koliko toliko normalan život. A ne se povlačit po katovima i stvarat probleme kojih uopće ne bi bilo da si u startu postavio stvari drugačije. Također, roditelji bi imali drugačiji pristup prema tebi, zvali bi te kad su ozbiljne stvari u pitanju, a ne za svaku glupost.
Predlažem ti da napokon preuzmeš stvari u svoje ruke, postaviš granice, probaš vratit suprugu ali prije toga osiguraj mjesto gdje ćete moći sami živjeti. Pa onda rješavaj situaciju samo s njom, a ne sa proširenom obitelji.
Smanji doživljaje prema roditeljima i sestri. Nisi ti više balavac kojim oni upravljaju (no, dok si na njihovom katu kuće, jesi jbg), neka ti najbitnija bude tvoja obitelj.
Mislim da tvoja supruga uopće nije loša osoba, i da se uopće ne bi tako ponašala da živite sami, već je njeno ponašanje način obrane od takvog načina života.
Ne razumijem zašto je svi okrivljavaju. Žena želi život sa svojim mužem i da muž ima neki karakter, ili kako se ovdje spominjalo, kičmu.
Što autoru ne polazi za rukom jer u glavi nije samostalna osoba, već u odrasloj dobi još uvijek ovisi o roditeljskom mišljenju.

Zadnje uređivanje ForrestCat : 28.08.2017. at 13:30.
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 13:53   #138
Po meni se žena našla u situaciji idealnoj za brušenje živaca što odstupa od lajfstajla osobe njezinog profila. Vjerojatno je toga bila svjesna i prije braka, no problem se u braku, naravno, produbio (ne njezinom krivnjom). Propustila sam koliko imaju godina, ali pretpostavljam da više nisu klinci i da ženi odnos koji se svodi na snalaženje s njegovom labilnom sestrom i potrebitim starcima nikako nije odskočna daska za ostatak života.
Mogu pričati iz njezine perspektive, iz njegove ne mogu, jer mi nisu jasne osobe, bilo da se radi o muškarcima ili ženama, koje su pasivni sudionici vlastitog života.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 14:22   #139
Većina problema u braku izgleda započinje sa "Živimo na katu obiteljske kuće...."

Meni nikad nije bilo jasno to kućenje po katovima.
Prvo usele na kat, zbog financija, kao, a najčešće se radi o liniji manjeg otpora, ili komfora. Za što se kasnije ispostavi da je sve samo ne komfor.
Onda taj kat namjeste.
Onda odnosi počinju biti narušeni.
Onda dođe i dijete.
Onda odnosi postanu još više narušeni.
Onda netko pukne (najčešće žena), pa dolazi do raspada sistema.
Netko odlazi (žena).
Muž plače jer jadan mora birati
Počinje shvaćati gdje je mjesto ženi, gdje roditeljima.
Ipak se pomire, i odu u podstanarstvo, naravno financije više nisu problem kad je voda do grla.
Samo što ostaje gorak okus zbog uređenog gornjeg kata i narušenih odnosa.
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 14:49   #140
OK, sad neki malo pretjeruju. Točno je da sam ovakav i onakav, možda i nezreo i ne znam se izboriti za sebe, ali moram stati ipak u svoju obranu. Ta teza ''oni okom a ja skokom'' koja se ovde provlači je promašena. Moje činjenje usluga njima se svodilo na to da ih odvezem 1x tjedno negdje ili kupim im nešto usput kad idem negdje, kad mi daju novce. Njenim roditeljima sam učinio usluge masu puta i ne žalim, dobri su ljudi i uvijek bih. Ostatak vremena s mojim roditeljima sam jedva i komunicirao a sa sestrom ni pričao nisam, kamoli joj usluge činio. Za godinu dana koliko smo bili skupa na katu, sestra je 3x imala ispad prema mojoj ženi, i ja sam svaki put stao u njenu obranu i zaštitio je. I moja mater. Ali po ženi aj sam bio na nihovoj strani. S druge strane, žena je imala ispade prema meni mnoštvo puta, kad dođe nervozna s posla ili joj zasmeta nešto, pa sam prešutio i nisam dizao bunu. A kamoli kupio kofere. Sve je to dio braka, zbog nje sam šutio, razumijem da joj nije lako, i nastojao sam pomoći koliko mogu. Sve u cilju da ostanemo skupa. Ali to isto sam očekivao od nje. Možda sam staromodan, ali ako me voliš, učinit ćeš sve da ostanemo skupa, zbog mene. To je ono što bih ja uradio. Nećeš odmah bježati i pritom i mene osuđivati. Nastojim je shvatiti, ultra lakog je okidača, zato nije mogla trpiti i pukla je i otišla. Ne znam, ja ne bih, da meni neko nešto kaže od njenih, samo bi im se nasmijao u facu, i ne bih dozvolio da nas rastave u inat. Ali ja sam drugačijeg temperamenta i to razumijem.

@Prajapati, hvala na lijepim željama.
dexcom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.