Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za uvođenje poreza na nekretnine
Da 76 17.92%
Ne 335 79.01%
Nije me briga 13 3.07%
Glasovatelji: 424. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2017., 21:01   #4901
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ako znaš reci.
ja sam prvi pitao ...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 06.11.2017., 21:02   #4902
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
ja sam prvi pitao ...
Pa?
Kexx is offline  
Old 06.11.2017., 21:06   #4903
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Pa?
čekam odgovor pa možemo dalje
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 06.11.2017., 21:12   #4904
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
čekam odgovor pa možemo dalje
Dalje ćemo kad dovršiš misao tako što ćeš pitanje staviti u kontekst, odnosno, zašto si uopće spomenuo PDV kao repliku mojem postu.
Do tada nema pitanja, samo provokacije.

Da zaista znaš što je PDV ne bi ga nikad spomenuo u tom kontekstu.
Kexx is offline  
Old 06.11.2017., 21:14   #4905
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Dalje ćemo kad dovršiš misao tako što ćeš pitanje staviti u kontekst, odnosno, zašto si uopće spomenuo PDV kao repliku mojem postu.
Do tada nema pitanja, samo provokacije.

Da zaista znaš što je PDV ne bi ga nikad spomenuo u tom kontekstu.
tvrdio si da nezaposleni ne plačaju porez... jel tako...
pa šta je onda PDV...
jel to porez ili šta
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 06.11.2017., 21:20   #4906
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
tvrdio si da nezaposleni ne plačaju porez... jel tako...
pa šta je onda PDV...
jel to porez ili šta
To nije porez za nezaposlene, nego porez na potrošnju. Ako nešto kupiš u cijeni je PDV. Nezaposleni ne mora kupiti baš ništa. Ne mora ni zaposleni.
Koliko ti se kupuje kupiš, ako imaš od čega. Netko ima, ne želi trošiti, netko sve što ima sprčka.
Tako netko kupi čokoladicu, a drugi kupi stan, treći kupi sat, četvrti ciglu, peti ne kupi ništa(npr. neka sponzoruša jer njoj kupuju, ili neki robinzon).
Gle čuda, onaj koji kupi stan trebao bi plaćati čitav život porez na taj proizvod, dok drugi ništa.

Kako si uopće došao na ideju parirati besmislenom upadicom o PDVu i nezaposlenima?
Kexx is offline  
Old 06.11.2017., 21:21   #4907
I napomena, nisu svi prodavatelji u sustavu PDVa. Možeš čitav život provesti kupujući, a da nikad ne kupiš nešto gdje je iskazan PDV.
Kexx is offline  
Old 06.11.2017., 21:27   #4908
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Što bi se nezaposlenim čovjekom, po istom principu ga srušio ili mu opalio kazneni porez jer ne generira korist?
Nezaposleni ne plaća porez na dohodak, prirez niti uplaćuje u mirovinsko i zdravstveno (u većini slučajeva) ako i to smatraš porezom.

Ali svi ostali porezi ga kače. PDV, trošarine, nasljedstva, darovi, vozila, promet nekretnina, dobit, kuća za odmor,...

Ali cijela usporedba ljudi s nekretninama je promašena, imho.

Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Ovo spada u neustavnu kategoriju jer država u tom slučaju
pokušava naplatiti kazneni porez.
Valjda sam se krivo izrazio.
Porez na nekretnine će plaćati svi vlasnici nekretnin. A on neka radi s time što želi što se mene tiče. U skladu sa zakonima naravno.
Zek0slav is offline  
Old 06.11.2017., 21:29   #4909
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
To nije porez za nezaposlene, nego porez na potrošnju. Ako nešto kupiš u cijeni je PDV. Nezaposleni ne mora kupiti baš ništa. Ne mora ni zaposleni.
Koliko ti se kupuje kupiš, ako imaš od čega. Netko ima, ne želi trošiti, netko sve što ima sprčka.
Tako netko kupi čokoladicu, a drugi kupi stan, treći kupi sat, četvrti ciglu, peti ne kupi ništa(npr. neka sponzoruša jer njoj kupuju, ili neki robinzon).
Gle čuda, onaj koji kupi stan trebao bi plaćati čitav život porez na taj proizvod, dok drugi ništa.

