Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2011., 09:12   #1
Priče i bajke u slici (Biblioteka 'Ljiljan')

Kolekcija priča i bajki raznih pisaca koje su prerađene za djecu sa preslatkim ilustracijama Marie Pascual . Ja imam ukupno 12 knjiga ali ne znam jesu li to sve ili ih ima još. Jako su mi lijepe priča a neke veoma potresne čak i u dječijoj verziji. Rado bih pročitala ta djela u originalu ali samo sam par njih našla kako se zovu pa me zanima da li neko možda zna imena tih priča,bajki,romana...



Uploaded with ImageShack.us


1. IRVING WASHINGTON (Priče iz Alhambre)-'Princ hodočasnik ljubavi' (Legend of Prince Ahmed al Kamel/The Pilgrim of Love'), 'Zidareva pustolovina' (The Adventure of the Mason) ,'Bjegunac' (The Truant)

2. LAV TOLSTOJ (Ruske priče)- 'Kavkaski zarobljenik' (The prisoner in the Caucasus), 'Istina uvijek pobjeđuje' (Good seeks the truth,but waits)

3. ERNST T. A. HOFFMAN (Njemačke priče)- 'Čovijek iz pijeska' (The Sandman), 'Zulemina pjesma' (?), 'Dama u bijelom' (?)

4. FERNAN CABALLERO (Čarobne bajke)-'Vitezovi od ribe' (?), 'Princeza Krasuljka' (?), 'Ptica istine' (?)

5. GUSTAVO ADOLFO BECQUER (Romantične legende)-'Bijela srna' (La corza blanca), 'Zelene oči' (Los ojos verdes) , 'Ruže nesretne ljubavi' (La rosa de Pasion)

6. TRINI MASEDA (Fantastične priče)- 'Neptunova palača' (?), 'Djevojčica koja nije mogla narasti' (?)

7. WILLIAM SHAKESPEARE (Engleske priče)- 'Kralj Lir' (King Lear) , 'Mletački trgovac' (The Merchant of Venice) , 'Ukroćena goropad' (The Taming of the Shrew)

8. ALEKSANDAR PUŠKIN (Ruske priče)- 'Snijeg' (The Blizzard),'Seoska plemkinja' (?), 'Dunja,izgubljena ljubav' (?)

9. CHARLES DICKENS (Engleske priče)- 'Putujući trgovac' (Dr Marigold's Prescriptions), 'Gvineja hrome djevojčice' (?)

10. MADAM D'ONOA (Francuske bajke)- 'Zelena zmija' (?) , 'Plemenita mišica' (?)

11. ERNST T.A. HOFFMAN (Njemačke priče)-'Rudnici Faluna' (The mines of Falun), 'Kockareva sreća' (Gambler's luck)

12. LAV TOLSTOJ (Ruske priče)- 'Djevojčica i pečurke' (?),'Ptičica' (The Bird),'Morski pas' (?)



Mene su posebno dirnule Dickensova 'Putujući trgovac' i Tolstojeva 'Istina uvijek pobjeđuje'.

Ima li neko od vas te slikovnice i koja vam je najdraža?
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 18:38   #2
Ja sam iz Srbije,ali imam te knjige,jer sam ih kupila u Hrvatskoj. Zaista jesu prelepe,i zanima me da li znate ima li ih u prodaji negde jos uvek?
Evanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 12:30   #3
hi

ja sam isto iz srbije ali smo mi imali te knjige kad smo bili mali... posto i ja sad imam sopstvenog sina volela bi da znam dali je jos moguce da se kupe te kjige i ako da onda gde.... hvala
anadonner is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 14:07   #4
Mnogo nas je imalo te slikovnice u djetinjstvu. Tema
Moje još uvijek imaju škrabotine koje smo sestra i ja napravili olovkama No, nisu biblioteka "Ljiljan" nego "Dragulj". Ono što mi je ostalo iz tih dana je:



Braća Grimm - Pero ptice Grifon i druge bajke (Pero ptice Grifon, Plemkinja srebrnih ruku, Kralj Drozdov kljun).
H. C. Andersen - Sve na svoje mjesto i druge bajke (Sve na svoje mjesto, Dragi kamen, Ljubav zvrka i lopte).

Našao sam neke na Hreliću u Zg-u, no nisu bile u dobrom stanju pa sam odustao.
octopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 14:15   #5
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
9. CHARLES DICKENS (Engleske priče)- 'Putujući trgovac' (Dr Marigold's Prescriptions), 'Gvineja hrome djevojčice' (?)


