Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2013., 15:57   #7761
Quote:
vrazic kaže: Pogledaj post
joj bas mi je zao ima nas sve vise sta cemo morat ponovo i ljuta sam zbog toga jel ti ta grba tvrda na dodir ili onako mekana? ako je tvrdo nevjerujem da ce proc, ali ako je bar malo mekana postoji nada
Tvrda je kao kost
leri051 is offline  
Old 25.03.2013., 17:11   #7762
@leri051, NuriaM i ostale dame koje ste imale iskustvo sa pojavom tzv. "koštanog žulja" nakon intervencije na kostima nosa, zanima me , koje su dijagnostičke metode slikovnog prikaza (npr.Rtg nosnih kostiju i sl.) bile učinjene prije op.zahvata i jesu li nakon op.zahvata učinjene kontrolne snimke te kakva je bila razlika između inicijalne i kontrolne slike?
body halleck is offline  
Old 25.03.2013., 17:13   #7763
Quote:
iLjubichica kaže: Pogledaj post
I mene on jako interesira pa jedva čekam nekakve komentare... Cijene su mu ok, prosjek...

Planiram na konzultacije do njega i do Milenovića...
Super, ako odeš, javi kakav je prvi dojam!
Pozdrav555 is offline  
Old 25.03.2013., 18:42   #7764
Quote:
leri051 kaže: Pogledaj post
Šta se i tebi desila situacija kao i meni? I nakon koliko vremena ti se počela ta grba (koštani žulj) smanjivati? Znam da sam dosadna, ali treba mi malo utjehe
Haha, ma sve okej.
Hmm...pa pojavila se negdje tjedan-dva nakon operacije. I negdje 4-5 tjedana nakon operacije počela se smanjivati. Al' nije to bila tipična grba već je bila onako s desne strane malo, tako da se vidjela samo iz jednog poluprofila. xD
Valjda si skužila što hoću reći.
S tim da mi je s te strane cijeli nos bio više otečen.

Još uvijek je tu, al' manja nego što je bila tjedan dana poslije operacije. Valjda će cijela nestati kroz par tjedana, a i ako ne nestane svejedno sam zadovoljna, ne može biti gore nego što je bilo prije operacije.
NuriaM is offline  
Old 25.03.2013., 19:12   #7765
Quote:
Zegi kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši

Ne želim nikoga kuditi, ali kalvariju koju sam ja prošla ne bih nikome poželjela. Imala sam malu grbu na nosu i vrh nosa mi se kod smijeha spuštao prema dolje. Prvu operaciju mi je radio dr. Duje Ostojić. Jasno sam mu rekla što želim (ukloniti grbu i malo podići vršak nosa), a on ga je napravio kao "ptičiji kljun".
Da sam tada znala da je to njegov vrhunac, ne bih tražila da to popravlja, jer je daleko od onoga što sam tražila. Nakon godinu dana radio mi je popravak nosa u lokalnoj anesteziji i totalno me unakazio (navodno je stanjivao kožu izrezujući je iznutra). Kada mi je skinuo kalup, nos je bio ljubičast i spljošten, a kada se malo oporavio nalikovao je na krušku, potpuno mi je uništio hrskavicu, tako da je nos ličio na krušku, deformiran i bez vrha, iskrivljen potpuno asimetrične strane, jednostavno STRAHOTA. Kada god sam se pogledala u ogledalo, mislila sam da ću poludjeti. Taj "doktor" nije mi se niti ispričao, a novac mi nije niti mislio vratiti dok mu nisam rekla da će o njemu pisati sve novine. Kao što sam već rekla, poludjela sam, a kad sam napokon smogla snage otišla sam tada eksponiranom dr. Glumičiću i molila ga da to popravi ako može.

