Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2021., 01:36   #1
TEOLOGIJA ZAMJENE kod konfesijskih kršćana. Gotovo je sa lažima i neznanjem.

Teologija zamjene zamišlja da je Crkva zamijenila Izrael u Božjem planu spasenja. Oni koji zastupaju teologiju zamjene vjeruju da Židovi više nisu Božji izabrani narod, te da Bog nema nikakve specifične planove za naciju Izrael u budućnosti, da se Božji planovi i proroštva nastavljaju na Crkvu. Pod velikom impresijom židovskog neprihvatanja Krista i nepokajanja kršćanskom svijetu prohtijelo se staviti Židove i Izrael u „aut“ Božije pažnje. To im se učinilo kao „logičan slijed događaja“. Pri tome su zaboravili sagledati jednu veoma jednostavnu i jasnu proročku priču o Izrelu u kojoj je jasno da će Izrael pasti u grijehe ali da će se uz Božju pomoć iz grijeha i izvući te postati prvaci u kršćanstvu.

Teologija zamjene se stoga nije smjela dogoditi jer Bog kaže „Sve vam unaprijed najavljujem“. Koliko god konfesijski vjernici proučavali bibliju i proroštva, ukoliko su pod utjecajem svoje vjerske zajednice i njenih iskrivljenih ideja, oni će biti zasljepljeni za određene dijelove Pisma i proročke poruke.

Tu sitoaciju mogao bih usporediti sa kršćanskim gledanju filma o židovskom Pavlu ili Savlu u kojem se kao Savao ističe kao veliki progonitelj kršćana a poslije se kao Pavao koji je doživio preobraženje pred Kristovom pojavom i opomenom „Zašto me progoniš“. Kad kažem TZ nije vam se smjela dogoditi onda tu nema nikakvog opravdanja u smislu „lako je biti general poslije bitke“ jer biblijska proročanstva o Židovima i Izraelu kao Božijem narodu i Božjoj zemlji je mnogostruko proročki pretskazana priča u kojoj se je znalo da će se Izrael pokvariti za Boga, da će biti prognan u široki svijet, da će nakon dugo godina biti sav narod vraćen u Izrael i da će osnovati moćnu i bogatu državu koji će bez mesije Krista živjeti do samog kraja, ali će se na kraju u vremenu armagedona preobratiti u kršćanstvo kad vide Krista spasitelja. Slično je i Savao kao Židov progonitelj kršćana postao kršćanin kad mu se Isus objavio te postao apostol Pavao. Pod pritiskom ega ipak su sve kršćanske konfesije počele gledati sebe kao „duhovne židove“ a svoju vjersku ideju koja bi se trebala širiti svijetom i osvojiti svijet poput „duhovne države Izrael“. U tom konceptu tu su se donekle našli i pokretači tih konfesija kao veliki učitelji i „proroci“ a i mjesto odakle je poteklo to konfesijsko djelovanje poprimilo je svojstvo nekog posebnog ili „svetog mjesta“ koje bi trebalo biti mjesto hodočašća poput Jeruzalema.
Da se vratim na gore zamišljeni hipotetski film o Pavlu; kršćanin ga gleda, zna da će trenutni progonitelj kršćana Savao biti veliki preobraćenik i kršćanin te sa velikom ljutnjom i prezirom ne gleda Savlovo progoniteljstvo kršćana kao veliko zlo jer eto, u Savlu kao sjemenka leži buduće veliko preobraženje koje će se dogoditi. Na sličan način kršćanin koji poznaje biblijsko proroštvo treba da gleda na trenutni Izrael blagonaklono, kao onog koji je i dalje Božji narod koji će se iako kao trenutni grješnik probuditi, preobraziti u Isusov nauk a njegovo duhovno spoznavanje Boga preteći će naše i postati duhovni prvak svijeta preko kojeg ćemo se i mi buditi u većoj spoznaji.

