Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2006., 13:26   #1
Boks fanzone

Koji bi klub preporucili za trening boksa? Moze i kick boks i muay thai, ali zbog nekih zdravstvenih tegoba ipak radije boks.
Ne treba nuzno biti neki super-klub sa fenomenalnim rezultatima u natjecanjima, samo da je ekipa relativno normalna i ok.
Hvala unaprijed na informacijama.
Doppler is offline  
Old 19.05.2006., 14:27   #2
ja bih ti (prijateljski i bez nadjebavanja!) preporučio da prvo odabereš vještinu..
jer boks nema nikakve veze s kick-boxom i muay thai boksom..
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 19.05.2006., 15:04   #3
Ok. Onda boks.
Doppler is offline  
Old 19.05.2006., 15:16   #4
pa gdje zivis?
__________________
TOO STUPID FOR BUSINESS, TOO UGLY FOR LOVE
Buddy is offline  
Old 19.05.2006., 15:18   #5
Zagreb
Doppler is offline  
Old 19.05.2006., 15:35   #6
Već sam par ljudi uputio. Odi tamo gdje ti je najbliže ili najjednostavnije ići. Ako ćeš dva od tri tjedna treninga propustiti zato jer nisi stigao ili ti se nije dalo voziti po najvećoj gužvi onda je bolje da ni ne upisuješ neki sport.

Kako god okreneš trebaš isprobati par klubova da vidiš što ti odgovara no ipak prvo moraš odlučiti što želiš. Boks je dobar ali su meni boksački treninzi ubojito dosadni.

In addition to being called "The Greatest martial artist on Earth" by both Black Belt and Grappling magazines, the most handsome fighter in NHB is indisputably Bas Rutten - El Guapo!

Born in Tilburg, Holland on the 24th of February 1965, his early years gave scant indication of what was to come. A skin disease, asthma, and rheumatism conspired to limit his ability to compete in sports. After years of begging, he began martial arts at age 14. Establishing a pattern that was to be repeated countless times, shortly thereafter, Bas broke a kid's nose in a fight, which caused his parent's to rein in his training.

The training hiatus lasted till Bas was 21m where upon he began his journey seeking ever harder contact, from Tae Kwon Do, Kyokushinkai, Muay Thai, and Mixed Martial Arts. Bas established an enviable record in Muay Thai, winning 14 in a row, all by knockout, and earning the Dutch Championship, and a #2 world ranking...
nu-croatia is offline  
Old 19.05.2006., 20:56   #7
Quote:
Doppler kaže:
Ok. Onda boks.
ja ti mogu preporučiti dsr barun, ekipa tamo je ok, mozes trenirati rekreativno, a treninge boksa drži trener hrvatske boksačke reprezentaciej, Rađen. + imas i teretanu u kompleksu, pa si mozes i nadopunit treninge
detalje vidi na: http://www.dsr-barun.hr/
hanna(h) is offline  
Old 20.05.2006., 15:56   #8
Quote:
hanna(h) kaže:
ja ti mogu preporučiti dsr barun, ekipa tamo je ok, mozes trenirati rekreativno, a treninge boksa drži trener hrvatske boksačke reprezentaciej, Rađen. + imas i teretanu u kompleksu, pa si mozes i nadopunit treninge
detalje vidi na: http://www.dsr-barun.hr/
Uf... Malo su skupi... 300 kuna mjesecno?
Doppler is offline  
Old 21.05.2006., 15:51   #9
Lopovi.