Nos više nije bio samo unakažen, nego se i pojavilo mnoštvo ispucanih kapilara na površini, tako da sada imam nos poput alkoholičara. Kod Glumičića sam sve objasnila, i prilikom razgovora osjetila povjerenje. Djelovao je siguran u sebe, a kada sam ga pitala da li može popraviti taj unakažen nos i da li me želi operirati on je naravno odgovorio "da ne mogu to popraviti, ne bih vam pristao ni operirati nos, jer znam kroz što ste sve prošli".
Osjetila sam olakšanje, jer sam bila uvjerena da govori istin
u, djelovao mi je pošteno.
Operirao mi je nos, ali nažalost moram reći da ne izgleda puno bolje nego prije operacije. Ostala je asimetrija, nos nema vrška, sve u svemu KATASTROFA. Novac je naravno uzeo unaprijed, dio prije nego sam došla u Zg, a dio prije same operacije, a njegovo objašnjenje na prvoj kontroli je bilo "namučili smo se sa vašim nosom, ali vi trebate novu hrskavicu", to je za mene bezobrazluk i imala bih još puno toga reći, jer mi je i on sam moga prije operacije reći da se tu ne može puno učiniti, a ne uzeti novac i onda to reći.
Mojih posljednjih 13 godina života je uništeno zbog bezazlene operacije kojom sam htjela uljepšati lice i otkloniti problem koji me mučio od djetinjstva, a dobila sam patnju koju sam platila i za koju mi ni računi nisu izdani.
Molim ako netko zna poštenog i kvalitetnog doktora koji bi mi mogao pomoći, tj. rekonstruirati hrskavicu, jer ne želim više ovakva hodati po ovome svijetu.

Zahvaljujem
Iz vlastitog iskustva preporucujem dr.Zambellija ako ti je potrebna ugradnja graftova...Naime nakon visestruko traumatiziranog nosa treca operacija tercijarna me spasila...

Prvi puta operirana sam 2007g na kbc Salata zbog teske devijacije septuma disala sam samo sa operil kapima,devijacija je i izvana bila jako vidljiva doslovno slovo s a ne nos,nisam imala vezu i nakon te operacije problem je djelomicno rijesen...bolovi su bili nesnosni...osoblje u bolnici da i ne spominjem a najgore sto sam kasnije doznala kad sam procitala tko me operirao je to da doktorica je bila naucnica dakle nije zavrsila niti specijalizaciju,zalosno da se to pacijentu ne spominje...

pet godina kasnije 2012g kod dr,Glumicica pokusavam rijesiti problem losijeg disanja na lijevu nosnicu te krivi nos sa udubinom lijevo koja otezava disanje...rezultat porazavajuci, pukla mu hrskavica na vrsku i strsala mi kvrzica,nos skracen toliko prcast da jezivo za vidjet,isturpijan i suzen do te mjere da strana koja je imala udubinu pada zajedno s nosnicom i zatvara protok disanja...doktor je trebao ugraditi hrsskavicu a on je jos isturpijao...inace imala sam mali pomalo prcasti nos i jedino sto smo se dogovorili je bilo izravnati ga...a operacija je bila sve samo ne prema dogovoru...na svim kontrolama din kao i uvijek nije htio priznati puknuce hrskavice na vrsku nosa...htio mi ustrcavati filere da sakrije kvrzicu ali to ne bi popravilo niti pola problema.

Potrazila sam misljenja dr.Jurline kbc Rebro i Zambellija i dobila dva ista odgovora,pukla hrskavica vrska nosa zbog turpijanja i potrebna ugradnja hrpe graftova...tako da sam 2013g operirana i dodana mi je hrskavica iz uha na lijevoj strani udubini koju imam id rodenja,te na nosnici posljedica pretjeranog turpijanja kao i na vrsku gdje he rezana puknuta hrskavica i na to mjesto stavila se hrskavica da ne bi bila udubina...rezultat disanje i izgled znatno popravljeni...

dakle ono sto zelim poruciti ne operirajte male nesavrsenosti ako nemate znatnih problema sa disanjem jer je velika vjerojatnost da cete dozivjeti propuste nestrucnih operatera...Dr.Glumicic ponudio mi je popravak o njegovu trosku ali zar se ponovno izloziti takvoj nestrucnosti...radije sam riskirala kao i drugi koji nalete na takvo nesto...nos moze ispasti van vasih ocekivanja ali ako vam se dogodi puknuce vrsne hrskavice i to zanijekate to je ozbiljan propust...zar ne?

