Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2020., 19:47   #1
Gdje ste zadnji put vani jeli? [Iskustva] - vol.3.


Bistro St. Michael, hotel Academia, u sklopu akcije Tjedan odmora vrijedan.

Nakon što sam prvi puta poljubio vrata, poslao sam im e-mail o tome, te su mi ponudili gratis menu za jednu osobu (pohvalno!).

Dakle, odabrao sam menu 1 - juha od mrkve i komorača, mesna bruschetta XXL te hrskavi oslić s krumpir salatom i choco užitak.

Juha je bila nekako beskarakterna, više je ličila na juhu od tikve, nisam osjetio niti mrkvu niti komorač. Bilo je jedva dva deci u porciji, a tanjur ogroman (onaj s veeelikim rubom).

Predjelo je bilo korektno, ne bih to opisao kao bruschettu, nego kao narezanu mini pizzu, meso uopće nisam osjetio. S obzirom da se radi o predjelu, količina je bila primjerena, ali bih ovo više očekivao u nekom pubu kao grickalica uz pivu, a ne kao predjelo u nekom bistrou. (čemu ružmarin na tanjuru???)


Glavno jelo - hrskavi oslić s krumpir salatom, bio je točno to i ništa više. Dakle, rekao bih obično menzaško jelo u malo ljepšim tanjurima.
Cijenjena forumašica VKgirl ocijenila je porcije vrlo obilnima, međutim ja bih rekao da se radi o "dječjim" porcijama, pri čemu prilažem i sliku kao dokaz. Dakle, jedan ovaj filet oslića dugačak je oko 10cm, i debeo je 1 cm na dnu i 5mm na vrhu. Meni bi dvostruko toliko bila normalna porcija, a trostruko bih okarakterizirao kao "obilno". (opet ružmarin???)


Desert, choco užitak, meni nije bio ništa posebno. Prilažem sliku, promjer kolača je oko 5cm, debljina oko 1,5cm. (gdje je ružmarin??? :-))


Za kraj bih par riječi posvetio osoblju, ali i dodao par općih komentara. Svi su jako simpatični, tu nema govora, ali profesionalnost u smislu čistog konobarskog zanata je na nuli. Kao da su uzeli studente i studentice s nekog faksa, preko student servisa. Dakle:
- osoblja jednostavno nema na terasi, cijelo vrijeme su unutra, a na terasu izađu samo kada trebaju nešto donijeti. Inače ne volim "napasno" osoblje, ali daj brate izađi malo, prošetaj do ulice, vrati se natrag, daj gostima priliku da vide da si tu i da te pozovu ako trebaju nešto, a ne da čekam par minuta da dobijem priliku da kažem da mi donesu sol i papar (za juhu). Lik za susjednim stolom se morao par puta dizati do vrata da ih pozove.
- konobarica ne zna koje ima otvoreno vino na čaše (morala je provjeriti), premda u članku od prije tri godine piše da se radi o "ilovačkoj graševini", koju sam i sada pio
- doslovno me posluživalo 4 konobara - jedna mi je uzela narudžbu i ta ista mi je donijela papar i sol, druga mi je donijela juhu, treća mi je donijela glavno jelo i desert, a četvrti konobar mi je "naplatio" - kome da ja sad ostavim trinkgeld?
- kad smo kod trinkgelda, inače ne pijem ništa u restoranima, ali sam ovom prilikom naručio dva deci bijelog s glavnim jelom, čisto da imam priliku ostaviti trinkgeld i na kraju mi konobar veli "sve je OK" tj. nisam morao platiti niti vino (napomenuo sam mu za vino)... WTF??!? A fakat mi je glupo sad dati, recimo 20kn, kad mi je rekao da je sve OK, i to još konobaru kojeg vidim prvi puta!?!?
- i za kraj, meni "bistro" znači pojesti nešto "na brzinu", tj. lokal koji radi jednostavna jela i izbacuje ih prilično brzo... moja posjeta trajala je nešto manje od 1,5 sat!?!?

Eto, neka sada svatko procijeni za sebe o kakvom se mjestu radi.
Znam da ću možda ispasti "nezahvalan" jer sam platio 0 kuna, ali moj review baziran je na akcijskoj cijeni od 65kn.
Neću reći da ovo što sam pojeo ne vrijedi 65 kn, ali kad idem u restoran to je iz dva razloga - ili ubiti se hranom kakve-takve kvalitete ili pojesti nešto novo i neobično (npr. poke bowl).
Ovdje nisam dobio niti jedno niti drugo, porcije su doslovno "gone in 60 seconds", tako da osobno ne bih preporučio.
S obzirom da navedena akcija završava danas, guglajući sam naišao da nude i kupon na KupiMe, pa još možete isprobati, ako želite.

