Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2013., 22:29   #3521
Daj mi reci kako se zove ta ulic koja je uzeta kao replika? I jel postoji mjesto gdje se nalazi ona kuca gdje su svi zivjeli, zejntil tako se nekako mjesto zvalo...
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 23:26   #3522
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Daj mi reci kako se zove ta ulic koja je uzeta kao replika? I jel postoji mjesto gdje se nalazi ona kuca gdje su svi zivjeli, zejntil tako se nekako mjesto zvalo...
ComboBox je već odgovorila na to pitanje .

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2918
tajva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 23:27   #3523
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Daj mi reci kako se zove ta ulic koja je uzeta kao replika? I jel postoji mjesto gdje se nalazi ona kuca gdje su svi zivjeli, zejntil tako se nekako mjesto zvalo...
(Original) Ulica se zove Salih Paşa Caddesi i nalazi u blizini mosta Atatürk (Atatürk Köprüsü) koji povezuje dvije europske strane preko zaljeva Golden Horn (Haliç).

http://www.haritamap.com/yer/65490/salih-pasa-cd.html

Kuća i danas postoji, ali nije crvene boje već neke sivkaste. Bila ja u rujnu ove godine i fotkala. I u kući u kojoj je bila Cemilina radionica i dan danas je proizvodnja tekstilne robe. I dućan voća i povrća je na istom mjestu... uglavnom, replika je vrlo vjerna originalu.

Replika, za potrebe snimanja serije, je napravljena na azijskoj strani u Beykozu, u blizini stare tvornice cipela i kože Beykoz Kundura Fabrikası, lokacija znana i kao 'turski hollywood':
http://www.milliyet.com.tr/bizim-hol...46/default.htm

http://www.radikal.com.tr/ekonomi/ku..._doldu-1087110


edit: Bok tajva .. u isto vrijeme postamo ... u međuvremenu, od tog prošlog posta, bijah opet u Istanbulu i ovaj put je i Salih Paşa Caddesi original bila u planu...

edit2: Zeytinburnu na obali Mramornog mora (ona klupica na kojoj je Ali često sjedio i gledao u more i brodove na moru nalazi se u tom dijelu Istanbula):

http://en.wikipedia.org/wiki/Zeytinburnu
__________________
Su Olsan Taşa Değsen Olur Safir / Yol Olsan Yürünsen Cennet’e Gidilir / Tam Olur Herşey Yanımdaysan Eğer / Yok Olur Gidersen Eksilir Tükenir..

Zadnje uređivanje ComboBox : 19.12.2013. at 23:38.
ComboBox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 23:36   #3524
A kuća na Zejntilu, jel to postoji?
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 23:40   #3525
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
A kuća na Zejntilu, jel to postoji?
Kuću nisam posjetila pa ne znam, ali dio grada postoji i zove se Zeytinburnu; baci oko na edit mog posta gore.
Uglavnom, u tom sam dijelu grada bila, ali kuću tražila nisam, drugi su planovi bili u igri.
__________________
Su Olsan Taşa Değsen Olur Safir / Yol Olsan Yürünsen Cennet’e Gidilir / Tam Olur Herşey Yanımdaysan Eğer / Yok Olur Gidersen Eksilir Tükenir..
ComboBox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 23:42   #3526
Aha, svejedno, puno hvala na ovim informacijama.
Ako me život jednog dana odvede put Turske, definitivno ću posjetiti te lokacije, čak ću probati naći i tu kuću na Zeytinu.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 00:01   #3527
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Aha, svejedno, puno hvala na ovim informacijama.
Bir şey değil (= nema na čemu)

Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Ako me život jednog dana odvede put Turske, definitivno ću posjetiti te lokacije, čak ću probati naći i tu kuću na Zeytinu.
Neka te, neka, odvede život put Istanbula , nećeš požaliti.
__________________
Su Olsan Taşa Değsen Olur Safir / Yol Olsan Yürünsen Cennet’e Gidilir / Tam Olur Herşey Yanımdaysan Eğer / Yok Olur Gidersen Eksilir Tükenir..
ComboBox is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 12:26   #3528
Mi smo bili na Besiktasu smjesteni i kao sto rekoh vec taj kvart sa nasom zgradom je vrlo slican onom iz serije.
Jos da sam vidjela koga od njih...
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 20:39   #3529
ok, sad cete se sigurno trgat od smijeha al sam cijelo vrijeme mislila da to nije replika da oni bas snimaju u toj nekoj pravoj ulici
a jbg kad je izgledalo tako vjerno
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 22:35   #3530
Ja sam na Turizmu i temi Istanbul pročitala tačno mjesto replike jer su neki išli tamo.
Samo nije bilo priče o tome u martu kad sam ja išla.
Nadam se idući put.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 11:50   #3531
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
U pravu si, i mislim da se svi oni koji su pratili seriju na kraju osjećaju upravo onako kako si jučer napisala...'nema više mojih dragih komšija'.
Ne znam kako ostali...ali recimo,kad Đemile dođe doma poslije svih muka, i kad onako umorna skine cipele,podvije noge ,sjedne na kauč i otpuhne jednu tešku otpuhaču....,
a baba Hasefe nježno pita : Đemile,jesil umorna,'ćeš čajku ?....ja sam se nekako tako sjetno poželjela ubacit među njih,malo popričat,popit čaj....smijat se s njima, i osjećati još jače toplinu koja je mene znala obuzimat gledajući tu sretno-nesretnu familiju.Ponekad mi se činilo da i mirise mogu preko ekrana osjetiti.
Tako prikazanu toplinu jednog doma odavno nisam vidjela.I baš će mi zbog toga falit.Taj osjećaj neke čudne bliskosti.Ja sad,ovdje..2013 na izmaku ,buljim prek ekrana....a oni tamo negdje u turskoj,zeytinu,votever....u nekim davnim 70-tim,80-tim.
Šta ti je moć medija!?
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Znat će combobox ili daša, sigurno.
Niš mi se ne javljaju.
Probat ću na videima naći taj dio muzike i onda pitat.Ne volim kad me nešto proganja i muči,i stalno mi se vrzma po jeziku ...pardon my frenč....po ušima.
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
A možda si u pravu što se tiče tog izolacijskog učinka, ali valjda bi čitava soba onda trebala biti u koži...ne znam.
To meni djeluje tako teško i masivno,da sam se čak pitala na čemu se drže takve slike.Ono,mora da je brokva ( čavao) zabijen najmanje 20 cm u zid,da ovo čudo od tapecirunga ne bi palo.Onda još valjda nije bilo tipli.

Dok mi se ne dokaže suprotno,ja ću mislit da je zbog zvučne izolacije.Nikako ne mislim da je turcima ono 'must have' dizajn ,te da je dio modnog interijera tih godina.
Ali,da su imali u svim bojama,jesu....I svim veličinama čak..
Quote:
Maca TZ kaže: Pogledaj post
Šta sam suza isplakala uz ovu seriju...
Džemile mi se odmah svidjela,ono njeno iščekivanje Alija i ostalo.
Likovi i radnja mi je super,glumci su za Oskara.
Kao što neko reče svaka im čast za scenografiju jer ništa nije ostavljeno slučaju.
Metea obožavam a Berin najmanje simpatišem.
I Aylin mi je znala ići na živce sa svojim kreveljenjem ali hajde...
Nedostaje mi Ali u trećoj sezoni,istina da je bio težak lik ali često mi je bio i smiješan,najviše kad želi kontolirati ljutnju.
Nisi jedina koja se isplakala na ovu seriju.Suze plus knedle u grlu.
S opisima se slažem..čak i meni Aylin nije sjela od početka,malo me je nervirala njena živost ..ali s vremenom sam je baš zbog toga zavoljela.
Quote:
Maca TZ kaže: Pogledaj post
Trebalo bi mi dva dana da sve opišem,uglavnom kad se završi jako e mi nedostajati.
Pa piši....volimo mi čitat,makar je ovo, s obzirom na čak tri sezone , najmanje postani topic na sapunicama.
Utvaram si da je to fenomen samo iz razloga što se stvarno nije ništa moglo reći ,nego samo jadikovati.A toga smo puni i u RL.
Quote:
Maca TZ kaže: Pogledaj post
Bijah dva puta u Turskoj ove godine i to je mislim jedina zemlja gdje bih mogla živjeti mimo svoje,a vidjeh prilično svijeta. Jer tom gradu se morate vratiti bar još jednom kakav je utisak ostavio na mene i muža.
To sam i ja zaključila, ma kako sam prije mislila da je to nemoguć pojam.Imala sam osjećaj da sam u centru svijeta.Sigurno ću otići opet,postoje stvari i mjesta koje nisam stigla obići.Kao npr. ; lokacije snimanja najdražih mi serija.Tražila jesam koliko sam mogla,ali to je ogroman grad i baš moraš ciljano negdje otić da bi to nešto specifično vidio.
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Aha, svejedno, puno hvala na ovim informacijama.
Ako me život jednog dana odvede put Turske, definitivno ću posjetiti te lokacije, čak ću probati naći i tu kuću na Zeytinu.
Ne zaboravi ponijeti aparat.
I ne vraćaj se bez slika ovdje.
Quote:
baby-deluxx kaže: Pogledaj post
ok, sad cete se sigurno trgat od smijeha al sam cijelo vrijeme mislila da to nije replika da oni bas snimaju u toj nekoj pravoj ulici a jbg kad je izgledalo tako vjerno
Ma moja baby ,što bi ti se smijali?Ja sam do nekidan mislila da je to sve zapravo bilo.
Dok neko ne bane na topic i kaže : Ljudi,ovo je serija/sapunica....nisam nikako mogla biti razuvjerena da su tu ipak kamermani,režiser,šminka,kamera,klapa..ide......it d.
Šuti,nemoj nikom govorit da me ne odvedu u Vrapče.
__________________
#biokovo
sapunka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 19:14   #3532
Quote:
sapunka kaže: Pogledaj post
Ne znam kako ostali...ali recimo,kad Đemile dođe doma poslije svih muka, i kad onako umorna skine cipele,podvije noge ,sjedne na kauč i otpuhne jednu tešku otpuhaču....,
a baba Hasefe nježno pita : Đemile,jesil umorna,'ćeš čajku ?....ja sam se nekako tako sjetno poželjela ubacit među njih,malo popričat,popit čaj....smijat se s njima, i osjećati još jače toplinu koja je mene znala obuzimat gledajući tu sretno-nesretnu familiju.Ponekad mi se činilo da i mirise mogu preko ekrana osjetiti.
Tako prikazanu toplinu jednog doma odavno nisam vidjela.I baš će mi zbog toga falit.Taj osjećaj neke čudne bliskosti.Ja sad,ovdje..2013 na izmaku ,buljim prek ekrana....a oni tamo negdje u turskoj,zeytinu,votever....u nekim davnim 70-tim,80-tim.
Šta ti je moć medija!?
Upravo to. Mislim da si sve rekla u ovome, čak sam i ja to jednom spomenuo.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 19:14   #3533
Quote:
sapunka kaže: Pogledaj post

