Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2008., 22:05   #61
Quote:
Pizd3k kaže: Pogledaj post
Osim što si prepisao moj post stvarno ne razumijem što si htio reći s ovom dosjetkom.

Ja sam samo napisao da se ne može usporediti borba s utreniranim protivnikom na turniru u BJJ-u, grapplingu ili MMA-u koji ti želi otkinuti glavu i "borba" majstora systeme s volonterima iz njegovog kluba koje je prije toga hipnotizirao i oprao im mozgove.
Pisd3k sine, ti to nisi napisao. Nisi spominjao nikakvo otkidanje glave.
Ti si napisao samo da se u BJJ-u rezultati vide na natjecanjima, a systema je punjenje bankovnog računa instruktora...i to je jedini rezultat. Punjenje bankovnog računa instruktora nije samo systemin unikum (ni BJJ ni MMA seminari nisu mukte), pa sam shodno tome dočarao jedno natjecanje nižeg ranga gdje je odnos uloženog (u bankovni račun instruktora) i dobivenog (medalja od 17.95 kuna) daleko na strani uloženog.

Ali ajde de. Možemo tvojoj tezi o natjecanju pristupiti na drukčiji način, ako već smatraš da su rezultati na natjecanjima najbitniji ako ne i jedini pokazatelj vrijednosti neke borilačke vještine.
Ponovit ću tvoj post (bez otkidanja glave molim):

Quote:
Pizd3k kaže: Pogledaj post
Postoji razlika između instruktora i majstora. Razlika je u tome što se u BJJ-u rezultati vide na natjecanjima a u Systemi se rezultati vide samo na bankovnom računu instruktora.
Shodno tvojoj gorenapisanoj tezi, i sam izbor instruktora borilačke vještine (u tvom primjeru BJJa) bi trebao uzeti u obzir njegov natjecateljski skor. Ne vidim razloga da netko trenira kod instruktora koji je na natjecanjima (pa makar se radilo o Gornjoj Pakšovini) prolazio kao gubitnik!?

Primjer: Izvjesni Cesar Gracie je nositelj crnog pojasa BJJa i član čuvene Gracie obitelji. Međutim, rečeni Cesar Gracie je imao samo jednu jedinu MMA borbu i to 2006. protiv Franka Shamrocka, koju je izgubio nokautom u roku od 21 sekunde. I nikad se više nije pojavio na MMA natjecanju (valjda se boji otkidanja glave).

Pa ipak, Cesar je na stranicama www.graciefighter.com predstavljen kao izuzetan instruktor, a na istim stranicama je ponuđen i njegov instrukcijski DVD set po cijeni: ONLY $139.95...ORDER TODAY!

Daj mi jedan dobar razlog zbog čega bi itko pametan (a to je naravno onaj koji se rukovodi tvojim postavkama) punio bankovni račun jednog Cesara Gracie, instruktora sa samo jednom jedinom ozbiljnijom borbom...koju je, usput budi rečeno, popušio za 20-ak sekundi?
__________________
članci i eseji
Siniša Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 22:31   #62
Ja sam napisao:
U formalnom smislu u većini BJJ federacija školu mogu otvoriti i plavi/ljubičasti pojasevi te postati pridruženi članovi (affiliated). Smeđi/crni pojasevi mogu biti članovi federacije (members).

A poštovani g. S. P.
Punopravni član fedracije mora imati trenera sa najmanje smeđim pojasom (ne znam ima li tko u Hrvatskoj smeđi pojas u BJJu). Svi klubovi koje vode niže rangirani pojasevi su pridruženi. Slična je stvar kod ostalih vještina. Razlika može biti u nazivima: affiliated dojo, study group itd...
Pizd3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 22:32   #63
pare su svagdje, ali u bjju od natjecanja nema para. Na svjetskim prvenstvima najpoznatiji i najbolji borci moraju platit kotizaciju ko i ja kad idem u gornju pakšovinu i doć o svom trošku, i isto tako dobit istu medalju od 14.99 ko u gornjoj pakšovini.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 22:47   #64
Evo da skratim priču. Nabaviti ću neku diplomu Systeme ili nečega sličnog... i sljedeće ljeto: seminar. Neče biti jeftino vjerujte no svatko tko pljune lovu biti će bogatiji za jedno neprocjenjivo iskustvo.
Pizd3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 00:08   #65
Quote:
Pizd3k kaže: Pogledaj post
Evo da skratim priču. Nabaviti ću neku diplomu Systeme ili nečega sličnog... i sljedeće ljeto: seminar. Neče biti jeftino vjerujte no svatko tko pljune lovu biti će bogatiji za jedno neprocjenjivo iskustvo.
prijatelju ja tebe ne kuzim ni kurca, al sto je najbolje mislim da ni ti sam sebe ne kuzis nista. Al dobro, nije da me zanima, tek tolko komentiram.
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 01:40   #66
Naravno da ne kužiš tj. ne želiš kužiti. Neki su namjeno slijepi.