Zadnje uređivanje tanveer : 25.03.2013. at 19:50. Reason: preglednost posta
Brc0011 is offline  
Old 25.03.2013., 19:43   #7766
@ Zegi

Zanimljivo. Skoro ista prica kao moja.
I mene je doticni propisno sj...., isto se poslije pravio lud.
Popravili su me u Dubravi, preporucam!!

Samo jedno ne kuzim. Rekao je da trebas novu hrskavicu. Pa sta je onda nije stavio??? Ili ako je znao da to ne zna ili ne moze, zasto uopce operira? Strasno
Whisper is offline  
Old 25.03.2013., 19:47   #7767
Quote:
dalinda mica kaže: Pogledaj post
Kakvi su ovo navodi da se nos ne smije dirati uopće čak nekoliko mjeseci?? I da se ne smije ispuhivati 10 dana nakon operacije??

Recite mi ako sam u zabludi, ali ja od petoga dana uredno i najnormalnije ispuhujem nos i da to nisam radila ne znam kako bi mi se očistilo sve ono što sam ispuhala i savršeno dišem od šestog dana, bez ikakvog curkanja. Danas mi je 12.-ti dan od operacije i sve je s disanjem u redu..
Kako ću ne dirati nos mjesec dana?? Pa sam doktor mi ga je dirao dok je skidao kalup... Perem ga (izvana) lagano vaticom i mažem kremom, naravno lagano, jer mi je koža presuha na njemu.. Mlo sam se jače "takla" par puta pa mi iskusne cure kažu da nije frka jer nos nije papir, a sad ispada da ga ne smijem ni taknit?! Što, zar će mi se od laganog dodira iskriviti, promijeniti ili? Nije mi jasno..
Ovako, nitko od nas nas se ne oporavlja podjednako, nismo imali potpuno iidentucnu operaciju (rez itd), nemamo istu kvalitetu sluznice a ujedno je ista nekome mozda jace a mozda i slabije uklanjana, nemamo istu prokrvljenost kao nI istu kvalitetu kapilara pa stoga ni iskustva ne mogu nit ista. Zato vjeruj da nije nitko dobio bezveze naputak da ne dira nos toliko dugo.
Recimo meni na otpusnom pismu pise da mi je mican i dio sluznice al naravno da ne pise koliko je to uklonjeno a pouzdano znam da je mnogo i receno mi je u startu da na potpuni oporavak sluznice mogu cekat i cak 2 godine dok je mojoj poznanici taj isti dr rekao cca 6 mjeseci do max godine dana sto je normalno posto nam nije skidao istu kolicinu

MenI je receno da nos pocinjem lagano ispuhivat tek za 10 dana ako bas moram al da ne pomisljam o onom kladicnom ispuhivanju ali sam dobila i napomenu da se i ne cudim ako za cca 2 tjedna jako kihnem te usljed kihanha dodje do jakog krvarenja zbog kojeg znam neke da su zavrsili na hitnom odjelu.
Zato za rakve informacije treba striktno slusat svog doktora jer samo on zna sto vam je radio i koliko ja zahvat bio opsezan.

BTW: a ove price nekih forumasa oko cackanja nosa i trganja kradta i osusene krvi necu ni spominjat jer to je nista drzgo nego igranje sa komplikacijama.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Old 25.03.2013., 21:09   #7768
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
@ Zegi

Zanimljivo. Skoro ista prica kao moja.
I mene je doticni propisno sj...., isto se poslije pravio lud.
Popravili su me u Dubravi, preporucam!!

