Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2008., 20:32   #1
Tehnički fakultet - Rijeka

Možda već i ima tema za ovaj faks ali nisam našao a hitno mi je. Naime želio bih poslati dokumente poštom za ovaj faks ali nigdje ne mogu pronaći prijavnicu koju trebam poslat zajedno sa dokumentima. Pa ako mi netko može pomoć bio bih mu jako zahvalan!
somekindofmonster is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 21:47   #2
he he, moze, ja sam jos jucer imala isti problem, sva sreca da su mi frendovi isli u rijeku pa su zbavili, ja to stvarno nigdje na netu nisam nasla, vjerojatno ni nema, poslala sam i ja postom sve, i za svaki slucaj ju kopirala, evo ti je:
argh is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 00:36   #3
E fala ti ko neznam čemu... spasila si mi 1000kn da ne moram do rijeke! Ako budem to sve upiso častim pivom!
somekindofmonster is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 01:39   #4
he he,moze, mozda postanemo buduci kolege, pa cu ti zapamtit nikad se ne zna, ja prvo idem u zg probat. Drzim fige da upadnes!
argh is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 20:35   #5
Tehnički fakultet - Rijeka

Dosta sam se mucio koji fakultet izabrati, znao sam samo da mora biti tehnicke struke, nakon dosta razmisljanja i dobronamjernih savjeta odlucio sam se upisati na sveucilisni studij elektrotehnike na Tehnickom fakultetu. Svida mi se studijski program i ono najbitnije upao sam bez placanja. E sada, problem je u tome sto mi je promaknuo novootvoreni studij racunarstva (pricalo se da se nece jos otvoriti ove godine ali ipak je) pa me zanima da li bi se samo mogao prebaciti s jednog studija na drugi ili upisati u drugom roku racunarstvo (posto je ostalo upisnih mjesta). Da li se nesto gubi upisom na drugi rok npr. ako budem imao vise bodova od nekog s prvog roka da li cu moci biti iznad njega na rang listi? Jos me zanima za frenda ako je netko siguran u to (culi smo samo glasine), da li se moze dobrim prosjekom na kraju godine oslobodit placanja fakulteta (stipendija ministarstva). Hvala
 
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 22:20   #6
ja sam bio predao zahtjev za upis na studij elektrotehnike pa sam ih bio nazvao i zamolio da me prebace na studij racunarstva-nekako jedva,al ipak su pristali
vjerovatnoekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 22:22   #7
jel zna mozda netko ako nismo predali potvrdu o prebavilstu pri upisu-sto onda?-odnijeti u referadu ili?
vjerovatnoekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 00:52   #8
iz kojih predmeta se gledaju ocjene za taj faks??
z3r0_x2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 13:47   #9
Quote:
z3r0_x2 kaže: Pogledaj post
iz kojih predmeta se gledaju ocjene za taj faks??
fizika, matematika te još informatika za računarstvo, inače imaš stranicu pa kopaj malo http://www.riteh.hr/
bryant24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 11:21   #10
..lijep pozdrav svima..evo ovako imam jedno jako jednostavno i glupo pitanje ali moram pitat..vezani je za elektricne sheme..zbog posla koji sam nedavno poceo radit moram ih znat citati..no bas i neznam..stoga dajte molim vas ako neko zna koji je najjdnostavniji nacin i od kud bi to mogao nauciti.. hvalaa
..bobo_8080.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 17:17   #11
Tehnički fakultet - Rijeka

zanima me dali ima duša sa faxa iz rijeka ..koji su na elektrotehnici...da mi opišu kvalitetu studiranja..prednosti i takve stvari koje se dolje nudi hvala ...
dzin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 12:24   #12
itko??
dzin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 09:59   #13
čisto da ne kažeš da ti nitko ne odgovara: ja sam završio prije skoro 4 godine, po starom sistemu i kvlaliteta je bila relativno ok, većinu stručnijih predmeta (3., i 5. 4. godina) su profesori bili iz FER-a, pa smo praktićki imali ista predavanja kao FER, jedan dio smo imali i preko videolinka. Asisteni su bili lokalni iz Rijeke i to je funkcioniralo. Labosi su dosta lošije opremljeni nego na FER-u, ali kako sam završio automatiku većinu stvari smo radili u MATLAB-u, kao simulacije pa se taj raskorak ne osjeti, iako je puno bolje kad nešto vidiš kao motor, a ne kao diferencijalnu jednadžbu.
Što se tiče posla iskustva su svakakva, neki kolege rade kao programeri, neki u projektnim uredima, neki kao izvođači instalacija, neki na autoamtizaciji postrojenja po svijetu, sve ovisi kakav posao nađeš i što te zanima.
općenito mislim da ti faks daje samo neku osnovu za daljni rad i učenje. na faksu skupiš dosta teorije, matematike i sl. a onda u radu to obično moraš zaboraviti i rješavati stvarne probleme za koje te neće pripremiti niti jedan faks jer svaki problem traži specifično rješenje koje ovisi o nečijoj spretnosti i načinu razmišljanja. faks te samo nauči kako razmišljati i daje ti sigurnost u osnovnim pojmovima, te naučiš manje više sam učiti i služiti se literaturom (knjige, priručnici i internet), pa ti u radu treba manje vremena da savladaš neki posao nego nekome tko nije završio faks.
g_basa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 22:06   #14
Quote:
g_basa kaže: Pogledaj post
čisto da ne kažeš da ti nitko ne odgovara: ja sam završio prije skoro 4 godine, po starom sistemu i kvlaliteta je bila relativno ok, većinu stručnijih predmeta (3., i 5. 4. godina) su profesori bili iz FER-a, pa smo praktićki imali ista predavanja kao FER, jedan dio smo imali i preko videolinka. Asisteni su bili lokalni iz Rijeke i to je funkcioniralo. Labosi su dosta lošije opremljeni nego na FER-u, ali kako sam završio automatiku većinu stvari smo radili u MATLAB-u, kao simulacije pa se taj raskorak ne osjeti, iako je puno bolje kad nešto vidiš kao motor, a ne kao diferencijalnu jednadžbu.
Što se tiče posla iskustva su svakakva, neki kolege rade kao programeri, neki u projektnim uredima, neki kao izvođači instalacija, neki na autoamtizaciji postrojenja po svijetu, sve ovisi kakav posao nađeš i što te zanima.
općenito mislim da ti faks daje samo neku osnovu za daljni rad i učenje. na faksu skupiš dosta teorije, matematike i sl. a onda u radu to obično moraš zaboraviti i rješavati stvarne probleme za koje te neće pripremiti niti jedan faks jer svaki problem traži specifično rješenje koje ovisi o nečijoj spretnosti i načinu razmišljanja. faks te samo nauči kako razmišljati i daje ti sigurnost u osnovnim pojmovima, te naučiš manje više sam učiti i služiti se literaturom (knjige, priručnici i internet), pa ti u radu treba manje vremena da savladaš neki posao nego nekome tko nije završio faks.


