Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2013., 01:33   #61
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ta gorčina mi zvuči kao izgoreni luk ili češnjak koji ostaje kao talog na woku.
i meni se čini da je to... ne vjerujem da je stvar u teriyakiju nego u tome da je wok nonstop u upotrebi i da se samo baca novo povrće unutra i da se uopće ne čisti
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 08:35   #62
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
i meni se čini da je to... ne vjerujem da je stvar u teriyakiju nego u tome da je wok nonstop u upotrebi i da se samo baca novo povrće unutra i da se uopće ne čisti

Ne kužim, kaj nisu gledali azijske kuhare kak to rade?
Nakon svakog jela se wok opere krpom i vodom.
To traje oko 10 sekundi

Vjerovatno ima i na jutjubu.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 15:06   #63
nisu ni gledali kako se i koliko dugo jela u woku pripravljaju....što mi je čudno od nekoga tko je daleko dogurao u masterchefu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 19:53   #64
bio danas, drugi put u wok by matija. uzeo sam malu piletinu i velike tigraste skampe. uzeo sam rizu a ne tjesteninu sto mi je bilo super jer je riza upila sav umak. piletina je bila jaako bogata piletinom, iako moram priznati da je bila pre tvrda, skampi su bili odlicni NO - bilo je tocno tri komada skampa. odlicna porcija, super pase povrce i sve, no ostaje dojam da bi trebalo biti ipak malo vise skampi (ovog puta su bili pravi tigrasti skampi, cijeli repovi, a ne neke male neidentificirane kozice).
odlicna je fora, posto je bilo puno narudzbi, svi dobijemo kuhacu s brojem i kada prozove broj uzimamo jelo, prakticna fora. bio je ovog puta i Matija, no nije radio nego je stajao vani i pijuckao pivo s ekipo. mislim da je jos pod dojmom masterchefa, pricao je nesto o Greticu i Monte Muliniju.
sve u svemu bilo je super, no ima jos prostora za napredak (ne tvrda piletina i vise skampi u porciji)

edit: i meni se cini da bi wok trebao biti na vecoj temperaturi
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 11:57   #65
postoji li tajni broj za naruciti dostavu? ili je zauzeto ili se nitko ne javlja!
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 17:01   #66
Mi smo jucer bili, frendica jela piletinu, ja lungic, njezin je bio bolji, ali moj je imao okus po zemlji i travi, nemam pojma od cega, nisam osjetila tu gorcinu o kojoj pricate, samo taj zemljani okus pileci mi je bio normalan, ja sam jela mali i bilo mi je sasvim dovoljno i dosta mesa, puno vise od 3 komadica koji su se tu spominjali. nazalost nije nas odusevilo, simpa je ideja i sve ali nije to to. nismo dugo cekale da se napravi, recimo 10ak min, jer je taman davala zenskica pakete dostavljacu i neki par je bio ispred nas
Grubač. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 19:20   #67
Smile

Poštovani
drago mi je da mogu pročitati komentare na forumu i unaprijediti ponudu i kvalitetu hrane, svakako kao što su neki pisali postoji doza gorčine u junetini tj. u inačici teriyaki umaka koji sami proizvodimo da Vam razlučim nedoumice i nagađanja gorčina dolazi od soka grejpa koji se dodaje u našu verziju teriyakija,odobravam da Vam ne odgovara ta gorčina pa stoga ćemo za junetinu uvesti i smoked Jack Daniels umak tako da imate na izbor jer ipak većini gostiju se naša verzija teriyakija sviđa; tako da gorčina nije od samog woka i ne pranja istog jer naime wok se niti ne pere sa deterđentima jer se onda na njega ljepi hrana. Wok se čisti na način da u njemu izgorite veću količinu soli koja pokupi sve neprljavštine i nakon toga ga premažete uljem koje stvori tanki sloj zaštite koji sperava da hrana zagori ili da se zaljepi za wok....Pročitao sam i vaše komentare za jačinu plamena ispod Woka i da bi to trebalo biti jače, istina je da u kini i aziji koriste jače plamenike ali mi ne želimo to koristiti iz razloga što mi u pripremi naših Wokova koristimo izričito svježe i kvalitetne namirnice drugačije teksture koje nije moguće pravilno termički obraditi ukoliko pojačamo vatru jer bi meso izgorilo izvana
( gospođa na filmiću sa you tuba je koristila mljeveno meso , biste li htjeli da Vam u wok serviram mljeveno meso? ; a isto tako u kineskoj ponudi wokova svo meso koje se koristi za pripremu je unaprijed termički obrađeno pa onda naknadno opet podgrijano u woku sa povrćem i umakom ) ja iskreno nisam pobornik podgrijavanja mesa ili takvog načina pripreme ..... naime mi nismo niti Kineska niti Tajlandska varijanta woka ......... pripremamo isključivo fusion wok od lokalnih namirnica eko uzgoja koje ili proizvodimo sami ili kupujemo na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima. Izričito smo ponosni na kvalitetu namirnica koje koristimo i uvijek možete zamoliti nekog od osoblja da Vam pokaže namirnice prije nego ga stavi u wok i pripremi za Vas....nadam se da ipak prepoznajete kvalitetu i trud koji smo uložili u pripremu našeg woka ........

Probleme sa dostavom smo riješili ..... trebalo nam je malo vremena da se organiziramo .....

Svakako korisno je pročitati Vaše komentare i neće ostati samo na tome nego ćemo ih primjeniti i poboljšati i unaprijediti našu ponudu sukladno Vašim željama.

Puno hvala

Matija
wokbymatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 19:32   #68
A, vidi se pravi odnos prema klijentima, čestitam.