Nadam se samo da sam se ovako detaljnim reviewom barem malo odužio restoranu koji me počastio.
Možda da se javim Butkiju kao pripravnik?

Zadnje uređivanje L3go : 26.10.2020. at 11:18.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2020., 22:21   #2
Ovoliko rijeci ne bih potrosio ni da sam se vratio sa chef’s tablea u brooklyn fareu... a ne na pohani oslic.

Nisam sve procitao ali ruzmarin je hit.
FF9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2020., 22:26   #3
Quote:
FF9 kaže: Pogledaj post
Nisam sve procitao ali ruzmarin je hit.
dao sam si truda odgonetnuti da li je recikliran njegov ili tudji i definitivno je tudji
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2020., 03:31   #4
A sta ocekivati za 65kn
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2020., 09:35   #5
To je recenzija a ne ono sto ja pisem. Bravo
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2020., 11:24   #6
Naša predjela su bila jako oblina, a moj muž je dobio veće komade oslića, više krumpir salate i zdjelicu tartara...osim toga, mi smo bili unutra jedini, posluživala nas je 1 konobarica.

I da, i nama je sve skupa trajalo oko 2 sata.

I navela sam da ponuda nije ništa spektakularno, zapravo čisti prosjek za vrlo jeftinu cijenu
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2020., 11:38   #7
Quote:
Zlatica Blatica kaže: Pogledaj post
A sta ocekivati za 65kn
Možda bi meni za 62,50 kn bio bolji izbor?!
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2020., 13:53   #8
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
dao sam si truda odgonetnuti da li je recikliran njegov ili tudji i definitivno je tudji
U nekom trenu sam se ponadao da pricas o nj postu, a ne o ruzmarinu s tanjura.

Da, zaista neobicno ukrasavanje. Zali boze poluatraktivne lokacije.
Htio sam reci da za tu cijenu ni ne moze ocekivati cudo od menija, od kolicine do okusa. Ali nije ni ocekivao, VK Girl je tocno opisala svoje iskustvo - osim sto su oni imali vece porcije. Tu su se malo trebali isprsiti i kod oslica, sumnjam da je BDiddy anoreksicar. Vidis covjeka kojeg zoves na menu isprike - dosao je. Daj mu 1.5 porciju jbt.

Ugl projekt vrijedan zaobilaska, cini se. Bio i ostao.
Mozda jednog dana krene na bolje.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2020., 11:41   #9
Pohvaljujem prefinu salatu s mariniranim brancinom i odlična mekana svinjska rebrica s krumpir salatom u Lari & Penati. Jedina zamjerka je na veličinu porcija, da su malo veće ne bi škodilo, no barem je ostalo mjesta za posjet obližnjem Cukeraju.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2020., 12:07   #10
Mislila sam da više nitko ne jede vani...

Neki dan Kokumi - jeli smo Black Beef Rezance i Rezance sa tigrovim kozicama i tofuom. Mesni odlični, bogatog okusa i jako dobro začinjeni.
Ovi s kozicama li la, morala sam dodati i soja sosa i limete da malo "probudim" okus. Preobično
Htjeli smo i gyoze, ali ipak nismo bili toliko gladni. Porcije su korektne
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2020., 15:20   #11
Brenner Grill

Teleći kebab, rebrica, batat, šopska

Kebab porcija je jako velika...to je ustvari šiš ćevap i izgledom i strukturom ..."kebab" sam po sebi OK, ništa posebno.. uz to nametano narezano sirovo povrće bez nekakvog začina ili okusa...dobije se umak sa koprom uz kebab...lepinja ok...
Rebrica se naručuju po 100 grama bez priloga pa koliko hoćeš...rebrica su mekana i lijepo se skidaju s kosti...ali su bljutava odnosno neslana..ovo je nešto što se ponavlja u bilo kojem restoranu u kojem sam kod nas jeo rebrica što je kardinalna pogreška jer to je jelo koje treba biti preslano a ne neslano...no za razliku od groznog Ružmarinovog umaka ovaj u Brenneru je OK....iako to i dalje veze nema s pravim američkim rebricama...ni dima, ni slanosti, ni slatkoće, ni pikantnosti, ništa..
Batat jedem prvi puta, meni je ok, curama je super..šopska bezveze..