Evo pojasnit ću ti...... ti par godina treniraš ninjutsu. Kako sada stvari stoje imaš zeleni pojas i jako si daleko od crnog. Umjesto da se par godina mučiš da bi dobio crni, postao instruktor i da bi ti trener možda dao neki dio love koju dobija od članarina jednostavnije ti je naći nekog stranca koji prodaje licence za Hwarang Do, Sinanju, Systemu ili neko drugo sranje te tu novu egzotiku prodavati naivnim ljudima koji uvijek traže nešto novo i drugačije. Lijepo pomiješaš kolutove iz ninjutsua koje kako tako znaš, udarce iz karatea koji si učio u osnovnoj školi i još par tehnika s video kazete.

Model funkcionira, provjeren je i imaš više svijetlih primjera u Hrvatskoj da se to isplati.
Pizd3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 01:42   #67
aha sad kuzim. thx j.ga nisam namjerno slijep, nego eto.. sad je ok.
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 08:25   #68
Quote:
Afrofeet kaže: Pogledaj post
pare su svagdje, ali u bjju od natjecanja nema para. Na svjetskim prvenstvima najpoznatiji i najbolji borci moraju platit kotizaciju ko i ja kad idem u gornju pakšovinu i doć o svom trošku, i isto tako dobit istu medalju od 14.99 ko u gornjoj pakšovini.
Ma nemam ja ništa protiv natjecanja. Niti protiv profesionalnih, gdje je osnovni cilj lova, niti protiv amaterskih, gdje ljudi dođu, nadmeću se, druže se i izmjenjuju iskustva.

Ali natjecanja nisu jedini pokazatelj vrijednosti.
Kada bi natjecanja bila jedini pokazatelj vrijednosti, onda bi po mom osobnom viđenju natjecanje u MMA bio jedini pravi pokazetelj vrijednosti, jer se u takvom tipu natjecanja mogu ogledati praktikanti svih borilačkih sportova.

Nikakva grappling, nikakva BJJ, judo, boks natjecanja, nego isključivo MMA.
Međutim, ako MMA uzmemo kao jedini pokazatelj, onda ispada da Cesar Gracie nema nikakvog moralnog prava puniti svoju bankovni račun, niti jedan briljantni Marecelo Garcia, jer je on prvak isključivo u grapplingu.
__________________
članci i eseji
Siniša Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 08:33   #69
Quote:
Pizd3k kaže: Pogledaj post
Naravno da ne kužiš tj. ne želiš kužiti. Neki su namjeno slijepi.

Evo pojasnit ću ti...... ti par godina treniraš ninjutsu. Kako sada stvari stoje imaš zeleni pojas i jako si daleko od crnog. Umjesto da se par godina mučiš da bi dobio crni, postao instruktor i da bi ti trener možda dao neki dio love koju dobija od članarina jednostavnije ti je naći nekog stranca koji prodaje licence za Hwarang Do, Sinanju, Systemu ili neko drugo sranje te tu novu egzotiku prodavati naivnim ljudima koji uvijek traže nešto novo i drugačije. Lijepo pomiješaš kolutove iz ninjutsua koje kako tako znaš, udarce iz karatea koji si učio u osnovnoj školi i još par tehnika s video kazete.

Model funkcionira, provjeren je i imaš više svijetlih primjera u Hrvatskoj da se to isplati.
Ljude uvijek zanima nešto novo. Koliko je to ljudi prije 15-20 godina uopće znalo za BJJ, za MMA? Ako odeš još par desetljeća unatrag, nećeš naći ni tajlandkog boksa. Jel to umanjuje vrijednost tim vještinama?