Matija, hvala na osvrtu i nekim činjenicama, puno toga stoji.
Nisi se osvrnuo na to da se većina ljudi žali na količinu mesa (ili škampi) u porciji.
Pozdravljam nove umake, kao i (još jednom) po meni odlično povrće i obiteljski projekt u Lonjskom polju.
Ovdje puno ljudi zna kuhati i radili smo već s wokom, vjerujem da bar 80% ljudi zna da ga se ne tretira deterdžentima, nego onako kako si naveo.
No teriyaki je i dalje gorak, neugodno gorak po meni (a bogme i po većini ljudi ovdje).
Generalno svakako pozdravljam ideju i realizaciju i želim uspjeh i širenje.

Inače na forumu ne dopuštamo postove reklamnog tipa od vlasnika restorana i sl. o kojima pričamo u temi, no ovo i nije to (ukoliko se s tvoje strane radi o pojašnjenjima i planovima rada). Osobno to pozdravljam.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 20:28   #69
hvala na upozorenju ali nisam ovdje radi marketinga ili iz nekog reklamnog razloga......jednostavno samo želim napisati osvrt na komentare i čitam forum radi poboljšanja usluge/ponude.......što se tiče količine mesa ili škampa u prociji primio na znanje i pojačali koičine u porcijama i upravo radimo i još neke promjene na meniu tako da ne postanemo monotoni i dosadni nije nam bio cilj stavljati manje mesa nego smo jednostavno po normativu vage stavljali isu količinu mesa i svakog pojedinačnog povrća , ali zahvaljujuči Vašim komentarima i željama to smo promjenili....cilj i ideja je svako malo mjenjati meni sukladno sezoni i namirnicama u ponudi što zbog kvalitete tako i zbog ekonomskih razloga jer ipak želimo zadržati pristupačne cijene (good value for the money).....Hvala na lijepim željama
wokbymatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 20:31   #70
nadam se da ćete i povećati količinu mesa u porcijama...jednostavno je premalo...svaka čast povrću (nemojte smanjiti), ali imala sam feeling da sam naručila vege porciju, a ne veliku junetinu...

edit - vidim da ste već odgovorili....dolazim onda na piletinu čim prestane kišiti....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 20:38   #71
Ostaviti istu količinu povrća i dodati meseka, te ćemo svi biti sretni i zadovoljni. (i malo srediti teriyaki)

Inače sve pohvale, napokon nešto što razbija monotoniju u ponudi.
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 21:58   #72
Primate prijedloge?

patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 22:51   #73
Probaj verziju teriyaki-a sa šljivovicom nikad neznaš...možda i Japanci polude za njom
afoodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 23:17   #74
Ne radi se o ovim umacima?
http://www.jackdanielssauces.com/
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 00:34   #75
Svaka čast kao prvo što pratite forum.hr Gastronomiju, a kao drugo što ovako fino, iskreno, i ljudski održavate kontakt i uzimate u obzir naše observacije i osvrte! Ne moram ni spominjati da "wok to Matija" želim sve najbolje a možda za koju godinu padne i franšiza
Nego, moja preporuka je analizirati ovakav menu od najpoznatije europske wok fast food franšize wok to walk, i probati uspjeti organizirati miks umaka s vrstom mesa(škampima) u ponudi http://www.woktowalk.com/eat/our-menu (klik na sliku)
riječ je o samo malo boljem organiziranju, sto se tice namirnica i načina obrade - sve je isto!
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 00:44   #76
Nisam (jos) bio kod vas, ali bravo za pracenje foruma i reakciju. Na sto smo sve navikli, ocekivao bih neki odgovor a la "ne serite" plus klasicna izmotavanja "nije, krivo ste vidjeli" i slicno, pa sam onda jos ugodnije iznenadjen stavom. Samo se nemojte pokvariti, ustrajte i bit ce sve OK.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 01:37   #77
izvještaj od prijatelja koji su danas bili - svi troje uzeli piletinu veliku porciju i sviđa im se.....prijatelj kaže da je fino i da su se najeli, prijateljica kaže super, s trećom se još nisam čula....ali, zasad nemaju prigovora na količinu mesa i definitivno se vraćaju kad budu u centru....jedini prigovor je što nema mjesta unutra, pa im je bilo hladno vani jesti....ali bit će dobro kad dođe lijepo vrijeme....idem i ja u izvidnicu uskoro....samo da prestane više kišiti
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 15:40   #78
Quote:
wokbymatija kaže: Pogledaj post
kao što su neki pisali postoji doza gorčine u junetini tj. u inačici teriyaki umaka koji sami proizvodimo da Vam razlučim nedoumice i nagađanja gorčina dolazi od soka grejpa koji se dodaje u našu verziju teriyakija,odobravam da Vam ne odgovara ta gorčina pa stoga ćemo za junetinu uvesti i smoked Jack Daniels umak tako da imate na izbor jer ipak većini gostiju se naša verzija teriyakija sviđa
hmm, većina onih koji su pisali ovdje su se izjasnili da im se ta gorčina ne sviđa Mnogi ljudi uopće ne jedu grejp zbog gorčine, i meni koji često znam pojesti grejp ne odgovara gorčina pa zato uvijek biram slađe sorte.
Čemu uopće dodavati grejp unutra?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 18:22   #79
kod mene može slatko, kiselo, slano, ljuto, ali nikako gorko....gorko mi ne odgovara uopće....nadam se da će novi umak biti dobar....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 18:27   #80
Lako za gorko, hoćemo pravi ljuti umak od kojega para iz ušiju izlazi..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.