sta bi mi ti predlozio...ganjat fer ili rijeka???i ja zelim na automatiku
dzin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 18:25   #15
ah ...
ja sam isto za FER, pokušao sam, ali sam na prijemnom bio ispod crte pa bih bio trebao plaćati, a u Rijeci sam upao besplatno, to je stvar odluke, znam još kolega, koji nisu prošli na FER-u pa su došli u Rijeku. Moje je mišljenje da probaš na FER i u Rijeku, pa onda ako upadneš na oba odluči. Za posao ovisi, ako kažeš da si s FER-a vjerojatno ćeš prije dobiti posao, a u provinciji (kod mene), to nije presudno kad zadnjih par godina jako malo ljudi završilo elektrotehniku (koliko ja znam od moje generacije, nas 30 iz srednje) upisalo jedno 7-8, realno imalo šanse 3-4, završilo 3, jedan kolega koji je realno bio lošiji u srednjoj završio FER, telekomunikacije, a ja i još jedan kolega u Rijeci automatiku.
Nekako mi se na FER-u čini da imaš puno više mogućnosti doći do materijala za učenje, skripti, primjera ispita i sl. znaš što možeš očekivati i tako, a u Rijeci smo puno teže dolazili do tih materijala, pa smo bili prisiljeni učiti iz predavanja (svojih ili tuđih), ali ionako većinu stvari imaš na internetu ... Većina profesora u moje vrijeme je bila iz Zagreba, to sam već napisao, a neki su dolazili i iz Ljubljanje, razlike bitne nema, imaš dobre i loše profesore, dobri su oni koji su dosta radili u praksi (industrija i sl.), a loši su teoretičari. Pod dobrim i lošim mislim na to koliko ćeš naučiti na predavanjima,a ne na ocjene na ispitu ...
Da zaključim i ne duljim samo je jedan FER, ostalo su kopije
g_basa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 03:49   #16
a prebacivanje s Tehničkog na FER? ;D
frida_merkuri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 23:38   #17
mene zanima kako je na brodogradnji??
ostane li tamo mjesta na prvom roku upisa???
lola_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:20   #18
Quote:
frida_merkuri kaže: Pogledaj post
a prebacivanje s Tehničkog na FER? ;D
Pa, hm, ja ne znam da se itko prebacio u moje vrijeme, ili se barem više ne sjećam .... znam za par slučajeva da su došli iz FER-a u Rijeku, valjda su mislili da je lakše, ali hm ti kolege su isto bili prosječni studenti u Rijeci ...
g_basa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:22   #19
Quote:
lola_666 kaže: Pogledaj post
mene zanima kako je na brodogradnji??
ostane li tamo mjesta na prvom roku upisa???
kad sam ja studirao, onda je kvota bila cca. 30 studenata, a na višim godinama je bilo 5-6 studenata, na prvoj ako se upisalo 15 studenata to je bio uspjeh, a i na strojarstvu je uvijek bilo slobodnih mjesta, elektrotehnika je bila dosta popunjena i uvijek je bila gužva, ostalo ne baš toliko. ionako se na višim godinama broj dodatno smanji ....
g_basa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 16:43   #20
Quote:
g_basa kaže: Pogledaj post
kad sam ja studirao, onda je kvota bila cca. 30 studenata, a na višim godinama je bilo 5-6 studenata, na prvoj ako se upisalo 15 studenata to je bio uspjeh, a i na strojarstvu je uvijek bilo slobodnih mjesta, elektrotehnika je bila dosta popunjena i uvijek je bila gužva, ostalo ne baš toliko. ionako se na višim godinama broj dodatno smanji ....
sad ih 45 primaju.....
hehe..ja se nadam najboljem...čula sam i za to da ih ima malo na višim godinama
lola_666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.