Ako smatraš da je systema sranje, onda si to mogao odmah eksplicite napisati
i potrkijepiti sa par argumenata tehničke naravi (najtecanje nije neki argument - vidi primjer Cesara) pa smo onda o tome mogli diskutirati: recimo nešto kao systemini pritisci na nervne čvorove kraj ključne kosti, uz izraz čuđenja: "Siniša, a ti nisi pao?" i tome slično.
__________________
članci i eseji
Siniša Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 09:35   #70
Pizd3k, shavćam što želiš reći i gotovo se u potpunosti slažem s tobom, no izgleda da se malo nespretno izražavaš i zbog toga te je te je Siniša Petrić već nekoliko puta, kako bi to rekli ameri OWNED i postao si njegova bitch
Pa bi se barem mogao povući sa dostojanstvom. Ili promjeniti samu prezentaciju...



satter, ZAŠTO NE ŽELIŠ DA IMAMO UKLJUČEN [IMG] KOD???
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 10:39   #71
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Pizd3k, shavćam što želiš reći i gotovo se u potpunosti slažem s tobom, no izgleda da se malo nespretno izražavaš i zbog toga te je te je Siniša Petrić već nekoliko puta, kako bi to rekli ameri OWNED i postao si njegova bitch
Pa bi se barem mogao povući sa dostojanstvom. Ili promjeniti samu prezentaciju...
Daj morbid, nemoj sad i ti kuhat poparu sa tim pwnedovima i oStAliM 1337 sp33cH. Meni je na ovom forumu cilj argumentirana diskusija i želja da kroz tu diskusiju naučim nešto novo (koliko to forum omogućava) i zato se zahvaljujem svim diskutantima koji su mi to omogućili (pogotovo kamakuri i wreboxu).

Pizd3k i ja se ne moramo u svemu slagat ali se možemo naći na nekoj zajedničkoj točci. Ja doduše neću nikad reči da je systema sranje jer bi to podrazumjevalo da onda bilo kojeg praktikanta systeme mogu pwnedovati u nekakvoj mano-a-mano borbi, za što ne bih stavio mano u vatru.

Meni systema, i to Ryabkova nije pretjerano i u cijelosti "legla", ali smatram da tu ima dobrih elemenata koji se daju iskoristiti, a koje do sada nisam vidio u nekim drugim BV-ovima. Naravno, neke stvari sam odmah "preskočio", naročito one elemente iz youtube klipova gdje Ryabko lupi tipa u prsa i kaže kako će ga taj tip udaraca natjerati na duboko razmišljanje. Ovo uzimam opet s dozom rezerve, jer se ipak radi o kloaci zvanoj youtube i dozvoljavam da je stvar istrgnuta iz konteksta (iako u ovom slučaju sumnjam).

Osobno mi je (doduše samo iz video materijala) daleko prihvatljivija Kadochnikova systema i rado bih otišao na seminar te systeme, pogotov jer nema udaraca koji tjeraju na razmišljanje, ali to je moj osobni stav i ništa drugo.
__________________
članci i eseji
Siniša Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 12:19   #72
Quote:
Siniša Petrić kaže: Pogledaj post
Ja doduše neću nikad reči da je systema sranje jer bi to podrazumjevalo da onda bilo kojeg praktikanta systeme mogu pwnedovati u nekakvoj mano-a-mano borbi, za što ne bih stavio mano u vatru.
.
ali mozete to reci za Realni aikido? Zanimljivo, ne vidim logiku iza toga, al ok. Sta ja znam XD
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 12:39   #73
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Pizd3k, shavćam što želiš reći i gotovo se u potpunosti slažem s tobom, no izgleda da se malo nespretno izražavaš i zbog toga te je te je Siniša Petrić već nekoliko puta, kako bi to rekli ameri OWNED i postao si njegova bitch
Pa bi se barem mogao povući sa dostojanstvom. Ili promjeniti samu prezentaciju...



satter, ZAŠTO NE ŽELIŠ DA IMAMO UKLJUČEN [IMG] KOD???
Posalo sam upit, ignoriraju me.
Budem opet.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 12:48   #74
Quote:
H4ni8aLL kaže: Pogledaj post
ali mozete to reci za Realni aikido? Zanimljivo, ne vidim logiku iza toga, al ok. Sta ja znam XD
Gdje sam ja to napisao? [citation needed]

Koliko se ja sjećam, o realnom aikidou sam napisao što zamjeram, a nigdje da je realni aikido sranje. Isto kao što mogu imati zamjerke na systemu, ali neću napisati da je u cijelosti sranje, niti to smatram.

