Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2017., 15:47   #11241
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@krekre: pikselizacija u tamnim dijelovima ima veze uglavnom s kompresijom, ne s upscaleom...ako ti se pojavljuje samo na (neslužbenom ) 4K HDR materijalu visokog bitratea, onda znam u čemu je riječ i to se i kod mene događa - to je poznati problem kod nekih enkodova...ne znam razlog, moguće vjerojatno nešto s HDMI capturingom...uglavnom to je u slici, niej do TV-a

ti baš navalio se osloboditi tog TV-a
A što sam ja rekao. Kod upscalea TV materijala i tamnih scena mi je jasno u čemu leži problem, dio koji je zadužen za interpolaciju, dakle opet smo na procesorima i algoritmima, koji su drugačiji kod svakog proizvođača TV tu moraju odraditi svoj posao, kvaliteta toga je vidljiva u prikazu na ekranu, kako to rade različiti TV različitih proizvođača nisam provjeravao, ali dat ću si truda i to pogledati.

A na 4K HDR materijalu nije stvar upscaliranja, već mi je to vuklo na problem dekodera, no ajmo reć i da ovi neslužbeni ripovi mogu to pokazivati iz znanih i neznanih razloga. Ono što nisam do sada pogledao dali ovi ripovi koji imaju tu pojavu, istu takvu pojavu imaju i na nekim drugim 4K HDR TV ili je to samo na mojem, odnosno dali proceor koji radi dekodiranje HEVC-a to radi drugačije kod drugih TV drugih proizvođača.

Rekao sam da nema savršenog TV na tržištu i ne očekujem savršeni proizvod po svakom pitanju. No neke stvari se ne bi smjele događati.

I postavlja se pitanje ovog dodatka kojeg je kupio Brico zašto je u njemu octo procesor da bi podržao sve što podržava, a najnoviji top modeli su i dalje sa quad procesorima i imaju ovakve ispade u slici i reprodukciji koje taj isti uređaj sa octoprocesorom ne pokazuje?

Shvaćam ja da veliki igrači na tržištu, a znamo tko je i najveći, ulažu ogromne novce u reklamu, i da maksimiziraju profit na svakoj ugrađenoj komponenti u TV pa tako ako hočeš oktoprocesor kupi dodatni uređaj, a inače u cijelu gamu proizvoda ugrađujem quad procesor pa i u top model od cca 20000 EUR i šparam na ugradnji USB 3.0 priključka i ugrađujem u sve modele samo USB 2.0 iako USB 3.0 ima svoje prednosti, a to znaju svi oni koji ga koriste, one godine na Bricinom TV su se malo zaigrali sa USB 3.0 pa odustali kasnije, jer je profit bio premali.

Realna prodajna cijena 55" 4K TV je u ovom trenutku na tržištu USA 400 do 500 USD, sve iznad toga je extra profit koji se plaća na brend i ostale điđi miđije. Proizvođačka cijena je znatno manja od toga. Kvalitetniji dijelovi mogu koštati cca 100 do 150 USD i to je maksimum. A sada usporedite ove cijene o kojima smo pričali još lani i realnu situaciju po kojoj se nešto prodaje. Zašto onda tolerirati proizvođačima nedostatke u njihovim proizvodima koji se prodaju znatno iznad ovih realnih cijena?

Slažem se da R&D košta, ali ta tehnologija je desetljeće na tržištu ovo su sada minorne promjene npr. SUHD u QLED znači 1200 nitsa podignuto na 1500 nitsa. Nema tu nikavog značajnijeg R&D u odnosu na prošlu godinu, jer to su znali i na SUHD da će od njega napraviti QLED malim podizanjem maksimalne osvjetljenosti panela.

U stvari kada se razvije nova tehnologija onda se ide na njezinu optimizaciju i poboljšanje u smislu smanjenja i optimizacije proizvodnih troškova, što u biti ne doprinosi poboljšanju samog proizvoda, već povećanju profita.

