Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2007., 23:03   #41
Da tamo je OK, no dosta su poskupili a i meso im zna biti zlundravo. Najbolje je kad smisle neki svoj recept, jer im je riba sigurno preskupa za konobu u sredini otoka!
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 09:14   #42
Evo priča iz Jastožere otprije par dana...

Došli nas dvoje na vrata, restoran poluprazan, i pitamo kamo nas mogu smjestiti. Konobar kaže da nema šanse, da se treba naručiti, uvali nam prospekt s brojem telefona i nogu u guzicu.

Ne da meni vrag mira, ja lijepo mobitel u ruku i na talijanskom se naručim za 15 minuta kasnije. Nema problema, sinjori, prego, mamma mia, samo dođite, stol čeka.

Koja gamad! Guzice bi dali za šaku eura, samo da je stranac! Sad više tamo ne idem ni slučajno.

Umjesto u Jastožeru, otišli smo u susjednu konobu Bako i za tih par stotina kuna se uz more do sita najeli raznih plodova. Mljac.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 10:17   #43
Thumbs down

@rokolina
So bad....
http://www.index.hr/forum/default.as...idt=85427&p=55
Bad-Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 11:02   #44
Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
Konacno provjereno, na zalost sam razocarana, dapace IZBJEGAVATI PO SVAKU CIJENU!!!

Tjestenina s plodovima mora sadrzi dagnje iz staklenke, jos neke nedefinirane (morske) sastojke iz zamrzivaca, te najobicniji paradajz sos. Bolja bi se nasla u studentskoj menzi.
"Medaljoni od hobotnice na zaru" su, navodno, specijalitet kuce. E da sam samo znala! To su neke polpete (fasirani snicli) od, navodno, hobotnice, no mogli bi isto tako biti i hamburgeri s vegetom iz Mc Donaldsa, ne bi se primjetila razlika. Ja sam misla da su se zeznuli i donijeli nam neciju drugu klopu, ali ne, to su bili medaljoni od hobotnice.
Crni rizoto, takodjer specijalitet kuce, vrlo prosjecan, dosadan, serviran s onim ne-svjezim, takozvanim parmezanom koji smrducka. Rizoto jos kako-tako, umjetni parmezan nikako!

Jedini pozitivni komentar ide izuzetno ljubaznim i efikasnim konobaricama i konobarima, tako da nisam komentirala ispodprosjecnost hrane.
Stolno vino je takodjer ok.

Ovakva klopa bi se jedva mogla tolerirati u nekom polupansion aranzmanu jeftinijeg hotela. Da smo bar isli na pizzu u Charlie!
Jebiga ima i drugih iskustava.A ti rokolina da se imalo razumiješ u restoranstvo nikad nebi naručila špagete plodove mora.
--------------------------------------------------------------------------
Evo ti jedan prmjer sa indexovog foruma
--------------------------------------------------------------------------
Citat [MarinaP]

--------------------------------------------------------------------------------
Evo vratila se ja iz komiže...Kao prvo dobro jutro svima.
Čitala sam vaše poruke o Komiži i sad kad sam je vidjela, odlučila sam se registrirat i oglasiti se tu....
Komiža je prelijepa, modra špilja je nešto što svatko mora vidjeti, muzej je ok ali kustos je neki Frikkk i na kraju da spomenem ono o ćemu se ovdje najviše pričalo....hrana KATASTROFA....
Hotel biševo je najgori hotel u koji sam ikad bila...što se hrane i smještaja tiće....
Kad sam pitala uokolo gdje bih mogli većerati svi su me upućivali na KONOBU BAKA...
...i tako mi odohsmo tamo....PUŠIONA....Pokaže ti jednu ribu a uvali ti nešto skroz drugo i na kraju sve sirovo....Platili 1000 kuna i kusur...SRAMOTA... NIKAD VIŠE
Sutra dan većera u JASTOŽERE....ostali gladni, oćajno skupo platili i na kraju nam neki kaže da mi nismo njihov profil gosta....smiješno, jako smiješno.
Ručak u restoran FALKUŠA ....lazanje smo čekali 2 puna sata....
Jedino što me je od hrane iznenedilo jest Riblji restoran KOMIŽA za kojeg nisam niti znala da postoji jer ga nitko nije ni spomenuo...Izabrali smo ribu, koju je neki proćelavi tip donio taj tren iz mora, bila brzo gotova, jako dobro pripremljena platili nekih 600 kn i prejeli se...kad na kraju skužim da je taj restoran ista firma kao i hotel Biševo, e tek mi onda nije niš bilo jasno....Neka ove iz hotela, ovi iz restorana KOMIŽA nauće kuhati. jer će u suprotnom hotel izgubiti sve goste....
...a, da ...još nešto ...noćni život ...NEMA GA!
ali nema veze Komiža je lijepa i kad tad se moram vratiti...
t121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 11:33   #45
@rokolina::medaljoni od hobotnice

