Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2011., 01:02   #41
Sad mozete cekati da se rijese tuzbe i on snosi sve troskove ako izgubi ili popustiti ucjeni i prodati mu stan.

Stavljanje plombi je korisna stvar, ako ju se ne zloupotrebljava kao ovdje. U suprotnom bi svaki kupac nekretnine mogao biti neugodno iznenadjen kad bi ga docekali problemi a gruntovni list je, kao, cist.

Ovdje je problem sto druga tijela ne reagiraju na ocitu ucjenu.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 02:09   #42
Valjda postoji nekakva javnobilježnička komora.

Treba ga toj komori prijaviti (ako nisu i oni nekakva mafija).
Jeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 02:29   #43
Taman sam svratila maknuti ime doticnog jer je mafija. Hvala modelatoru sto je maknuo isti.
Ovako stoje stvari. Ici ce privatna tuzba, al znamo kako te stvari idu. Ljudi moji, naprosto ne mogu vjerovati kako neki ljudi pljačkaju. Ovako može spustiti cijenu stana na pola
__________________
I won't put my hands up and surrender...There is no white flag above my door!

Zadnje uređivanje Katrin : 25.02.2011. at 09:04.
Anoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 10:23   #44
Samo trebate ostati hladne glave i ne predavati se i ne popuštati...ako je to ikako moguće.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!

Zadnje uređivanje Katrin : 25.02.2011. at 10:30.
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 12:10   #45
Najpametnije je da stvar riješite preko odvjetnika i budete mirni.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 10:29   #46
Evo da se javim. Za isti predmet ne mogu se stalno plombe stavljati. Nismo popustili i izgleda da osoba popusta.
__________________
I won't put my hands up and surrender...There is no white flag above my door!
Anoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 11:29   #47
kupovina kuće

Pozdrav,može li mi netko reči koji je postupk za kupnju kuče tj. dali je obavezan odvjetnik ili se to može obaviti i kod javnog bilježnika?? Ako se daje predujam dali za to također treba neki ugovor ili može i usmeni dogovor?? Također me zanima koje papire prodavatelj kuče mora imati da bi vlasništvo bilo 1/1,na šta treba obratiti pozornost tj. gdje provjeriti da kuća nije pod nekim teretom ili da je u vlasništvu više osoba, i da ima sve potrebne dozvole?? Hvala!!!
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 09:55   #48
Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
Pozdrav,može li mi netko reči koji je postupk za kupnju kuče tj. dali je obavezan odvjetnik ili se to može obaviti i kod javnog bilježnika?? Ako se daje predujam dali za to također treba neki ugovor ili može i usmeni dogovor?? Također me zanima koje papire prodavatelj kuče mora imati da bi vlasništvo bilo 1/1,na šta treba obratiti pozornost tj. gdje provjeriti da kuća nije pod nekim teretom ili da je u vlasništvu više osoba, i da ima sve potrebne dozvole?? Hvala!!!
Nema potrebe za odvjetnika. Najbitnije je da podignes vlasnički list i vidis jeli vlasnik 1/1 i dali ima tereta. To mozes podići u gruntovnici.
Pri kupnji kuće potpisujete ugovor u kojem mozes navesti predujam koji dajes i datum ostatka isplate. Naravno da ćete navesti kako ti postajes vlasnik nekretnine tek po kompletno izvrsenoj uplati. Bez obzira na to obvezno odmah po potpisu ugovora isti nosi u gruntovnicu na upis. Bilo je slučajeva gdje se nekretnine prodavale dva i vise puta, a pravo vlasnistva ima osoba koja je prva predala ugovor na upis. eto toliko!!
__________________
TRETIRAJ ŽENU KAO KRALJICU I BIT ĆEŠ NJEN KRALJ....TRETIRAJ JE KAO IGRU I POKAZAT ĆE KAKO SE IGRA..............
plavokosa555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 12:48   #49
Hvala!!
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 16:31   #50
javni bilježnik

Znate li možda koliko uzimaju javni bilježnici za ovjeru kupoprodajnog ugovora, npr.kao iz prvog posta -ako je vrijednost nekretnine oko 150tis.€? Gdje da to provjerim.. Hvala!
astra1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 02:12   #51
Question Tabularna izjava

Nespretnošću i neprofesionalnošću agencije izostavljena je tabularna izjava kao dio ugovora o kupoprodaji nekretnine.
Sad je treba dodati kao anex ugovoru, no onaj koji je dobio novac za nekretninu je umro.
Sad me zanima tko mi može dati tu tabularnu izjavu, nasljednici ?
Odnosno, tko od nasljednika ako u ostavini niti nisu navedeni kao vlasnici.
Ili samo kao svjedoci da je dotični primio novac ?
kis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 12:53   #52
Quote:
kis kaže: Pogledaj post
Nespretnošću i neprofesionalnošću agencije izostavljena je tabularna izjava kao dio ugovora o kupoprodaji nekretnine.
Sad je treba dodati kao anex ugovoru, no onaj koji je dobio novac za nekretninu je umro.
Sad me zanima tko mi može dati tu tabularnu izjavu, nasljednici ?
Odnosno, tko od nasljednika ako u ostavini niti nisu navedeni kao vlasnici.
Ili samo kao svjedoci da je dotični primio novac ?
U svojstvu prodavatelja moraju nasljednici pristupiti potpisu aneksa. Pri uknjižbi prilažeš kupoprodajni, aneks , i original (ili kod bilježnika ovjeren) preslik rješenja o nasljeđivanju... Nadam se da će isti aneks sastavljati odvjetnik.
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 15:29   #53
Založni dužnik?