Našla sam i šta je 'Gvineja hrome djevojčice' u originalu

Mrs. Lirriper's legacy-priča 'Another past lodger relates his experience as a poor relation'

http://www.ebooksread.com/authors-en...ound-hci.shtml
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 14:28   #6
Quote:
octopus kaže: Pogledaj post
Našao sam neke na Hreliću u Zg-u, no nisu bile u dobrom stanju pa sam odustao.
Kad sam već kod Hrelića moram spomenuti što sam još našao (inače skupljam slikovnice i knjige sa ilustracijama); slikovnice ilustrirane od strane Vladimira Kirina, jednog od najpoznatijih hrvatskih ilustratora i to za 10 cijelih kuna (u antikvarijatima su veoma tražena roba btw). Uploadao sam par ilustracija za one koje zanima.

H. C. Andersen - Najljepše priče:

http://imageshack.us/photo/my-images/802/p1010890a.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/696/p1010892a.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/39/p1010896au.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/442/p1010897a.jpg/
octopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 19:56   #7
Aaaa, knjige moga djetinjstva. Baš lijepo da se netko sjetio otvoriti temu. Imam biblioteku "Ljiljan" kompletnu, a sjećam se da su mi najdraže bile "Romantične legende" i "Čarobne bajke", ne znam koliko puta sam čitao te knjige kao dijete. Nebrojeno.

"Ptica istine" i "Bijela srna" su mi među najdražim pričama, a "Ruže nesretne ljubavi" među najtužnijim. Sad mi pada na um kako me šokirala ona priča o liku koji promatra djevojku na prozoru, pa se na kraju ispostavi da je zapravo riječ o robotu. Ne znam napamet o kojoj je riječ, ali mi je čudno da su to uvrstili među priče za djecu. Totalno weird.

Imam i ovu biblioteku "Dragulj", mislim da mi fali svega 1 knjiga. Zapravo je sve na isti koncept kao "Ljiljan" - ilustracije Marije Pascual, ista naklada i izdavač, format itd. Jedina razlika je u imenu biblioteke.

Inače, knjige iz ovih biblioteka su izlazile u dva navrata. 2. izdanje je izašlo kojih 2 godine nakon prvoga, i ima razlike u vrsti papira koju su koristili. Prvo je imalo kvalitetniji papir. Obje su prijevodi sa španjolskog, čini mi se (tamo je "Ljiljan" nazvana "Flor Azucena" ).

Krasne knjige koje vrijedi ostaviti jednoga dana za vlastitu djecu. Nema ovakvoga nečega danas. Sad su u modi Transformeri, X-meni i ostale gluposti.
mat333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 10:08   #8
Quote:
mat333 kaže: Pogledaj post

"Ruže nesretne ljubavi" među najtužnijim. Sad mi pada na um kako me šokirala ona priča o liku koji promatra djevojku na prozoru, pa se na kraju ispostavi da je zapravo riječ o robotu. Ne znam napamet o kojoj je riječ, ali mi je čudno da su to uvrstili među priče za djecu. Totalno weird.

I meni je ta najtužnija
A tužna mi je i Tolstojeva Istina uvijek pobjeđuje

Ova sa robot ženskom je 'Čovjek iz pijeska',bojala sam ga se kad sam bila dijete

Stravična mi je bila i Dama u bijelom
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 14:47   #9
ja sam kao dete imala te knjige vremenom su te kjinge izgublje.... ja sada imam sopstveno dete i volela bih da znam dali te knjige josuvek mogu negde da se kupe ili naruce preko interneta .... ja sam trazila ali nisam nasla ceo komplet da se kupi... nadam se da mi neko od vas moze pomoci .... hvala
anasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 10:43   #10
Bok,
da li netko možda zna gdje se mogu kupiti te knjigice? ili možda prodaje?
ja samimala onaj plavi komplet 6-12, ali sam poklonila i sad mi je žao...
Manny Calavera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 10:25   #11
Ja sam upravo kompletirala svog Andersena, a tražim i dalje. Zadnju knjigu sam našla na jednom antikvarijatu na Interliberu.

Ako si iz Zagreba znam da antikvarijat Biblos iz Vlaške ima dosta dobar izbor starih slikovnica, između ostalih i neke iz ove biblioteke (Andersena, Hoffmanove priče)... Ako nisi iz Zagreba mislim da šalju i poštom, ali trebala bi ih kontaktirati.
GWTW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.