Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2011., 20:07   #901
Quote:
(d)evil kaže: Pogledaj post
na tu duzinu ti bas nije velik rizik
puno je gore kad je jako duga kosa u pitanju jer teze drzi kovrce
a to što mi je kosa bojana? Kao što rekoh, nikad nisam koristila boje s amonijakom, uvijek loreal casting, ali svejedno, da li je riskantno?
walk_of_life is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 23:50   #902
Moje iskustvo s minivalom

Minival sam stavila na obojanu kosu (boja s amonijakom, razmak više od 2 tjedna) jer mi je kosa inače jako tanka, brzo se masti i potpuno je bez volumena.



Nije mi bila oštećena, možda samo malo vrhovi suhi ako nisam stavila regenerator, ali ju zato nisam više trebala prati svaki ili svaki drugi dan kao prije. Mislim da sam ju prala 2 puta tjedno, ali bih komotno mogla izdržati i jednom tjedno. Sve u svemu, bila sam dosta zadovoljna, kovrče nisu bile presitne, makar bih ja još malo krupnije. Jedino sam sebi izgledala par godina starije, ali nitko drugi nije dobio taj dojam, tako da je to skroz subjektivno.

Ne mogu vam reći koliko bi mi minival trajao jer sam ja umislila da mi je ta boja na slici grozna i išla sama doma bojati kosu nekoliko puta i uništila i minival i kosu, i za mjesec i nešto dana se ošišala na kratko.

Eto, nadam se da sam nekome pomogla.

Zadnje uređivanje For My Pain : 31.12.2011. at 00:16. Reason: prevelika slika :oops:
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 19:35   #903
Evo ovako pročitala sam vas od A do Ž jer sam žarko željela minival i nakon svih postova pročitanih malo sam bila za pa malo NEEE i tako dok nisam otišla do jedne divne gospođe koja me tako lijepo opustila po pitanju minivala da sam istog trena sjela na stolac i odlučila si ga napraviti - rezultat.... prezadovoljna, doduše trenutno je malo sitan iako je rađen na najveće uvijače ali veli mi teta frizerka da se nakon par pranja ipak malo razvuče, ali i ovako (s obzirom na moje "tri dlake na glavi") sad izgleda kao da imam hrpu kose (koje zapravo i imam samo masna i tanka i nikad na niš ne liči ma koliko god ja fenirala). Minimalno oštećenja ako i ništa. Jednostavno mi je objasnila da minival može ispasti loš samo ako je frizerka loša i ne zna procjeniti koliko jaku tekućinu staviti. Sve u svemu
moca05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 03:43   #904
imate li iskustva sa minivalom na gustoj kosi?
koliko se poveca volumen kose nakon minivala?
anajid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 00:05   #905
Quote:
anajid kaže: Pogledaj post
imate li iskustva sa minivalom na gustoj kosi?
koliko se poveca volumen kose nakon minivala?
Jako.Stvarno jako.Ja sam požalila što sam ga napravila na svoju gustu i zdravu kosu,jer stvarno imam sada još više kose. Prvih mjeseci je ovako to izgledalo
__________________
tell the devil I said “hey” when you get back to where you're from
LadyM* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 18:21   #906
Evo, prošla su već otprilike 3 mjeseca otkad sam stavila minival i mogu reći da sam na kraju ipak zadovoljna. U početku sam imala trenutke kad sam toliko žalila za svojom ravnom kosom, ali sad čak razmišljam o tome da ga ponovno napravim kad mi kosa dovoljno naraste
Ipak, zanima me jel ima koja od vas iskustva sa peglanjem minival? Recimo da se odlučim ispeglat kosu na jedan dan, jel bi mi to jako isušilo i oštetilo kosu?
PixieDuust is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 23:16   #907
Wink

