Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2012., 10:11   #161
da se pozalim, nisam spavala od nove godine i stvarno sam vec na rubu ludila tablete mi ne pomazu i nema mi druge nego cekati da prodje, a stvarno vise nemam snage.
dal netko ima iskustva s centrom za poremecaj spavanja u vrapcu?
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 22:32   #162
Hm, evo ja sam probala primijeniti neke savjete.. ali mi baš i ne pomažu... I dalje ne mogu normalno spavati... a i kad zaspim, često se budim usred noći.. sva sam nekako nemirna.. ne znam kako objasniti..
tonchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 22:43   #163
Ni ja ne mogu spavat posljednjih mjeseci, nekada sam nesanicu znao riješiti treningom, nakon što bi se dobro umorio (trčanje, teretana,..) zaspao bi kao beba, ali u ovom zadnjem ciklusu ni to ne pomaže. :/
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 12:24   #164
Cijeli život patim od nesanice.
Teško zaspem,maximalno spavam u komadu tri sata....i uglavnom zaspem oko 1,2 a na nogama sam oko 6h...
U onim nabrojanim uzrocima se ne pronalazim.

Znam da mi je majka patila od kronične nesanice,a od mojih troje djece dvoje ima moj ritam spavanja praktički od rođenja.
Dakle,moje pitanje je -je li nesanica genetski uvjetovana?
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 19:08   #165
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Cijeli život patim od nesanice.
Teško zaspem,maximalno spavam u komadu tri sata....i uglavnom zaspem oko 1,2 a na nogama sam oko 6h...
U onim nabrojanim uzrocima se ne pronalazim.

Znam da mi je majka patila od kronične nesanice,a od mojih troje djece dvoje ima moj ritam spavanja praktički od rođenja.
Dakle,moje pitanje je -je li nesanica genetski uvjetovana?
ah, konacno netko slican meni
nesanica vjerovatno je genetski uvjetovana jer postoje obitelji u kojima se cesce javlja npr. u mojoj obitelji dosta ljudi lose spava. ni ja se ne pronalazim u nikakvim klasicnim uzrocima tipa stres, depresija, ptsp, a takodjer mi nikakvi lijekovi ne pomazu.
mozda se ovakvi slucajevi poput nas trebaju malo vise pozabaviti drugim pristupima npr. tradicionalna kineska medicina koja nalazi citav niz organskih poremecaja kao moguci uzrok za nesanicu (bubrezi, jetra, srce, pluca, slezena...). ne znam dal imate problema s nekim od tih organa?
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 12:43   #166
Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
ah, konacno netko slican meni
nesanica vjerovatno je genetski uvjetovana jer postoje obitelji u kojima se cesce javlja npr. u mojoj obitelji dosta ljudi lose spava. ni ja se ne pronalazim u nikakvim klasicnim uzrocima tipa stres, depresija, ptsp, a takodjer mi nikakvi lijekovi ne pomazu.
mozda se ovakvi slucajevi poput nas trebaju malo vise pozabaviti drugim pristupima npr. tradicionalna kineska medicina koja nalazi citav niz organskih poremecaja kao moguci uzrok za nesanicu (bubrezi, jetra, srce, pluca, slezena...). ne znam dal imate problema s nekim od tih organa?
Koliko mi je poznato- ja ne.
No,moja majka ima problema sa srcem godinama,a moja starija curica također...
E,sad,ima li to veze ili ne nemam pojma...uglvanom obje imaju srčanu manu koja se ne može liječiti,tek se može terapijom držati pod kontrolom.
Dakle,ako se terapijom drži pod kontrolom-nije mi logično da to uzrokuje nesanicu.
Nekako sam i dalje mišljenja da se od gena ne da pobjeći...
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 15:58   #167
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Nekako sam i dalje mišljenja da se od gena ne da pobjeći...
i ja isto, samo sto mislim da je nesanica nus-pojava nefunkcioniranja nekih drugih organa ili sustava. zapravo, mozda i nije tako, mozda je sve drugo u tijelu ok a sama nesanica je nasljedna, no ipak to onda potjece od hormonalne ili neke druge fizioloske anomalije cemu bi se moglo uci u trag uz dobru volju i strucnost lijecnika
dal ste kad isli na neka ispitivanja vi ili vasa mama?
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 15:43   #168
hoho fino, nisam spavao normalno 5 godina. od 9. mjeseca spavam bolje no ikad.
znači, prije bih zaspao, spavao 3 sata i onda cijelu noć naizmjenično spavanje 15 minuta i buđenje