Bog proroka rekao je da se on ne mijenja, što je najavio to će se i dogoditi. Pavao jasno kaže da u spasenje prvo ulaze Židovi pa onda Grci, tj. drugi narodi. Duhovni "prinčevi cijelog svijeta" biti će nanovorođeni Židovi, njih 144000, a Jeruzalem će biti "gora nad svim gorama" svijeta. Proroštvo kaže da će svi preživjeli narodi nakon harmagedona dolaziti u Jeruzalem da uče o Bogu jer će tek u Izraelu živjeti oni koji poznaju Boga i da tamo "niko nikoga neće učiti o Bogu".

Jasno je, ako znamo poruke biblijskog proroštva da je svjetsko kršćanstvo sitna duhovna priča puna slabosti i neznanja, i da na njemu Krist ne gradi Novi svijet. Satanska teologija zamjene ušla je u sve pore, u sve crkve svjetskog kršćanstva. Isus neće doći u Rim, u Moskvu, u Ameriku, Isus neće doći u sve njihove sekte i laži, u katoličanstvo, prvoslavlje, protestantizam ili pohvaliti jehovine svjedoke, svi su konfesionalni kršćani poprilični propalitet. Ovdje tek slijede moja kvalitetna argumentiranja o tome. Gotovo je sa lažima i neznanjem.
__________________
javi se ...
Vrtlar888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 09:55   #2
ŠTO TEOLOGOJA ZAMJENE NIJE UZELA U OBZIR ?

1. Bog proroka drži svoju riječ i njegova riječ nešto znači.

2. Bog Izraelov nije svoj narod židovski i svoju državu Izrael prihvatio uvjetno nego bezuvjetno, a to znači bez obzira kako se Židovi ponašali on će preko njih učiniti čuda da svijet vidi da je Bog na strani Izraela, i da će preko Izraela doći spasenje ili kako je i Isus obećao "Spasenje dolazi od Židova".

3. Bog Izraelov je predskazao izraelsko kvarenje, njegovo mučenje i odbacivanje mesije (Isusa) , progon Židova po cijelom svijetu.

4. Ali je predskazao i veliki povratak Židova u Izrael te osnivanje države Izrael. E ovo je ključno; ne kaže li Bog "Zar da vas dovedem pred porod a ne dam plod" !? Židovi su vraćeni u Izrael i data im je država. Država je "plod" ili porod. Bog je dao.

5. Izrael je prošao kroz velike napadačke ratove arapa (pet izraelsko-arapskih ratova od 1948. do danas) i svim napadačima je postao noćna mora jer je Bog preko proroka predskazao i dao da im Izrael bude "žeravica" i "pretežak kamen spoticanja", a jahači neprijateljski postati će "plašljivi i bezumni".

6. Izrael će prema proroštvu u posljednjem velikom ratu doživjeti veliki pogrom (2/3 poginulih) od strane 10 arapsko muslimanskih država koje će ga napasti. Zazivat ćže Boga upomoć a doži će im prepoznati Krist kojeg će sa teškim kajanjem prohvatiti konačno. Krist će prema proroštvu prvo u spasenje (duhovno probuđenje) pokrenuti Izrael pa onda druge narode koji prežive, Židovi će biti duhovni prinčevi svijeta a Jeruzalem mjesto hodočašća cijelog svijeta.

7. Zašto ove stvari anemično, blijedo i griješno kršćanstvo ne uči? Biblijsko proroštvo je i to predvidjelo kazavši da će se duhovne spoznaje umnožavati "u posljednje vrijeme". Zar možete od konfesijskih kršćana čuti ovaj nauk? To je suludo očekivanje.Teško onom tko do vremena Kraja u Vatikanu ili nekom drugom svjetskom mjestu (gdje su nastajale sekte) vidi "svetu stolicu" i "svete očeve" i neko duhovno prvaštvo te se po njima ravna.. Proroštva se ostvaruju i ostvarivat će se na sasvim drugačiji način nego što oni zamišljaju. Jer Bog je rekao da će kroz izrael i naš odnos prema Izraelu biti svi narodi svijeta blagoslovljeni ili prokleti, naravno pojedinačno svako u narodu. Oni koji misle da pojas "Gaze" ne treba biti Izraelov već neke druge države (to i Vatikan misli) iako je to područje živa kamena priča židovske povijesti i života taj će od Boga biti proklet (to jednostavno piše u bibliji, sasvim jasno je Bog odredio granice države Izrael).