Samo jedno ne kuzim. Rekao je da trebas novu hrskavicu. Pa sta je onda nije stavio??? Ili ako je znao da to ne zna ili ne moze, zasto uopce operira? Strasno
Rekao je da trebam hrskavicu nakon sto je vec operirao, prije nije spominjao da mi je potrebna,a za puknutu hrskavicu na vrsku nosa od koje mi je iskocila kvrzica uvjeravao me da je to fibrozica i slao ne na linfne drenaze,nakon sto sam mu rekla da sam potrazila druga misljenja u da to nije fibroza nego puknuta hrskavica koja strsi skuzio je da vise nema muljanja i ponudio reoperaciju.Na rebru mi je receno da se to moze dogoditi ali da se to odmah uoci ili tijekom zahvata ili odmah nakon skidanja kalupa te se moze odmah dodatnim zahvatom i savovima popraviti a ovako kod mene ostalo pa je nos bio napet na vrsku i ta kvrzica je radila strasno siljast profil...tako je steasno hodati ulicom...daljnji korak uz ostale tegobe bio je rezanje vrska te puknute hrskavice i oblaganje graftom da ne ostane rupa...doktor je rekao da je op bila teska trajala je tri sata...
Brc0011 is offline  
Old 26.03.2013., 11:40   #7769
Cure jeli ima netko tko je skidao grbu sa nosa, zanima me kakvo vam je sada stanje dali se nos skroz oporavi nakon godinu dana kao i prije operacije. Ja bih uskoro trebala ići na konzultacije pa vas molim pomoć. I još jedna stvar dali ako inzistirate na općoj anesteziji istu i možete dobiti, ja nikako nebi lokalnu jer me je jako strah to mi je prva operacija.
Simbo is offline  
Old 26.03.2013., 22:09   #7770
Koliko dugo je nosna piramida natečena nakon operacije, koliko otprilike treba da splasne? Znam da je vršku potrebno najduže od svih dijelova da splasne..
dalinda mica is offline  
Old 26.03.2013., 22:39   #7771
Exclamation

Koma.. koje komplikacije se mogu javit 2 god postop?? Da ne bi koja mozda bila crvenilo vrha? fakat sam tragikomican slucaj

Zadnje uređivanje Whisper : 26.03.2013. at 23:22.
Whisper is offline  
Old 27.03.2013., 14:31   #7772
Quote:
leri051 kaže: Pogledaj post
Evo drage moje ja se vratila sa pregleda. Doktor mi je rekao da je to koštani žulj koji se pojavio na mjestu gdje je kost lomljena. Rekao je da će tako biti sigurno par mjeseci, a ako se ne smanji ne gine mi druga opreracija. Nimalo utješno.
Usput nos mi izgleda katastrofa
draga leri,nisi jedina sa ovakvim ishodom operacije,meni je prije godinu i 3 mjeseca rađena rinoplastika i koštani naoteci nastali na mjestu lomova kostiju,su još uvijek prisutni....koma.Također je operacija traljavo rađena,nos mi ne izgleda nimalo prirodno i elegantno,upravo suprotno,a platila sam 14 000 kuna...Sada se spremem na pregled kod uglešiča u kbc dubravu i nadam se da če me htjeti operirati,jer,iskreno više me je strah dati se u ruke privatnih rinoplastičara....

Zadnje uređivanje tanveer : 27.03.2013. at 16:52. Reason: popravak quota
PLAVILEPTIR22 is offline  
Old 27.03.2013., 16:49   #7773
Quote:
Pozdrav555 kaže: Pogledaj post
Dragi moji, još jedno pitanjce!

Ima li netko iskustva kod Dr. Munitića?
Ako imate biiilo kakva, molim vas da odvojite malo vremena i ukratko ih prepričate i pošaljete slikice na pp
Radio je na Merkuru (ne znam da li još uvijek radi) , te u poliklinici MM na Ribnjaku u Zagrebu.

