Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2007., 13:48   #101
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
zašto mi ruke bride kad izgovaram stare havajske čantove i osjećam promjene u sebi...zašto osjećam piramide, energiju prostora, druge fenomene, zašto doživljavam ono što ne postoji, zato kad sve to ne postoji

Placebo efekt?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 13:57   #102
Quote:
Roy kaže:
Placebo efekt?

Ne nego flašebo efekt?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 14:05   #103
[QUOTE=Nemruth Dagi]
Quote:
Ono što ne vidiš, na poznaješ, nemaš iskustva (sjeti se samo tvojeg bolida čije vožnje voliš objašnjavati a da nikad nisi stao u njega) ne znači da ne postoji i da drugi ljudi nisu to doživljeli.
tko ti kaže da nisam imao nikakva iskustva?
no imam znanje koje mi drukčije, i to uspješno objašnjava neke stvari, i ne samo to, nego mi i govori zašto su druga objašnjenja nevaljana.

Quote:
Čuj moj znanje fizike je slabo-ja sam društvenjak, ali meni fizika ne mora objašnjavati da se predmeti sami ne moraju kretati po stolu. To je neka logika i životno iskustvo a onda se jednog dana pomakne neki predmet po stolu, samo od sebe i što da ja o svemu tome mislim:

a-imam loše znanje iz fizike
b-u međuvremenu kad sam učila fiziku toga niej bilo--sad postoji neka kvantna
c-to je halucinacija...
d-samo sam sanjala
e-vrag je to i sotona
f-meni se to ne događa jer vjerujem u zakone fizike
g-to je skrivena kamera
a) pokazala si
b) postojala je i jedna i druga
c) moguće, posebno kod tebe (ne mora značiti bolest)
d) prilično moguće, i meni se zna dogoditi miješanje stvarnosti i sna, pogotovo ako je san bio ponavljanje dnevnih događaja u izmjenjenom obliku
e) ne vjerujem da postoje takve stvari. licemjerno je objašnjavati ljudsku zloću kroz nešto natprirodno.
f) ne
g) moguće, ali malo vjerojatno

Quote:
Zašto ne vidim struju i elek.(?) frekvenciju radio 101 ili Radio Marije zašto mi ruke bride kad izgovaram stare havajske čantove i osjećam promjene u sebi...zašto osjećam piramide, energiju prostora, druge fenomene, zašto doživljavam ono što ne postoji, zato kad sve to ne postoji
reci mi Lastane i prekini moju patnju.
Elektrone možeš vidjeti. Pogledaj u bilo što metalno, po mogućnosti glatko i reflektivno. To što vidiš je elektronski plin.
EM valove nekog radija ne možeš vidjeti jer ti mrežnica ne reagira na njih, ne proizvodi impulse kad ju obuhvate.
Ruke ti bride zbog placebo efekta, ili što bi mi u Zadru rekli, infišala si u to. "Briješ" na takve stvari, mistificiraš fizikalne fenomene prirodavajući im lažna objašnjenja. Vjerojatno i uživaš u tome. Mozak je krasna stvar, zar ne?

Quote:
Nikad se nisi s time susreo....brrrrrr?
Da jesi ne bi tako govorio.
krivo si me razumjela.

Quote:
Želiš li reći da svi ljudi lažu, umišljavaju si, varaju, i govore gluposti za sve ono što nauka nema objašnjenja????
Ne svi, ali većina, a od te većine, većina je jako podložna sugestiji.

Quote:
I opet se ponašaš kao da si skup kostiju, krvi, mesa i mozgovine koja vjeruje
samo ono što vidi....a ne vjeruje u zrak koji diše...
skrati malo s vađenjem iz konteksta i izvrtanjem rečenog, will ya?

Quote:
bolid je brz
avion je brži....
"vlak" je uvijek najbrži.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 14:17   #104
[QUOTE=Endimion17][QUOTE=Nemruth Dagi]

Quote:
tko ti kaže da nisam imao nikakva iskustva?
no imam znanje koje mi drukčije, i to uspješno objašnjava neke stvari, i ne samo to, nego mi i govori zašto su druga objašnjenja nevaljana.