EDIT: Ako kojim slučajem pretražuješ moje postove, gledaj samo one koji su napisani u ozbiljnijem tonu, "not funny" postovi ne spadaju u tu kategoriju. Takvih ima i o običnom (kobajagi) aikidou.
__________________
članci i eseji
Siniša Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 13:11   #75
ma lol nepada mi napamet sada pretrazivat stotine i stotine stranica. A posto mi se neda, nemogu potvrdit to, pa eto, valjda je to bila "zamjerka" sto se tice realnog.
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 13:36   #76
Quote:
H4ni8aLL kaže: Pogledaj post
ma lol nepada mi napamet sada pretrazivat stotine i stotine stranica. A posto mi se neda, nemogu potvrdit to, pa eto, valjda je to bila "zamjerka" sto se tice realnog.
Sutra se možda (ako završim sa stolarijom po kući) zaletim čirnuti jedan trening systeme, čisto da se javim Dragiši i ekipi, pa te mogu izvjestiti o novim "zamjerkama". Iako za sada, osim nekakvih "spiritualnih" udaraca i nošenja maskirnih hlaća nekih većih nemam.

Ono što ljudi obično vide u systemi (kroz video klipove na youtubu) kao nekakva "mlohava" izvijanja su samo prvi dio systeme, više kao nekakav pandan tai-sabakiu odnosno tai-no-henki u aikidou ili "go with the flow" u džiji.

Postoji i drugi dio koji je puno oštriji, ali to na prošlom seminaru kojeg sam odgledao nisam vidio.
__________________
članci i eseji
Siniša Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 16:05   #77
Svako nekoliko mjeseci je neka vještina na tapeti



KOja bu sljedeća?
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 16:18   #78
Priznajem da moju zajebanciju ponekad samo ja razumijem.

Uz prihvatljivi argument da ljudi treniraju ono što ih veseli i ispunjava srećom ja dodajem svoju želju da ipak pažljivije izaberu i kritički odmjere u što ulažu svoje vrijeme i novac.
Pizd3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 18:05   #79
Quote:
Siniša Petrić kaže: Pogledaj post
Sutra se možda (ako završim sa stolarijom po kući) zaletim čirnuti jedan trening systeme, čisto da se javim Dragiši i ekipi, pa te mogu izvjestiti o novim "zamjerkama". Iako za sada, osim nekakvih "spiritualnih" udaraca i nošenja maskirnih hlaća nekih većih nemam.

Ono što ljudi obično vide u systemi (kroz video klipove na youtubu) kao nekakva "mlohava" izvijanja su samo prvi dio systeme, više kao nekakav pandan tai-sabakiu odnosno tai-no-henki u aikidou ili "go with the flow" u džiji.

Postoji i drugi dio koji je puno oštriji, ali to na prošlom seminaru kojeg sam odgledao nisam vidio.
Moja zamjerka nije samo mlohavost izvedba tehnika koje su ionako upitne sto se tice izvedivosti u situaciji gdje te pukne adrenalin, nego i u napadacima koji isto tako mlohavo napadaju. Ja osobno dok treniram, bilo da li se radi o KM(gruba motorika), ninpo taijutsuu i JJ(gdje se radi o finoj motorici i fluidnosti), zelim da se partner prema meni odnosi sto realisticnije(agresivnije i cvrsce).
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 18:22   #80
Quote:
Pizd3k kaže: Pogledaj post
Osim što si prepisao moj post stvarno ne razumijem što si htio reći s ovom dosjetkom.

Ja sam samo napisao da se ne može usporediti borba s utreniranim protivnikom na turniru u BJJ-u, grapplingu ili MMA-u koji ti želi otkinuti glavu i "borba" majstora systeme s volonterima iz njegovog kluba koje je prije toga hipnotizirao i oprao im mozgove.
pizdek,ne pizdi tvoja zelja da systema ne valja te udaljila od tebe samog. opusti se i prepusti se zivotu.


http://www.youtube.com/watch?v=pLenM...eature=related meni zanimljiv doc. u 3 dijela o systemički.


evo malo hrane za ego forum worriorse, malo je of topic ali ideja je slicna.
kaj mislite o ovoj ljepoti ??

http://www.youtube.com/watch?v=XSnUD...eature=related
iznenad84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.