Ovo Božje pretskazanje za arapske mrzitelje Izraela "plašljivi i bezumni" (5.točka analize) je posebno zanimljivo jer iako je židovski vojnik bio hrabar i snalažljiv on je bio malobrojan i slabo naoružan, ali i grješan pa je u mnogo navrata Nebo interveniralo na način da su se anđeli nebeski prikazivali na nebu arapima u ljutitim stanjima i mahanjem ruku da se vrate, pa su u napadačkom pohodu arapi bezumno prelazili u bježaniju. Ipak je to bio na izvjestan većinom vjernički narod koji je poštivao i ono što je vidio na nebu, a Bog je uvjek ispoštivavao svoje obećanje da neće Izrael izgubiti državu svoju bez obzira na svoju privremenu nevjeru u Mesiju.
__________________
javi se ...
Vrtlar888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 12:33   #3
Izrael smo svi mi a ako mislis da Izraelce ( židove ), oni su iuabrani narod i mi smo njihova braca , Bog drzi svoja obecanja i njih ce dovesti u vjeru i povjerovati ce u Isusa kada za to dode vrijeme.

I mi smo krscani Izrael , 12 apostola , 12 plemena izraelovih , 12 darova Duha Svetoga .

Mi smo svi Izrael.

Cuj Izraele Bog je jedan !

https://youtu.be/60515iuf7b8
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 13:15   #4
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Izrael smo svi mi a ako mislis da Izraelce ( židove ), oni su iuabrani narod i mi smo njihova braca , Bog drzi svoja obecanja i njih ce dovesti u vjeru i povjerovati ce u Isusa kada za to dode vrijeme.
Nismo "svi Izrael" jer je Bog locirao Izrael kao svoj narod sa određenim državnim granicama čak. Nadalje Bog je sva proroštva usmjerio na događanje u Izraelu i bližoj okolici Izraela. U proroštvima nema Vatikana,Amerike,Mekke i Kaabe ....orjentir sveg proroštva je Izrael. Kad bi svi bili Izrael onda bi se u milenijsko vrijeme hodočašća raspršila u Lurd, Međugorje,Jeruzalem, Vatikan...jer eto "svi" su dali svoj doprinos....no nema toga, SAMO JERUZALEM ! Ne kaže li proroštvo da će Jeruzalem biti "gora nad svim gorama svijeta" i da će tamo svi iz svijeta imati obvezu doći na blagdan sjenice ? Oni narodi koji se usprotive će izumrijeti jer na njih kiša neće padati. Tako piše. Naša je obveza prema Božjoj zapovjedi da "blagoslivljamo Izrael" a ne da budemo Izrael, jer tko blagoslivlja Izrael "i njega će Bog blagosloviti". Nadlaje naša je obaveza da "tješimo Židove da su dvostruko primili za svoje grijehe" i da vidimo sebe koji smo manje primili za svoje grijehe nego što smo zaslužili.

Dokazana braća Izraelu će se evidentirati tek nakon harmagedona, tko opstane. Oni koji žele podjelu Izraela i oduzimanja određenih teritorija Izraelu da bi se u samom izraelu napravila neka država palestina (kao što to Vatikan traži) nije brat Izraelu. Onaj tko je pokrenuo križarske ratove na Izrael (Vatikan) nije brat Izraelu jer su tada i mnogi Židovi stradali. Nisu Izraelci sami među sobom braća jer mnogi ne slušaju riječ Božju i ne znaju Njegov plan, a kamoli da su kršćani sa njima braća koji su se sa teologijom zamjene još više udaljili od Božjeg blagoslova. Možeš biti brat Izraelu ali samo kao slobodan čovjek a ne konfesijski čovjek. Konfesijski ovjek bludniči sa "kurvama" i nisu djevice i djevci.