A što si ti mislila da češ dobit ako ne polpete ako nisi znala hoba nema but pa da medaljone naprave od frikandoa a bogami hoba nema ni biftek.....
Medaljoni ili polpete od hobe se svugdi prave na isti način....kao u R.R.Komiža.
t121 je u pravu fruti di mare se svugdi kuha od smrznutih plodova mora ili od retaja,a ono u paradajz sosu?????a kako bi ti u vrhnju možda..školjke u mliku odvratno...zato ubuduče fruti di mare izbjegavaj bilo gdje da odeš..
A u R.R.Komiža da si bila pametna mogla si jesti naj bolji brudet u komiži naj bolje školjke,naj svježiju ribu....i još mnogo lipih stvari ali nesmin kazat...
__________________
a co ako zakoco
Samo spiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 12:34   #46
Za plodove mora pripremljene 'na bijelo' očito nikad nisi čuo?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 13:56   #47
plodovi mora

Jesam priljateju jesam ali ih u restoranima ne jedem nikako...doma je naravno druga stvar a ono sa vrhnjem nisam slučajno napisao u večini restorana ih poslužuju sa vrhnjem pa mislim da je šalša ipak puno bolja varijanta od vrhnja.
__________________
a co ako zakoco
Samo spiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 16:20   #48
novopridoslice molim da se smire i prestanu trollat i vrijedjat

prijavljeni post je regularan - osoba je napisala svoje iskustvo

atlantis
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 01:43   #49
hvala, atlantis.

A vama Bad-Boy, t121 i samo spiza:
kao prvo ja nemam nista protiv Komize dapace, to mi je jako drago mjesto a "otkricu" Ribljeg Restorana sam se poveselila jer mi je bilo drago da konacno postoji konkurencija precijenjenom Baku i Jastozeri.
No hrana fakat nije valjala!
Dobro, nisam imala pojma sta da ocekujem kad sam narucila medaljone od hobotnice, no sad znam pa necu tu gresku ponovit.
Ali, tjesteninu od plodova mora sam dva dana prije jela u Valu u Visu i bila je fantasticna, smrznutim dagnjama ni traga, super sug ( isto od paradajza ali s delikatnim okusom dok je ovaj komiski imao okus koncentrata iz tube), a cijena ista kao i u RR! Uopce, nikad nigdje nisam spagete sa smrznutim plodovima mora !
Crni rizoto - srednja zalost, salata uvredljivo mala i bez veze -nezrele pome.

Ja sam dapace pitala konobaricu - inace jako ljubaznu i efikasnu - sto bi nam preporucila, i rado bih da nam je spomenula taj brodet i sl, mozda drugi put? Sumnjam.
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 10:01   #50
Moram stati na stranu @rokoline....
RR. Komiža ima loshe spagete i kvit. Kad sam bio tamo konobar mi je sam rekao, "uzmite rađe nešto drugo" poslushao sam ga i ono što mi je preporučio je bilo jako dobro, samo, umjesto da potrošim 60kn sprašio sam 250kn. nije mi žao, svaka kuna se isplatila....
Ono što me navelo da se obratim jest to što dosta vas pljuva po Konobi Bako, po Ribljem restoranu, po Jastožeri, ali budimo realni....Ti restorani su viječno puni. U Komiži ima još restorana, neznam im imena, koji su stalno prazni....
Jastožera se hvali jastozima, a nezna ih pripremiti...I stalno je punaKonoba Bako hrana ništa extra, meso loshe, konobari još gori, ali stalno je puna
Riblji restoran je sad bog bogova kakav je bio nazad 5 godina i ovog ljeta nemam primjedbi na njega, osim što nabiju mali milijon ljudi u 5m kvadratnih i stalno je pun, a restorani oko njega ko da ih je kuga poharala, nikog živog.
Trebao bi se pojaviti neki mačak da napravi kvalitetan restoran pa da vidite kako bi ta tri brzo propala.
Aliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 15:31   #51
Seosko domačinstvo Maxo

