Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2011., 13:48   #21
Nista ja ne dijagnosticiram, samo preporucujem da se posavjetuje s lijecnikom. Frendov decko je imao takvih problema i dobro da su mu napravili UZV prije nepotrebne gastroskopije - zucni kamenci.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 14:26   #22
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Dakle, s vremena na vrijeme mi se kao i svima desi da imam probavnih problema (tak mi i treba kad jedem kolače iz menze), i onda bi mi se prehrana taj dan dva trebala svesti na nemasnu hranu ala riža, krekeri, jogurt. Što em što je malo bljutavo, em što me ne zasiti.

A volim sve što je slasno i masno i začinjeno pa da li imate neki finiji recept za te dane? Prvenstveno mislim na raznorazne maštovite kombinacije s povrćem. Po mogućnosti s tjesteninom da bude zasitnije.

Što vi jedete tada?
Ako me želudac gnjavi, napravim si pileću juhicu i kao nova sam.
A nekada mi i Cola pomogne, to je valjda takav otrov da sve vrati na nulu.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 14:30   #23
Kao sto su ti napisali, povrce ne, napuhava, muslije i slicno ne, ja sam se godinama hranila u menzi i u zivotu nisam tamo pojela POKVAREN kolac jer se tam do kraja dana sve proda.

I s vremena na vrijeme te ulove ti grcevi, a nitko bas tak cesto ne naleti na pokvarenu klopu.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 14:40   #24
ja nekad popijem kolu ili skuham laganu juhu...
jpnsankaijuku is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 21:45   #25
S vremena na vrijeme= svakih pola godina.
I nije od masne hrane, već od pokvarene hrane
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 20:11   #26
znalo se i meni dogodit da pokvarim želudac...onda sam tad jogurt jela to mi je najviše pasalo i ništa drugo...tak da ti tu nema ništ fino,samo bi ti bilo gore da neš jedeš normalnog...
saharasaharović is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 21:02   #27
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
S vremena na vrijeme= svakih pola godina.
I nije od masne hrane, već od pokvarene hrane
A da prestaneš jesti pokvarenu hranu, možda bi ti to pomoglo.

Nikada nisam čuo da netko ima redovita trovanja pokvarenom hranom. Strpljiva ti je već više puta dala jedini ispravni savjet tj. liječnika, Deedy ti je dao za malu djecu nacrtana uputstva što se radi kod gastrointestinalnih problema dok se ne ode liječniku, moram citirati i opravdanu začuđenost Ombie: "I cudno je da trazis sto jesti kad si u muci, umjesto da trazis kako da do muke ni ne dodje." Ali tebi i dalje niti jedan savjet ne odgovara pa smatram da ti ili jako idemo na živce ili nas zaj.......
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 23:15   #28
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
A da prestaneš jesti pokvarenu hranu, možda bi ti to pomoglo.
Ne piše na njoj da je pokvarena
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 23:28   #29
da li znaš od koje hrane ti bude loše?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 23:33   #30
inače jedem uglavnom laganu hranu --> bijelu piletinu ili puretinu, teletinu...volim bistre juhe, puno salate....tikvice, patliđane...

ali, obožavam paštu s gorogonzolom...jedem je jednom mjesečno, jer mi vrhnje inače ne odgovara, teško mi padne na želudac....pa uzmem puno mineralne i iduća dva dana sam na prežganoj ili bistroj juhi....ali tako obožavam tu paštu, da ne mogu odoliti iako znam što me kasnije čeka...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 23:46   #31
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
da li znaš od koje hrane ti bude loše?
Napisala je:

Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
...od pokvarene hrane

Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
S vremena na vrijeme= svakih pola godina.
I nije od masne hrane, već od pokvarene hrane
Ja do sada nisam imala priliku čuti za nekoga tko se svakih pola godine truje hranom


Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Ne piše na njoj da je pokvarena
Najčešće "piše" da je pokvarena - ne treba laboratorijska analiza - samo oči, nos i jezik...
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 23:46   #32
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
inače jedem uglavnom laganu hranu --> bijelu piletinu ili puretinu, teletinu...volim bistre juhe, puno salate....tikvice, patliđane...

ali, obožavam paštu s gorogonzolom...jedem je jednom mjesečno....

....
iako znam što me kasnije čeka...
A u čemu je problem? Ne "sjeda ti dobro na želudac"? Volim ponekad ubaciti gorgonzolu u jalovnik, ili kroz paste, ili kroz neko punjenje pohanog odreska... bla.
Nikad mi nije radila problem, ali 100 ljudi, 200... očiju.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 13:02   #33
E sad jela sam po razno raznim selendrama diljem svijeta, ono prodaja hrane na ulici, vruce, zivotinje secu okolo, ne bas cisto i pokvareno sam pojela jednom u zivotu. U Hrvatskoj, ne u nekoj egzoticnoj siromasnoj zemlji.

