Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2016., 23:34   #4121
Meni je kosa počela opadati zbog niskog željeza. Ali sam zaustavila veće probleme brzom reakcijom
A onda za oporavak, maske od mixa kokosovog, bademovog i ricinusovog ulja barem 1xtjedno - pustiti cijelu noć (pod kapu za tuširanje da se ne isprlja jastuk) i tablete Maxi hair.
__________________
...leave the gun take the cannoli...
cannoli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 12:53   #4122
Ja sam odlučila nastaviti s Fitovalom (šampon, losion i kapsule), šampon i kapsule su mi taman za 2 mjeseca, a losion sam danas kupila još jedno pakiranje, pa će biti za otprilike mjesec i pol... namjeravam 3 tjedna koristiti svaki dan i onda još 3 tjedna svaki 2.dan...

Ne primjećujem da mi je opadanje manje (a možda i jest, jedino što ja tek u zadnje vrijeme obraćam punu pažnju, tj. otkako sam primjetila da mi je kosa baš slabija i prorijeđena ... A to je otprilike 2 mjeseca, tj. otkako sam se vratila s mora početkom kolovoza....)

Ono što primjećujem je da mi raste dosta nove (mlade) kose, baš vidim iznad čela kad dignem šiške...

Počet ću još stavljati i čičkovo ulje prije pranja, ili možda da uzmem i ricinusovo pa pomiješam s čičkovim?

(btw. nemam nisko željezo, a sad sam i umnjak izvadila i sanirala još jedan zub tj. promjenila plombu...)
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 14:02   #4123
Ja sam bila koristila i Garnier Neril šampon za kosu, ima ga za kupiti samo u Mulleru ja mislim, on mi je bio ok, ali sam ga prestala koristiti, mogla bi ga opet uzet pa pokusati sa njim ponovno, toliko ima tih šampona i svega da se izgubiš.
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 17:07   #4124
Ja koristim thymuskin classic serum već dva mjeseca skoro 2x na dan, i ne vidim baš nikakvog pomaka. Idem na pregled vlasišta kad bude u ljekarni, ali najvjerojatnije prelazim na minoxidil. Koliko košta otprilike me zanima?
__________________


ako ne razumijete moj način pisanja, uistinu mi je stravično žao pa savjetujem da si uzmete instrukcije iz hrvatskog književnog jezika.
Nebulos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 09:04   #4125
moram pohvaliti dva proizvoda: kron šampon i kron losion

kron šampon imam duže vrijeme i koristila bih ga povremeno kada bih primijetila pojačano ispadanje i bio je solidan.. nakon nekoliko pranja bih primijetila manje kose u odvodu

kako mi je prije par tjedana počela kosa intenzivnije opadati, posegnula sam i za losionom. stavljam ga dva puta dnevno i to najviše na ona mjesta gdje mi je kosa prorijeđena.

dobar je jer se kosa ne masti (kao što sam čitala da je stvar s acidosalus losionom). doduše, ima malo intenzivniji biljni miris, ali meni ne smeta. iako se kosa ne masti, koristim ga dva, tri dana maksimalno i onda moram oprati kosu

ono što sam primijetila nakon nekih tjedan- dva korištenja je da mi kosa djeluje bujnije, sjajnije, zdravije, puno je mekanija.. ono, baš se kuži razlika
something_new is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 14:22   #4126
tinkturu od koprive treba isprati ili ne?
našla sam na netu i jedno i drugo.
*SpHeRe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 13:29   #4127
Quote:
*SpHeRe* kaže: Pogledaj post
tinkturu od koprive treba isprati ili ne?
našla sam na netu i jedno i drugo.
tinktura koju sam ja koristila se konzumirala...
ovisno koju uzmeš...
nateee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 10:33   #4128
Jučer naišla na članak u kojem piše da su svi problemi sa kosom/vlasištem uzrokovani - nepranjem. Bez komentara, osim .

http://ordinacija.vecernji.hr/zdrava...neoprane-kose/
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 19:33   #4129
Meni je od stresa palo barem 50% kose...frizerka mi je preporučila Alpecin losion..utrljava se u vlasište, postoji i šampon, no on mi ne odgovara
Vidim dosta mlade kose nakon druge bočice
Ima ga u DM-u, Mulleru...oko 50-60kn je

http://thumbs.ebaystatic.com/images/...eop/s-l225.jpg
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 20:19   #4130
Ja sam potrošila 2 pakiranja Fitoval losiona + Fitoval kapsule (1 dnevno) + Fitoval šampon (svaka 3-4 dana jer ne perem kosu svaki dan...)
Uglavnom... kosa i dalje opada. Ok, nije to možda puno na dnevnoj bazi, ali kad operem kosu je i dalje ... dobro, u kadi više ne ostane puno, vjerojatno i zato što sam je ošišala , ali opada kod sušenja i još cijeli taj dan kad je svježe oprana baš opada...
Dosta mlade kose mi raste, to stoji - i sad ošišano i ne izgleda baš toliko loše, stavim sprej za volumen, pa pjenu i kad posušim je ok... ali i dalje nisam zadovoljna i mislim da i dalje opada previše...
Pila sam i čaj od koprive.
Nemam nisko željezo. Kosa mi opada već duže vrijeme, više ili manje izraženo, barem zadnje 2-3 godine, a u tom sam razdoblju radila različite pretrage, posebno krvne (zbog bolesti) i hormone štitnjače isto, ali sve je u granicama normale.
Tako da jedino što ostaje je taj fu**ing stres, kojeg se nikad neću riješiti.