Kako si uopće došao na ideju parirati besmislenom upadicom o PDVu i nezaposlenima?
Polako, dali nezaposleni plaća PDV...Ne plača jedino ako želi umrijeti od gladi tako da to da nemora plačati PDV je floskula...
I da PDV je kazneni porez jer se pomoču njega oporezuju svi prihodi, legalni ili nelegalni...
I upravo vi protivnici poreza na nekretnine radite u korist bogatih a kontra nezaposlenih i siromašnih...
Pa tako sad pošto nije uveden porez na nekretnine država iz proračuna kojeg pune nezaposleni i siromašni putem PDV-a financira lokalnu samoupravu koja te novce trebala skupiti porezom na nekretnine...

Prava superhik revolucija uzmi siromašnima i daj bogatima....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 06.11.2017., 21:30   #4910
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Nezaposleni ne plaća porez na dohodak, prirez niti uplaćuje u mirovinsko i zdravstveno (u većini slučajeva) ako i to smatraš porezom.

Ali svi ostali porezi ga kače. PDV, trošarine, nasljedstva, darovi, vozila, promet nekretnina, dobit, kuća za odmor,...

Ali cijela usporedba ljudi s nekretninama je promašena, imho.



Valjda sam se krivo izrazio.
Porez na nekretnine će plaćati svi vlasnici nekretnin. A on neka radi s time što želi što se mene tiče. U skladu sa zakonima naravno.
To nisu posebni porezi na nezaposlene.
Vi bi kazneni porez na nekretnine koje se ne koriste, pa neka onda bude i kazneni porez na ljude koji se ne koriste, na nezaposlene.
Nezaposleni čovjek-nekorištena nekretnina
Kexx is offline  
Old 06.11.2017., 21:33   #4911
Mislio sam da pričamo o porezu na nekretnine općenito. Ja nisam za posebne poreze. Ispričavam se na zabuni.
Zek0slav is offline  
Old 06.11.2017., 21:37   #4912
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Polako, dali nezaposleni plaća PDV...Ne plača jedino ako želi umrijeti od gladi tako da to da nemora plačati PDV je floskula...
I da PDV je kazneni porez jer se pomoču njega oporezuju svi prihodi, legalni ili nelegalni...
I upravo vi protivnici poreza na nekretnine radite u korist bogatih a kontra nezaposlenih i siromašnih...
Pa tako sad pošto nije uveden porez na nekretnine država iz proračuna kojeg pune nezaposleni i siromašni putem PDV-a financira lokalnu samoupravu koja te novce trebala skupiti porezom na nekretnine...

Prava superhik revolucija uzmi siromašnima i daj bogatima....
Ima hrpa firmi, obrta i opgova koji nisu u sustavu PDVa.
Apsolutna je besmislica da ćeš umrijeti od gladi ako ne platiš PDV.

PDV je pošteniji i lakše je s njim izaći na kraj. Za PDV građani ne primaju uplatnice. Nema iznosa PDVa koji svake godine građanin mora državi uplatiti.
Sam građanin odlučuje koliko će platiti PDVa svojom odlukom o potrošnji.
Pri tom može birati otići kod nekoga tko nije u sustavu PDVa.
A ako ipak ode u onoga koji je u sustavu PDVa sam građanin odabire koliko će potrošiti, pa će tako jedan kupiti auto, drugi stan, treći ormar, četvrti mobitel, peti žvaku, šesti šešir, sedmi igračku, itd. već kako tko voli i može.

Kod nekretnina je drugačije, država određuje koliko ćeš platiti bez obzira na mogućnosti, dok osobna potrošnja u kojoj se nalazi PDV je pod kontrolom građanina, sam odabire želi li, treba li i može li.