Naravno da će Izrael doći do spoznaje Boga i Krista kao Sina ali ne preko neke konfesijalne crkve ili Vatikana već kroz direktni odnos sa Isusom koji će doći. Tad će Židovi imati živu spoznaju Boga "od najmajeg do najvećeg, i niko nikoga neće učiti Bogu" dok ćeš ti (i ja sa tobom) , ukoliko preživiš ići u Jeruzalem da učiš o Bogu. Nećeš ići u Vatikan na hodočašće ili u Lurd ili u Međugorje već ćeš biti pametan da samo u Jeruzalem dolaziš. To proroštvo kaže. Ili možda misliš da ne kaže, da neka moja rečenica nije ispravna? Ja ću ovdej sve citirati, ovo je samo moj uvod, da vas vidim kako dišete.
__________________
javi se ...
Vrtlar888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 14:28   #5
Jalove tlapnje

Quote:
Vrtlar888 kaže: Pogledaj post
Naravno da će Izrael doći do spoznaje Boga i Krista kao Sina (cut)
Jalove tlapnje religijaša da će svi drugi doći do prihvaćanja upravo njihove verzije Boga i njihovih svetih Junaka iz bajki.

Nikad bilo i nikad neće.

U međuvremenu će ratovat i mrzit jedni druge. Dok ne nestane njihova "božanska ideologija".
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 14:44   #6
Quote:
Vrtlar888 kaže: Pogledaj post
Nismo "svi Izrael" jer je Bog locirao Izrael kao svoj narod sa određenim državnim granicama čak. Nadalje Bog je sva proroštva usmjerio na događanje u Izraelu i bližoj okolici Izraela. U proroštvima nema Vatikana,Amerike,Mekke i Kaabe ....orjentir sveg proroštva je Izrael. Kad bi svi bili Izrael onda bi se u milenijsko vrijeme hodočašća raspršila u Lurd, Međugorje,Jeruzalem, Vatikan...jer eto "svi" su dali svoj doprinos....no nema toga, SAMO JERUZALEM ! Ne kaže li proroštvo da će Jeruzalem biti "gora nad svim gorama svijeta" i da će tamo svi iz svijeta imati obvezu doći na blagdan sjenice ? Oni narodi koji se usprotive će izumrijeti jer na njih kiša neće padati. Tako piše. Naša je obveza prema Božjoj zapovjedi da "blagoslivljamo Izrael" a ne da budemo Izrael, jer tko blagoslivlja Izrael "i njega će Bog blagosloviti". Nadlaje naša je obaveza da "tješimo Židove da su dvostruko primili za svoje grijehe" i da vidimo sebe koji smo manje primili za svoje grijehe nego što smo zaslužili.

Dokazana braća Izraelu će se evidentirati tek nakon harmagedona, tko opstane. Oni koji žele podjelu Izraela i oduzimanja određenih teritorija Izraelu da bi se u samom izraelu napravila neka država palestina (kao što to Vatikan traži) nije brat Izraelu. Onaj tko je pokrenuo križarske ratove na Izrael (Vatikan) nije brat Izraelu jer su tada i mnogi Židovi stradali. Nisu Izraelci sami među sobom braća jer mnogi ne slušaju riječ Božju i ne znaju Njegov plan, a kamoli da su kršćani sa njima braća koji su se sa teologijom zamjene još više udaljili od Božjeg blagoslova. Možeš biti brat Izraelu ali samo kao slobodan čovjek a ne konfesijski čovjek. Konfesijski ovjek bludniči sa "kurvama" i nisu djevice i djevci.

Naravno da će Izrael doći do spoznaje Boga i Krista kao Sina ali ne preko neke konfesijalne crkve ili Vatikana već kroz direktni odnos sa Isusom koji će doći. Tad će Židovi imati živu spoznaju Boga "od najmajeg do najvećeg, i niko nikoga neće učiti Bogu" dok ćeš ti (i ja sa tobom) , ukoliko preživiš ići u Jeruzalem da učiš o Bogu. Nećeš ići u Vatikan na hodočašće ili u Lurd ili u Međugorje već ćeš biti pametan da samo u Jeruzalem dolaziš. To proroštvo kaže. Ili možda misliš da ne kaže, da neka moja rečenica nije ispravna? Ja ću ovdej sve citirati, ovo je samo moj uvod, da vas vidim kako dišete.
Mislim da nijedna tvoja recenica nije ispravna iz jednostavnog razloga , " po plodovima cete ih prepoznati"

U ono vrijeme Isus reče svojim učenicima: "Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze k vama u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi. Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. Bere li se s trnja grožđe ili s bodljike smokve? Tako svako dobro stablo rađa dobrim plodovima, a nevaljalo stablo rađa plodovima zlim. Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima ćete ih njihovim prepoznati."

