Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2007., 05:08   #1
Slovačko državljanstvo, mogu li dobiti??

prvo pozdrav svima, novi sam na forumu, i nadam se vasoj pomoći

dakle ovako, rodjen sam u Hrvatskoj i imam skoro 19 godina, stara mi je Slovakinja, i jos uvijek ia Slovačko državljanstvo, putovnicu, kao i hrvatsku naravno, sada mene zanima, mogu li ja ikako na osnovu toga dobit slovačko državljanstvo i putovnicu, jer bi htio putovat po EU, radit ljeti u Škotskoj gdje imam prijatelje, a neznam kad ce/dali ce Hr uci u Eu, iskreno me i ne zanima vise, samo bi htio tu putovnicu da mi olaksa kretanje po Europi

u Slovačkoj imam tetu koja je trenutno na godišnjem u Grčkoj i raspitat ce se kad se vrati, al meni je dosta hitno jer bi mozdao dgodio faks za dogodine i otisao radit (i odmorit glavu od skole) u Skotsku di imam jaaakooo dobre stare prijatelje koji me zovu da bizim odavde sto prije, a i tako bi otpuhao kad-tad iz ove zabiti, pa ako netko zna bio bi zahvalan na pomoci, hitno mi je jer skoro pocinje faks (u 10. misecu), a znam da taj proces dosta traje

unaprid hvala

postam ovako kasno jer otkad sam dosao iz grada trazim po netu i nemogu nista nac

PS molim da me ne napadate da sam mlad i glup i da idem odma na Faks te da ima vremena za putovanje poslije, tema je samo o drzavljanstu, glup nisam, znam tecno 4 jezika+hr tako da mi to ne radi problem, a siri sam opis dao da u temi ne bude suvisnih pitanja/spama
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 05:15   #2
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
prvo pozdrav svima, novi sam na forumu, i nadam se vasoj pomoći

dakle ovako, rodjen sam u Hrvatskoj i imam skoro 19 godina, stara mi je Slovakinja, i jos uvijek ia Slovačko državljanstvo, putovnicu, kao i hrvatsku naravno, sada mene zanima, mogu li ja ikako na osnovu toga dobit slovačko državljanstvo i putovnicu, jer bi htio putovat po EU, radit ljeti u Škotskoj gdje imam prijatelje, a neznam kad ce/dali ce Hr uci u Eu, iskreno me i ne zanima vise, samo bi htio tu putovnicu da mi olaksa kretanje po Europi

u Slovačkoj imam tetu koja je trenutno na godišnjem u Grčkoj i raspitat ce se kad se vrati, al meni je dosta hitno jer bi mozdao dgodio faks za dogodine i otisao radit (i odmorit glavu od skole) u Skotsku di imam jaaakooo dobre stare prijatelje koji me zovu da bizim odavde sto prije, a i tako bi otpuhao kad-tad iz ove zabiti, pa ako netko zna bio bi zahvalan na pomoci, hitno mi je jer skoro pocinje faks (u 10. misecu), a znam da taj proces dosta traje

unaprid hvala

postam ovako kasno jer otkad sam dosao iz grada trazim po netu i nemogu nista nac

PS molim da me ne napadate da sam mlad i glup i da idem odma na Faks te da ima vremena za putovanje poslije, tema je samo o drzavljanstu, glup nisam, znam tecno 4 jezika+hr tako da mi to ne radi problem, a siri sam opis dao da u temi ne bude suvisnih pitanja/spama
Your Google kung-fu is weak!

http://www.coe.int/T/E/Legal_Affairs...onalityLaw.asp
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 05:25   #3
thx, ja sam trazio samo na hrvatskom jer sam mislio da za svaku drzavu vrijede drukcija pravila, ali budem procitao ovo sada, dosao sam do pola, i vidim da se spominu djeca, al ne vidim da se spominju punoljetnici...hmm, idem citat do kraja
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 03:51   #4
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
a i tako bi otpuhao kad-tad iz ove zabiti
Uvijek je susjedova trava zelenija.
Pea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 15:04   #5
nista konkretno za moj slucajnema, jer sam punoljetan, poslao sam mail u Slovacku ambasadu u Zagrebu, telefon kao da ne postoji kad zovem broj koji sam nasao na netu, ako netko ima nekakvu informaciju iz prve ruke pomoc je dobrodosla

@Pea, donedavno mi je ovdje bilo super, sto se tice zabave, partijanja, poludnevnih kava i sl, al zakljucio sam da cu postat "balkanski invalid" ako vako nastavim, sada se sve vise osjecam kao u zatvoru, ovaj mi grad postaje selo, ne pruzaju se nikakve prilike, svaki dan ista slika, jednostavno zelim otic, mozda prvo u Zg, ali definitivno sto dalje
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 23:39   #6
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
nista konkretno za moj slucajnema, jer sam punoljetan, poslao sam mail u Slovacku ambasadu u Zagrebu, telefon kao da ne postoji kad zovem broj koji sam nasao na netu, ako netko ima nekakvu informaciju iz prve ruke pomoc je dobrodosla

@Pea, donedavno mi je ovdje bilo super, sto se tice zabave, partijanja, poludnevnih kava i sl, al zakljucio sam da cu postat "balkanski invalid" ako vako nastavim, sada se sve vise osjecam kao u zatvoru, ovaj mi grad postaje selo, ne pruzaju se nikakve prilike, svaki dan ista slika, jednostavno zelim otic, mozda prvo u Zg, ali definitivno sto dalje

__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 11:37   #7
a sto se cudis, di jos ima da su u podne svi kafici krcati mladima koji nikako ne mogu nacu posla, glavno da piju kavu pol dana, al ok, saznao sam da mogu dobit drzavljanstvo i u ponediljak idem u Zg, jupiiiiiii!!
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 11:56   #8
pa sada su praznici, a onaj koji nema neće ispijati kave u centru grada.
sretno ti bilo mada znaš da mediteransko i englesko vrijeme nemaju ništa zajedničklo. to je sunčeko, a tamo svakih 20 minuta kiša.
javi dojmove i lijepo se provedi.
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 12:54   #9
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
@Pea, donedavno mi je ovdje bilo super, sto se tice zabave, partijanja, poludnevnih kava i sl, al zakljucio sam da cu postat "balkanski invalid" ako vako nastavim, sada se sve vise osjecam kao u zatvoru, ovaj mi grad postaje selo, ne pruzaju se nikakve prilike, svaki dan ista slika, jednostavno zelim otic, mozda prvo u Zg, ali definitivno sto dalje

Ako ti smeta to sto je svaki dan ista slika, brijem da ces cesto putovat u zivotu

Ponekad mi je drago da sam jos mlada i naivna pa ne kuzim niti poznajem pojam balkanskog invalida :brise-znoj-s-cela:
Pea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.