Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2010., 22:01   #61
Quote:
margoth. kaže: Pogledaj post
meni je liječnica preporučila mr zbog glavobolja. sad sam se predbilježila i strpljivo čekam.
međutim, rečeno mi je da ne smijem imati nikakvog željeza u sebi, a ja sam se sjetila da imam jedan šarafić u zubu pa ne znam da li i to, tako sitno, smeta?
ne smeta, ako imaš kakav nakit ili piercing moraš skinuti,a za sve ostale metale reći osoblju (osobito šrapneli, pacemakeri i sl)
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 12:54   #62
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
U biti ti može i fizijatar napisat preporuku za MR, pa odeš s tim nalazom (samo nemoj ići bez nalaza ako želiš kvalitetno odrađen MR).

Vidjet ćeš s ortopedom,iako s operacijom koljena ne treba forsirat, osim ako nije nešto što se baš mora ili ako se radi o profesionalnom sportašu. Često pacijenti i nakon op.zahvata imaju tegobe (to koljeno više nikad nije kao prije),osobito ako ne rade intenzivno vježbe za jačanje mišića natkoljenice, a opet, jačanjem tih mišića nekada se može i izbjeći operacija. Operacija koljena je nekada nužno zlo,ali ne treba imat nerealna očekivanja.

Kod ortopeda sam bila i on je rekao da je to sve navodno od spuštenih stopala! To opterećenje koljena. I da nosim steznik-ortozu kad se bavim nekim sportom,ali npr.nogometom se ne mogu baviti jer ne mogu trčati.
On mi nije dao nikakvu preporuku osim da idem fizijatru! Raspitivala sam se posvuda i to ljude koji se aktivno bave sportom i koji su već imali problema sa koljenima i svi do jednog su rekli da im je čudno kak nemam ni jednu sliku koljena,a već sam na fizikalnima bila!
Nadam se najboljem! Ako kažu-ima da ideš u teretanu jer ti samo to može pomoći-nema beda....neće me moć izvuć od tamo!!
U svakom slučaju-sve je bolje od operacije-dok nitko ništa ne prčka ako ne treba!
shorty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 17:11   #63
A da li je netko bio na MR - u u Suncu?
tweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 08:42   #64
Tek toliko da kažem da sam ponovno bila na kontroli kod fizijatrice i ponovno ona piše da moram na fizikalne-ultrazvuk,i ja je pitam za MR,a ona hladno odgovori...da treba ti uputnica ali ja ti je neću dati jer to JA moram platiti.Tako da mi je odmah sve rekla! i zatim je pitam-zašto vi mene niste tražili ni jednu sliku koljena,a ona zbunjeno digne pogled i pita:Pa šta nemate vi onu sliku koljena?-reko-nemam,to je bila slika stopala! Eto toliko o profesionalnosti naših liječnika! I sad bu netko rekao nešto protiv toga šta se ljudi sami informiraju i "liječe"...a da nisam istraživala i da nisam pitala ona me nebi nikuda slala,a sad me poslala na rtg i na ultrazvuk koljena! Pa će tek tada ZNATI šta bi moglo biti..do sad je samo nagađala! Fino!
shorty is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 09:23   #65
Quote:
shorty kaže: Pogledaj post
Tek toliko da kažem da sam ponovno bila na kontroli kod fizijatrice i ponovno ona piše da moram na fizikalne-ultrazvuk,i ja je pitam za MR,a ona hladno odgovori...da treba ti uputnica ali ja ti je neću dati jer to JA moram platiti........
uputnice ti ne daje fizijatrica nego doktor opće prakse
lijepo odi k svom doktoru i traži da ti da uputnicu za rengen, pa za ortopeda i za fizijatra
i kreni tim putem, slikanje -> ortoped -> fizijatar i dalje što ti već preporuče ortoped i fizijatar
fizijatra naravno promijeni
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 17:52   #66
Quote:
shorty kaže: Pogledaj post
Tek toliko da kažem da sam ponovno bila na kontroli kod fizijatrice i ponovno ona piše da moram na fizikalne-ultrazvuk,i ja je pitam za MR,a ona hladno odgovori...da treba ti uputnica ali ja ti je neću dati jer to JA moram platiti.Tako da mi je odmah sve rekla! i zatim je pitam-zašto vi mene niste tražili ni jednu sliku koljena,a ona zbunjeno digne pogled i pita:Pa šta nemate vi onu sliku koljena?-reko-nemam,to je bila slika stopala! Eto toliko o profesionalnosti naših liječnika! I sad bu netko rekao nešto protiv toga šta se ljudi sami informiraju i "liječe"...a da nisam istraživala i da nisam pitala ona me nebi nikuda slala,a sad me poslala na rtg i na ultrazvuk koljena! Pa će tek tada ZNATI šta bi moglo biti..do sad je samo nagađala! Fino!

