Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Pogledaj rezultate ankete: Ambicija (novac) - broj 1 kriterij?
Vrlo mi je bitna ambicija i/ili pedigre 15 23.81%
Progledam, ako ima druge 'adute' 13 20.63%
Nije mi na gornjoj polovici liste kriterija 35 55.56%
Glasovatelji: 63. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2015., 16:58   #81
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Ali ce ti vrlo vjerovatno kenjati prije ili kasnije jer su finansije medju top problemima u brakovima. Odmah iza seksa.
U brakovima možda, ne mogu znati jer je to jedino što nisam prošao. Ali u samim vezama nije toliko bitno. Što zbog možda nekog mog skrivenog afiniteta što igrom slučaja uvijek sam bio sa ženama koje su zarađivale više od mene (ili možda sam ja samo uvijek imao malu plaću ). Nekako je tako ispadalo, sve fakultetski obrazovane na pripadajućim radnim mjestima. Ja SSS sposoban da budem na nekom nižem rukovodećem mjestu ali nikada u njihovom platnom razredu.

Da, znalo je biti prigovora na račun toga kako baratam novcem (ja sam mlad u dušu, tra la la la) ali nikada na iznos ili naznaka podcjenjivanja mene i ono što radim. Čak ni kad mi je posao doslovno bio u govnima

Tako da mislim da to ipak ovisi o karakteru ljudi, možda i odgoju i onome što su slušali kod kuće. Nije pravilo u vezi i nekom zajedničkom životu. Brak...e tu eto možda, ne znam.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 17:06   #82
Bicu kratka: brak je jedno i zajednicki zivot. Veza drugo

Tako da ti je prva recenica kljucna
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 17:18   #83
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Bicu kratka: brak je jedno i zajednicki zivot. Veza drugo

Tako da ti je prva recenica kljucna
Istina, zato sam to i naglasio na početku. Iako neku razliku između zajedničkog života i braka iskreno ne vidim. Troškovi, potrebe su isti...ako zanemarimo djecu ali opet, nije ni svaki brak pun djece
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 17:52   #84
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
Boris...

Zanimljiva su mi razmišljanja na ovoj temi i mislim da je većina malo.. hm.. kakila. novac nije najbitnija stvar, ali kako je netko rekao, ako postoji osoba koja nema namjeru pokušati napredovati i zadovoljna je sa mjestom konobara u kvartovskoj birtiji.. sorry, mislim da me netko takav ne može privući.
konobar u kvartovskoj birtiji koji želi napredovati, ima interese osim žuje i kladionice, ima viziju i trudi se, će me privući..

sa druge strane, bila sam u vezi sa čovjekom koji jerođen sa zlatnom žlicom u ustima i to nije išlo iz jednostavnog razloga. ja sam odogojena da se borim sama za svoje, a on je odgojen tako da će novim x5icom roditelji rješiti što radije provode vrijeme sa svojim ljubavnicima nego s njim. on je išao i na skijanja i ljetovanja i među putovanja, ja to nisam mogla. Shopping u Beču? ja moram štediti iza Mariahilferstrasse, dok on obrsti Pradin dućan. ja živim u garsonijeri i plaćam starcima kredit u švicarcima, a on dobio 100kvadrata na Trgu, a tata mu zarađuje od švicaraca..

ok, mislim da sam dosta rekla..
daj molim te kakvu perspektivu ima kvartovski konobar sa završenom ugositetljskom, kaku on to viziju može imat, na čemu on to može poraditi sa svojim ispodprosječnim primanjima i niskim obrazovanjem? može otići u njem raditi isti taj posao za 3x veću plaću eventualno.

od dosta žena karijeristkinja čujem kako muškarca koji zarađuje 5-6 tis. mjesečno smatraju neambicioznim. za muškarca je to 'malo' i 'slabo' (pod uvjetom da nije neki nasljednik, ukoliko dolazi iz dobre obitelji, biti će privlačniji). jer ako mogu one blizu 10 'tući', zašto bi bile sa lijenčinom koji duplo manje zaradjuje? automatski bi im rejting pao da hodaju s takvim tipom. kvaliteta partnera reflektira našu osobnu kvalitetu. nemali broj puta smo čuli komentare 'što on zgodan radi s tom rugobom. mora da se ona dobro je..'. na isti način će netko za zgodnu uspješnu ženu pomisliti 'što ona radi s tom neambicioznom sirotinjom, može ona bolje'.
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 18:23   #85
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
daj molim te kakvu perspektivu ima kvartovski konobar sa završenom ugositetljskom, kaku on to viziju može imat, na čemu on to može poraditi sa svojim ispodprosječnim primanjima i niskim obrazovanjem? može otići u njem raditi isti taj posao za 3x veću plaću eventualno.
Polako Instruktore, take it easy..