Ma ti sve znaš, moj faraone
tko je stvorio eone a tko avione
da mi je samo zrno tvoga znanja
ne bi radila sa fizikom ta sranja


Quote:
)g- moguće, ali malo vjerojatno
Puno vjerovatno

Quote:
Elektrone možeš vidjeti. Pogledaj u bilo što metalno, po mogućnosti glatko i reflektivno. To što vidiš je elektronski plin.
a to su elektron na površini veš mašine, a ja misla prašina

Quote:
EM valove nekog radija ne možeš vidjeti jer ti mrežnica ne reagira na njih, ne proizvodi impulse kad ju obuhvate.
O Bogo moj, vidim svetog Iliju ali ne vidim spikera radio Marije

Quote:
Ruke ti bride zbog placebo efekta, ili što bi mi u Zadru rekli, infišala si u to.
Flašebo efekt, pogotovo kad radim zimnicu pa mi krastavci i papirka ispada iz ruke....


Quote:
"Briješ" na takve stvari, mistificiraš fizikalne fenomene prirodavajući im lažna objašnjenja. Vjerojatno i uživaš u tome. Mozak je krasna stvar, zar ne?
Brijem...na brijala sam ja kao i ti pa sam se obrijala na vrijeme.


Quote:
krivo si me razumjela.
i kod tebe je placebo-flašebo efekt vječan


Quote:
Ne svi, ali većina, a od te većine, većina je jako podložna sugestiji.
Koji jesu onda a koji nisu?

Po kojem ćeš ih načinu prepoznati?

Način prepoznavanja istine od laži je nauka?

Stvarnost je posljedica nedostataka alkohola ili pak preveć alkohola u krvi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 14:40   #105
Quote:
Endimion17 kaže:
daj mi samo jedan primjer gdje se dokazalo da se britva oštri unutar modela četverostrane piramide, i daj mi ikakav mehanizam po kojem bi to bilo moguće.
bilo ti je o tome u "na rubu znanosti", imam tu epizodu na dvd-u.
Ne sjecam se tocno sta je rekao jedan od znanstvenika gostiju, no neki lik je to napravio postavivsi zilet u sredinu piramide, a piramida navodno funkcionira kako i prizma, fokusira neku energiju u svojoj sredini koja doslovno struji kroz nju, i taj zilet se postavi "uz" ili "niz" strujanje i nakon nekog vremena zaista postane ostar kako ga nijedan mehanicki uredjaj ne bi mogao izostrit. Navodno ta energija mijenja molekularnu strukturu zileta na taj nacin da na krajevima postaje sve tanji - odnosno ostriji. Taj lik je navodno patentirao to "otkrice", no Gilette mu ga je naravno otkupio za masnu lovu i morao je potpisat da nece zucnit. A mozda je to samo sluzbena patka, mozda su lika jednostavno ubili, ukrali mu izum i sakrili ga od javnosti
Ako te bas zanima mozda se i potrudim taj isjecak izrezat i uploadat na youtube da vidis

btw. poslusaj malo sta ti ljudi govore, ne idi glavom kroz zid. Ja sam prije bio kao ti, nisam bas vjerovao u te neke paranormalne sheme i slicno, no upoznao sam neke ljude i osobno su mi se desile neke stvari u zivotu koje jednostavno spadaju pod paranormalno, i to me promijenilo, rekao bih - osvijestilo.
To ti govorim cisto zato da ne odbacujes neke mogucnosti koje odbacujes samo zato jer ti se cine nemogucima. Ja sam npr. mislio da duhovi ne postoje pa sam se u 6. mjesecu prosle godine razuvjerio
J.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 14:53   #106
[QUOTE=J.G.]
Quote:
bilo ti je o tome u "na rubu znanosti", imam tu epizodu na dvd-u.
Ne sjecam se tocno sta je rekao jedan od znanstvenika gostiju, no neki lik je to napravio postavivsi zilet u sredinu piramide, a piramida navodno funkcionira kako i prizma, fokusira neku energiju u svojoj sredini koja doslovno struji kroz nju, i taj zilet se postavi "uz" ili "niz" strujanje i nakon nekog vremena zaista postane ostar kako ga nijedan mehanicki uredjaj ne bi mogao izostrit. Navodno ta energija mijenja molekularnu strukturu zileta na taj nacin da na krajevima postaje sve tanji - odnosno ostriji.

Ma ne samo to, otkrili su još davno da se leševi ne raspadaju...jednu su gecrknutu micu macu navodno Francuzi našli u priramidi očuvanu ko novu
a ondak su malo eksperimentirali i otkrili da sprečava truljenje leša.


Quote:
btw. poslusaj malo sta ti ljudi govore, ne idi glavom kroz zid. Ja sam prije bio kao ti, nisam bas vjerovao u te neke paranormalne sheme i slicno, no upoznao sam neke ljude i osobno su mi se desile neke stvari u zivotu koje jednostavno spadaju pod paranormalno, i to me promijenilo, rekao bih - osvijestilo.
To mu ja stalno govorim ali čovjek je tvrd dok ga ne otopi vlastito iskustvo


Quote:
To ti govorim cisto zato da ne odbacujes neke mogucnosti koje odbacujes samo zato jer ti se cine nemogucima. Ja sam npr. mislio da duhovi ne postoje pa sam se u 6. mjesecu prosle godine razuvjerio
fanatizam je strašna stvar pa bio on i na polju znanosti
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 16:37   #107
smiješni ste. pa jesam li vam rekao da sam i ja to radio, s piramidama.
zero points.
samo zato što nešto ima oblik nečega ne znači da je čarobno. to su teške budalaštine i ne mogu vjerovati da pričam s nekim tko misli da je to istina. kakav gillete LOL.
ako netko tvrdokorno vjeruje u takve stvari, nemoguće ga je urazumiti, jer je narav objekta tog vjerovanja sama po sebi takva da će osoba uvijek tražiti alternativna objašnjenja, iako mu sve govori da vjerovanje u to nema smisla.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 19:56   #108
Quote:
J.G. kaže:
bilo ti je o tome u "na rubu znanosti", imam tu epizodu na dvd-u.
Ne sjecam se tocno sta je rekao jedan od znanstvenika gostiju, no neki lik je to napravio postavivsi zilet u sredinu piramide, a piramida navodno funkcionira kako i prizma, fokusira neku energiju u svojoj sredini koja doslovno struji kroz nju, i taj zilet se postavi "uz" ili "niz" strujanje i nakon nekog vremena zaista postane ostar kako ga nijedan mehanicki uredjaj ne bi mogao izostrit. Navodno ta energija mijenja molekularnu strukturu zileta na taj nacin da na krajevima postaje sve tanji - odnosno ostriji. Taj lik je navodno patentirao to "otkrice", no Gilette mu ga je naravno otkupio za masnu lovu i morao je potpisat da nece zucnit. A mozda je to samo sluzbena patka, mozda su lika jednostavno ubili, ukrali mu izum i sakrili ga od javnosti
Ako te bas zanima mozda se i potrudim taj isjecak izrezat i uploadat na youtube da vidis

btw. poslusaj malo sta ti ljudi govore, ne idi glavom kroz zid. Ja sam prije bio kao ti, nisam bas vjerovao u te neke paranormalne sheme i slicno, no upoznao sam neke ljude i osobno su mi se desile neke stvari u zivotu koje jednostavno spadaju pod paranormalno, i to me promijenilo, rekao bih - osvijestilo.
To ti govorim cisto zato da ne odbacujes neke mogucnosti koje odbacujes samo zato jer ti se cine nemogucima. Ja sam npr. mislio da duhovi ne postoje pa sam se u 6. mjesecu prosle godine razuvjerio
zhnači li to da kad bi na vrh piramide stavila daljinski upravljač da bi se naoštrio i izlizao mi tipke? ili kad bi stavila ključeve da bi dobila noževe? ili kad bi stavila osovinu od auta da bi dobila oštro koplje?
za koliko vremena (1sec, 1h, 5god, 3st) ?
nema mi ovo smisla puno...
VeronichA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 12:51   #109
Quote:
VeronichA kaže:
zhnači li to da kad bi na vrh piramide stavila daljinski upravljač da bi se naoštrio i izlizao mi tipke? ili kad bi stavila ključeve da bi dobila noževe? ili kad bi stavila osovinu od auta da bi dobila oštro koplje?
za koliko vremena (1sec, 1h, 5god, 3st) ?
nema mi ovo smisla puno...
ne znam, da te iti malo zanima vidila bi odgovor u emisiji "Na rubu znanosti" u epizodi koja je vec bila, o piramidama.
Ni meni nema smisla tuč praznu slamu ako ismijavaš ono šta prenosim i ako ne znaš o čemu se radi.
J.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 16:03   #110
Quote:
J.G. kaže:
ne znam, da te iti malo zanima vidila bi odgovor u emisiji "Na rubu znanosti" u epizodi koja je vec bila, o piramidama.
Ni meni nema smisla tuč praznu slamu ako ismijavaš ono šta prenosim i ako ne znaš o čemu se radi.
ako neko tuče praznu slamu to je onda ta emisija, i uopće glupo je pozivati se na takve trivijalne emisije koje sa znanošću nemaju ništa zajedničkoga.
"Na rubu znanosti" sam zadnji pud gledala kad je bila ona gospođa koja je tvrdila da su je oteli vanzemaljci više puta, znači li to da ni postojanje istih nije upitno?

Jednostavno mi logika govori ako ostaviš predmet na piramidi i on se izoštri, izoštrit će mi se i ključevi ako ih tamo ostavim, zar ne?
VeronichA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 16:45   #111
veronicha, ali to radi na čaroliju, pa onda oštri samo žilete, i to samo od Gilettea
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 17:41   #112
a noževi nula bodova???

čak i ako ih postavim "uz" ili "niz" strujanje?
mirkov high kick is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 17:55   #113
Jenom će neki drugi ljudi misliti da ajfelov toranj isijava nekekavu energiju do tada...
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 07:50   #114
Quote:
VeronichA kaže: Pogledaj post
ako neko tuče praznu slamu to je onda ta emisija, i uopće glupo je pozivati se na takve trivijalne emisije koje sa znanošću nemaju ništa zajedničkoga.
"Na rubu znanosti" sam zadnji pud gledala kad je bila ona gospođa koja je tvrdila da su je oteli vanzemaljci više puta, znači li to da ni postojanje istih nije upitno?
Ja ti samo prenosim sta je taj dan bilo u toj emisiji. Šta ti mislis o njoj je totalno nebitno. Ali konkretno, kad su tema bile piramide, u emisiji su bila 2 strucnjaka za piramide (znanstvenika - na koje se vi tako mahnito pozivate). Oni su inace cesto gosti u toj emisiji.
Pa sad, tvoje misljenje naspram njihovog...

Quote:
VeronichA kaže: Pogledaj post
Jednostavno mi logika govori ako ostaviš predmet na piramidi i on se izoštri, izoštrit će mi se i ključevi ako ih tamo ostavim, zar ne?
Logika ti je na razini osnovnoškolske djece...
J.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:05   #115
Ak se nekom da čitati, preporučam "Počeci civilizacije" od Leonarda Woolleya, knjiga je prevedena i kod nas...
__________________
Sumnjaju neki da nosi nas pogresan tok
lampandina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 13:56   #116
Quote:
VeronichA kaže: Pogledaj post
Jednostavno mi logika govori ako ostaviš predmet na piramidi i on se izoštri, izoštrit će mi se i ključevi ako ih tamo ostavim, zar ne?
Neće.
Pratim ovdje što pišete i ne mogu vjerovati da ste toliko neupućeni.
Metal ima kristalnu strukturu i nakon što je obrađen, dakle brušenjem ima neki oblik. Kada se pod mehaničkim utjecajem atomi pomaknu, oni zauzmu neko drugo energetski povoljno stanje. No imaju težnju vratiti se na staro mjesto. No ponekad fali energije za takav prijelaz. Ukoliko se ta energija nadoknadi atomi se vrate u prijašnje stanje.
Tako i žilet. On je izrađen, dakle izbrušen kao oštar. Prilikom brijanja, on se ne tupi zato što čestice otpadaju, nego zato što se pomiču. I imaju težnju da se vrate na staro mjesto i ponovno sagrade oštricu. Čelik od kojega je napravljen žilet ima takvu atomsku strukturu da čak i ako otpadnu čestice, sam kristal gradi šiljastu strukturu (igličasta struktura kakvu ima npr. martenzit).
Tako se tupi žilet praktički može naoštriti dovođenjem energije potrebne za savladavanje energetske barijere između dva stanja. To radi piramida.

I da. Još od 70-ih je moja generacija znala, a i vrapci na krovu su pjevali da NE MOŽEŠ NAOŠTRITI MODERNE PLATINOM oplemenje oštrice jer je njihova energetska barijera vrlo visoka: teško se tupe ali se teško i oštre.
To vrijedi za stare žilete od plavog čelika.

Skeptik mora biti potkovan znanjem. Jest, njemu je lakše jer je mainstream, ali nekada to nije dovoljno.

P.S. I da. Ja sam oštrio žilete i isušivao namirnice u piramidi. To radi.
P.P.S. Ako žilet stavite između dva prozorska stakla na mjesečini on će se istupiti.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 14:09   #117
Quote:
VeronichA kaže: Pogledaj post
ako neko tuče praznu slamu to je onda ta emisija, i uopće glupo je pozivati se na takve trivijalne emisije koje sa znanošću nemaju ništa zajedničkoga.
Znanstvenici su isuviše dosadni sa svojim stereotipima da mogu parirati toj emisiji.
Pazi sad: pomaknuta je na poslije ponoći, nema više nikakvu financijsku podršku, jedva da se dobije i studio za nju...a ipak kotira među prvih 10 po gledanosti.
Mainstream znanstvenici se bune protiv nje, umjesto da naprave ATRAKTIVNU emisiju na temu stroge znanosti. Lako je sjediti u kabinetima, ništa ne raditi, primati plaću za tih nekoliko loše odrađenih predavanja i kukati.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 14:21   #118
Quote:
VioletStorm kaže: Pogledaj post
Neće.
Pratim ovdje što pišete i ne mogu vjerovati da ste toliko neupućeni.
Metal ima kristalnu strukturu i nakon što je obrađen, dakle brušenjem ima neki oblik. Kada se pod mehaničkim utjecajem atomi pomaknu, oni zauzmu neko drugo energetski povoljno stanje. No imaju težnju vratiti se na staro mjesto. No ponekad fali energije za takav prijelaz. Ukoliko se ta energija nadoknadi atomi se vrate u prijašnje stanje.
Tako i žilet. On je izrađen, dakle izbrušen kao oštar. Prilikom brijanja, on se ne tupi zato što čestice otpadaju, nego zato što se pomiču. I imaju težnju da se vrate na staro mjesto i ponovno sagrade oštricu. Čelik od kojega je napravljen žilet ima takvu atomsku strukturu da čak i ako otpadnu čestice, sam kristal gradi šiljastu strukturu (igličasta struktura kakvu ima npr. martenzit).
Tako se tupi žilet praktički može naoštriti dovođenjem energije potrebne za savladavanje energetske barijere između dva stanja. To radi piramida.

I da. Još od 70-ih je moja generacija znala, a i vrapci na krovu su pjevali da NE MOŽEŠ NAOŠTRITI MODERNE PLATINOM oplemenje oštrice jer je njihova energetska barijera vrlo visoka: teško se tupe ali se teško i oštre.
To vrijedi za stare žilete od plavog čelika.

Skeptik mora biti potkovan znanjem. Jest, njemu je lakše jer je mainstream, ali nekada to nije dovoljno.

P.S. I da. Ja sam oštrio žilete i isušivao namirnice u piramidi. To radi.
P.P.S. Ako žilet stavite između dva prozorska stakla na mjesečini on će se istupiti.

ovo za piramidu sam znao, no zasto ce se istupit na mjesecini?
J.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 14:29   #119
Quote:
J.G. kaže: Pogledaj post

ovo za piramidu sam znao, no zasto ce se istupit na mjesecini?
Na to pitanje mi nije lako odgovoriti direktno jer još nisam analizirao taj mehanizam.
Ali ću ti dati analogiju.
Viktor Schauberger, poznati "mag" vode koji je rođen blizu Linza u Austriji, proživio je kao šumar cijeli život radeći neobične stvari...Da ne duljim o njemu, nađite na Googleu ako vas zanima.
Ukratko, otkrio je da su svojstva vode drugačija ako je ona izložena suncu, a drugačija ako je u tami ili na mjesečini.
Voda izložena djelovanju sunca je lijena, drugačije se vrtloži, drugačije se čuje, i ima smanjenu nosivost materijala koji plutaju u njoj.
Voda na mjesečini ili u sjeni je živa, vrtloži se na pravilan način, i nosi stvari iznad mogućnosti opisanih arhimedovim zakonom.
Zašto mjesečina tako djeluje? Teško je reći.
Što bi u kristalu metala moglo pomaknuti atome iz njihovog ravnotežnog položaja tako da se žilet istupi? Neka sila kojoj smetaju šiljci i oštrice, odnosno potencijal u kojem je takvo stanje energetski nepovoljnije?
Iskreno: ne znam. Mislim da je stvar u topologiji, tj. zakrivljavanju prostora. Ali nemam jasno razrađeno viđenje rješenja problema.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 14:47   #120
to su dobre mjesečeve vile koje istupljuju žilete, da se djeca ne bi porezala na njih.

sile dobra.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.