1. Što se tiče muzike,još uvijek mi fali podatak za jednu muzičku podlogu.Radi se o instrumentalu,klasici i podsjeća me na nešto od Mozarta ili Bethovena,uglavnom,jučer sam vrtila sve po you tubetu što se moglo naći vezano za OBGZK,ali to nisam našla.


2. I još nešto.Dosad mi niko nije mogao sa sigurnošću reći zašto im služe one štepane kože iza radnog stola ili slično.A pitala sam,molila sam xavicu,uputila vapaje na više strana,ali niko ne zna točno zašta služe.Čak sam i gugl abija umorila što na kroješa,što na turkiš pitajući ga za to.Svašta je on meni ponudio ko odgovor.
Ja sam u svojoj glavi nekakvim logičkim razmišljanjem ( ) skontala da je to nekakvi zvučni izolator,tipa,da u oni u next door sobi ne čuju što ovi vamo pričaju.
Štajaznam,možda sam u krivu.
Pozdrav svim dragim ljudima na ovoj temi!

Pod 1: Sevgili sapunka, otkad si napisala i ove gore riječi, ne prestajem kopkati po svojoj muzičkoj memoriji ... umislila sam da je tema o kojoj govoriš OVA koja se pojavljuje na početku zapisa. Autori glazbe su Cem Tuncer i Nail Yurtsever. csi-kedi bit će čok čok mutlu, ako je pomogla muhtešem sapunki.

Umut


Tema se čak zove UMUT! Ako je to zaista ono na što si i ti mislila, onda je sve ovo kader ve kismet.

Pod 2: Mislila sam da je enigma tapecirung riješena (jer nisam na temi bila otkad se upucao Sönerov brother). I ja sam tražila kod gugle abija, ali yok. Ovih dana, izazvana tvojim pitanjem, pisat ću gotovo nepoznatoj gospođi u Turskoj, priložiti slikicu tapecirunga i pitati je zna li ona za neku posebnu svrhu tog zidnog ukrasa.
kedi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 23:38   #3534
Sa snimanja