U današnje vrijeme je puno lakše steći obrazovanje veće od "kvartovskog konobara", samo je pitanje koliko to netko želi i koliko spreman je "uložiti" u sebe.. Ako, pak ne želi, ok - njegov izbor.. Ali također treba biti svjestan da s tim svojim izborom sužava si krug opcija - kad su u pitanju partnerice koje će moći privući..
Sasvim jednostavna računica..

Da podvučem refu - treba manje kukati i proklinjati druge, a više početi od sebe i spoznati svoje mogućnosti ..


Quote:
od dosta žena karijeristkinja čujem kako muškarca koji zarađuje 5-6 tis. mjesečno smatraju neambicioznim. za muškarca je to 'malo' i 'slabo' (pod uvjetom da nije neki nasljednik, ukoliko dolazi iz dobre obitelji, biti će privlačniji). jer ako mogu one blizu 10 'tući', zašto bi bile sa lijenčinom koji duplo manje zaradjuje? automatski bi im rejting pao da hodaju s takvim tipom. kvaliteta partnera reflektira našu osobnu kvalitetu. nemali broj puta smo čuli komentare 'što on zgodan radi s tom rugobom. mora da se ona dobro je..'. na isti način će netko za zgodnu uspješnu ženu pomisliti 'što ona radi s tom neambicioznom sirotinjom, može ona bolje'.
S obzirom na onaj tvoj prijašnji test - odabir dvojice tipova + konstantnu ili/ili retoriku - sumnjam da se iz ovoga može izvući neka poanta, osim one koja će zadovoljiti mase (i njihove komplekse), koje bi; uz malo brašna dobile puno kruha..

Jbg, ne ide to tako..
__________________
"“No mistakes in the tango, darlin'. Not like life.. If you make a mistake, get all tangled up, you just tango on.”"

"..If no one ever hears it how we gonna learn your song..?"
Picopjevac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 00:29   #86
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Istina, zato sam to i naglasio na početku. Iako neku razliku između zajedničkog života i braka iskreno ne vidim. Troškovi, potrebe su isti...ako zanemarimo djecu ali opet, nije ni svaki brak pun djece
I nema razlike. Zajednicki zivot ili brak. Razlika je samo u papiru. Praksa je ista.

Veza je nesto sasvim drugo. U svakom smislu.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 10:32   #87
Evo mene zanima samo jedno, pošto se svi izjašnjavaju da nema veze lova s time, bitno se trsiti samo u životu, biti ambiciozan..iz kuta ženske perspektive, dati ću primjer svog frenda, pa neka se žene izjasne da li bi im takav bio poželjan za vezu/brak..

čovjek završio fakultet (zapravo sporedna stvar u cijeloj priči), i ne planira raditi u struci, 'pišati' krv tamo za nekog privatnika od jutra do sutra, jer je naslijedio zgradu na moru sa nemalim brojem apartmana koje renta tokom sezone, i uglavnom 'bavi se time', kada lovicu od sezone rasporedi na trošenje cijele godine, kaže da mjesečno ima debelo natprosječnu 'platu'..e sada, čovjek ostatak godine praktički vitla k..., zaboli ga uvo, putuje svako malo, kaže ima vremena baviti se hobijima itd..također kaže jednog dana kada nađe životnu suputnicu, da će fino moći doma ostati baviti se djecom dok žena radi, no istovremeno i upumpava finu mjesečnu cifru u kućanstvo od rentanja apartmana..eto, meni to zvuči skroz ok obzirom da su to dosta stabilni izvori prihoda jer je u pitanju veliko naslijeđe + čovjek je izrazio želju biti doma s djecom jednog dana baviti se njima..meni to djeluje jako lijepo, no s ženskog kuta, onog što se ovdje da pročitati, on je samo 'bitanga', 'neradnik' i nepoželjan za vezu jer ne 'piša krv od jutra do sutra'.

Pa da čujemo žensko mišljenje, da li bi u obzir uzele takovog tipa? Ako je odgovor da, možemo prihvatit tezu da je ipak lova uvijek u pitanju a ne ambicije. Ako ne biste uzele u obzir takvog tipa, izjasnite se zašto, što bi vas točno smetalo kod takvog tipa? Eto, ja već znam da će odgovor biti da i doći ćemo do zaključka da su 'ambicije' sam krinka 'lovu i/ili nasljedstvo'.

