Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Opredijelite se:
SOCIJALIZAM 11 42.31%
KAPITALIZAM 7 26.92%
KOMUNIZAM 3 11.54%
DEMOKRATIJA 5 19.23%
Glasovatelji: 26. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2010., 17:30   #1
Socijalizam-demokracija Komunizam-kapitalizam

Da li balkan jos uvijek ima ljude koji podrzavaju ova 4 opredjeljenja

ja licno Socijalizam i Komunizam

1. svi su bili srednja klasa
2. bilo je posla
Bosanac10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 18:56   #2
Quote:
Bosanac10 kaže: Pogledaj post
Da li balkan jos uvijek ima ljude koji podrzavaju ova 4 opredjeljenja

ja licno Socijalizam i Komunizam

1. svi su bili srednja klasa
2. bilo je posla
Daje bio pravi socijalizam i komunizam, ne bi propao. To su presavršeni sistemi da bi u ovom trenutku mogli opstati.

Da, bilo je posla, al uz koju cijenu? Otvaranje raznih nerentabilnih tvornica, radnih mjesta...tko je sve to plačao?? Urušio se sitem u sebe.
Kapitalizam nije savršen, no odgovara duhu, pishi i razvoju ljudi na ovoj razini.
galijotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 19:33   #3
Quote:
galijotan kaže: Pogledaj post
Daje bio pravi socijalizam i komunizam, ne bi propao. To su presavršeni sistemi da bi u ovom trenutku mogli opstati.

Da, bilo je posla, al uz koju cijenu? Otvaranje raznih nerentabilnih tvornica, radnih mjesta...tko je sve to plačao?? Urušio se sitem u sebe.
Kapitalizam nije savršen, no odgovara duhu, pishi i razvoju ljudi na ovoj razini.
socijalizam i komunizzam su propali zbog amera

ali cinjenica ja da je u to doba svako imao
Bosanac10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 20:02   #4
Quote:
Bosanac10 kaže: Pogledaj post
socijalizam i komunizzam su propali zbog amera

ali cinjenica ja da je u to doba svako imao

Cinenica je da si to imao na racun ogromnih zaduzenja.
Adriana Lima fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 20:53   #5
Quote:
Adriana Lima fan kaže: Pogledaj post

Cinenica je da si to imao na racun ogromnih zaduzenja.

Danas imaš ništa na račun još ogromnijih zaduženja.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 22:05   #6
Quote:
Adriana Lima fan kaže: Pogledaj post

Cinenica je da si to imao na racun ogromnih zaduzenja.
Od propasti komunizma dug stalno raste, sto smo
zapravo dobili
blj58 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 11:10   #7
Quote:
Bosanac10 kaže: Pogledaj post
socijalizam i komunizzam su propali zbog amera

ali cinjenica ja da je u to doba svako imao


Što ameri nisu propali zbog komunizma? (kad bi i bilo to tako točno što pišeš(na koncu, kakve koristi ameri imaju od propasti komunizma))
galijotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 11:12   #8
Quote:
blj58 kaže: Pogledaj post
Od propasti komunizma dug stalno raste, sto smo
zapravo dobili
trebao bi opširan odgovor, boljeg poznavaoca ekonomije..
Ipak, kapitalizam jest "građen" na potošnji. Da ljudi ne žele dobra, ne bi kupovali. Kako žele uvijek još-još-još, zadužuju se..eto i i kamate, eto ti i dug..Hoćeš most, auto, bolnicu, brod, kuću..autocestu.. Eto, to smo i dobili.
galijotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 11:31   #9
Quote:
Bosanac10 kaže: Pogledaj post
ali cinjenica ja da je u to doba svako imao
Sto imao?
Velikog i nepogrijesivog vodju?
Bonove za voznju par-nepar?
Ficu ili Yugo koji je cekao godinu dana, dok se sused vratio iz pokvarene kapitalisticke Svabije u novom Mercedesu?
Posao u firmi gdje 90% zaposlenih nista ne radi?
Dozvolu da putuje, pa da ode u Graz po rizu ili u Trst po odjecu?
Imao sluzenje vojske 1000km od doma?
Imao redove za crni kruh?
Sto imao?


Bastioni komunizma (S. Koreja i Kuba) sigurno su spremni da prihvate sve Vas koji ceznete za komunizmom! Sretan put!
__________________
Aisha: “I feel that your Allah hastens in fulfilling your wishes and desires.” Sahih al-Bukhari 4788: Book 65, Hadith 310
panced is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 12:02   #10
Kapitalizam nije oblik vladavine nego ekomonski sistem, koji se razvija u okviru demokratije.
Socijalizam i komunizam nisu "presavrseni" sistemi, nego su destruktivni i neljudski,
vremenom se pretvaraju u parazitni sistem, tako da je vec od samog pocetka jasno da ce
propasti nakon nekog vremena.
Krajisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 12:05   #11
Quote:
Bosanac10 kaže: Pogledaj post
socijalizam i komunizzam su propali zbog amera

ali cinjenica ja da je u to doba svako imao
imali su i na Zapadu, ali kako se čini opet zbog straha da i kod njih ne zavlada komunizam, zato sad i pritežu opet uzde i gube se radnička prava ...