Mt 7,15-20

Neznam uviđas li nedostatak osnovnog ?

A sto se tice Armagedona to me uopce ne zanima i svejedno mi je bio sad ili za 1000g jer nastojim da pripadam Isusu, nadam se , vjerujem .
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 14:44   #7
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Nikad bilo i nikad neće.
Sve proročko dosad "nemoguće" o Izraelu se ostvarilo; raspršeni Izrael se vratio na svoju zemlju, moćno ali uz puno žrtava povjedio u pet ratova sa arapima, ekonomski se razvio i naučno do najvišeg nivoa u svijetu iz najgorih uvjeta. To su najbolje indicije da će se i ostalo ostvariti.

Quote:
Dok ne nestane njihova "božanska ideologija".
Njihova ideologija izmješana sa lažima svakako će doživjeti veliku reformu kad se vrati Gazda njihov. Ako to doživiš ti ćeš se mijenjati umno ili te neće biti.
__________________
javi se ...
Vrtlar888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 15:18   #8
Quote:
Vrtlar888 kaže: Pogledaj post
Sve proročko dosad "nemoguće" o Izraelu se ostvarilo;
Ništa bitno zapravo.

Quote:
raspršeni Izrael se vratio na svoju zemlju,
O tome sanjaju već 1950 godina. Nikakvo čudo da su se vratili tamo kamo oduvijek žele. A u tuđini doživeli maltretiranja.

Quote:
moćno ali uz puno žrtava povjedio u pet ratova sa arapima, ekonomski se razvio i naučno do najvišeg nivoa u svijetu iz najgorih uvjeta.
Židovi oduvijek ulažu mnogo u obrazovanje. A ekonomski se razvio već cijeli svijet.

Quote:
To su najbolje indicije da će se i ostalo ostvariti.
Religijske tlapnje i "proročanstva" o povratku izmišljenog Isusa Kristusa nekog neznanog Grka koji ga je konstruirao iz lažnih proročanstava, nikad se neće ostvariti. Tisućama godina svećenstvo time obmanjuje narode.

Quote:
Njihova ideologija izmješana sa lažima
I tvoja isto tako...

Quote:
svakako će doživjeti veliku reformu kad se vrati Gazda njihov.
Ništa od čarobnjačkih doleta Trojstvenoga Boga Isusa Kristusa na oblacima s Armagedonom. Nije ga bilo, neće se ni vratiti.

Quote:
Ako to doživiš ti ćeš se mijenjati umno ili te neće biti.
Mafijaška prijetnja ubojstvom obavijena "pobožnošću" i paklom na kraju. Tako prikladno za ostale lažne vijesti koji plasiraš.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 16:03   #9
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ništa bitno zapravo.
Kod tebe "bitno" niti ne postoji.


Quote:
O tome sanjaju već 1950 godina. Nikakvo čudo da su se vratili tamo kamo oduvijek žele. A u tuđini doživeli maltretiranja.
A zašto u tom sanjanju ne bi bila i vrijedna BIT? Je li za tebe optimizam nešto blesavo? Radi se o tome da su uspjeli održati svoju zasebnost a ne utopiti se u gene i kulturu drugih naroda. To je stvar mentalne moći. Njima je Bog i nardio da se ne miješaju sa drugim narodima.


Quote:
Židovi oduvijek ulažu mnogo u obrazovanje. A ekonomski se razvio već cijeli svijet.
U tome je i bit što naprežu umove i imaju daleko najviše novelovaca u svijetu na broj stanovnika. Njihova startna pozicija u razvoju bila je veoma niska a neprijateljska ometanja maksimalna. Toga svijet nije imao. Oni su nad nad prosječni. . Ali kod tebe ništa nije bitno samo zato da ne bude bitno. No ti nisi kao takav vrijedan kriterij u raspravi, emocije su ti nad razumom.