Evo da malo smanjimo tenzije.Seosko domačinstvo Maxo to bi svakome preporučio izvrsna peka ,ambijent i vugava.
A da riblji ima loše špagete,,možda??? nisam ljubitelj manistre pa nemogu procjeniti ali zeleni rezanci na buzaru od brbavica rekli mi prijatelji da u životu nešto bolje nisu jeli ali ja nemam pojma ja više volim točat kruh i srkat školjke sve onako lipo rukama bez pribora.
t121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 01:32   #52
Do Maxo-a smo samo skoknuli da snimimo situaciju te se mozda narucimo za koji drugi dan. Bili smo zainteresirani i kad nam je rekao da po narudzbi spremaju pasticadu od divljaci (zec), za najmanje 4 osobe, no kad je rekao da ta pasticada (s njokima) kosta 700 kuna meni su skoro oci ispale!
Mislim ono, "Seosko Domacinstvo", Vis pun zeceva, covjek ih sam lovi, ma koje su to spike?
Mozda ubija zeceve dijamantnim mecima!
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 18:09   #53
@okolina
Još nisi skužila, oni na Visu sa dva mjeseca rada žele živjet cijelu godinu
Tako da kad procijene da nemaš para, odjebu te. Ono što je u jelovniku jeftino to su splaćine, a kad sprašiš 500 kn po osobi e onda tek vidiš kakvi su gurmani jebg-a nama jedino preostaju topli sendvichi.
Aliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 09:26   #54
Quote:
Aliana kaže: Pogledaj post
@okolina
Još nisi skužila, oni na Visu sa dva mjeseca rada žele živjet cijelu godinu
Tako da kad procijene da nemaš para, odjebu te. Ono što je u jelovniku jeftino to su splaćine, a kad sprašiš 500 kn po osobi e onda tek vidiš kakvi su gurmani jebg-a nama jedino preostaju topli sendvichi.
Pretjeruješ. Za 60-70 kuna možeš pojesti fenomenalne odreske tune ili gofa, hobotnica ispod peke 70-80 kuna i tako. Nigdje me nisu odjebali iako po ručku nikad nismo platili 500 kuna ni za 4 osobe.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 09:47   #55
Quote:
Aliana kaže: Pogledaj post
@okolina
Još nisi skužila, oni na Visu sa dva mjeseca rada žele živjet cijelu godinu
Tako da kad procijene da nemaš para, odjebu te. Ono što je u jelovniku jeftino to su splaćine, a kad sprašiš 500 kn po osobi e onda tek vidiš kakvi su gurmani jebg-a nama jedino preostaju topli sendvichi.
Nije točno.... u poznatom "Valu" pašta fažol na brudet - cijela večera za dvije osobe - ukupno malo više od 200 kuna a klopa je zaista super, kao i usluga!
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!

Zadnje uređivanje BBlue : 04.09.2007. at 12:17.
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 09:52   #56
Quote:
Aliana kaže: Pogledaj post
@okolina
Još nisi skužila, oni na Visu sa dva mjeseca rada žele živjet cijelu godinu
Tako da kad procijene da nemaš para, odjebu te. Ono što je u jelovniku jeftino to su splaćine, a kad sprašiš 500 kn po osobi e onda tek vidiš kakvi su gurmani jebg-a nama jedino preostaju topli sendvichi.

pretjeruješ

ima fine i povoljne klope, samo što ju treba naći kao i u svakom drugom mjestu
nigdje nije sve 100% savršeno

jučer bili pol murvom ubili se od klope
preporučam svakom, ali ako traži interconti ambijent i poslugu, ondak ipak ne
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 12:23   #57
ma dobro sad opet 500 malo sam se prosuo, ali za dobro treba platiti. Hobotnica pod peku...bljak, tuna i gof na kriške sve iz škrinje, na vis gofe dodje jednom u 2 tjedna a tuna i rijeđe. ja to nebi jeo u restoranu. Na Visu svaki dan svježe dolazi oborita riba i jastozi, e to se jede, a ne gof i tuna, da vi vidite što ekipa sve radi sa tom tunom i gofom, da vi čujete te mirise koje puštaju dok se peku...fuuj. Jednom sam bio prisutan u Pojode dok su to pekli, ajme majko
Aliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 12:28   #58
pod murvu svi koji rade smrde po alkoholu ko blesavi, sve prljavo za popizdit, meni je ipak stalo do sebe.
Aliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 12:35   #59
U Valu paštafažol na brudet.....
Brudet od čega, ma daj
Aliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 13:33   #60
Aliana

smiri se i prestani spamat
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.