Suma sumarum...nije nešto što bih ponovio,,,konfekcija style za koji je Batak bolja destinacija...

Usluga je bila vrhunska
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2020., 15:34   #12
mislim da je lakse dobiti zvjezdicu nego od tebe ovako neutralno do pozitivan review!
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2020., 15:43   #13


Fala za preporuku, drago mi je da smo bili, da probamo nešto novo.
Curama su rebrica i batat bili super, oni bi opet išli na to.
Ja sam malo strožiji, pa nisam baš oduševljen, ali daleko od toga da je loše.
Moje zamjerke se vrlo lako riješe..znači posoli i začini ta rebrica ko čovjek, napravi nekakav dressing za to povrće koje ide uz kebab i začini ga pošteno da bude pravi dodatak kebabu kao što je to u Turskoj ili Grčkoj, a ne dekoracija..(Turci i Marokanci stave sos od češnjaka)
Eto samo to i bilo bi puno bolje...ne kužim to kod nas...stave ogromnu hrgu mesine i onda štede na umacima i začinima....
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2020., 21:29   #14
Pinzove recenzije su poput "brzog" antigenskog testa - kad su pozitivne, onda znaš, da ćeš dobro jesti i nećeš ostati gladan.
Dakle, kad je nalaz pozitivan, onda je ziher pozitivan


Ako je Pinzova recenzija negativna, ne mora nužno značiti kako je odlazak na to mjesto potpuni promašaj (baš kao i kad je "brzi" Ag test negativan, potreban je i PCR test ukoliko postoji klinički i/ili epidemiološki suspicij) pa ako postoji još neka pozitivna recenzija tog negativno ocijenjenog jedidbenog lokaliteta, može se ipak probati otići i kušati.

Sori Pinz, ovo mi je baš došlo u "duhu" aktualnog trenutka u kojem živomo
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2020., 09:17   #15




Soi, stvarno odlično, bez ikakve zamjerke
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2020., 10:56   #16
Jesi ti to vani sjedio?

Slažem se za kvalitetu hrane - izvrsno! ALI onaj prostor je očajan, mali, mračan i kad sam zadnji put bila propuh non stop jer su vrata prema terasi bila otvorena
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2020., 11:31   #17
Jesam, nastojim ne boraviti u zatvorenim prostorima restorana i kafica.
Bio je vec mrak kad sam bio tamo, svjetla su bila upaljena, grijalica je radila, tako da nije bilo nekih problema. Usko i malo je, ali nije da tamo mogu drugacije, pa mi je i ovo okej.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2020., 14:27   #18
pinz: to je nazalost standardna boljka, naime Rvat ne voli ni zacinjeno ni ljuto ni slano pa nam je zato tako kakvo je... kad idem u kineski restoran i trazim da zaljute oni se ne mogu nacuditi da ima neko tko to voli
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2020., 19:32   #19
Rvat kako posprdno nazivas sve koji se ne slazu s tobom i izdizes se ne znam kojim pravom iznad njega voli osjetiti namirnicu, naucen je na mediteransku, kvalitetniju hranu od kineskog smeca koje jede 90 posto populacije tamo.
Da si pronjurgao svoj rvatski nos izvan granica kifle mozda bi shvatio razliku

Posebno me se dojmilo kako rvat ne voli slano. Daj elaboriraj malo. Ako si uopce probao ista u zadnjih 10 godina izvan svog doma. Stekao sam dojam da ne obilazis bas javna hranilista, jerbo si iznad toga. Tvoje nepce ne zadovoljava rvatu simpaticna hrana. Neslana neljuta i nezacinjena.
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2020., 19:49   #20
Citam tu i tam ovaj topic i da, pa nije poanta da nesto bude slano.Cesto se nesto zasoljava samo da se zamaskira los okus , stari sastojci i sl.

Ja sam prije volio slano (ono do 25-e godine negdje) , onda sam skuzio da kad solim malo jace, time mjenjam izvorni okus neceg.

Čak ni ribu s rostilja vise ne solim previse, malo stavim tek tolko.Maslinovo ulje, cesnjaka malo i/ili persina..

Brenner jos nisam probao a u blizini mi je , nekako ga uvijek zaobidem naustrb provjerenog Batka , moram to promjeniti, zajedno sa novim-starim Kotačem.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.