Quote:
Religijske tlapnje i "proročanstva" o povratku izmišljenog Isusa Kristusa nekog neznanog Grka koji ga je konstruirao iz lažnih proročanstava, nikad se neće ostvariti. Tisućama godina svećenstvo time obmanjuje narode.
Dakako da je budućnost samo budućnost. Tisućama godina može se obmanjivati jer što je dalje to sa slabije vidi, ali ti ne daješ pravo na vid i uho onima što su živjeli godinu, desetke ili stotinu uz Isusa i do Isusa i to vjerodostojnim metodama objavili.


Quote:
I tvoja isto tako...
Ne bih sporio, ali bitna je koncentracija %. Ja sam nešto bitnoga doživio i okom i kožom svojom, ja sam nahranjen iskustvenom živom vjerom, meni nije bitno što tebi nije bitno, što ti ne znaš. Rasprave radi možemo ovako ali ne dugo.


Quote:
Ništa od čarobnjačkih doleta Trojstvenoga Boga Isusa Kristusa na oblacima s Armagedonom. Nije ga bilo, neće se ni vratiti.
Svaka šuša buša je "jaka" na jeziku svoga uvjerenja a kad JAKO dođe onda muk ili jaukanje. Da si neki jači fajter onda bi dopustio i mogućnost da se vrati uz tvoje uvjete odnosa sa njim. Biti ono što jesi i u čemu vidiš vrijednost je stvar "crvene linije" bez obzira na sve. Ako treba umreš muški-reklo bi se. Ali ti nisi taj.


Quote:
Mafijaška prijetnja ubojstvom obavijena "pobožnošću" i paklom na kraju. Tako prikladno za ostale lažne vijesti koji plasiraš.
Ne stavljaj mi u usta ono što nisam napisao. Pakao /vječni/ nikad nije bila moja pričica za neko uvjeravanje strahom, samo "odrađivanje do posljednje pare" a nakon toga "mir Božji" biti će svakome pa i onom tko ne želi Boga iznad sebe. Nije Bog luđak da muči onog tko ga ne želi. Jednostavno ga prepusti sebi, da živi po sebi i od svoje energije, a to ne ide pa umre. Imamo dva mira-u življenju sa Bogom i u smrti dušom. Ni smrt nije problem-vraćaš se tamo odakle si i došao, iz bezličnosti u bezličnost. u tpom smislu ja nikad nisam prema nevjerniku bio ismijavajući...ha ha ja ću vječno uživati u raju a ti nećeš...pa neće nevjernik vječno patiti što ga nema, nema ga i nezna da ga nema. Parh u prah. "Ili te nema" nije prijetnja ubojstvom mafijaškim, Bog kaže da oni koji prežive harmagedon (ipak je to neka duhovna nadprosječnost) ali ne prihvate Boga i Jeruzalem i hodočašće k njemu u Mileniju nad takvim narodom "neće padati kiša"....dakle umrijet ćeš od gladi bilo fizičke bilo duhovne...nigdje tvoje mafije nema, u milenijskom kraljevstvu nema oružja i učenja vještinama borenja....ako nisi to pročitao. Sve se zasniva na kvaliteti frekvencija, sam sebe diskvalificiraš ako si neusklađen.
Kao što vidiš svaku tvoju misao sređujem jer sam duhovno uman, ako i dalje pišeš gluposti samo radi gluposti i oponiranja jednostavno te opet na godinu dana stavim u ignore, da ne gledam što pišeš....ja sam ipak zahvalan sugovornik pun argumentacije i tko to ne poštiva ni ja njega neću poštivati, jednostavno okrenem leđa a to mi dopuštaju opcije ovog foruma. Ja sebe moram na taj način poštivati i paziti na efekte svojeg pisanja i utrošenog vremena.
__________________
javi se ...
Vrtlar888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 16:05   #10
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ništa bitno zapravo.



O tome sanjaju već 1950 godina. Nikakvo čudo da su se vratili tamo kamo oduvijek žele. A u tuđini doživeli maltretiranja.



Židovi oduvijek ulažu mnogo u obrazovanje. A ekonomski se razvio već cijeli svijet.



Religijske tlapnje i "proročanstva" o povratku izmišljenog Isusa Kristusa nekog neznanog Grka koji ga je konstruirao iz lažnih proročanstava, nikad se neće ostvariti. Tisućama godina svećenstvo time obmanjuje narode.