ono što je pomoglo: odoljen(Valeriana officinalis) i matičnjak(Melissa officinalis) s tim da sam odoljen pio u 2.5-3X većoj dozi od preporučene, a matičnjak u 2X većoj dozi prije spavanja direkt. vjerujem da bi se još mogao dodati hmelj za dodatni sinergistički efekt.

inače sam pio zolpidem i to je bilo zakurac, melatonin isto neučinkovit, trava ništa, neke druge čajeve...
inače se s melatoninom ne isplati zajebavati, više će štete prouzročiti nego što će dobrog donjeti i na kraju postaneš ovisan o njemu i onda nećeš nikak spavati... važno je naglasiti da sam melatonin nije jedini hormon koji utječe na san i spavanje, a ima masu drugih funkcija...

od ostalih stvari koje pomažu je zgodno spomeuti: gotu kola, kava kava, sladić, kudzu, kamilica, hmelj, inositol, difenhidramin, GHB, gabapentin, pregabalin, agomelatin, nortriptilin, amitriptilin, doksepin, mirtazapin, trazodon, ciproheptadin, doksilamin, guanfacin, klonidin

ovi spojevi idu od jednostavnijih za nabaviti i slabijeg djelovanja/slabijih nuspojava do gorih lijekova
većina toga se ne može bez recepta nabaviti. al ono, kom je frka, ko se zainteresira, sve se može nabaviti xD. velika je šteta što je GHB ilegalan i koliko ja znam, ne koristi se više kod nas. imao je neka JAKO zanimljiva svojstva kod korištenja protiv nesanice
likk314 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 17:13   #169
ja imam jedan drugi problem. dok sam studirao radio sam kao zaštitar, te sam često radio u noćnim smjenama. godinama nakon toga nisam odlazio na vrijeme u krevet. danas imam sindrom odgođenog spavanja tako da mi pravi "san na oči" dolazi između jedan i tri iza ponoći. ovo utječe na moju radnu produktivnost i učinkovitost. kraće vrijeme sam pokušao s terapijom no nije dala rezultate. danas to rješavam na razne načine: nadoknađivanjem sna preko dana, meditacijom...

ako netko ima koji savjet...
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 00:25   #170
Quote:
RIJAMU kaže: Pogledaj post
ja imam jedan drugi problem. dok sam studirao radio sam kao zaštitar, te sam često radio u noćnim smjenama. godinama nakon toga nisam odlazio na vrijeme u krevet. danas imam sindrom odgođenog spavanja tako da mi pravi "san na oči" dolazi između jedan i tri iza ponoći. ovo utječe na moju radnu produktivnost i učinkovitost. kraće vrijeme sam pokušao s terapijom no nije dala rezultate. danas to rješavam na razne načine: nadoknađivanjem sna preko dana, meditacijom...

ako netko ima koji savjet...
šteta da se nisi tada javio.
No probaj nesicu sa puno mlijeka /praktički bijela kava/ ili kakao ... sa keksima .. oko 22/23 i spavaš kao beba i prije tog vremena, ponoći.

I jedan savjet za umorna jutra.
Taj dan ostanite doma /ako ikako možete/ i odmorite se do kraja. Djeluje.
Obavezno nazvati šefa ili šeficu drito, u rano jutro da vas nema. Dva su razloga, da ne smeta na telefon /koji isključite/ i da nestane osjećaj potlačenosti.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 09:25   #171
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
šteta da se nisi tada javio.
No probaj nesicu sa puno mlijeka /praktički bijela kava/ ili kakao ... sa keksima .. oko 22/23 i spavaš kao beba i prije tog vremena, ponoći.