Nego, da proširimo temu...
Jel ima kakve bitne razlike između ručnih tehnika u boksu i tajlandskom boksu?
Opaki Šišmišar is offline  
Old 21.05.2006., 17:48   #10
Quote:
Opaki Šišmišar kaže:
Nego, da proširimo temu...
Jel ima kakve bitne razlike između ručnih tehnika u boksu i tajlandskom boksu?
Gard je nešto drugačiji kako bi bila veća pokrivenost od udaraca nogom. Uz to u Muay Thai-u se koriste i laktovi.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Old 21.05.2006., 18:11   #11
Quote:
ljiga kaže:
Gard je nešto drugačiji kako bi bila veća pokrivenost od udaraca nogom. Uz to u Muay Thai-u se koriste i laktovi.
Ljiga majstore,vidi se da pratiš borilačke sportove.
Wrebox is offline  
Old 21.05.2006., 19:17   #12
Quote:
ljiga kaže:
Gard je nešto drugačiji kako bi bila veća pokrivenost od udaraca nogom. Uz to u Muay Thai-u se koriste i laktovi.
tako je,gard je drugaciji,kombinacije nesto krace(opet ovisi o borcu) ali sama tehnika udarca je jednaka
nakmuay is offline  
Old 22.05.2006., 00:37   #13
leonardo boxing klub... jenda stanica iza okretista dubrava...250kn mjesecno al imas svaki dan škola boxa i koristenje teretane...
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Old 22.05.2006., 00:45   #14
Quote:
Wrebox kaže:
Ljiga majstore,vidi se da pratiš borilačke sportove.
Naravno, obzirom da se moje smrtonosne tehnike posebno prilagođavaju gardu običnog boksača, a posebno gardu Muay Thay-a. A kada se suprotstavljam hrvačima onda moj gard zauzima poseban stav u kojem sam nepobjediv. Evo, ovo sam ja u specijalnom gardu nakon pobjede nad trojcom ultimate fightera i jednim master hrvačem.

http://screamingpickle.com/images/Su...ateMaster2.jpg

:P
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Old 22.05.2006., 01:03   #15
Jos neki klub? Ima neko ideju, ili preporuku?
Doppler is offline  
Old 22.05.2006., 01:23   #16
http://www.profightstore.com/content...resar&aID=Boks
ako si studos,imas na martinovki boks u sklopu subosa,moj frend vodi treninge i ima te svasta za naucit,a cijena je neka sica 50-60 kn
nakmuay is offline  
Old 22.05.2006., 08:06   #17
Quote:
ljiga kaže:
Gard je nešto drugačiji kako bi bila veća pokrivenost od udaraca nogom. Uz to u Muay Thai-u se koriste i laktovi.
Znam za latkove jer pomalo treniram thai boks. Zanima me izvođenje običnih direkata, uperkata i krošea.
Opaki Šišmišar is offline  
Old 22.05.2006., 11:03   #18
Quote:
Opaki Šišmišar kaže:
Znam za latkove jer pomalo treniram thai boks. Zanima me izvođenje običnih direkata, uperkata i krošea.
Mislim da ne. Jedino, ispravite me ako griješim, vidio sam kod nekih boksača kako drže gard sa malo dignutijim ramenima, što iako smanjuje eksplozivnost udarca doprinosi većoj pokrivenosti glave, pogotovo brade. S druge strane, koliko znam (a moje znanje je ovdje skromno), Muay Thai-evci obično spuštaju ramena ćime osim što dobivaju veću eksplozivnost udarca laktovima se bolje pokrivaju od mogučih nožnih napada.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Old 22.05.2006., 17:20   #19
Quote:
nakmuay kaže:
http://www.profightstore.com/content...resar&aID=Boks
ako si studos,imas na martinovki boks u sklopu subosa,moj frend vodi treninge i ima te svasta za naucit,a cijena je neka sica 50-60 kn
Puno hvala!
Doppler is offline  
Old 30.05.2006., 14:35   #20
The Boxers Guide To Performance Enhancement:

http://rapidshare.de/files/11330001/...xers_Guide.rar

This book is designed to cover all aspects of boxing conditioning and nutritional supplementation. We leave no rock uncovered, so rest assured that any confusion you have regarding your own training will be answered. If you are one of many who have trained according to the boxing myths, there is no need to panic. I have competed inside the ring for over nine years. In my years of boxing, I have worked with several trainers, each with their own theories and opinions. Over this time, I have learned what works and what does not.

Language: English
Amount of pages: 157
Format: PDF
Size of a file: 2 Mb
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:53.