Nije mi baš jasna ta tvoja fizijatrica, al ajd dobro
To što bi te poslala na MR koljena nju ne bi apsolutno ništa koštalo (osobito što nisi hospitalizirana na njihovom odjelu) - uputnicu ti ionako daje obiteljski liječnik.

RTG koljena -OK, treba napraviti, da se isključi kakva promjena na kostima, ali ako se radi o leziji tetiva, ligamenata ili meniska - to se na RTG snimci ne može vidjeti.

Nisam skužila - šalje li te na ultrazvuk u sklopu fizikalne terapije ili na UZV koljena na radiologiju (tom metodom bi se neke lezije mekih tkiva već i mogle vidjeti)?

Iskreno, ja bi nam tvom mjestu ipak otišla kod onog ortopeda za kojeg si čula da je dobar, pa nek te on pregleda (dobar ortoped na osnovu kliničkog pregleda itekako zna odrediti ako je nešto oštećeno), a vjerojatno će te odmah zatim i poslati na MR kako si i napisala.

Sretno
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 15:34   #67
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Nije mi baš jasna ta tvoja fizijatrica, al ajd dobro
To što bi te poslala na MR koljena nju ne bi apsolutno ništa koštalo (osobito što nisi hospitalizirana na njihovom odjelu) - uputnicu ti ionako daje obiteljski liječnik.

RTG koljena -OK, treba napraviti, da se isključi kakva promjena na kostima, ali ako se radi o leziji tetiva, ligamenata ili meniska - to se na RTG snimci ne može vidjeti.

Nisam skužila - šalje li te na ultrazvuk u sklopu fizikalne terapije ili na UZV koljena na radiologiju (tom metodom bi se neke lezije mekih tkiva već i mogle vidjeti)?

Iskreno, ja bi nam tvom mjestu ipak otišla kod onog ortopeda za kojeg si čula da je dobar, pa nek te on pregleda (dobar ortoped na osnovu kliničkog pregleda itekako zna odrediti ako je nešto oštećeno), a vjerojatno će te odmah zatim i poslati na MR kako si i napisala.

Sretno
Od sutra krećem na fizikalnu terapiju koljena ultrazvukom,a napisala mi i da moram na UZV koljena.Međutim,moja doktorica opće prakse kaže da možda ni ne budem morala raditi UZV koljena,ali da to sve ovisi o RTG-u!
Vidjet ćemo! Šta se tiče fizijatrice-stvarno moram reći da se ženi na licu vidi da joj se ne radi-možda se varam ali sve na to upućuje! Ona je rekla da je ona privatna doktorica koja radi u Domu zdravlja i da bi zato ona morala platiti MR! Kad obavim RTG i ako nešto oni skuže na tome,zamolit ću svoju doktoricu opće prakse da mi da uputnicu za MR.
A do tad...ja ću radit kaj mogu! Hvala na lijepim željama!
shorty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 22:08   #68
Quote:
bianca kaže: Pogledaj post
Ja sam radila u poliklinici 2000 magnestsku glave sa kontrastom...trajalo je oko 50 min. i bila je sa menom kolegica...to mi je puno pomoglo, drzala me za noge i pricala mi svasta samo da mi prode vrijeme
bila sam nedavno u Novoj boln. na MR hipofize sa kontrastom i bilo mi je grozno, taj glupi osjecaj koda si u ljesu, srce mi je doslo u grlo, onda su mi pozvali muza i drzao me za nogu, e onda je bilo ok, trajalo je 28 min, treba se usredotocit na disanje i mislit na nekaj ljepo, eh da i zazmirite, bit ce puno bolje...
marincezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:15   #69
moze li meni netko objasniti sto znaci periligamentozni edem.....
nina-fuero is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 19:39   #70
Quote:
nina-fuero kaže: Pogledaj post
moze li meni netko objasniti sto znaci periligamentozni edem.....
Edem, odnosno otok mekih tkiva oko ligamenta, najvjerojatnije uzrokovan traumom, istezanjem ligamenta i sl.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 20:14   #71
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Edem, odnosno otok mekih tkiva oko ligamenta, najvjerojatnije uzrokovan traumom, istezanjem ligamenta i sl.

