Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 17:06   #41
Quote:
ifigenija kaže: Pogledaj post
I ja sam za!
Sutra je 1.9. jesmo li se što dogovorili?
Bojim se da te body ne čuje od šuma valova. Probaj glasnije.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 22:25   #42
Ok, ajmo malo sve staviti na hrpu pa probati otvoriti sa sutrašnjim danom, ako ćete btii zadovoljni s onime kako je sve definirano.

Prvo, pitali ste za slike. Veličina slika će biti do 800x600.

Drugo, hajde pls nabacite želje za prvu temu.

E sad. Imali smo neke tehnikalije u prošlim natječajima. Ja ću ih ovdje napisati. Sve što želite promijeniti, napišite:
-dvije su teme, natječajna i nenatječajna
-u natječajnoj se prezentirao jedan rad, nenatječajna nije imala ograničenja u broju predstavljenih jela
-jelo se predstavljalo s popisom sastojaka, postupkom izrade i minimalno jednom fotografijom
-na barem jednoj od fotografija je trebala biti ceduljica s natpisom 'forum.hr'

Rekli ste da bi trajanje natječaja od mjesec dana. Želite li da onda glasanje ulazi u tih mjesec dana ili da mjesec dana bude trajanje predviđeno samo za stavljanje radova?

Upload radite preko https://postimages.org/
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 22:36   #43
možda bi bilo dobro da na ceduljici uz forum.hr napišu i svoj nick, za svaki slučaj, jelte.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 02:03   #44
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
možda bi bilo dobro da na ceduljici uz forum.hr napišu i svoj nick, za svaki slučaj, jelte.
I OIB i JMBG, zlu ne trebalo.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 02:11   #45
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Rekli ste da bi trajanje natječaja od mjesec dana. Želite li da onda glasanje ulazi u tih mjesec dana ili da mjesec dana bude trajanje predviđeno samo za stavljanje radova?
Ja bih sve što si pobrojala ostavio isto kako je i bilo, a da li će glasanje biti unutar mjesec dana ili nakon mislim da je to svejedno. Zaboravio sam, koliko je glasanje trajalo ? Dva dana ?

Uvedite u pravila da se natječajna tema može ponoviti ali ne i jelo.

Kako je klimatološka jesen počela, za temu predlažem "Jela od tikvi, tikvica, buča, bundeva ili jela s bučinim uljem". Ako ovakav kukurbitasti natječaj ne dovuče Patku onda svijet stvarno ide svom kraju.

Zadnje uređivanje Pellaprat : 01.09.2017. at 02:29.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 10:51   #46
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
možda bi bilo dobro da na ceduljici uz forum.hr napišu i svoj nick, za svaki slučaj, jelte.
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
I OIB i JMBG, zlu ne trebalo.
Krvna grupa, otisak prsta...

Dovoljno je nešto što će dati do znanja da fotka nije preuzeta od nekud s neta i da je snimljena za natječaj. Forum.hr mi se čini sasvim dovoljno.
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ja bih sve što si pobrojala ostavio isto kako je i bilo, a da li će glasanje biti unutar mjesec dana ili nakon mislim da je to svejedno. Zaboravio sam, koliko je glasanje trajalo ? Dva dana ?
Da, dva dana.
Možemo s ovim natječajem započeti danas i zatvoriti ga s 28.9. Trajao bi onda točno 4 tjedna. Glasanje bi bilo 29. i 30.9. I od 1.10. ide nova tema. Može tako? Ako s vremenom vidite da će trebati brže izmjene natječaja odn. kraće trajanje, lako se dogovorimo drugačije. Ali idemo krenuti s trajanjem natječaja od 28 dana.
Quote:
Uvedite u pravila da se natječajna tema može ponoviti ali ne i jelo.
Ok, mogu ubaciti.

Quote:
Kako je klimatološka jesen počela, za temu predlažem "Jela od tikvi, tikvica, buča, bundeva ili jela s bučinim uljem".
Meni tema koja u sebi sadrži bučino ulje ne može ne biti super. Idemo pričekati još nekoliko sati da vidimo ima li još netko neki prijedlog.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:08   #47
Evo prijedlog:

Quote:
Natječaj:
- natječaj traje od postavljanja do četvrtka 28.9.2017.; jela stavljena nakon četvrtka 28.9.2017. neće biti u konkurenciji za glasanje
- natjecati se mogu svi članovi foruma bez ograničenja, sa samo jednim jelom
- za jelo koje se prijavljuje na natječaj potrebno je navesti (ispisati) sastojke i objasniti način izrade te ga prezentirati s minimalno 1 i maksimalno 5 fotografija
- jedna od fotografija mora na sebi imati cedulju (komad papira, listić) s natpisom "forum.hr"; jelo bez takve fotografije neće biti u konkurenciji za glasanje
- fotografije uploadajte preko https://postimages.org/
- dozvoljene dimenzije fotografije su 800x600
- teme natječaja smiju se ponavljati, ali jelo koje se prezentira ne smije biti već viđeno na natječajima