Heej...
Evo ja sam dobila preporuku za dr. Munitića od obiteljskog prijatelja koji je također kirurg (na možu žalost..nije plastični kirurg Pričala sam i s curom koja je bila kod njega.. oduševljena je i ona i njenih par frendica... i kaže da ga definitivno preporučujeee...
Quote:
Nina lee kaže: Pogledaj post
Konkretno, sutra idem kod njega na dogovor.. I nadam se i dogovaranju termina sutra..pa da sam možda sljedeći tjedan na stolu... pa vam javim kako prošlo sve..
Kao svima vama više mi dosta razmišljanja kojega, šta i kako.. ode pa ćemo vidjeti.. daj Bože sreće ))
Obavezno nam javi, svi čekamo odg za dr.Munitića :-)

Zadnje uređivanje tanveer : 27.03.2013. at 17:00. Reason: popravak q
Simbo is offline  
Old 27.03.2013., 17:03   #7774
molim vas, koristite multiquote ako želite citirati više postova, ne brišite uglate zagrade na početku i kraju citata i ne pišite unutar njih, inače dolazi do zbrke
tanveer is offline  
Old 27.03.2013., 20:57   #7775
Quote:
Simbo kaže: Pogledaj post
Obavezno nam javi, svi čekamo odg za dr.Munitića :-)
E bogme ne čekamo svi. Evo recimo ja pogotovo ne čekam. Štoviše po ne znam koji put ponavljam da cijene, epovi i slično o privatnicima ovdje neće prolaziti. O tome može neko misliti ovako ili onako al to ne ide. Da taj Munitić šljaka u bolnici nema nikakvih problema...ovako ima....
Za sve takve nakane molim vas da koristite pm ili diskutirate na stickanom topicu...ili ću vam zaljepit kartone....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Old 28.03.2013., 12:39   #7776
U redu onda, Nina Lee, kad stigneš, molim te javi mi se privatnom porukom da vidimo kako je prošlo i da prodiskutiramo tamo, kad već ovdje ne smijemo
I sve koji imaju iskustva s dotičnim dr., molim isto!
Pozdrav555 is offline  
Old 28.03.2013., 13:27   #7777
Quote:
Pozdrav555 kaže: Pogledaj post
U redu onda, Nina Lee, kad stigneš, molim te javi mi se privatnom porukom da vidimo kako je prošlo i da prodiskutiramo tamo, kad već ovdje ne smijemo
I sve koji imaju iskustva s dotičnim dr., molim isto!
I meeeni isto
Hvalaa!
Lisa31 is offline  
Old 28.03.2013., 14:48   #7778
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
Koma.. koje komplikacije se mogu javit 2 god postop?? Da ne bi koja mozda bila crvenilo vrha? fakat sam tragikomican slucaj
Je li još crven vrh ili je prošlo? Postoji li išta s čim si mogla "isprovocirati" taj vršak?
klinči is offline  
Old 28.03.2013., 14:59   #7779
eej bok evo vec dugo vas citam pa da vam napisem kako je meni bilo
ugl.ja sam jucer operirana u Mostaru..operirao me dr.Boris Pegan koji dolazi iz Zagreba..prije operacije sam razgovarala s njim sta zelim i poslikao me..
otisla u 11 u salu oko 1 i 15 se probudila u svom krevetu.. anesteziju sam uzasno podnijela tako da sam jucer povracala citav dan.. danas sam super i nista me ne boli.. samo maaaalo vrh nosa ali to je zanemarivo.. podlijevi su minimalni
eto.. javim vam kako je sve proslo
operirana is offline  
Old 28.03.2013., 15:27   #7780
Evo ja bila na drugom mišljenju. Rečeno mi je da mi nije nikakav koštani žulj, nego da je od preagresivne opreracije propao septum. I da je ta "kvrga" moja stara kost nego je sada vidljiva zbog propadanja septuma. Moguća je druga operacija za godinu dana na način da mi iz uha dodaju hrskavicu kao bi popunili tu rupu. Eto drage moje a ja išla na operaciju zbog funkcije i sada imam zastrašujuće sedlo na nosu.
leri051 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.