Ipak ne znaš što je PDV.
Kexx is offline  
Old 06.11.2017., 21:56   #4913
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ima hrpa firmi, obrta i opgova koji nisu u sustavu PDVa.
Apsolutna je besmislica da ćeš umrijeti od gladi ako ne platiš PDV.

PDV je pošteniji i lakše je s njim izaći na kraj. Za PDV građani ne primaju uplatnice. Nema iznosa PDVa koji svake godine građanin mora državi uplatiti.
Sam građanin odlučuje koliko će platiti PDVa svojom odlukom o potrošnji.
Pri tom može birati otići kod nekoga tko nije u sustavu PDVa.
A ako ipak ode u onoga koji je u sustavu PDVa sam građanin odabire koliko će potrošiti, pa će tako jedan kupiti auto, drugi stan, treći ormar, četvrti mobitel, peti žvaku, šesti šešir, sedmi igračku, itd. već kako tko voli i može.

Kod nekretnina je drugačije, država određuje koliko ćeš platiti bez obzira na mogućnosti, dok osobna potrošnja u kojoj se nalazi PDV je pod kontrolom građanina, sam odabire želi li, treba li i može li.

Ipak ne znaš što je PDV.
Znam ja dobro šta je za razliku od tebe koji se skrivaš iza toga Kaj je dio ekonomije van PDV-a (možda 1 %) ali cjena proizvoda kod onog s PDV-om i onog bez PDV-a je ista što trenutno iskorištavaju birtijaši....

PDV je kazneni porez jer ne radi razliku između jadnika koji skuplja flaše za koricu kruha i onoga koji zarađuje desetke tisuća kuna i za jednog i drugog pDV je isti...
Kod poreza na nekretnine više bu platio onaj s vilom od onoga koji ima potleušicu od blata
Interesantno kako smeta taj porez koji radi razliku između onoga koji ima od onoga koji ima malo ili nimalo a ne smeta porez koji u biti više uzima onom siromašnom....
Superhik revolucija...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 06.11.2017., 22:02   #4914
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Znam ja dobro šta je za razliku od tebe koji se skrivaš iza toga Kaj je dio ekonomije van PDV-a (možda 1 %) ali cjena proizvoda kod onog s PDV-om i onog bez PDV-a je ista što trenutno iskorištavaju birtijaši....

PDV je kazneni porez jer ne radi razliku između jadnika koji skuplja flaše za koricu kruha i onoga koji zarađuje desetke tisuća kuna i za jednog i drugog pDV je isti...
Kod poreza na nekretnine više bu platio onaj s vilom od onoga koji ima potleušicu od blata
Interesantno kako smeta taj porez koji radi razliku između onoga koji ima od onoga koji ima malo ili nimalo a ne smeta porez koji u biti više uzima onom siromašnom....
Superhik revolucija...
Ne znaš što je PDV, jer bi inače znao da će daleko više PDva platiti građanin koji zarađuje desetke tisuća kuna nego onaj koji skuplja boce.
Platit će više jer više troši svojom voljom i svojom platežnom moći.

Međutim, ako taj koji zarađuje desetke tisuća kuna i onaj koji skuplja boce imaju jednaku kuću, plaćat će isto poreza na nekretnine, samo što ovaj potonji nije likvidan za razliku od prvog. Može izabrati da ne kupi najnoviji 60 " TV i tako ne plati PDV, ali ne može izabrati da mu ne dođe uplatnica za krov nad glavom.

Itekako se može dogoditi da imaju istu kuću, danas zarađuješ desetke tisuća kuna, a već sutra možeš biti nezaposlen i skupljati boce.
Kexx is offline  
Old 06.11.2017., 22:11   #4915
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ne znaš što je PDV, jer bi inače znao da će daleko više PDva platiti građanin koji zarađuje desetke tisuća kuna nego onaj koji skuplja boce.
Platit će više jer više troši svojom voljom i svojom platežnom moći.