Ako gledate recenzije automobila, pa tako i TV sve je to na isti kalup, uvijek se koriste jedne te iste fraze, a stvarne recenzije takvih proizvoda u biti nema, jer možeš taj proizvod recenzirati samo jednom na taj način i ispadaš iz igre za ubuduće. Zato nam služe forumi da utvrdimo pravo stanje s nekim proizvodom i to me više čudi kada mi netko kaže da se traži dlaka u jajetu kada potcrtam mane koje ima neki proizvod ili cijela serija proizvoda nekog proizvođača.
krekre is offline  
Old 12.11.2017., 16:24   #11242
Kako ti se da toliko pisati...

Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Brico još uvijek nije odgovorio dali na starom originalnom uređaju koji ima USB 3.0 i quad procesor ovaj video ima problema s reprodukcijom i na novom uređaju koji je osam jezgreni procesor dali mu taj klip radi samo na USB 3.0 bez problema a na USB 2.0 šteka.
Neces ni dobiti odgovor, ja sad da idem sve micati i otpajati da bih spojio stari OCB pa pravio downgrade softwarea i ponovo sve otpajao i spajao novi OCB pa pravio upgrade softwarea da bi vidio da li jedan film radi ...ne pada mi na pamet. Kao sto ti rekose skini isti film drugog ripera/remuxera i stvar rijesena. Nije do TV vec do video materijala ali nekima ide lakse metar u .uzicu nego centimetar u glavu. Aj bok
Brico_GO is online now  
Old 12.11.2017., 16:27   #11243
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Kako ti se da toliko pisati...



Neces ni dobiti odgovor, ja sad da idem sve micati i otpajati da bih spojio stari OCB pa pravio downgrade softwarea i ponovo sve otpajao i spajao novi OCB pa pravio upgrade softwarea da bi vidio da li jedan film radi ...ne pada mi na pamet. Kao sto ti rekose skini isti film drugog ripera/remuxera i stvar rijesena. Nije do TV vec do video materijala ali nekima ide lakse metar u .uzicu nego centimetar u glavu. Aj bok
Ja sam ti rekao da nije samo taj video u pitanju i da ima još toga ali ne ovako kao ovaj drastičan primjer.

Jer na primjer i ovaj ima isto problema:

MAKNUT LINK NA ILEGALU

dolazi do povremenog raspada i pikselizacije ali samo na par mjesta ne ovako kao na ovom koji imaš kod sebe.

A ovaj na linku također radi na svemu ostalome bez problema i bilo kavih pojava i nedostataka u slici.

Dakle znaš onu priču cigla po cigla palača.

No ako si probao samo na tom oktoprocesoru i imao problema na USB 2.0 ulazu i to nešto govori.

Tvoj slučaj sa ovim uređajem samo pokazuje ono što smo još prije dvije godine razgovarali, da bi trebalo panel pprodavati posebno, a ovu elektroniku koja obrađuje video datoteku i onda prosljeđuje obrađeni video signal na panel posebno. Na taj način bi se potrošačima više isplatilo uložiti u kvalitetni panel, a elektroniku bi mijenjali na dvo ili trogodišnjoj bazi. Cijena panela je cca 70% cijene TV, a sve ostale điđe su 30% od cijene jednog TV. Pričamo o proizvođačkim cijenama, maloprodajne s time nemaju veze već s količinom love ukucanom u marketing.

Zadnje uređivanje Tiki : 12.11.2017. at 18:34. Reason: Pobrisan post na ilegalu
krekre is offline  
Received Infraction
Old 12.11.2017., 18:04   #11244
Krekre
Ta prica o cijenama ti je bez veze.
Gledas plitko puno vecu sliku.

Gledaj...
Ja ti napravim znak ili dizajn u jednom danu i naplatim recimo 1000 eura.
Ti kazes da nisam normalan .
No to sto sam ja ulozio 30g u obrazovanje, proucavanje i ...
Dakle velika firma ti je neka garancija da je kupljeno dobro, funkcionira itd i to se placa.
Uz to...dizajn, razvoj, testiranje, ambalaza, uvoznik, skladistenje. 3 do 4 trgovca itd
Tako svijet funkcionira i tu je kraj price.
Angelbyu is offline  
Old 12.11.2017., 20:00   #11245
Posto vidimo da se moderator vratio, ja osobno mislis da cijela rasprava koja pocinje na postu #11136 treba biti prebacena u https://www.forum.hr/showthread.php?t=619586
Brico_GO is online now  
Old 12.11.2017., 20:14   #11246
Ja mislim da bi trebalo zabraniti komercialno reklamiranje Philipsa na forumu.
Angelbyu is offline  
Old 12.11.2017., 22:35   #11247
Moderator je cijelo vrijeme tu, samo ne diram temu jer se rasplamsala a i imam planove da razdvojimo temu za kupnju televizora i da napravimo jednu temu o tv-ima općenito (pričanje o brandovima, sw, funkcionalnostima, recenzije itd itd.).

