Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2015., 16:28   #1
PSI knjiga

Je li netko ovo čitao?

Autor knjige nepoznat, a ono što o njoj piše više mi liči na vrhunski marketing nego na čudesa. Što mislite?

Citiram sa zvanične stranice:

Priča o nastanku ove knjige još je neobičnija od njezinog sadržaja. Piscu se prikazala u jednom jedinom snu, u noći s 24. na 25. prosinca. Na kraju svog sna u rukama je držao knjigu, upravo takvu kakva je sad ispred vas. Dobro je pogledao njezinu naslovnu i zadnju stranu, a zatim ju je otvorio da bi pročitao tko ju je napisao, no pisac u njoj nije bio razotkriven.

Na osnovnoj, to jest nižoj razini svijesti [psi] je jednostavna knjiga s nekoliko mudrosti, među kojima su mnoge već poznate.

Druga je razina te knjige (još uvijek Racijevo shvaćanje) visoka znanost koja je upletena u taj inače jednostavan okvir. Da bi se čitatelj mogao dokopati toga, mora biti sposoban za znanstveni pristup razmišljanju, mora razabrati teze i argumentacije, a treba imati i ponešto predznanja o stvarima o kojima je riječ.

Treća razina razumijevanja te knjige skriva se između redaka i u metaforama – to je nesvjesna razina, percipirana samo posredno doživljavanjem ove knjige. Mnogi su uvjereni da se može već zbog gore navedenoga ovu knjigu svrstati među svjetska čudesa.

Najviša je razina ove knjige zapanjujuća, no još nije došlo vrijeme da bismo mogli progovoriti o njoj. Skriva se u sedmom dokazu – konačnom dokazu postojanja nadljudske inteligencije koja je s pomoću slučajnosti stvorila ovu knjigu.
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 19:31   #2
Citao sam ja
Imam ju doma.
Zasad 2 puta
Namjeravam jos najesen

P.S.

Autor vise nije ziv tj. umro je prije nekih pola godine
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 21:04   #3
Znači da je dobra, ako si čitao dva puta? Vrijedi kupiti?
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 19:33   #4
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Znači da je dobra, ako si čitao dva puta? Vrijedi kupiti?
Knjigu i treba vise puta citat jer se "mjenja" citanjem
tj. svaki put ju drukcije razumijemo
Radi se o tri uma u svima nama
Racio, Emocio i Intelekt

Potrazi na facebooku osobu Erik MIletic
Pa popricaj s njim
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 15:02   #5
Knjigu treba procitati vise puta.
U tome je bit.
Ako netko misli da je shvatio sve iz prvog citanja nije u pravu.
Knjiga je tu da nas podsjeca.
Antidata Neopod is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.