Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2012., 12:36   #1
Kupovanje hrane u Mađarskoj

Mene zanima da li je netko bi nedavno u Mađarskoj te da li se ispalti tamo kupovati hrana tj. da li je jeftinije?

Zadnje uređivanje manchild : 05.03.2012. at 12:41.
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 12:45   #2
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li je netko bi nedavno u Mađarskoj te da li se ispalti tamo kupovati hrana tj. da li je jeftinije?
jest ,jeftinije je.
Ali ne toliko da bi se isplatilo putovati,osim ako nisi baš uz granicu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 12:50   #3
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
jest ,jeftinije je.
Ali ne toliko da bi se isplatilo putovati,osim ako nisi baš uz granicu.
moji su u Varaždinu
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 13:45   #4
Bila sam u Načkanjiži prije Božića... turistički, u nedjelju.
Namjeravala sam kupiti puno zimnice, i slatke i kisele, međutim kupila sam samo ciklu (5,50 kn) i neke sitnice za pripremu kolača ( to je bilo osjetno jeftinije nego kod nas). Razočarala sam se zbog oskudne ponude istog. Vidjela sam da je jeftin šećer i brašno, ali to nisam kupovala, nije mi trebalo.
Ulja npr. osim što ima samo par vrsta su bila skuplja nego li kod nas. Mliječni proizvodi i mesne prerađevine - isto kao kod nas.
Za kemiju ne znam, to me nije zanimalo.
E da, kupih u Lidlu smrznutih knedli sa šljivama za 12 kn/kg.

Prije toga, u 11.mjesecu, sam bila na tržnici, i bilo je jako kvalitetne robe, ali cijene su bile kao kod nas, ako ne i veće.
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 00:38   #5
Hvala
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 00:56   #6
piće je dosta povoljnije tamo, ali hrana baš i nije

doduše, može se svježe meso naći povoljnije, ali suhomesnati proizvodi i slično su iste cijene kao i kod nas, ako ne i skuplji
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 08:03   #7
Bili smo u Budimpešti u prosincu i jedino što jest jeftinije su vina i hrana u restoranima.
Ostalo je tu negdje.
Cijene su malo niže kad se radi o osnovnim proizvodima:šećer,ulje,maslac,mlijeko...
Čini mi se da je svježe meso malo jeftinije,a da su suhomesnati proizvodi kvalitetniji nego kod nas i da je veći izbor.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:41   #8
kakvo je danas stanje? pošto je sviježe meso i ostalo?
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 15:40   #9
bila sam u budimpesti u 5.mjesecu, situacija je kako dlapek kaze s tim da mi se cini da ni maslac i mlijeko nisu jeftiniji nego u nas. bili smo i u gradu i u predgradju i na putu prema granici u nekom shopping centru.
kupili smo si mi svasta za jesti, ali zato kaj nekih stavri nema kod nas i zato sto nam je bilo usput. ne isplati se samo u speceraj.
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 18:39   #10
Mađari povremeno dolaze kod nas kupovati.
Konkretno, kad se ide na more, dobar dio hrane se kupuje u "našim" robnom centrima (Kaufland, Plodine...).
Ranije su sve nosili sa sobom iz Mađarske.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 20:47   #11
Ne znam za 'provinciju', moguće da su u skladu s nižim standardom i cijene nekih stvari nešto povoljnije.
No što se Budimpešte tiče, stvarno nikome ne bih preporučila putovanje samo zbog špeceraja, ne isplati se. Vina su i dalje povoljnija nego kod nas, to je točno. No sve ostalo je tu negdje (neke stvari, posebno uvozne i rjeđe nabavljive, i dosta skuplje, jer grad ima veću zajednicu "expata" kojima je takve proizvode moguće prodati; veća potražnja ovdje pak, zbog svijesti trgovaca da na tome mogu dobro zaraditi, ne znači niže cijene). Mađarska ima najviši PDV u Europi. No i pored toga, osim ako putovanje nije po neke lokalne specijalitete, za 'svakodnevne' stvari tipa mliječnih proizvoda ne isplati se ni zbog kvalitete: kvaliteta mliječnih proizvoda recimo je ovdje mahom loša, sirevi i maslac (iz masovne proizvodnje) su bolji u Hrvatskoj.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 20:09   #12
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
kakvo je danas stanje? pošto je sviježe meso i ostalo?
Ne bih baš rekao da se nešto puno promijenilo.

Za one koji su blizu granice, isplati se otići po mineralnu ili sokove kad su potrebni (gazirani i negazirani).

Ostatak bih rekao da je ili tu negdje ili skuplje.

Ja volim vajkrem na način kako ga oni rade, Tescove štapiće i one vafle od sira koje smo mi imali u djetinjstvu, a sad ih više nema, pa se po to zaletim kad sam u blizini
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 11:07   #13
Nekad su se Rama i VajKrem donosili kantama iza Mađarske na udaljenosti od preko 100km i to je bilo isplativo (i fino )
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 11:12   #14
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Rama i VajKrem
...a onda smo otkrili da je Rama margarin i prestali ga jesti (većina barem).
Vajkrem je još uvijek OK, premda da budem iskrena, nema više onaj fini okus nostalgije koji je nekad imao. Sad bih ga mijenjala za krem sir, ali to je ovdje više-manje nepoznat pojam. krem sir ovdje: namaz od trapista
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 11:23   #15
Da, od tog otrova (Rama) se sasvim fino išlo u školu, učilo, polagalo ispite, išlo na treninge, natjecanja - nabijem onoga tko me prosvijetli, da sam godinama bio (o)trovan

Zanimljivo, značajno manji udio pretilih u tadašnjoj populaciji - unatoč ramizaciji pučanstva

Ne znam, mislim da više ne bih mogao (bez neke velike potrebe) ni pomirišati, a kamoli jesti ni Ramu ni VajKrem.

No, svejedno - vječna im hvala
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 15:12   #16
bolje rama nego margo

makar današnja rama nema veze s onom nekadašnjom
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 14:41   #17
Nešto sitno Mađara dolazi kod nas u šoping, otprilike 2% kupaca su Mađari. Koliko sam uspio zaviriti u njihove košarice, najviše je tu suncroketovog ulja, mliječnih prerađevina tipa vrhnje, jogurt, topljeni sir za mazanje, salame i mesne i riblje konzerve.

Kod njih u šoping odlazim možda jednom u 3 mjeseca, više iz turističkih razloga, nego iz ekonomskih, zna se naći doista prefine hrane i vina po njihovim restoranima.


Ono što sam primjetio da je isplativo:

Instant kave (3 u 1, 2 u 1, cappuccino) cca 20%
Pivo u limenkama cca 30%
Vino, iako ja vino rijetko kupujem tamo, jer odlično vino svuda dosta košta
Gazirani sokovi cca 30%
Milka čokolade cca 30%
prale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 15:38   #18
Quote:
prale kaže: Pogledaj post
.... najviše je tu suncroketovog ulja,.....
Nevjerojatno....valda 80 % suncokretovog ulja u rh pakunzima dolazi iz mađarije.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 15:40   #19
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno....valda 80 % suncokretovog ulja u rh pakunzima dolazi iz mađarije.....
Ozbiljno?!
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 16:00   #20
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno....valda 80 % suncokretovog ulja u rh pakunzima dolazi iz mađarije.....
Nemoj me držati za riječ, koliko me pamćenje služi, kod njih je litra suncokretovog bila blizu 1,5 eura, tako da mislim da zbog cijene kupuju ulje kod nas.
prale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.