Quote:
PixieDuust kaže: Pogledaj post
Evo, prošla su već otprilike 3 mjeseca otkad sam stavila minival i mogu reći da sam na kraju ipak zadovoljna. U početku sam imala trenutke kad sam toliko žalila za svojom ravnom kosom, ali sad čak razmišljam o tome da ga ponovno napravim kad mi kosa dovoljno naraste
Ipak, zanima me jel ima koja od vas iskustva sa peglanjem minival? Recimo da se odlučim ispeglat kosu na jedan dan, jel bi mi to jako isušilo i oštetilo kosu?
ja imam minival isto već 3mj i kad mi dosadi lijepo operem kosu ispeglam i bude super...kad poslije peglanja operem kosu minival bude kao i prije..
ako ti peglanje nije prije isušivalo kosu nebi trebalo ni sada.
mirnab07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 16:21   #908
dali je moguće s ovakvim viklerima
http://www.frizerland.ba/Store/Details/666

dobiti ovakav minival?
http://uskportal.ba/images/400x/pipiccka.jpg
mirnab07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 08:47   #909
Možete napisati neke od najboljih frizerskih za minival?
ZGShop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 21:00   #910
pozdrav svima....evo da vam i ja napisem svoje iskustvo s minivalom...pravljen je na duzinu kose ispod ramena....inace imam jako ravnu kosu bez volumena tako da sam se prije neke tri godine odlucila napraviti ga...i bila sam jako zadovoljna a i reakcije su bile prepozitivne jedino kada mi je nakon nekih 8 mjeseci dosta izrastao malo je bilo teze doci do pocetne faze....i evo nakon dugo vremena opet sam pocela razmisljati o ponovnom odlasku frizeru po novi minival ..
gracijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 11:46   #911
Quote:
walk_of_life kaže: Pogledaj post
Već koliko vremena želim napraviti minival. Pročitala sam cijelu temu i vidim da ima svakakvih iskustava. Moj je problem uglavnom što imam tanku kosu, malo je imam, farbana je, lako se masti, a vrhovi brzo ispucaju. Bojam se otprilike godinu dana, prvo u plavo, a nedavno sam promjenila u smeđu. Jedina dobra stvar je što nikad nisam koristila neke boje jake, nego uvijek loreal casting, bez amonijaka. e sad, ja bi minival. Kosu imam dužine malo iznad ramena i htjela bi lagane kovrče, da izgledaju prirodno. ovako otprilike:

šta mislite, da li mi se isplati riskirati?
Ajme ovo je


I, jesi li se odvažila?

Ili tko drugi? Se zbilja ovo može postići minivalom? :klap:
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 15:21   #912
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Napravila sam biljni minival u 2. mjesecu i bila sam zadovoljna. Sad mi se već dosta opustio (a i narasla mi je kosa), pa bih ga ponovila. Međutim, ne bih išla kod stare frizerke, iako sam kod nje išla zadnjih 12 godina. Zašto? Otvorila je svoj salon i malo sam ostala paf kad sam vidjela kako su cijene zapravo visoke iako salon nije ni tako razvikan ni tako hvaljen, niti je blizu centru grada (gdje su obično i više cijene). Ima izvješen cjenik, a kad sam je pitala koliko bi me koštao minival i frizura, rekla mi je veću cijenu nego na cjeniku iako sam vjerna mušterija godinama. To mi se nikako nije svidjelo, kao ni prevelika cijena za šišanje bez frizure, a još veća sa frizurom.


Tako da sam trenutno u potrazi za novim salonom - istočni dio grada bliži centru ili negdje blizu centru Zagreba. Ono što tražim je fer cijena za biljni minival (koji mi ne bi dodatno oštetio kosu i vlasište koje je osjetljivo) i šišanje na poludugoj kosi, suhoj do normalnoj, tankoj a gustoj, nefarbanoj, ali jednom tretiranoj biljnim minivalom. Također, bitno mi je da frizer bude fer, a ne da mi stavlja svašta na kosu, ne naglasi da se to dodatno naplaćuje, pa se kasnije iznenadim.

Neke preporuke?
Još uvijek tražim. Itko?
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 18:58   #913
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Još uvijek tražim. Itko?
Ja ti mogu preporučiti Urban. ALI samo u slučaju da imaš viška šuške Radio mi ga je vlasnik salona, napravio je odličan posao ali sam sjela na dupe kad su na kraju provalili cifru od 500 i nešto kn To je bilo stvarno pretjerano...