Međutim, ako taj koji zarađuje desetke tisuća kuna i onaj koji skuplja boce imaju jednaku kuću, plaćat će isto poreza na nekretnine, samo što ovaj potonji nije likvidan za razliku od prvog. Može izabrati da ne kupi najnoviji 60 " TV i tako ne plati PDV, ali ne može izabrati da mu ne dođe uplatnica za krov nad glavom.

Itekako se može dogoditi da imaju istu kuću, danas zarađuješ desetke tisuća kuna, a već sutra možeš biti nezaposlen i skupljati boce.
Onaj koji ima nekretninu vrijednu 100 000eura nemre biti socijalni slučaj....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 06.11.2017., 22:17   #4916
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Onaj koji ima nekretninu vrijednu 100 000eura nemre biti socijalni slučaj....
Tko kaže da je socijalni slučaj? Samo nije likvidan jer nije zaposlen, gotovinu skuplja među ostalim i bocama. Gura nekako. Ali neće platiti PDVa kao netko tko zarađuje desetke tisuća kuna. Jer nema gotovinu za to.
Ne bi je imao ni za porez na nekretninu od 100 000 EUR.
Kexx is offline  
Old 06.11.2017., 22:18   #4917
@Kexx Ajde se ti prvo informiraj što znači ulazak/izlazak iz sustava PDVa. Ako je netko izvan sustava pdva ne znači da je oslobođen pdva.

PDV plaćaju svi. To je ta prednost tog poreza jer nekako uvijek uspije izmigoljiti u konačnu cijenu nekog proizvoda. Čak i kad ne plati korisnik, mora platiti poduzetnik. Troškovi koji ne sadrže pdv sadrže neki drugi porez (npr. plaća). To je tako postavljeno i tvoje grbljenje da dokažeš sebi nešto nema smisla. Jer je to sve semantika.
Zek0slav is offline  
Old 06.11.2017., 22:27   #4918
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
@Kexx Ajde se ti prvo informiraj što znači ulazak/izlazak iz sustava PDVa. Ako je netko izvan sustava pdva ne znači da je oslobođen pdva.

PDV plaćaju svi. To je ta prednost tog poreza jer nekako uvijek uspije izmigoljiti u konačnu cijenu nekog proizvoda. Čak i kad ne plati korisnik, mora platiti poduzetnik. Troškovi koji ne sadrže pdv sadrže neki drugi porez (npr. plaća). To je tako postavljeno i tvoje grbljenje da dokažeš sebi nešto nema smisla. Jer je to sve semantika.
Jesi li ti pratio raspravu? Ne govorimo o firmama i njihovom ulasku i izlasku u PDV nego o građanima potrošačima.

Građanin koji kupuje nešto gdje nije iskazan PDV ne plaća PDV, a prodavatelj ne proslijeđuje PDV s tog računa državi jer ga nije ni naplatio kupcu građaninu.

Prodavatelj koji je u sustavu PDVa primljeni PDV koji je platio kupac građanin potrošač taj PDV prosljeđuje jer to nije njegovo.

Možeš čitav život proživjeti da nikad ne kupiš ništa na račun u kojem je iskazan PDV i tad PDV nećeš platiti.
Kexx is offline  
Old 06.11.2017., 22:30   #4919
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Tko kaže da je socijalni slučaj? Samo nije likvidan jer nije zaposlen, gotovinu skuplja među ostalim i bocama. Gura nekako. Ali neće platiti PDVa kao netko tko zarađuje desetke tisuća kuna. Jer nema gotovinu za to.
Ne bi je imao ni za porez na nekretninu od 100 000 EUR.
Koga briga jel ima za porez ili nema, jel posjeduje imovinu u vrijednosti 100 000 nek plati porez....
Ali ne vi bi njega oslobodioli poreza a jadniku koji nema ništa uredno uzimate porez i kad kupi frtalj kruha kojim se hrani tjedan dana...

Superhik revolucija...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 06.11.2017., 22:33   #4920
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Koga briga jel ima za porez ili nema, jel posjeduje imovinu u vrijednosti 100 000 nek plati porez....
Kako socijalno neosjetljivo, kratkovidno i u konačnici zlobno
Orion1984 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.