__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 22:53   #3535
Vidim sad novi post na ovoj temi i baš sam se ponadao da je netko napisao da kreće repriza. Stvarno odlična serija, jedva čekam da ju krenu reprizirati, rado bih ju pogledao još jednom.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 19:58   #3536
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
A nego što, svatko mora održati 'govor' nakon ovakve jedne serije.
Jako, jako kasno, ali evo i mene da zaokružim priču . Tek sam večeras uspjela završiti sa gledanjem najdraže mi serije . Bilo je nebuloza čok čook, ali sve to nije moglo da pobije toplinu na licima glumaca koji su bili u ovoj seriji. Po prvi put mi se desilo da zaista osjećam kao da sam dio svega toga, i kao da su oni zaista tako divni ljudi kao oni koje glume. I nastavit ću da vjerujem u to . Valjda je to zbog toga što su se i privatno družili i voljeli, pa je sva ta ljubav sama od sebe isijavala do nas... Plačka se rasplakala na kraju kad sam vidjela Ajcu kako široko grli članove ekipe isto kao što je to Cemile u seriji radila. I sad me stid izaći iz sobe ovako crvenih očiju

Suvišno je bilo šta dodati nakon 3 godine ove serije. Počela sam sa gledanjem jednom sedmično na TV1, onda nastavila gledati uporedo sa vama kad ste nas prestigli, i napravila veliku pauzu nakon druge sezone misleći da nakon Erkana to više neće biti to. I tako mi je drago što sam se prevarila Muhammet (Arif) je odradio sjajan posao, tako da sam vrlo brzo zaboravila koliko sam bila na strani Alija u drugoj sezoni... Svi su glumci izuzetni, i veoma mi je drago što Arasa Buluta Iynemlija i Farah Zeynep Abdulah viđam u velikim i važnim projektima... Čak je i mali Emir dobio glavnu ulogu u seriji Küçük ağa koja se trenutno emitira na Kanalu D (na kojem se i naša serija emitirala)

Još ću samo dodati da sam našu malu playlistu redovno dopunjavala sa svakom novom pjesmom na koju sam u seriji naišla. Kad god vas uhvati nostalgija, bujrun na kanal po čašicu uspomena . Nažalost, kako vrijeme prolazi, neke pjesme su vlasnici brisali, a ja od toliko pjesama se više ne mogu sjetiti koje su to. Tako da nam neke pjesmice fale, ali većinom su sve tu. Naravno, ukoliko se neko od vas sjeća neke koja fali, imate pp.

Jedan veeeliki pozdrav šaljem svima i do čitanja na drugim temama! (Nadam se da će biti makar upola poetične kao što je ova naša bila )
__________________
Ben en çok, kızı doğunca sevinen babaları severim...
Okanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 20:22   #3537
...na kraju...kao i na početku.....nezaboravni Osman...

Hvala na lepim upisima a posebno veliko hvala tajva !!!
hasret is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 09:00   #3538
Ajme pa ovo ko da je zadnji post.Nećete valjda da zaključate temu?
Ovu seriju ću pamtiti po dragom Hakanu kóji je od najgoreg postao drugi po redu najdraži lik.
Ahmet mi je omiljen i Berin sam sa Hakanom prihvatila tek posle njegove smrti.
__________________
Emiruša.
beren cansu fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 11:04   #3539
A što da radimo? Seriju smo odgledali lijepo se ipričali,
sve iskomentirali, sječamo je se na sve strane i puno je
spominjemo. Ostavila je u nama neke tragove i povukla
se mirno pred najezdom novih i mi stalno očekujemo boljih.
Teško. Ovakva lijepa priča o sretnom i nesretnom životu
ne čuje se tako često.
Kako vrijeme prolazi postaje sve dragocijenija.
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 18:52   #3540
Quote:
beren cansu fan kaže: Pogledaj post
Ajme pa ovo ko da je zadnji post.Nećete valjda da zaključate temu?
Ovu seriju ću pamtiti po dragom Hakanu kóji je od najgoreg postao drugi po redu najdraži lik.
Ahmet mi je omiljen i Berin sam sa Hakanom prihvatila tek posle njegove smrti.
Nećemo, nema razloga, ne brini.

Za Hakana se slažem, on je doživio najveću transformaciju kroz sve sezone, a i vidljivo je da se iz sporednog lika lansirao u glavnu postavu, svakako zasluženo.
Iako, žao mi je što su Ajlin i Ali napustili seriju, okej imali su zaokruženu priču i sad kad razmišljam ne znam na koji bi način zaokružio Alija, no Ajlin i Soner su bili priča za sebe i šteta što je završilo tako tragično, iako mi je Bahar zbilja jedna dostojna zamjena.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.