Najvažnije da su kovrče izgledale prirodno, to su mi svi govorili. Bile su mi naravno presitne, ali to će ti valjda svaki frizer reći da krupnije ne može jer kad se počnu opuštati ne liči ni na šta. Jedini je problem bio što sam svaki dan morala stavljati hrpu preparata u kosu (pjene, laka, nekog aktivatora, i hrpu koječega) da bi to izgledalo dobro Ogroman trošak i bacnje vremena. I samo zato mi je išlo na živce.

Ali sad nakon godinu dana sam to zaboravila i opet bi minival i zamolila bih također nekog za preporuku, samo da su razumnije cijene, ono... 250-300 kn i više ne dam za svoju kosu do ramena Pa ako netko zna.
Nyla* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 14:39   #914
bok, ja sam isto zainteresirana za napraviti minival jer oboožavam kovrčavu kosu! ali, ja nemam tanku kosu kao većina što je pisala ovdje, već gustu, al baš gustu gustu, ali ravnu.. ali ne želim izgledati kao afro, što da napravim?
nata4594 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 20:52   #915
Pozdrav!
Evo ja sam se danas konačno usudila napraviti minival nakon godina i godina razmišljanja i nećkanja
Iiiiiiiii nisam požalila! Jako sam zadovoljna, frizerka je odlično odradila svoj posao.
Moja kosa je dužine do ispod grudi, plava (zadnje bojanje prije par mjeseci, vraćanje iz riđe u plavu, plava je moja prirodna boja), ravna, tanka i rijetka.
Kad je uvijem drži mi maximalno do 20 minuta i onda je opet raaaavna kao da sam je prošla peglom. To je glavni razlog zašto sam se odlučila na minival.
Frizerka me savjetovala da ga ne napravim jer je, iako je od zadnjeg bojanja prošlo nekoliko mjeseci, boja još prisutna u dlaci koja je povrh svega i tanka i samim time idealan kandidat da izgori i potpuno se uništi. A i upozorila me, s obzirom da ne zna kako će moja kosa reagirati na kemikalije, na mogućnost da mi jedan pramen bude uvijen a drugi ravan!
Svjesno sam prihvatila rizike i krenule smo
Radila mi je spiralni minival (zbog dužine kose) i na biljnoj bazi (nježniji i manje šteti kosi). Prije uvijanja mi je stavila TONU hranjivih zaštitnih ampulica iz straha da mi ne izgori kosa Držala mi je uvijače pola sata i nije htjela više jer mi je prvi put pa da se kosa ne ošteti.
Rezultat je nježno kovrčava kosa koja izgleda prirodno Ne strši i ne izgledam kao ovca
Još mi je rekla da mi je kosa sada idealna i kao podloga za eksperimentiranje sa figarom i čudesima tako da je mogu uviti na bilo koji drugi način (npr. napraviti lokne) i to će mi držati sve do sljedećeg pranja. Isto vrijedi i za ravnanje kose. Kad je operem opet će se vratiti na sadašnje stanje.
Eto, cure, nadam se da sam vam koliko-toliko pomogla
Sutra ću staviti i slikice tako da vidite kako to točno izgleda!
neredica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 11:38   #916
mozes li nam
napisati gdje si radila minival ?
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 20:25   #917
Naravno
U Splitu! Ako koga zanima mogu poslat detalje na pm.
Nazalost, danas nisam imala vremena za slike pa cu sutra!
neredica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 21:21   #918
Cure ima li koja da je radila minival u Rijeci,da mi preporuči salon?
ivuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 18:52   #919
minival

dali postoji još minival u salonima?? meni je prijateljica rekla da je njena šefica radila minival največi-znači ne sitne ricke neg največe ricke šta imaju . mene zanima

kolko uništi kosu minivao?

koliko traje dugo?

kolike su največe ricke ,znači da nebude kovrdžav?

koliko se plača?
hvala
malaTonkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 21:02   #920
Quote:
neredica kaže: Pogledaj post
Naravno
U Splitu! Ako koga zanima mogu poslat detalje na pm.
Nazalost, danas nisam imala vremena za slike pa cu sutra!
kad ce slike?
aria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.