I jedan savjet za umorna jutra.
Taj dan ostanite doma /ako ikako možete/ i odmorite se do kraja. Djeluje.
Obavezno nazvati šefa ili šeficu drito, u rano jutro da vas nema. Dva su razloga, da ne smeta na telefon /koji isključite/ i da nestane osjećaj potlačenosti.
ovaj post nisam baš najbolje shvatio ali nema veze. da li je to bio sarkazam ili što?
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 00:39   #172
Quote:
RIJAMU kaže: Pogledaj post
ovaj post nisam baš najbolje shvatio ali nema veze. da li je to bio sarkazam ili što?
Quote:
RIJAMU kaže: Pogledaj post
radio sam kao zaštitar, te sam često radio u noćnim smjenama
-
tako da mi pravi "san na oči" dolazi između jedan i tri iza ponoći

ako je banka bila u pitanju sada bi spavao kao beba, da smo se ranije sreli

no, toplo i slatko šalje te u svijet snova, fiziologija.
Šalica toplog mlijeka još odavno.
Osim svega nabrojanog uzrok poremećaja spavanja je i loše ustajanje ujutro.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 13:15   #173
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
ako je banka bila u pitanju sada bi spavao kao beba, da smo se ranije sreli

no, toplo i slatko šalje te u svijet snova, fiziologija.
Šalica toplog mlijeka još odavno.
Osim svega nabrojanog uzrok poremećaja spavanja je i loše ustajanje ujutro.
slatko ne konzumiram kao ni mlijeko.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 16:12   #174
Quote:
RIJAMU kaže: Pogledaj post
slatko ne konzumiram kao ni mlijeko.
Trebao bi, ako nisi vegan.
Probaj onda sa čajem mačje trave (Valerijana) i med od kestena. Slatko od grožđa je dobro i za razbuditi, ali i za snove.

http://www.stil-magazin.com/clanak/b...009/valerijana
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 01:55   #175
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
ako je banka bila u pitanju sada bi spavao kao beba, da smo se ranije sreli

no, toplo i slatko šalje te u svijet snova, fiziologija.
Šalica toplog mlijeka još odavno.
Osim svega nabrojanog uzrok poremećaja spavanja je i loše ustajanje ujutro.
Kaj ne ide obratno?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 06:31   #176
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Kaj ne ide obratno?
Samo naizgled. Uz slomljena jutra kroz dan si umoran/a i onako slow motion, kratko dremuckanje vrativši se doma .. na 5 minuta /tu dokazuješ Einsteina jer u tih par minuta prolaziš sate/ i probudiš se ovako .
sad mlatim po keksima i nesici.

Dobro se naspavati ujutro je pravi početak. A ostalo je povijest.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 09:22   #177
Česta buđenja kroz noć

Pozz svima
Nemam nikakvih većih problema općenito da me to muči, ne pijem kofein ni ista slicno...al imam problema sa spavanje. Budim se često i onda sam neispavana i izmorena. Prosječno se budim oko 4,5 puta i onda dosta teško zaspim što me jako iscrpi. Neki savjet
Łittle Sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 05:24   #178
Quote:
Łittle Sunshine kaže: Pogledaj post
Pozz svima
Nemam nikakvih većih problema općenito da me to muči, ne pijem kofein ni ista slicno...al imam problema sa spavanje. Budim se često i onda sam neispavana i izmorena. Prosječno se budim oko 4,5 puta i onda dosta teško zaspim što me jako iscrpi. Neki savjet
kod mene isto tak, ja spavam ko da sam na strazi
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 08:42   #179
i mene pati taj problem sa budjenjem u noci,,,evo ove noci sam se jedno 7 puta probudio,,, mogo bih povezat sve sa cinjenicom da sam presto pusit pa me cijeli dan pegla nervoza i onda ne mogu spavat,,,probat cu od danas sa cajem od lavande,,,mozda me smiri
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 09:11   #180
Quote:
kaso17 kaže: Pogledaj post
i mene pati taj problem sa budjenjem u noci,,,evo ove noci sam se jedno 7 puta probudio,,, mogo bih povezat sve sa cinjenicom da sam presto pusit pa me cijeli dan pegla nervoza i onda ne mogu spavat,,,probat cu od danas sa cajem od lavande,,,mozda me smiri
Čaj od lavande ima previše eteričnih ulja pa bi mogao imati dodatne probleme zbog kojih ne bi spavao
Čaj od valerijane , matičnjaka ili mente , ili neke tbl na biljnoj bazi.
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.