Nisam bas cesta na ovom podforumu pa ako sam na krivom mjestu, molim uputite me na na neko primjerenije.

osoba A i osoba B posjeduju stan (50:50). stan je na prodaju i osoba C je zainterestirana za kupnju. osoba C ce dic kredit za parcijalno financiranje te kupnje (ostatak valjda ima u gotovini).

osoba C trazi od osoba A i B da potpisu dokument, koji izdaje banka osobe C (gdje ce osoba C podic kredit, ako ja dobro shvacam) da su osoba A i osoba B "zalozni duznici".

sto je zalozni duznik? o cemu se tu radi? zasto bi prodavatelji bili "duznici"?

hvala unaprijed
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 15:45   #54
Kod takvih kredita je obicno nuzna hipoteka,tj. zalozno pravo na nekretnini. Kupac, kao buduci vlasnik pod hipoteku stavlja nekretninu koju kupuje. Hipoteka se odnosi na nekretninu, ne na osobe, tako da ce nakon prodaje i promjene vlasnika zalozni duznik biti kupac, a ne sadasnji prodavatelji. To je uobicajna praksa.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 15:55   #55
iz erspektive prodavatelja

Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Kod takvih kredita je obicno nuzna hipoteka,tj. zalozno pravo na nekretnini. Kupac, kao buduci vlasnik pod hipoteku stavlja nekretninu koju kupuje. Hipoteka se odnosi na nekretninu, ne na osobe, tako da ce nakon prodaje i promjene vlasnika zalozni duznik biti kupac, a ne sadasnji prodavatelji. To je uobicajna praksa.
hvala katrin nisam u HR i ne znam dobro terminologiju za ovaj tip tema, a nemam ni istustva, pa zahvaljujem na pomoci.

ako moze jos malo objasnjenja:

znaci prije prodaje vlasnici A i B su zalozni duznici*, a nakon prodaje osoba C (novi vlasnik) automatski postaje zalozni duznik?

* jos ako moze samo ovdje objasnjenje: zasto su sadasnji vlasnici duznici te vrste? zasto nije samo buduci vlasnik zalozni duznik?

i sto uopce znaci biti zalozni duznik, mislim koje su obaveze sadasnjeg vlasnika (A ili B) kad potpise da je to, a prije prodaje nekretnine? i nakon prodaje, vise tih obaveza nema?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 16:55   #56
Quote:
luca kaže: Pogledaj post
zasto nije samo buduci vlasnik zalozni duznik?
Zato jer jos nije vlasnik nekretnine koju daje u zalog. Ne mozes raspolagati s necim sto nije tvoje.
Banke ne odobravaju kredite bez toga, to je vise formalnost nego obveza za sadasnje vlasnike. Poanta je da se nekretninom (zalogom) osigura vracanje kredita.
Nakon prodaje je sve na novom vlasniki, jer kako rekoh, hipoteka prati nekretninu.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 17:01   #57
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Zato jer jos nije vlasnik nekretnine koju daje u zalog. Ne mozes raspolagati s necim sto nije tvoje.
Banke ne odobravaju kredite bez toga, to je vise formalnost nego obveza za sadasnje vlasnike. Poanta je da se nekretninom (zalogom) osigura vracanje kredita.
Nakon prodaje je sve na novom vlasniki, jer kako rekoh, hipoteka prati nekretninu.
ok, pocinjem shvacati i vidim da je to ocito formalnost ali samo da budem on the safe side:

znaci ako sadasnji vlasnik potpise da je zalozni duznik, znaci da je stavio hipoteku na tu svoju nekretninu.
sto ako kupac (buduci vlasnik) ne preuzme hipoteku nekretninu? tj da li uopce moguca situacija u kojoj se sadasnji vlasnik nadje u prablemima (kakvim?) jer je potpisao da je zalozni duznik?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 17:13   #58
Uvijek je nesto moguce ako banka iznos kredita uplacuje direktno prodavateljima na racun, onda nema brige. Ovisi sto dogovore u predugovoru/ugovoru.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 17:19   #59
Smile hvala na pomoci!

Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Uvijek je nesto moguce
eh, ovo je bas utjesno

Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
ako banka iznos kredita uplacuje direktno prodavateljima na racun, onda nema brige. Ovisi sto dogovore u predugovoru/ugovoru.
kuzim, hvala
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 17:23   #60
Nismo tu da tjesimo, nego da budemo realni reci da nista ne moze poci po zlu bi bilo neodgovorno. Zato se treba maksimalno osigurati.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.