I tvoja isto tako...



Ništa od čarobnjačkih doleta Trojstvenoga Boga Isusa Kristusa na oblacima s Armagedonom. Nije ga bilo, neće se ni vratiti.



Mafijaška prijetnja ubojstvom obavijena "pobožnošću" i paklom na kraju. Tako prikladno za ostale lažne vijesti koji plasiraš.
Puno se brines nepoznati za nesto u sto nevjerjes

Brige te neke muce ?, nesto neda mira ?

Pitanje je retoricko nemoras odgovoriti .
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 16:37   #11
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Puno se brines nepoznati za nesto u sto nevjerjes
Podstakao si me da razmišljam o ovome i da zaključim da je ateisti ipak zanimljivije da "spašava" teiste nego da ateiste uverava da slučajno ne počnu vjerovati u Boga. Ipak je naš sugovornik na pravom mjestu (bravo Nepoznati!) ali nije zahvalan sugovornik - slabo poznaje ono vrijedno u bibliji.
__________________
javi se ...
Vrtlar888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 20:57   #12
Quote:
Vrtlar888 kaže: Pogledaj post
A zašto u tom sanjanju ne bi bila i vrijedna BIT? Je li za tebe optimizam nešto blesavo?
Ako je nerealan....
Nacionalizmi mogu "nadahnjivati", ali u konačnici se obiju o glavu svakome tko se na to loži. Dvosjekli mač... Uz to izazivaju teško duhovno sljepilo.

Quote:
Radi se o tome da su uspjeli održati svoju zasebnost a ne utopiti se u gene i kulturu drugih naroda. To je stvar mentalne moći. Njima je Bog i nardio da se ne miješaju sa drugim narodima.

(gade mi se kemijanja i umovanja o "čistim genima, ne-miješanju krvi i svetom tlu, ZDS" i ostalim sumanutostima)

Ne bih rekao da se prvotno mislilo na rasno-nacionalno određenje, nego na isključivo ideološki_vjersko, štovanje tog Jahvea, a preziranje svih koji štuju drugačijega Boga. Ne radi "čistoće gena", ili "svete zemlje i krvi", nego po ideološkom ključu vjere (možda je to i pitanje što je prije,kokoš ili jaje...).

Isto je i s pojmovima katolik tj. židov. To su vjerska opredjeljenja, za koje bi njihovo svećenstvo najradije da su nešto poput nove globalne nacije (nema više Grk ili Rimljanin, svi smo jedna nacija/rasa u Kristu Gospodinu Bogu našemu).

Kasnije se sve degenerira u rasno-političko-nacionalne plemenske egomanije (vidi hrvatske biskupe...).

Quote:
"Ili te nema" nije prijetnja ubojstvom mafijaškim, Bog kaže da oni koji prežive harmagedon (ipak je to neka duhovna nadprosječnost) ali ne prihvate Boga i Jeruzalem i hodočašće k njemu u Mileniju nad takvim narodom "neće padati kiša"....dakle umrijet ćeš od gladi bilo fizičke bilo duhovne...nigdje tvoje mafije nema,


Pročitaj opet što si napisao. To vjernička zluradost govori iz tebe.
Kao alegorije može proći, ako ako se bukvalno na to gleda, onda se um ispunjava apokaliptičkim rijekama krvi "onih drugačijih".

Quote:
Ja sebe moram na taj način poštivati i paziti na efekte svojeg pisanja i utrošenog vremena.
To je OK.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 21:00   #13
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Puno se brines nepoznati za nesto u sto nevjerjes
Ja vjerujem u tebe mario550.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 21:26   #14
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nacionalizmi mogu "nadahnjivati", ali u konačnici se obiju o glavu svakome tko se na to loži.
gade mi se kemijanja i umovanja o "čistim genima,
Bog je izveo svoj privremeni nacionalni plan sa Židovima jer se odlučio preko jedne nacije dokazati se svijetu. On je rekao-Židovi nisu ništa posebno ali ću preko njih djelovati i u tom djelovanju oni će biti odgovorniji nego drugi narodi, njih ću više darivati ali i više šibati. To se i dogodilo i događat će se. U milenijskom kraljevstvu pa nadalje sve se kani nivelirati.

