Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2013., 14:09   #1
Terrence Travnat Malick Urac - slikopisne crtice

mačeta. kakav pristup priči takva reakcija konzumenta. smiješne dekapitacije, odsijecanja udova, eliminacija aktera, kojima bi pandan u filmovima braće farrelly bilo prđenje s upaljačem. jedina razlika je što je taj prdac realan i, ma koliko prizeman, zaista smiješan. ničim izazvana i neuzbudljiva golotinja, kul jednocrtke, ma sve po treš špranci s luksuzom ukazanja dona jednog jedinog johnsona. sve je to meni jasno: bilo im je užasno zabavno razduljiti kvaziforšpan na dugi metar, a i producenti su vidjeli da ima tu i profita - no, koliko mi je bilo urnebesno gledati namjerne rupe u logici, toliko mi je žao što sam zaspao tek nekih pola sata prije svršetka. II.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.

Zadnje uređivanje late bloomer : 06.05.2013. at 14:11. Reason: falilo r
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 23:45   #2
Iepote, prile, pa štas oćekiva od tega Rodrigeza.
Aj ti fino pogledaj nešto pošteno pa prijavi.



P. S. Naslov. Tintilinić.



:tuluN: :tuluN:
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 00:26   #3
jebga, ne stižem ništa pogledati, a na ovo naletija sinoć.

ne sviđa ti se naslov?!

ne vodi brigu, tek se zagrijavam.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 00:51   #4
Ma svi dža mise!! Travnat.

Je, tako ni ja nisam mjesecima ništa stizala, al sam bogme u zadnjih mjesec i pol fino zaredala.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 13:13   #5
pervertitov vodič kroz film. žižek dobro poznaje film te uočava neke stvari koje mi obični smrtnici eventualno podsvjesno primimo. odaje počast najvećima i njihovim malim podvalama kojima se igraju s našim razumom. njegovi su postupci često granični: pretvaranje trokatnice iz psiha u tri razine uma, ptica u incestuozni ispad majčinog bijesa naspram tipi (što neodoljivo podsjeća na smoogjevo gledanje na godzilu u cloverfieldu kao na napad ljubomore, ili kako je to već išlo...) itd. žižek provocira feminizam, patrijarhalnost, dovodi u pitanje mnoge tabu teme, posebice kroz reference na lyncha (scena iz plavog baršuna je kroz filter slavojevog offa bila urnebesna). ideja da to radi na mjestima na kojima su mnoge od tih scena zaista snimljene je duhovita i u skladu s njegovom odlukom da svom tom razjebavanju naše psihe površnim psihološkim trikovima pristupi s humornim odmakom (želim jebati mitcha ).

dekonstrukcija charlieja chaplina najozbiljniji je i najefektniji dio filma. to je oda chaplinovoj lucidnosti i svevremenosti (tipa subverzijica kraja koji nije hepiend iako je od strane publike prihvaćena konvencionalnim filmskim sredstvima ponuđena pretpostavka da jest, zatim korištenje jednog te istog wagnera s obje strane velikog diktatora).

žižekova žestoka gestikulacija, govorna mana i jak slovenski naglasak ovaj put ne smetaju, jer ima pripremljen tekst za razliku od onog gostovanja u nu2, te je jako rijetko u krupnom planu. VI.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.

Zadnje uređivanje late bloomer : 12.05.2013. at 13:19.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 04:14   #6
Imam to već sto godina na vočlisti i nikako da pogledam. Vrlo je moguće daš me sad ponukat da ga proguram ispred reda.
Tak, jebote.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 10:09   #7
moja vjerna čitateljica! i to u gluho doba noći. moja jedina čitateljica.
ostalih 224 klika su moja.

kad pišeš na ovom kutiču, obuzme te neki pijesnićki duh, ćovik postane pićkica. pa zato:

pisat ću,
pisati ću,
pisaću,
pisaču

samoza
tebeka
jedina
moja
ćituljo.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 11:39   #8
ćitan i ja, samo se time ne falin uokolo

može pisma?
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 11:54   #9
ou keeej!

druga
bat not list
ćitulja
ti si

pisaču
iza tebeka
sačubit
dve mase bolji
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 11:58   #10
ispravka: ja san prva a bhavi je druga bat not list

šalin se lipa je, fala!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 12:16   #11
biče toga još!

dale ste mi judeju . svakomen, a posebno curamin, napisaču pismu za prvu posijetu ovom kultnome kutiču maloga kutiča.

Quote:
I time završavam ovu raspravu.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 01:40   #12
O, jebem li vam sunac! Proplakah od smijeha!

Dakle, sve, apsolutno sve. Al ovo...
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
ostalih 224 klika su moja.
Raniču se.

Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
ispravka: ja san prva a bhavi je druga bat not list
Babaćo ljuMoborna. Aj nek ti bude ovi put, jebate. Aj, aj.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 02:23   #13
Nepismen sam i lijen. I na mobitelu.Nije li ipak ostala 224 klika?
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 02:45   #14
nije kad je na milopisu
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 01:37   #15
ferpektan zločin. prvi glavni lik (u nastavku teksta pgl), kombinacija keruma i šerbedžije, maestralan je u prvoj polovici filma, tj. prvom filmu koji je, kao i taj lik, perfektan. drugi dio - dalo bi se raspravljati počinje li u trenutku kad saznamo tko je drugi glavni lik (u nastavku teksta dgl) ili kad pgl, potpuno nemotivirano, odluči suprotno od dotadašnjeg nahođenja - iako originalan samim time što je u biti drugi film, je, pak, potpuno suprotan. i time dobivamo ferpektan uradak. u odnosu na prvi film - gdje imamo možda najoriginalnijeg negativca u povijesti filma, urnebesan ritam i bravurozna redateljska rješenja poput mimike pgl tijekom njegovog offa (frcanja misli o tome što bi u sljedećem trenutku trebalo učiniti) - drugi je film nalik američkim komedijama gdje je mnogo toga nabacano, tu i tamo zgodno (govor tijela dgl kada dobije što želi), tu i tamo predvidljivo te, što je najgore, ispunjeno čestim jeftinim humornim dosjetkama i potpuno razbijenog ritma poradi pretenciozne konstrukcije. uvođenjem dgl demistificiran je pgl , negativac koji nas je zaveo unutar minute od prve pojave na filmskom platnu . V.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 00:59   #16
charlestown

najgora stvar koja se mogla dogoditi američkom filmu je clint eastwood. to moralizatorsko desničarsko preseravanje u rukama vještih manipulatora opasno je oružje, opijum za napaćeni američki narod, naciju dapače. uzmi provokativnu temu, začini je s jasnim političko-korektnim stavom, kao lijevim, malo simbe i bambija, dodaj sedam patuljaka, maćehu i princa na bijelom konju. kompiliraj gibsona i willisa.

problem je što je princ na bijelom konju u mladosti bio huligan, no pametan kao da mu je will hunting najbolji prijatelj. ovaj put prijatelj je ipak retardirani lik s tetovažom na vratu. a princeza naivna kao uvijek. i stalno je opominješ da ne dira iglu i ona se svejedno ubode. i to na lika koji u praonicu dolazi čitati novine bez sitniša.

uglavnom, nabijem na kurac i holivud i projekte tipa ben affleck u službi veličanja američkog načina života. da ne govorim o masnom sponzorstvu adidasa, nikea, levi'sa i svih ostalih sljedbenika nečastivoga od kojih i ja nosim nekoliko stvari. kul izgledaju.

1
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.

Zadnje uređivanje late bloomer : 19.05.2013. at 01:01. Reason: prišlo u drugi red i doda a
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 10:36   #17
magdalenke

praznik kurvi. te mlade djevojke valjda su znale bolje od toga da traže kurca u vrijeme kad ih to može dovesti u ovu, ne znam kako bih je nazvao, odgojnu ustanovu. kao da su bačene u prošlost iz današnjih dana kada zaista ne bi bilo u redu da ih se radi malo zabave i koketiranja dovede u jebeni pakao. kerberi u obliku velikih opatičkih mješina koji se zabavljaju naslađujući se fizionomijom golih djevojaka samo su jedan od brojnih primjera prenaglašavanja svakojakih zala na koja su naišle curke. sad zamislimo da se radi o potpuno fiktivnom uratku. zar ne izgleda stripovski stilizirano i iskarikirano? zar ne nudi patetiku, predvidljivost i redundantnost? grom će me pogoditi, no smijao sam se pola vremena koliko su pretjerivali s tom brutalom. i mogle su pičke bit malo bolje.

4
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 00:22   #18
vrata

dokumentarac o doorsima, sad na htv3, simulacija seksualnog odnosa. the doors, legendarna skupina s jedinstvenim liderom, poslužila je kao savršena priča za briljantan dokumentarac. hej, potpuni sam ignorant glede dokumentaraca pa možemo uzeti u obzir mogućnost jako niskih kriterija. ponos, odnosi, ljubav prema stvaranju, pogođeno mjesto, vrijeme, ljudi i događaji. za vrijeme filma razmišljao sam postoji li pjesma s kojom su me razočarali, no nisam mogao naći zamjerke, kako na njihovo stvaranje (kao da ponovo proživljavam pubertet i to na način kakav je trebao biti. kad ti film donese ovakve vibre ne možeš biti objektivan. proživjeti drugi pubertet i to na način na koji si uvijek htio - ima li kakav psiholog u ovim krajevima?), tako ni na ovaj spomenik njihovoj glazbi i važnosti.

jebote, pišem ovo u notepadu i ne da više od jednog povratka. a imao sam masu iskren pasus o pisanju recenzija. dve mase, kurac.

10
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 00:32   #19
naklon mis reni

7.5
ocjena to je
najmanja
koju si dala

ne daj manje od
10
to nisi ti
to
nisi
ti
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 04:36   #20
Ne, ovo nije istina šta čitam. A pismice li! Ranit ću se.



P. S. Jes ti to, ka, ope poćeja s lobotomiziranim "koji to ustvari nisu"? Vidiču sutra, sa san preumorna da ćitan.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.