aha znaci nije nista ozbiljno?
nina-fuero is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 20:58   #72
Quote:
nina-fuero kaže: Pogledaj post
aha znaci nije nista ozbiljno?
pa ako je to jedina patologija koja se spominje (odnosno da nema rupture i sl) onda nije
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 21:44   #73
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
pa ako je to jedina patologija koja se spominje (odnosno da nema rupture i sl) onda nije
sutra cu znat sve detalje pa cu pitati (hvala na informacijama)
nina-fuero is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 12:54   #74
e ovo pise u nalazu:
-intra i periligamentozni edem prednjeg križnog ligamenta(distenzija)
-susp. je manja intrasubstancijalna ruptura roga medijalnog meniskusa
-znaci peritendioznog iljeva oko tetive m. popliteusa

jeli potrebna atroskopija ili.....
nina-fuero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 19:26   #75
je li netko radio nedavno MR kod Drinkovića?
moram napraviti mr mozga i vrata, zanima me kakav je tip uređaja i može li pratnja sa mnom da me drži za što već može
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 23:36   #76
Bok!
je li netko možda radio magnetsku rezonancu čeljusti (TM zgloba)?
nannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 15:10   #77
MAGNETSKA REZONANCA

drage moje,
čitala sam o magnetskoj rezonanci na ovom forumu sve i svašta. Reći ću Vam samo jedno- ne bojte se, to je stvarno sasvim obična pretraga. Uopće nema mjesta za strah ili paniku. Samo zamisli da ležiš na plaži i sunčaš se. Ništa se ne događa. I molim Vas, nemojte svoje bolesne strahove prenositi na druge!


=traubenzucker;6488704]Postoji li igdje kod nas magnet otvorenog tipa ....
Malo sam trazila po internetu i otkrila da postoje takvi uredaji no nisam uspjela pronaci nista kod nas.
Da li netko mozda zna za privatnika ili kliniku koja posjeduje takav uredaj...?
[/QUOTE]
NJUŠKICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 21:30   #78
Postoji sigurno u Poliklinici Medikol u Splitu a ne znam za druge gradove
marin84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 21:25   #79
Da podijelim svoja iskustva jer sam se i sama nasurfala u potrazi za MR-om koji izaziva manje klaustrofobije...
Otišla sam na kraju u Sunce na Trnju gdje imaju taj koji omogućuje obradu klaustrofobičnih. Nisam nikad prije bila na magnetnoj pa ne mogu usporediti s drugim aparatima, ali nisam se uopće loše osjećala po pitanju skučenosti - zadovoljavajuće je široko iznad glave, noge su dijelom vani i vidi se svijetlo prostorije dok ste unutra a i u samom aparatu nije ni najmanje tamno. Buka je podnošljiva iako se dosta čuje i kroz slušalice ali je super to šta se ritam ipak često mijenja. Bila sam jako nervozna i srce mi je lupalo ko ludo ali to je bilo radi straha od nalaza a ne samog načina pretrage. MR glave (bez kontrasta) trajao je 30 minuta. Na kraju je i nalaz bio dobar hvala Bogu.

Zadnje uređivanje una : 12.12.2010. at 21:30.
una is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 23:55   #80
bila sam u petak narucena na magnetsku rezonancu i naravno nisam ja obavila
zasto?zato sta mi je pozlilo tamo ,valjda od straha od skucenosti prostora ,cim me polegli tamo,prikljucili one silne trake na glavu,fiksirali glavu u korito,vec mi pocelo srce sto na sat lupat,osjecala sam mucninu.kad me pocela uvlacit u tunel,ajme meni sad mi je muka kad se sjetimdo pol me stavili al nisam mogla podnjet,pocelo mi se vrtit,pocelo me gusit.izvadili me van,skoro sam se srusila tamo,polegli me,lezala jedno pol sata i dosla k sebi.znam da je sve to u glavi,psiha i sve ali jednostavno nisam mogla izdrzat.rekla mi sestra niste jedini svaka 2,3 osoba nam tako napravi nauceni smo.i sta sad?narucili me 4.8 opet ali neka popije nesto za smirenje,badave mi,vec sad znam,samo cu opet tamo doci bezveze i nis ne obavit,kad gledam slike na netu aparata sve mi u trbuhu grc dodje,jednostavno ne mogu to izdzat,cijelu noc kad sma bila petak tamo mi to u san dolazilo,uzas! taj pregled bi trebala obavit imam neke smetnje da se vide od cega je,i pitam sestru sta ako ne rijesim to,jel postoji sta drugo,rekla je da takvim osobama onda preporucaju CT,a opet i za njega sam cula da je slican ko magnetska,isto u tunel ulazis navodno.jel bio ko na tome?frendica mi prosla i jedno i drugo i kaze da je isto odvratno oboje,cak CT jos gori,i sta sad da radim?znam da nitko drugi to ne moze umjesto mene odradit ali sta kad je to jace od mene
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.