Kolaci u menzi nisu pokvareni jer se eto prodaju brzo i rade svjezi, no ako kolac ima cudan okus, kiselkast, tekstura mu je cudna - ne jedi.

Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
inače jedem uglavnom laganu hranu --> bijelu piletinu ili puretinu, teletinu...volim bistre juhe, puno salate....tikvice, patliđane...

ali, obožavam paštu s gorogonzolom...jedem je jednom mjesečno, jer mi vrhnje inače ne odgovara, teško mi padne na želudac....pa uzmem puno mineralne i iduća dva dana sam na prežganoj ili bistroj juhi....ali tako obožavam tu paštu, da ne mogu odoliti iako znam što me kasnije čeka...
Imas zamjena za vrhnje, okus gotovo identican ali lakse za zeludac, imas tableta u slobodnoj prodaji koju popijes neposredno prije takvog obroka, umjesto da se patis sljedeca dva dana.

Meni ovo sve zvuci da imas intoleranciju na neke vrste hrane (dakle doktoru) a ne da stalno jedes pokvareno.

Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ja do sada nisam imala priliku čuti za nekoga tko se svakih pola godine truje hranom :
Niti ja.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 14:53   #34
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
E sad jela sam po razno raznim selendrama diljem svijeta, ono prodaja hrane na ulici, vruce, zivotinje secu okolo, ne bas cisto i pokvareno sam pojela jednom u zivotu. U Hrvatskoj, ne u nekoj egzoticnoj siromasnoj zemlji.

Kolaci u menzi nisu pokvareni jer se eto prodaju brzo i rade svjezi, no ako kolac ima cudan okus, kiselkast, tekstura mu je cudna - ne jedi.



Imas zamjena za vrhnje, okus gotovo identican ali lakse za zeludac, imas tableta u slobodnoj prodaji koju popijes neposredno prije takvog obroka, umjesto da se patis sljedeca dva dana.

Meni ovo sve zvuci da imas intoleranciju na neke vrste hrane (dakle doktoru) a ne da stalno jedes pokvareno.



Niti ja.
Kolač je bio jako fin
A znam da je od njega jer taj dan nisam jela ništa što inače ne jedem skoro svaki dan ili bar jednom tjedno
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 14:55   #35
Jesi sad vec bolje?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 15:15   #36
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Kolač je bio jako fin
A znam da je od njega jer taj dan nisam jela ništa što inače ne jedem skoro svaki dan ili bar jednom tjedno
da li uvijek imaš probleme kad pojedeš taj kolač?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 15:17   #37
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
da li uvijek imaš probleme kad pojedeš taj kolač?
Prvi i zadnji put sam ga pojela

Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Jesi sad vec bolje?
Problemi su bili samo taj sljedeci dan ujutro i prijepodne
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 15:18   #38
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
A u čemu je problem? Ne "sjeda ti dobro na želudac"? Volim ponekad ubaciti gorgonzolu u jalovnik, ili kroz paste, ili kroz neko punjenje pohanog odreska... bla.
Nikad mi nije radila problem, ali 100 ljudi, 200... očiju.

jednostavno mi vrhnje ne odgovara....budem napuhnuta i imam grčeve...nikad ga nisam konzumirala do prije 3-4 godine kad je cima napravila pastu s gorgonzolom i navukla me na to
doma smo uglavnom jeli laganu mediteransku hranu...

Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Imas zamjena za vrhnje, okus gotovo identican ali lakse za zeludac, imas tableta u slobodnoj prodaji koju popijes neposredno prije takvog obroka, umjesto da se patis sljedeca dva dana.

Meni ovo sve zvuci da imas intoleranciju na neke vrste hrane (dakle doktoru) a ne da stalno jedes pokvareno.
nije od pokvarene hrane, jer uvijek gledam rok što god kupujem...izbjegavam hranu od koje sam napuhnuta i imam grčeve kao što su luk, vrhnje, kruh, masnu hranu tipa mcdonalds, kebab i sl., salame (svježe i suhomesnate).....ne jedem prženo...jedino što ponekad mi se poželi ta nesretna pašta s gorgonzolom

inače pazim što jedem, pa je moj menu bijelo meso i teletina, ponekad jaretina i ovčetina, od pasti samo s rajčicom i povrćem, tikvice, patliđani, puno salate svaki dan, bsitre juhe....ponekad margerita iz karijole...ljeti uglavnom salate...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.