Ugodan dan
axepodloga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 15:10   #88
nisam zensko no mislim da u jednom trenutku u igru uletava i Maslovljeva piramida ljudskih potreba. Ako niti jedno od njih nema problema s parama mogli bi zadovoljstvo potraziti u pronalazenju Zena u karanfilima i gledanju trave kako raste.

Volim ovaj forum jer me u roku 1 i pol posta prenese u neku drugu stvarnost gdje su svi ljudi likovi koji zive na 15. katu nebodera na Manhattanu. A ne u hrvatskoj.

Nego, nije bas eksplicitna tema no moram pitati: Sto kada Vam tip ima razdoblje loseg raspolozenja tipa depresivan je i sl. Dakle nema ni govora o ambiciji i samopouzdanju (jer takav je zivot, razdoblja se izmjenjuju).
Jel automatski ukljucite radare za pronalazenje novog partnera bez tih prizemnih ljudskih, psiholoskih problema?
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 15:47   #89
Sve je vise lijepih cura i zena i sve je vise pametnih muskaraca koji su uspjesni u zivotu.
I jedni i drugi znaju sto zele.
Medutim, ionako ce u buducnosti biti sve uspjesnijih ljudi sa svojim vlastitim firmama. Jer sve vise ljudi je svjesno koliki se tu novac vrti i ne zele biti igracke u rukama lovatora.
A klinci ionako ne zele biti radnici.
Dolazi vrijeme naplate ulaganja u obrazovanja...
A cure....bit ce sretne dok budu i lijepe
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 15:50   #90
Quote:
avelina t kaže: Pogledaj post
Sve je vise lijepih cura i zena i sve je vise pametnih muskaraca koji su uspjesni u zivotu.
I jedni i drugi znaju sto zele.
Medutim, ionako ce u buducnosti biti sve uspjesnijih ljudi sa svojim vlastitim firmama. Jer sve vise ljudi je svjesno koliki se tu novac vrti i ne zele biti igracke u rukama lovatora.
ovo ti je potpuno krivo, sve je manje uspjesnih poduzetnika, uvijek je vise neuspjesnih pokusaja, rijetki su uspjesni u poslu kojim se bave na trzistu, za svakog uspjesnog ne znam tocno koliko ih propadne, ali broj nije mali.

e: ne zeliti biti igracka u rukama "lovatora" je frustracija, iz nje se generalno nikad ne rađa dobar posao
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 21:20   #91
Quote:
edwood kaže: Pogledaj post
ovo ti je potpuno krivo, sve je manje uspjesnih poduzetnika, uvijek je vise neuspjesnih pokusaja, rijetki su uspjesni u poslu kojim se bave na trzistu, za svakog uspjesnog ne znam tocno koliko ih propadne, ali broj nije mali.

e: ne zeliti biti igracka u rukama "lovatora" je frustracija, iz nje se generalno nikad ne rađa dobar posao
Pricam o buducnosti.
Klince bi trebalo uciti da rade za sebe i da se bore za sebe. Srecom sve je vise tih mladih ljudi koji na trziste izlaze sa idejama, i koji su sigurni u sebe.
Koji se prezentiraju, ne sa ja bih probao ili ja bih pokusao, nego sa ja znam i ja mogu...
A tu su onda te stare konjine koji su to prosli i koji bi trebali pomoci tim klincima da stanu na noge umjesto sto im kradu ideje i satiru ih u startu...
Srecom polako se utisavaju one generacije koje su nas ucile da moramo sutjeti, da moramo biti poslusni...i da moramo biti sretni sa ovim sto imamo...
Polako migolje i ove posljeratne generacije koje nisu imale jasnu situaciju pred sobom i koje su bile zaljepljene obecanjima, krefitima, minusima i dolaze neki novi klinci koji ce sada vidjeti drugaciji svijet...
Tesko da mogu vjerovati da bi stvari mogle biti iste...
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 22:09   #92
Uvijek mora biti daleko vise radnika, ljudi koji rade, a manje poduzetnika, ako su svi poduzetnici tko radi. Ne mozes doziviti svijet o kojem pricas, mozes doziviti jedino svijet u kojem nema rada niti poduzetnistva, ali to je druga tema. Uvijek ce vecina raditi za nekoga.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 22:16   #93
Quote:
axepodloga kaže: Pogledaj post
Evo mene zanima samo jedno, pošto se svi izjašnjavaju da nema veze lova s time, bitno se trsiti samo u životu, biti ambiciozan..iz kuta ženske perspektive, dati ću primjer svog frenda, pa neka se žene izjasne da li bi im takav bio poželjan za vezu/brak..

