Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2008., 09:17   #141
Quote:
Vicious kaže: Pogledaj post

A tko će više to znati, od strane Eurosporta ionako nikad nije stizala neka službena informacija, čak se ne može naći ni TV raspored za Eurosport HD još uvijek na sajtu.
Bizarno zar ne, ko da ih zapravo nije briga za to...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 11:43   #142
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Bizarno zar ne, ko da ih zapravo nije briga za to...
Ali ima ga zato na max tv sajtu...
Piše da tamo idu Roland Garros, WRC, Giro i neki nogomet, to stvarno sve pravi HD ili ima i upscalea?
Vicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 11:58   #143
mislim da je pravi HD...Roland Garros ide sada i u pravom je HD-u...mislim da nece upscalati prijenose, mozda samo News i sl stvari kojima se popunjavati rupe izmedju prijenosa i repriza,,,
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 20:59   #144
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
bsimic, ne kuzim, a zasto nisi spojio dvb-t na LCD?
Zato jer nemam LCD TV... jer kada je prije godinu i pol donošena obiteljska odluka novi CRT ili LCD, odlučeno je CRT (naravno), oko 2300kn, slika ODLIČNA. Set top box je također kupljen prije godinu i pol, i niti danas ga moji starci ne koriste (ne žele, jer je OiV zajeb'o stvar - DVB-T signal u Splitu je DUUUUGO bio u kur*u)...

LCD koji imam je zapravo PC monitor SAMSUNG 931BF... zapravo ista stvar (daje istu sliku sa TV tunera kao i LCD-i po dućanima, dok je slika sa PC-ja savršena)...

Sada sam nabavio TV-karticu za koji tvrde da podržava HD-DVB (360 kn... živi bili, pa vidjeli).
__________________
Kako se zove planina osam puta veća od Velebita?
- Velebyte
bsimic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 21:24   #145
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Ova priča me podsijeća na mobitele... Vicevi o Hercegovima i mobitelima do boli... a to je zapravo bila LJUBOMORA. Treba reći. Nemam toliko novaca da mogu kupiti bez da se stisnem LCD ili plasmu. A ne srat da je Yugo 45 najbolji auto... Ili CRT. Mislim stvarno smo primitivci a htjeli bi kao u EU
Evo ga! Tu sam ga čekao. Čudim se da se nije prije javio...
Da, sjećam se prvih mobitela... i viceva o Hercegovnima... i ljubomornih ljudi... a prije neki dan mi je u ruku došao prastari Nokia komunikator 9110... tuge i žalosti od mobitela, mobitel moje stare (3110 classic) ima duplo bolje karakteristike, platio sam ga 250kn. A sjećam se da je tada koštao oko 5000kn. Ali je bilo ljudi koji su kupili taj mob... obično nisu znali niti pristupiti imeniku, a kamoli nešto drugo... A JA sam tada imao "kapulu" - Nokiu 540 (sjećate se?) sa dvije rezervne baterije i svi su mi se "smijali", dok sam ja pričao sa svima za 0,62 - 0,45 - 0,31 kn/min, svi ostali su pričali za 3,66kn/min (I mene nazivali da "zazvoni", pa da ja njih nazovem, jer nikad "nisu imali kuna na mobitelu")

Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Slika na LCD-u će uvijek biti bolja sa DVD-a u odnosu na CRT. Uvijek ! I to u 16:9 formatu ! Ako govno od materijala protjeraš bit će manje ružno na CRT-u nego na LCD-u.
Tako je... slika na CRT-u je GOVNO, ali slika na LCD-u je GOVNO NA KVADRAT! A ja nisam lud da dajem 8000kn za GOVNO od slike kada mogu dati 2300kn za ISTO GOVNO od slike (tko tvrdi da je slika na LCD-u bolja ili je slijep ili preponosan da prizna da su ga zajeb...) Jednostavno, slika na LCD-u je dobra SAMO AKO prikazuje Full HD, inače kockeee, kockeeee, kockiceeee.....

Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
PS: Konzumna elekronika ima rok trajanja 5 godina ! I nemojte mi šuplje priče oko 4:3. Uskoro neće biti moguće kupiti 4:3 TV bilo kakve, bilo CRT/plasma/lcd/laser/whatever...
Tako je! Zato sam ja prije godinu i pol kupio CRT i gledao kako se sa svakim novim modelom popravlja slika na LCD-ovima, a cijena ili ostaje ista ili se smanjuje. Pa ću za godinu-dvije kupiti LCD televizor sa ugrađenim HD-DVB tunerom po istoj cijeni kao i današnji LCD-i, OiV će riješiti početne pizdarije pa ću imati savršenu sliku, Blu-Ray će također pojeftiniti, HDD snimači će koštati 700kn i svi sretni, a moje teško zarađene kune u džepu (i cijelo vrijeme gledam najbolju sliku koja je moguća u tom trenutku)...
__________________
Kako se zove planina osam puta veća od Velebita?
- Velebyte
bsimic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 21:39   #146
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Slika na LCD-u će uvijek biti bolja sa DVD-a u odnosu na CRT. Uvijek ! I to u 16:9 formatu ! Ako govno od materijala protjeraš bit će manje ružno na CRT-u nego na LCD-u.
Aha, oko ovoga sam ja duuugo razbijao glavu! Kako to da je slika sa DVD-a toliko bolja na LCD-u (i na PC-ju) u odnosu na sliku sa TV-tunera, a na CRT-u gotovo da i nema razlike? I sinulo mi je kada sam čuo kako su snimljeni "Gospodari prstenova"! Slijedeća informacija sve govori:

"By the end of the three-part project, the New Zealand-based company had built a massive, 3,200-processor 3D rendering server farm to cope with the load. The installation is ranked on the top 500 supercomputer list as one of the world's largest supercomputer sites. With some 2,400 of those processors residing on blade servers (small rack-mounted servers), and the remainder on traditional servers, it's also one of the most compact."
"... a frame can be processed on only one CPU at a time and takes 48 to 72 hours to complete." (Skinuto sa www.digitalartsonline.co.uk)

Dakle, serveri sa 3200 procesora su danima kuhali "Gospodara prstenova" da bi slika sa DVD-a izgledala onako savršeno! A jadni DVB-T koderi na HRT-u moraju jedan frame "prokuhati" za 1/25 sekunde! Nema šanse da će slika sa TV-a izgledati savršeno kao sa DVD-a.

Ovdje se ja povlačim: ja ne iznajmljujem i ne gledam DVD-e (radim i nemam za to ni vremena ni para) i najvažnija mi je kvaliteta TV slike, a ostali neka rade po svom ukusu...
__________________
Kako se zove planina osam puta veća od Velebita?
- Velebyte
bsimic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.