Izvannatječajna tema:
- jela koja želite prikazati u sklopu određene teme, ali s kojima se ne natječete, postajte na temi za izvannatječajna jela
- izvannatječajna jela trebaju također biti još neprikazana na forumu, spremana na temu natječaja od početka postavljanja natječaja pa sve do završetka glasanja, ali se ne natječu po izboru forumaša-kuhara
- izvannatječajna jela također treba prikazati fotografijama (minimalno 1, maksimalno 5) i detaljnim receptom s opisom izrade
- i na izvannatječajnoj fotografiji mora biti ceduljica s natpisom "forum.hr"


Tema za komentiranje:

- u svrhu komentiranja jela otvoren je posebna tema
- teme s natječajnim i izvannatječajnim jelima sadrže samo upise s receptima i fotografijama

Glasanje:
- glasanje za najbolje jelo natječaja traje po postavljanju ankete do subote 30.9.2017. u 23:00 sata
- glasa se za 1 do 3 jela, ovisno o broju natječajnih radova, a što će odrediti moderatori nakon zatvaranja natječaja.
- ukoliko netko glasa za više od određenog broja mogućih glasova svi njegovi glasovi su nevažeći
- pravo na glasanje imaju svi forumaši, bez ograničenja

Nagrada:
- pobjednik natječaja zadaje temu idućeg natječaja

Moderiranje:
- naknadne intervencije moderatora moguće su samo u slučaju da se neki detalj recepta zaboravio ili pogrešno napisao, potrebno je prilagoditi dimenzije fotografije ili je potrebno ponoviti njezin upload na https://postimages.org/
Recite ako želite nešto dodati ili promijeniti.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...

Zadnje uređivanje Pringles : 01.09.2017. at 11:34.
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:32   #48
I'm in

Djete je poraslo, vrijeme je da se polako vratim sama k sebi
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:53   #49
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
I OIB i JMBG, zlu ne trebalo.
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Krvna grupa, otisak prsta...
skeniranje zjenice.

bundeve može! s njima se stvarno ima veliki izbor ideja.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:01   #50
bundeve
taman sam prije dva dana smišljala kako ću prvu bundevu sezone iskoristiti da probam 'skinuti' jedan američki klasik; e sad mogu i poslikati ako bude čemu.
jako jako se veselim receptima, a bome i bundevama kao takvim
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:55   #51
Bas se veselim novom natjecaju!

Posebno podrzavam Pelleovu ideju da se tema natjecaja moze ponoviti ali ne i jelo. Nedostatak suvislih tema nam je zbog ovog predstavljao poprilican problem u zadnjim natjecajima.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:05   #52
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
možda bi bilo dobro da na ceduljici uz forum.hr napišu i svoj nick, za svaki slučaj, jelte.
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
I OIB i JMBG, zlu ne trebalo.
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Krvna grupa, otisak prsta...
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
skeniranje zjenice.
Kao kod mice ubice.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:49   #53
Samo bundeve ili prosirenu obitelj tikvica i buca?
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:23   #54
Pelletova tema obuhvaća sve, uključujući i ulje.

Natječajnu temu ću postaviti nakon 5, samo da se dokopam kompa kak spada.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 16:02   #55
Nisam ga pazljivo citala
Isprike
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 16:39   #56
Želite i slana i slatka jela? Nema ograničenja?
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 16:40   #57
stavi bez ograničenja. znaš da sam ja ljubitelj slatkoga.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:12   #58
Super tema
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 18:46   #59
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Želite i slana i slatka jela? Nema ograničenja?
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
stavi bez ograničenja. znaš da sam ja ljubitelj slatkoga.
Prijedlog za pravila je izvrstan, sve si rekla, sve je jasno.

Ja sam ovakav oblik teme predložio baš zato da bude interesantan što većem broju forumaša. Tko ne voli tikve i buče ostaju mu tikvice, stotine ideja, od punjenih cvjetova, do pohanih ili ćušpajza, a bučino ulje kao zvijezda recepta ili bučino brašno ostavljaju mogućnosti rasplamsavanja gastronomske mašte, od sladoleda do specijalnih kruhova. Razmišljao sam da tema bude zanimljiva i vegetarijancima i veganima.

Moj prijedlog budućim pobjednicima natječaja kod odabira teme.

Razmislite kolikom broju forumaša vaša tema može biti zanimljiva i u tom pogledu budite široki. Time ćemo najviše podržati novi natječaj. Za dobrobit opstanka našeg natječaja, u odabiru teme, kada treba, i žrtvujte se malo kao ja sada.
Upravo su mi iz Dalmacije stigle janjeće tripice ali koje koristi od teme "Fileki" kad bi ista zaintrigirala samo Đipsu i nas nekolicinu.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 19:01   #60
pelle, kad si predložio temu ja sam odmah pomislila kak već imaš spremna najmanje 3 asa u rukavu koja ćeš zakeljiti čim pringsica ispali iz startnog pištolja.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.