Što se tiče majstora i Philipsa - slobodno vi znalci predložite nešto drugo, svi mogu dati svoj prijedlog.
Tiki is offline  
Old 13.11.2017., 07:19   #11248
Za sada jedina negativna stvar vezana uz TV jape analogni izvor zvuka, cinc out kojeg nema, vec bi trebao na izlaz za slusalice u cinc pa u predpojacalo.
Za poludit.

Vezano uz 55 inca jucer gledali utakmicu.
E ko da trce ispred mene s jpeg smetnjama na rubu objekata...
Danas dolazi najvjerovatnije frend popodne / sutra da postavi podkonstrukviju za "ruku" nosac TVa.
Zadovoljan

Tiki gazda, sta ubi Krekrea?
Angelbyu is offline  
Old 13.11.2017., 07:34   #11249
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Dali ti ovaj video ne radi na originalnom uređaju, a radi na ovom dokupljenom?

Koliko vidim dokupljeni uređaj ima octa procesor, a originalni quad, a to imaju i svi samsung TV 2016 i 2017 godine. Ako je tako ne govori li ti to nešto?

A druga stvar rekao si da ima problema sa USB 2.0 koji je jedini na Samsung TV iz 2016 i 2017 kao ulaz za vanjski SSD ili USB stick, a da na USB 3.0 radi bez problema.

Tako da mi sada neke stvari nisu jasne?

Još uvijek ne dokučujem razlog zašto to na Samsung TV ne radi, a na svim ostalim uređajima PC, android TV box i sve marke ostalih proizvođača TV to žvaču bez problema.
Ne treba ti octa proc za vrtit video.
Dualkorci iz Anno Domini 2007. to vrte.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is online now  
Old 13.11.2017., 07:48   #11250
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Tiki gazda, sta ubi Krekrea?
Nisam ga ja ubio, ja sam samo dao zadnji karton jer je više puta linkao na pirateriju. Ostalo ne znam gdje je pobrao
Tiki is offline  
Old 13.11.2017., 11:06   #11251
Haudi drustvo,

prije par stranica pitala sam za savjet pa eto prvo svima hvala....

U uzi krug su mi usli:

Samsung MU6172 ... 3735 kn (akcija) 5 god garancije

Philips 43PUS6412 ....3989 kn (akcija) 2 god garancija

Philips 43PUS7150...4749 kn (akcija) 5 god garancije

Sony KD - XE7005 ...4229 kn (akcija) 5 god garancije

Molim vas preporuku ukratko za gledanje filmova te youtube... za djecju sobu...
HVallaaaa
ivzg is offline  
Old 13.11.2017., 11:28   #11252
Sony u svakom slučaju.
kesonja is offline  
Old 13.11.2017., 11:48   #11253
Quote:
ivzg kaže: Pogledaj post
Haudi drustvo,

prije par stranica pitala sam za savjet pa eto prvo svima hvala....

U uzi krug su mi usli:

Samsung MU6172 ... 3735 kn (akcija) 5 god garancije

Philips 43PUS6412 ....3989 kn (akcija) 2 god garancija

Philips 43PUS7150...4749 kn (akcija) 5 god garancije

Sony KD - XE7005 ...4229 kn (akcija) 5 god garancije

Molim vas preporuku ukratko za gledanje filmova te youtube... za djecju sobu...
HVallaaaa
Ja bi ti preporučio Philips model 6412..Imaš ga isto sa 5 godina jamstva.
A ovdje si pogledaj šta kažu ljudi.
http://www.mediamarkt.de/de/product/...2-2240519.html
majstor2 is offline  
Old 13.11.2017., 13:05   #11254
Quote:
ivzg kaže: Pogledaj post
Haudi drustvo,

prije par stranica pitala sam za savjet pa eto prvo svima hvala....