čovjek završio fakultet (zapravo sporedna stvar u cijeloj priči), i ne planira raditi u struci, 'pišati' krv tamo za nekog privatnika od jutra do sutra, jer je naslijedio zgradu na moru sa nemalim brojem apartmana koje renta tokom sezone, i uglavnom 'bavi se time', kada lovicu od sezone rasporedi na trošenje cijele godine, kaže da mjesečno ima debelo natprosječnu 'platu'..e sada, čovjek ostatak godine praktički vitla k..., zaboli ga uvo, putuje svako malo, kaže ima vremena baviti se hobijima itd..također kaže jednog dana kada nađe životnu suputnicu, da će fino moći doma ostati baviti se djecom dok žena radi, no istovremeno i upumpava finu mjesečnu cifru u kućanstvo od rentanja apartmana..eto, meni to zvuči skroz ok obzirom da su to dosta stabilni izvori prihoda jer je u pitanju veliko naslijeđe + čovjek je izrazio želju biti doma s djecom jednog dana baviti se njima..meni to djeluje jako lijepo, no s ženskog kuta, onog što se ovdje da pročitati, on je samo 'bitanga', 'neradnik' i nepoželjan za vezu jer ne 'piša krv od jutra do sutra'.

Pa da čujemo žensko mišljenje, da li bi u obzir uzele takovog tipa? Ako je odgovor da, možemo prihvatit tezu da je ipak lova uvijek u pitanju a ne ambicije. Ako ne biste uzele u obzir takvog tipa, izjasnite se zašto, što bi vas točno smetalo kod takvog tipa? Eto, ja već znam da će odgovor biti da i doći ćemo do zaključka da su 'ambicije' sam krinka 'lovu i/ili nasljedstvo'.

Ugodan dan
Evo ja se slazem s boldanim
Netko je istaknuo u prijasnjim postovima da se ambiciozan moze biti i u volontiranju, hobijima itd., no mislim da kad partneru pridajemo taj pridjev cesce se odnosi na posao/karijeru/placu.
MajaBuhtla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 22:35   #94
lova je čista moć.
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 23:00   #95
Quote:
zmay kaže: Pogledaj post
lova je čista moć.
lova je iluzija moći, onaj tko na njoj gradi snagu i svoj karakter taj je zapravo slaba osoba jer onog trenutka kad ostane bez novca se vidi sva snaga i jakost, tj. slabost
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 23:51   #96
Zašto bi ostao bez novca?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 23:56   #97
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Zašto bi ostao bez novca?


-Stipe
zato jer većina ljudi ne znaju upravljati novcem, pohlepa ih ponese i onda kako brzo zarade tako još brže ga izgube, a da ne govorim ako ga nisu uopće zaradili nego dobili
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 00:20   #98
Imati solidnu količinu novaca stečenu vlastitim radom, ne može biti slabost.
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 08:55   #99
Quote:
MajaBuhtla kaže: Pogledaj post
Evo ja se slazem s boldanim
Netko je istaknuo u prijasnjim postovima da se ambiciozan moze biti i u volontiranju, hobijima itd., no mislim da kad partneru pridajemo taj pridjev cesce se odnosi na posao/karijeru/placu.


Evo ja sam ambiciozan u slikanju, no nemam namjeru postati netko i nešto, slikam za svoj gušt, velik dio vremena provedem slikajući, učeći o raznim tehnikama jer me to ispunjava, opušta. I paralelno radim 8-satni posao za nešto blago natprosječnu plaću. Sretan sam u potpunosti životom. No neke kolegice su mi već rekle da nisam jedan od onih što 'visoko pucaju' u životu.

Dakle, visoko pucati ne znači postići sreću i zadovoljstvo, nego pare

Ključno profound pitanje je, zašto žene toliko pali moć, utjecaj i novac? Dakle, biti će većini poželjniji neki uspješan biznismen, bez obzira što pati možda od depresije, nije sretan u životu nego netko tko živi skromnim načinom života no sretan je sobom i životom.
axepodloga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 09:32   #100
Tvoje slikanje "nije nesto konkretno" tj ne donosi lovu, to je kao da igras PC igre, ne racuna se u nista drugo nego gubljenje vremena jer niti se bavis zenom niti podizanjem standarda I dalje tvrdim da je bogatstvo moc jer ti nitko ne naredjuje i mozes si bezbrizno kupovati dozivljaje, to je ono sto kazemo to picke vole
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger