Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2007., 13:21   #141
A znači...

Koliko sam uspio shvatiti iz svih 46 tema o piramidama i izvanzemaljcima... izvanzemaljci su napravili Keopsovu piramidu kako bi jednog dana čovječanstvo moglo u njoj oštriti 60-metarski žilet, i na taj način spasiti svijet od uništenja u kojeg smo krenuli...

zanimljivo, moram priznati.
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 13:29   #142
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 14:02   #143
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
A znači...

Koliko sam uspio shvatiti iz svih 46 tema o piramidama i izvanzemaljcima... izvanzemaljci su napravili Keopsovu piramidu kako bi jednog dana čovječanstvo moglo u njoj oštriti 60-metarski žilet, i na taj način spasiti svijet od uništenja u kojeg smo krenuli...
Ne, nisu uopće.
Piramide su napravljene za različite svrhe. Uglavnom kao transformatori seizmičkih energija. Oblik je slučajno bitan kao i kod prostornih rezonatora.


Quote:
zanimljivo, moram priznati.
U idućem Vizionaru počni pratiti tekst o tome što je zaista bila Khufuova piramida i drugi Per Netheri.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 14:23   #144
Quote:
VioletStorm kaže: Pogledaj post
Ne, nisu uopće.
Piramide su napravljene za različite svrhe. Uglavnom kao transformatori seizmičkih energija.
Šta na kraju nije bila namjenjena kao smočnica i oštriona?! Ko tu kog jebe
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 14:42   #145
Quote:
Musatom kaže: Pogledaj post
Šta na kraju nije bila namjenjena kao smočnica i oštriona?! Ko tu kog jebe
Nije. Ni smočnica ni oštrionica. Što misliš zašto ima ona dva kanala od 24 cm promjera? Valna duljina koja odgovara 1,4 GHz...vodeni prozor.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 14:52   #146
Quote:
VioletStorm kaže: Pogledaj post
Nije. Ni smočnica ni oštrionica. Što misliš zašto ima ona dva kanala od 24 cm promjera? Valna duljina koja odgovara 1,4 GHz...vodeni prozor.
Pa da ima cirkulaciju zraka da se pršut i kobase dobro osuše, pojma nemaš
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 14:57   #147
Quote:
Musatom kaže: Pogledaj post
Pa da ima cirkulaciju zraka da se pršut i kobase dobro osuše, pojma nemaš
Što će ti cirkulacija zraka? I zašto baš taj profil i promjer za mikrovalove na frekvenciji vodenog prozora? I zašto su kosi i probušeni kroz kamenje na tako grozomoran način? Bilo bi lakše za sušenje sagraditi horizontalne ili vertikalne ili cik cak.


P.S. Nema dokaza da su se u piramidi sušile kobasice.
P.P.S. A zašto su zidovi kraljeve odaje razmaknuti za po jedan inch na sve strane a svod je napukao? Eksplozija kulena od prevelikog sušenja?
I kakve su to komore iznad? Zašto su naslagali kamene blokove učvršćene na dva kraja i tako 4 reda? Da služi kao podupirač svoda? Kako kada nose samo sebe i ništa više?
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 15:16   #148
Quote:
VioletStorm kaže: Pogledaj post
Što će ti cirkulacija zraka? I zašto baš taj profil i promjer za mikrovalove na frekvenciji vodenog prozora? I zašto su kosi i probušeni kroz kamenje na tako grozomoran način? Bilo bi lakše za sušenje sagraditi horizontalne ili vertikalne ili cik cak.


P.S. Nema dokaza da su se u piramidi sušile kobasice.
P.P.S. A zašto su zidovi kraljeve odaje razmaknuti za po jedan inch na sve strane a svod je napukao? Eksplozija kulena od prevelikog sušenja?
I kakve su to komore iznad? Zašto su naslagali kamene blokove učvršćene na dva kraja i tako 4 reda? Da služi kao podupirač svoda? Kako kada nose samo sebe i ništa više?
Šta mene pitaš kao da sam ih ja radio, a sad si stručnjak i za sušenje kobasa

P.S. Nema ni da se nisu (ružnog li smajlija)
P.P.S. Možda zato što zbog tog razmaka kulen dobiva poseban okus, a svod je napukao jer su, omamljeni okusom i mirisom suhomesnatih proizvoda željeli dobit što više pa su vješali tone mesa. I ona đubrad koja je prva ušla u piramide je sve pojela i zbog toga im je bilo zlo, stoka proždrljiva, i sad ljudi ne znaju pravu slast piramidinih kulena
P.P.P.S Ja brijem da je to bila nešto kao benzinska za neka vozila, ili neka energetska centrala (trafostanica) samo egiptolozi i ini moćnice ne žele to podijeliti sa nama. Pizde
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 15:19   #149
Quote:
VioletStorm kaže: Pogledaj post
Nije. Ni smočnica ni oštrionica. Što misliš zašto ima ona dva kanala od 24 cm promjera? Valna duljina koja odgovara 1,4 GHz...vodeni prozor.
i ti mi pričao o bose-einsteinovim kondenzatima na sobnoj temperaturi, a ne znaš izračunati da vodik koji titra na 1.42040575 GHz ima valnu duljinu od 21.1061140804 cm, a ne 24 cm?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 15:24   #150
Endi - vodeni prozor obuhvaća sve između 3 i 30 cm, i unutar tog područja nema upijanja radiovalova ni od zemljine atmosfere ni od ioniziranog plina, ergo područje otvoreno za vanzemaljsku komunikaciju i kao što si i sam napisao unutar njega upada rezonantna valna vodika a i OH molekule zbog čega je dobio to ime
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 15:33   #151
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
i ti mi pričao o bose-einsteinovim kondenzatima na sobnoj temperaturi, a ne znaš izračunati da vodik koji titra na 1.42040575 GHz ima valnu duljinu od 21.1061140804 cm, a ne 24 cm?
Whatever. Nisam sada doma, i ne računam. Govorim po sjećanju. No, radi se zaista od valnoj duljini vodenog prozora.
Hebe te preciznost tamo gdje se ne traži: u mojim riječima koje su casual, onako chaterski forumaske.
Valjda nisi pomislio da ne znam izracunati lambda=c/ni. Ili jesi?
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 15:34   #152
Quote:
Musatom kaže: Pogledaj post
Endi - vodeni prozor obuhvaća sve između 3 i 30 cm, i unutar tog područja nema upijanja radiovalova ni od zemljine atmosfere ni od ioniziranog plina, ergo područje otvoreno za vanzemaljsku komunikaciju i kao što si i sam napisao unutar njega upada rezonantna valna vodika a i OH molekule zbog čega je dobio to ime
Vodeni prozor obuhvaća frekvencije u rasponu apsorpcije OH i H skupine. Nije to tako široko područje kako navodiš.
Inače, zbog manjeg pozadinskog šuma, ona se najčešće koristi u programima traženja izvanzemaljskih civilizacija, kao što je SETI program i tako dalje.

http://www.setileague.org/general/waterhol.htm

Quote:
Toward the bottom of the microwave window, radiation from the precession of interstellar hydrogen is clearly heard in our receivers at a frequency of 1420.40575 MHz (corresponding to a wavelength around 21 cm). The Hydrogen Line, first detected by Ewen and Purcell at Harvard University in 1951, provided us with our first direct evidence that space is anything but an empty void -- it is a veritable chemistry set. We hypothesize that any civilization in the cosmos which possesses radio astronomy knows about the Hydrogen Line. Since there is roughly one hydrogen atom per cubic centimeter of space, the combined voices of countless hydrogen atoms produce a raucous chorus. The very first SETI studies were conducted near the Hydrogen Line, and today it still looks like a logical place to seek deliberate beacons from beyond
Znate li sad što je eksplodiralo u kraljevoj odaji prije više tisuća godina?
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 16:13   #153
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post

1. Da bi se izgradio kompleks piramida sa željenom preciznošću, bilo je potrebno imati poravnan kameni plato. S jednog kraja "gradilišta" na drugi kraj, unutar skoro tri kvadratna kilometra, razlika u nivou je manja od dva centimetra! Laserska preciznost i građevinski poduhvat sam za sebe. Temelji Velike Piramide ispoljavaju još preciznije mjere: na preko pet hektara, razlika u nivou je manja od jednog centimetra! Ovo perfektno niveliranje daleko premašuje zahtjeve današnjeg ("modernog") građevinarstva.
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
. U Kairskom muzeju se mogu vidjeti primjerci drevnih egipatskih pila, napravljenih od bakra i bronze. Egiptolozi tvrde da su ovakvim alatima stari Egipćani obrađivali kamene piramidine blokove. Ali, tu dolazimo do novog problema. Naime, prema Mohovoj skali mineralne čvrstoće, bakar i bronza imaju tvrdoću od 3,5 do 4. Tvrdoća kamenih blokova (vapnenca) je od 4 do 5, a granita između 5 i 6. Alati dostupni drevnim Egipćanima bi samo zagrebali površinu vapnenca, a granitu ne bi mogli ništa. Nema arheoloških dokaza o željeznim alatima u faraonskom Egiptu. Današnji najbolji željezni alati imaju tvrdoću od 5.5 i to je nedovoljno da siječe granit. Tek dijamantski alati mogu biti riješenje za granit i vapnenac. A sad zamislimo koliko bi miliona skupih dijamanata bilo potrebno za nekoliko miliona kamenih blokova od kojih su piramide građene. A da bi izazov bio teži, svi kameni blokovi su obrađeni sa sve četiri strane, a ne samo na jednoj, vanjskoj. Uglavnom, zaključak je da su blokovi za piramidu obrađeni nekom drugom, nama nepoznatom, tehnologijom.
a, zasto odmah skacemo na ovako glupe zakljucke????
ljudi su kroz povijest kamen obrađivali na hiljade nacina, i cinjenica da Egipcani to nisu mogli alatima ciji su ostaci pronađeni, ne znaci odmah da su baratali ko zna kakvom tehnologijom. danas to nije nista posebno, a prilicno sam uvjeren da se barem zadnijh 100-200 godina moze bez problema obrađivat i granit i slicni materijali.
isto tako, nemoj potcjenjivat mogucnosti modernog građevinarstva. piramida je u osnovi jednostavan objekat u
odnosu na npr. neboder...
meni osobno, također nije vjerojatno da su Egipcani tek tako sagradili piramide, primitivnim alatima i to samo kao grobnice, ali, daleko od toga da bih podrzao ideju da su ih gradili kojekakvi vanzemaljci/bogovi... to je preglupo.

Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
7. Stranice piramide su u perfektnoj liniji sa stranama svijeta. Preciznost je zapanjujuća: 99,99% (odstupanje je 0,01%).

8. Velika piramida je istovremeno i sunčev kalendar. Dok je sjenka na sjevernoj strani, sunčeva svjetlost se odbija na južnoj strani, precizno označavajući godišnje dane solsticija i ekvinocija.

9. Osnovne dimenzije Piramide u sebi sadrže mjere Zemljine veličine i oblika. Piramida je u pravilnom omjeru sa hemisferom; geografska širina (30 stepeni na sjever) i dužina (31 stepen na istok) su posebna tačka Planete, jer upravo na tom mjestu svojom dužinom i širinom dodiruju najviše tla, a najmanje mora.
koliko god djelovao zapanjujuc prvi podatak, treba reci da su vec i Rimljani imali toliko razvijenu geodeziju da su neke objekte gradili sa izvanrednom preciznoscu, pa to onda izgleda malo manje spektakularno.
ove ostale stvari, mislim da treba uzeti s velikim oprezo i rezervom. zamisli, da za 4000-5000 godina arheolozi nađu olupinu Yuga i recimo zakljuce da je to iznimno napredan astronomski uređaj, jer omjer udaljenosti kotaca, volana i retrovizora odgovara stajaznam omjeru nekih zvijezda(koliko ih ima, vjerojatno nebi bilo tesko nac odgovarajuce).

Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
10. Graditelji Piramide su znali geometrijske proporcije Pi (3,1415...), Fi (1,618) i "Pitagorine poučke o trouglu", hiljade godina prije samog Pitagore, "oca geometrije".
svaki student matematike ce ti reci da je Pitagorin poucak bio poznat jos u drevnom Egiptu i puno prije Pitagore. njegovim se imanom naziva jer ga je on prvi valjano dokazao (oba smjera ako se ne varam) i formalno izveo.
isti taj student bi ti mogao reci i da se najstarijim matematicarem (a koji se uglavnom bavio geometrijom) kojem se zna ime smatra Tales (podebljano da nebi neko poceo sa:"kako znas da ih nije bilo prije")
ocem matematike se smatra Euklid.

Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
12. Naivne tvrdnje da se sa strana piramide nalaze dva "ventilaciona otvora" palo je u vodu. Minijaturni elektronski robot je nedavno prošao uski put od 65 metara od "Kraljeve komore" i potvrdio da ovi otvori gledaju direktno u sazvježđa Zeta Orionis i Alfa Drakonis. Iz Kraljičine komore otvori su upereni prema Sirijusu i Orionu. Očito je da su originalni graditelji s razlogom upirali prstom ka ovim planetama.
Zeta Orionis i Alfa Drakonis su zvijezde. jedna u zvijezđu Orion, druga u zvijezđu Zmaj(Draco) Sirius je zvijezda, Orion je zvijezđe. planetima tu nema mijesta.

Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
PRAVA SVRHA PIRAMIDA

...
ovaj dio uopce ne zasluzuje komentar, ali ipak: ovo je jedno od najglupljih i najdivljijih kombiniranja svih mogucih i nemogucih misticnih, metafizickih i ezoterickih gluposti koje se mogu uopce nac.
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 16:54   #154
Quote:
crazyGauss kaže: Pogledaj post
a, zasto odmah skacemo na ovako glupe zakljucke????
ljudi su kroz povijest kamen obrađivali na hiljade nacina, i cinjenica da Egipcani to nisu mogli alatima ciji su ostaci pronađeni, ne znaci odmah da su baratali ko zna kakvom tehnologijom. danas to nije nista posebno, a prilicno sam uvjeren da se barem zadnijh 100-200 godina moze bez problema obrađivat i granit i slicni materijali.
Bakrenim alatom?
A jel znaš da rupe izbušene u sarkofagu pokazuju nemogući hod vijka svrdla? Svrdlo je po jednom okretaju ulazilo preduboko u materijal, čak i kada bi se radilo o dijamantu. Jednostavno, nije moguće osim ultrazvučnim vibracijskim bušilicama. A to nije tehnologija kakvu su prema arheolozima imali Egiptjani.



Quote:
isto tako, nemoj potcjenjivat mogucnosti modernog građevinarstva. piramida je u osnovi jednostavan objekat u
odnosu na npr. neboder...
Ne nije. Tolerancija pri izvedbi građevinskih radova 10 puta je preciznija od one koja se primjenjuje pri gradnji nebodera.
Današnje građevinarstvo jednostavno nije doraslo toj preciznosti.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 17:06   #155
a ti to znas, sigurno zato jer si inzinjer građevine? ili barem student?
ja sam gore i rekao da to nisu radili bakrenim alatom.
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 18:26   #156
Znate što?

...

Evo - ja PRIZNAJEM da su piramide napravljene uz IZVANZEMALJSKU pomoć.

...
Svejedno.

...

I dalje me puca đon.

Nastavljam sa svojim svakodnevnim funkcijama ko da se ništa nije desilo...
Koga je još uopće briga da li postoje izvanzemaljci
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 07:57   #157
Quote:
VioletStorm kaže: Pogledaj post
Vodeni prozor obuhvaća frekvencije u rasponu apsorpcije OH i H skupine. Nije to tako široko područje kako navodiš.
Inače, zbog manjeg pozadinskog šuma, ona se najčešće koristi u programima traženja izvanzemaljskih civilizacija, kao što je SETI program i tako dalje.
Istina, zajebah u području kojem sam naveo je i vodeni prozor, ali si i ti jer je vodeni prozor između 18 i 21 cm a otvor u piramidi 24cm
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 09:52   #158
Quote:
Musatom kaže: Pogledaj post
ali si i ti jer je vodeni prozor između 18 i 21 cm a otvor u piramidi 24cm
Ma nisam se zajeb'o. Bubnuo sam cifru iz sjećanja. Ovo je forum, nije znanstveni rad. Dobro, drugi puta ću pisati točno do na decimalu kada vidim da su važnije riječi koje ja napišem (čak i kada se opravdam) nego da malo i sami progooglate i nađete koliko je zaista.
Osim toga, fali metalni pokrov sa unutrašnje strane.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 12:30   #159
Quote:
VioletStorm kaže: Pogledaj post
Ma nisam se zajeb'o. Bubnuo sam cifru iz sjećanja. Ovo je forum, nije znanstveni rad. Dobro, drugi puta ću pisati točno do na decimalu kada vidim da su važnije riječi koje ja napišem (čak i kada se opravdam) nego da malo i sami progooglate i nađete koliko je zaista.
Osim toga, fali metalni pokrov sa unutrašnje strane.
da je moja baba imala kurac, išla bi u vojsku.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 14:51   #160
Quote:
crazyGauss kaže: Pogledaj post
a, zasto odmah skacemo na ovako glupe zakljucke????
ljudi su kroz povijest kamen obrađivali na hiljade nacina, i cinjenica da Egipcani to nisu mogli alatima ciji su ostaci pronađeni, ne znaci odmah da su baratali ko zna kakvom tehnologijom. danas to nije nista posebno, a prilicno sam uvjeren da se barem zadnijh 100-200 godina moze bez problema .
vovijece granit je jedan od materijala sa najvecim indeksom cvrstoce na svijetu, moguce ga je obradjivati samo sa dijamantnim vlaknima a nikako ne sa nekakvim cekicom koji je radjen od zeljeza to bi bilo kao da udaras kredom u celik




.
Quote:
Zeta Orionis i Alfa Drakonis su zvijezde. jedna u zvijezđu Orion, druga u zvijezđu Zmaj(Draco) Sirius je zvijezda, Orion je zvijezđe. planetima tu nema mijesta. .
pa nije bas svemir toliko mali, sta se nalazi iza ta dva zvijezdja
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.