U uzi krug su mi usli:

Samsung MU6172 ... 3735 kn (akcija) 5 god garancije

Philips 43PUS6412 ....3989 kn (akcija) 2 god garancija

Philips 43PUS7150...4749 kn (akcija) 5 god garancije

Sony KD - XE7005 ...4229 kn (akcija) 5 god garancije

Molim vas preporuku ukratko za gledanje filmova te youtube... za djecju sobu...
HVallaaaa
Sony
Angelbyu is offline  
Old 13.11.2017., 15:02   #11255
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Sony
https://www.youtube.com/watch?v=u-54OpEwE0w

Je li ovaj tvoj novi VA? Oprečne informacije nalazim a nisam ga zagledavao u trgovini...

Zadnje uređivanje MytByte : 13.11.2017. at 15:18.
MytByte is online now  
Old 13.11.2017., 15:46   #11256
Sony ili Samsung..

A ovdje si pogledaj šta kažu ljudi*
https://www.mediamarkt.de/de/product...g-2237532.html
Crt True Colors is offline  
Old 13.11.2017., 18:40   #11257
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=u-54OpEwE0w

Je li ovaj tvoj novi VA? Oprečne informacije nalazim a nisam ga zagledavao u trgovini...
Sony XE70 samo velicine 55 inca su svi s VA panelom
7007 i 7077 je razlika u boji okvira.

Ima ona stranica display properties TV (ili tako nesto slicno) mozes tak e detalje saznati.
Angelbyu is offline  
Old 13.11.2017., 19:13   #11258
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Sony XE70 samo velicine 55 inca su svi s VA panelom
7007 i 7077 je razlika u boji okvira.

Ima ona stranica display properties TV (ili tako nesto slicno) mozes tak e detalje saznati.
Thx. Ma znam za stranicu, tam ima samo XE7096 pa nije 100% pouzdano što tamo piše, da se odnosi na TV-e koji se prodaju kod nas ( tj bolje provjeriti ili najoko ili kod nekog tko ga ima...
MytByte is online now  
Old 13.11.2017., 19:24   #11259
Što se tiče Sonya.
KD-49XE7005/7002/7003/7004/7005/7077/7096 -> IPS(LG Display), Edge-LED(bottom), 50/60Hz
KD-55XE7000/7002/7003/7004/7005/7077/7096 -> AMVA(AUOptronics), Edge-LED, 50/60Hz
majstor2 is offline  
Old 13.11.2017., 21:17   #11260
Thumbs up

Pozdrav, selim u novi stan i u novom dnevnom boravku cu trebati na nosivi zid postaviti tv. Veličina koja mi odgovara po udaljenosti je 55''. Imam maxtv sa HD programima i želio bi pronaći tv koji ce mi biti best buy za novce koje imam na raspolaganju( ugrubo oko 6000-7000 kn..eventualno malo više ako baš budem morao).
Kako sam uvijek kupovao Samsung do prije 5 godina, nekako me sada vuklo da kupim isto, ali poznanik sugerira da razmislim o Sonyu(kupio je i zadovoljan je xd7005). Inače, većinom gledam sport na tv-u u hd-u i najviše materijale sa kompjutora preko hdmi kabela spojim na tv pa gledam skinuto u visokoj rezoluciji(kodi...).

https://www.emmezeta.hr/multimedija/...tra-hd-led-tv/

Nakon dosta čitanja po netu, gore navedena tv je ono što mi odgovara, samo malo prelazi cijenom moj planirani budžet. Ne znam, ako uzmem u obzir model xe7077(znam da nije tada android a želio bih da je) ili nešto slično, koliko gubim osim Motionflowa™ XR 800 Hz koji bi bio osjetno manji Motionflow™ XR 200 Hz (izvorno 50 Hz),frekvencije, i max brightnessa... i dali bi primjetio tu i još kakvu razliku?! Dali čekati popust za 8505 ili postoji koja slična malo prihvatljivija a da ne gubim puno? IPS ili VA(pretpostavljam da su sve VA kod 55'')?
Hvala unaprijed!

Zadnje uređivanje 1974delpiero : 13.11.2017. at 21:31.
1974delpiero is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.