Quote:

To vjernička zluradost govori iz tebe.
Ja te upoznavam sa činjenicama a ti mi pripisuješ isto, nije pošteno. Lijepo sam i objasnio da nema vječnog pakla, da vječna smrt nije problem, ali tebi to ne vredi...tebi se eto kao ateisti ne sviđa što će pravi vjernici ući u blaženu vječnost. Pa i ti lijepo razmišljaj da je tebi bolje otići u nestanak nego sa takvima biti. Kad meni musliman kaže da će on sa Muhammedom biti u raju a ja u paklu, ja na to pristajem jer ne želim biti sa Muhammedom zajedno i nebitno mi je gdje on jeste.
__________________
javi se ...
Vrtlar888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2021., 21:40   #15
Quote:
Vrtlar888 kaže: Pogledaj post
Bog je izveo svoj privremeni nacionalni plan sa Židovima jer se odlučio preko jedne nacije dokazati se svijetu.

Ti znadeš Božje misli i primisli..... Ostavljam te u tome uvjerenju...

Quote:
Lijepo sam i objasnio da nema vječnog pakla, da vječna smrt nije problem,
Bolji si Isus od pakleno-škrgutavog Isusa....

Quote:
tebi se eto kao ateisti ne sviđa što će pravi vjernici ući u blaženu vječnost.
Nit sam ateist, nit mi je nimalo privlačna ideja neopozivo vječitog postojanja u rajskim blaženstvima. To je odvratna pomisao. Propagandni trik svećenstva.... cement za vjerničku deluziju.

Adio.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2021., 13:04   #16
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Ti znadeš Božje misli i primisli..... Ostavljam te u tome uvjerenju...
Ja ti parafraziram Jahvine riječi iz SZ a ti tako...ja pričam sa nepoznavaocem biblije...

Quote:
Nit sam ateist, nit mi je nimalo privlačna ideja neopozivo vječitog postojanja u rajskim blaženstvima. To je odvratna pomisao. Propagandni trik svećenstva.... cement za vjerničku deluziju.
Odakle ti ideja da je vječno postojanje neopozivo ako na Boga gledamo na na Boga slobode? Gubim strpljenje u traženju dobrog teološkog sugovornika...
__________________
javi se ...
Vrtlar888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2021., 22:17   #17
Quote:
Vrtlar888 kaže: Pogledaj post
Ja ti parafraziram Jahvine riječi iz SZ a ti tako...ja pričam sa nepoznavaocem biblije...
Odakle ti to da su to Jahvine - Božje riječi? Nema većih gadosti nego u toj knjizi. A tu knjigu dovoljno poznajem bez velikih izučavanja i mudrovanja oko toga. Nije vrijedna toga ko niti Kuran.

Quote:
Odakle ti ideja da je vječno postojanje neopozivo ako na Boga gledamo na na Boga slobode? Gubim strpljenje u traženju dobrog teološkog sugovornika...
Po katoličkoj teologiji, u raju više nema "slobodne volje". Pitam se što ju je onda Jehov_O_Isus uopće umetao u ljude.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 09:07   #18
Vrtlar spaja semitsku religiju i vedanta filozofiju. ne ide to skupa
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 13:25   #19
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Odakle ti to da su to Jahvine - Božje riječi? Nema većih gadosti nego u toj knjizi. A tu knjigu dovoljno poznajem bez velikih izučavanja i mudrovanja oko toga. Nije vrijedna toga ko niti Kuran.



Po katoličkoj teologiji, u raju više nema "slobodne volje". Pitam se što ju je onda Jehov_O_Isus uopće umetao u ljude.
samo ti malo citiraj nešto da budeš uvjerljiv kad mene komentiraš ...ovo ti je bezveze...ustao si na lijevu nogu
__________________
javi se ...
Vrtlar888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 13:26   #20
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Vrtlar spaja semitsku religiju i vedanta filozofiju. ne ide to skupa
i ti također kao i Nepoznati...mogao bi malo citirati i dokazivati u čemu je moj "problem"
__________________
javi se ...
Vrtlar888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.