što se tiče ove podjele, kapitalizam, komunizam, mislim da će narodu biti bolje tek kad evoulira i povisi svoj IQ ...
kandy7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 18:54   #12
Quote:
panced kaže: Pogledaj post
Sto imao?
Velikog i nepogrijesivog vodju?
Bonove za voznju par-nepar?
Ficu ili Yugo koji je cekao godinu dana, dok se sused vratio iz pokvarene kapitalisticke Svabije u novom Mercedesu?
Posao u firmi gdje 90% zaposlenih nista ne radi?
Dozvolu da putuje, pa da ode u Graz po rizu ili u Trst po odjecu?
Imao sluzenje vojske 1000km od doma?
Imao redove za crni kruh?
Sto imao?


Bastioni komunizma (S. Koreja i Kuba) sigurno su spremni da prihvate sve Vas koji ceznete za komunizmom! Sretan put!
A kaj sad imamo... vodstvo nesposobno i lopovsko; benzin skup u pm: auto nemreš kupiti; posla uopće nema; mogu putovat di oću al nemrem nikam jer nemam para; vojske nema nikakve (jedino pozitivno)...

a kod nas (bar ono kolko se sjećam) uopće nije bio komunizam ko u SK ili na Kubi, u Rumunjskoj...
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 20:38   #13
Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
A kaj sad imamo... vodstvo nesposobno i lopovsko; .
Vodstvo sami biramo! A tko je lopov, stvar je policije i suda.

Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
benzin skup u pm: auto nemreš kupiti;
Benzin je skup, ali prosjecna obitelj ima 2 automobila, i to nisu Yugo i Lada, vec vecinom njemacki i japanski automobili.
Hint: baci pogled na ulicu!

Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
posla uopće nema; mogu putovat di oću al nemrem nikam jer nemam para; vojske nema nikakve (jedino pozitivno)...
Ima posla, eto ja ne znam niti jednog svog kolegu (dipl. ing. stroj.) a da je bez posla, vecina ima 10k kn neto ili vise, to se moglo samo sanjati u Jugi.
Hrvati puno putuju, pogledaj brojeve koliko ih zimuje u Austriji i Italiji sada, a koliko ih je zimovalo prije 20 godina.


Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
a kod nas (bar ono kolko se sjećam) uopće nije bio komunizam ko u SK ili na Kubi, u Rumunjskoj...
Istina, to kaj nas je drzalo da zivimo malo bolje ob onih koji su bili u cistom komunizmu je ustvari ono malo dopustenog kapitalizma, to kaj nije nacionalizirao svo poljoprivredno zemljista i privatne kuce, sloboda rada u Njemackoj,...
__________________
Aisha: “I feel that your Allah hastens in fulfilling your wishes and desires.” Sahih al-Bukhari 4788: Book 65, Hadith 310
panced is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 23:33   #14
Quote:
Adriana Lima fan kaže: Pogledaj post

Cinenica je da si to imao na racun ogromnih zaduzenja.
Ha,ha. Yu 20 milja ljudi na dvadeset mrd $, A RH 4,5 milja ljudi na 60 mrd $.Sada smo oko 15 puta zaduženiji, kužiš prika, 1500 % !? Yu 1000 $ po glavi, RH 15 000 $ per capita !!! Saberi se malo !

Quote:
galijotan kaže: Pogledaj post


Što ameri nisu propali zbog komunizma? (kad bi i bilo to tako točno što pišeš(na koncu, kakve koristi ameri imaju od propasti komunizma))
Pa što se onda toliko bore protiv njega? Hladni rat protiv socijalističkog bloka, blokada Kube, Zaljev Svinja, Vijetnam, Nikaragva...nema kraja. E, boje ga se, drže u neznaju vlastiti narod, sirotinju. Školuju se kao fah idioti koji znaju poslati čovjeka na Mjesec, a misle da su u CCCp-u žene bile zajedničke i da još svi jedu iz jednog kazana ! Radi se o strahu bogate elite da ne izgubi bogatstvo, pravednom raspodjelom.

Quote:
panced kaže: Pogledaj post
Sto imao?
Velikog i nepogrijesivog vodju?
Bonove za voznju par-nepar?
Ficu ili Yugo koji je cekao godinu dana, dok se sused vratio iz pokvarene kapitalisticke Svabije u novom Mercedesu?
Posao u firmi gdje 90% zaposlenih nista ne radi?
Dozvolu da putuje, pa da ode u Graz po rizu ili u Trst po odjecu?
Imao sluzenje vojske 1000km od doma?
Imao redove za crni kruh?
Sto imao?

Laži i poluistine od A - Ž. Očito si gastarbajter s logikom Švabo ovo, Švabo ono ! Takve smo duboko prezirali u socijalizmu, a i danas !

Quote:
Krajisnik kaže: Pogledaj post
Kapitalizam nije oblik vladavine nego ekomonski sistem, koji se razvija u okviru demokratije.
Socijalizam i komunizam nisu "presavrseni" sistemi, nego su destruktivni i neljudski,
vremenom se pretvaraju u parazitni sistem, tako da je vec od samog pocetka jasno da ce
propasti nakon nekog vremena.
Parazitska je i ova mafijaško-tajkunska država koju narod više ne može financirati, već egzistira na enormnim dugovima na račun tog istog naroda. Dakle propast je neminovna i vrlo bliska !

Quote:
panced kaže: Pogledaj post
Vodstvo sami biramo! A tko je lopov, stvar je policije i suda.



Benzin je skup, ali prosjecna obitelj ima 2 automobila, i to nisu Yugo i Lada, vec vecinom njemacki i japanski automobili.
Hint: baci pogled na ulicu!



Ima posla, eto ja ne znam niti jednog svog kolegu (dipl. ing. stroj.) a da je bez posla, vecina ima 10k kn neto ili vise, to se moglo samo sanjati u Jugi.
Hrvati puno putuju, pogledaj brojeve koliko ih zimuje u Austriji i Italiji sada, a koliko ih je zimovalo prije 20 godina.




Istina, to kaj nas je drzalo da zivimo malo bolje ob onih koji su bili u cistom komunizmu je ustvari ono malo dopustenog kapitalizma, to kaj nije nacionalizirao svo poljoprivredno zemljista i privatne kuce, sloboda rada u Njemackoj,...
Šališ se? Hrvatskog suda i policije? Kojeg su to oni lopova uhvatili, još manje osudili ?
U Yu smo vozili sve automobile svijeta osim američkih. Opel,BMW,Wolksvagen, Pežo, Reno Citroen, Simcu, Auto union, Mercedes, Mazde, Tojote, Datsune, Fiate. I da Lade, Moskviće i Wartburge i naravno 101 i Jugiće. Pitaj nas koji smo živjeli u Yugi !
310 000 službeno nezaposlenih, a neslužbeno još toliko. O čem ti pričaš?
A na Jadranu smo ljetovali u milijunima. Niste vi jugošvabe mogli hodat plažama od naših ljudi !
Živjelo se dobro radi poštenog rada, samoupravljanja, Partija je bila vrhovni moralni autoritet koji je pazio šta se radi. Da se ne vara država i da je plaća na vrijeme. Danas ja Partiju zamijenila mafija, tajkun vara državu i radnike. Ljudi rade bez plaće, da ne znam ne bih vjerovao, suludo, van svake pameti. Da si to prorekao u Jugi zatvorili bi te u ludnicu, a da si rekao 91., strijeljali bi te. Tko bi se za to borio? Ali mi jesmo i tebi se očito takav režim sviđa !
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 00:59   #15
Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
A kaj sad imamo... vodstvo nesposobno i lopovsko; benzin skup u pm: auto nemreš kupiti; posla uopće nema; mogu putovat di oću al nemrem nikam jer nemam para; vojske nema nikakve (jedino pozitivno)...

a kod nas (bar ono kolko se sjećam) uopće nije bio komunizam ko u SK ili na Kubi, u Rumunjskoj...
blj58 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 07:19   #16
Ajde više komunjare shvatite da trebate početi raditi da bi nešto imali.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 11:15   #17
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Ajde više komunjare shvatite da trebate početi raditi da bi nešto imali.
Onda koliko to komunjara ima u Hrvatskoj? Ajde, pa nismo se ni mi na Forumu pretrgli od velikog rada.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 11:28   #18
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Onda koliko to komunjara ima u Hrvatskoj? Ajde, pa nismo se ni mi na Forumu pretrgli od velikog rada.
Niti smo za to plaćeni. Plaću zarađujemo na drugom mjestu.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 11:34   #19
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Niti smo za to plaćeni. Plaću zarađujemo na drugom mjestu.

Malo sam se našalila. I ja radim, iako plaću i ne vidim baš na vrijeme.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 14:31   #20
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Ajde više komunjare shvatite da trebate početi raditi da bi nešto imali.
A gdje to? U brodogradilištima, u poljoprivredi, splitskoj željezari, pamučnoj industriji Duga Resa, za Peveca, Todorića, Keruma, na burzi, nacrno ? Neš ti izbora !
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.