I da, primjećujem oko sebe (jer sad više gledam ) baš dosta žena kojima se vidi da im je kosa dosta prorijeđena... čak i u mom radnom kolektivu i to onako baš jako, tj. u odnosu na mene - ja ispadnem još skroz normalne kose...
Tako da bih rekla da je većina svega toga ipak zbog stresa...

Možda bi Normabel bio terapija i protiv opadanja kose?


Edit:
Lileana - a da li ti je taj losion smanjio opadanje, ili samo vidiš da raste mlada kosa... ?
Jer meni i Fitoval ima takav učinak...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 20:46   #4131
Pada mi i dalje, ali bitno da raste mlada..inače imam tanku kosu koja izgleda kao da ima tri vlasi na glavi, a sad izgleda strahota..trebala bi šišati do ramena koliko je suha..i to samo odjednom, sve je bilo ok prije, jer sam pod stresom non stop, ovaj me klepnuo pošteno čini se

Ne pomaže Normabel..isprobano
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 20:55   #4132
Quote:
Lileana kaže: Pogledaj post
Pada mi i dalje, ali bitno da raste mlada..
Pa da, mene to isto tješi, osim toga jesen je, normalno je da sad više opada... ja nekako nemam dojam da mi ispadne 100 vlasi dnevno (a to je kao granica normalnog), osim kad je operem, tada valjda ispadne i 150...

Jedino što meni ispada cijelo vrijeme, a onda na proljeće i jesen još i "normalno sezonsko ispadanje" pa je sve skupa previše...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 21:30   #4133
Sezonski je normalno..u međuvremenu bi trebalo kako kažeš oko 150 vlasi..ja si vadim pramenove svaki put kad povučem kosu, da idem brojati, hm

Ali bitno da raste nova, imat ćemo grivu na prljeće
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 23:49   #4134
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Pa da, mene to isto tješi, osim toga jesen je, normalno je da sad više opada... ja nekako nemam dojam da mi ispadne 100 vlasi dnevno (a to je kao granica normalnog), osim kad je operem, tada valjda ispadne i 150...

Jedino što meni ispada cijelo vrijeme, a onda na proljeće i jesen još i "normalno sezonsko ispadanje" pa je sve skupa previše...
same here....
mjesec dana mi bilo normalna kosa i sad je zadnja dva pranja opet počela opadati kod pranja + sušenja cca 150... taman se uspori opadanje rekoh ajde malo ce se to popuniti i onda dodje jesen.. :`D
nateee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 20:04   #4135
150 vlasi kod susenja je puno?! Jeste bas brojale? Ja jesam. Meni otpadne vise od 500 vlasi.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 15:32   #4136
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
150 vlasi kod susenja je puno?! Jeste bas brojale? Ja jesam. Meni otpadne vise od 500 vlasi.
Uh.... :
Nisam brojala... ali rekla bih da kod pranja i sušenja i par sati nakon toga bude sigurno 150, možda čak minimalno 150, ali ne bih rekla da je recimo više od 200
Pokušat ću jednom izbrojati...
Na dnevnoj bazi nekako nemam dojam da mi otpadne više od 50-60... ali naravno, to mi je teže izbrojati...

Koliko vam kose ostane ujutro na jastuku kad se probudite? Meni recimo 5-6 vlasi, ili 10-ak ako sam je dan prije oprala... meni je to nekako puno...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 19:00   #4137
Opadanje kose

Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
150 vlasi kod susenja je puno?! Jeste bas brojale? Ja jesam. Meni otpadne vise od 500 vlasi.


ja mislim da je 150 puno..
ali pazi ja perem kosu svaka dva dana..

za vikend sam bila kod frendice. prala je kosu, susila i peglala - ne znam je li joj sve skupa 20 vlasi kose otpalo :/


Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Koliko vam kose ostane ujutro na jastuku kad se probudite? Meni recimo 5-6 vlasi, ili 10-ak ako sam je dan prije oprala... meni je to nekako puno...

u najgorim danima mi znalo ujutro biti 12-14. Sada nadjem eventualno dvije, tri.
generalno mi manje ispada kroz dan.. ali zato kod pranja ..
nateee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:17   #4138
meni se poklopilo sve zadnji mjesec jesen kad mi opada najviše, stres i loša prehrana
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 18:31   #4139
i meni isto tako ispada jako kosa ,pogotovo u zadnjih godinu dana ,da me to počelo zabrinjavati da će mi cjela ispasti :S kad god prođem po kosi ostane mi barem 2 u ruci, a kad ju perem da ni ne govorim.sve se zaštopa od moje kose. kad budem tj dana kod dečka mora kupiti po tepihu moje lasi kao da sam pas neki hahahh ...ali opet tješim se stalno da je to sve normalno..ne znam.. mogla bi i ja početi brojati..u nedelju kad operem kosu mislim da ću ostati još bar sat vremena u kupaoni i brojati lasi xD
LorenaLory is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 18:13   #4140
Ja sam bio na pregledu vlasišta nedavno i rekla mi je gospođa da ne smijem kosu prat svaki dan, a i vidio sam da je jako masna i to prijeći rast kosi. Preporučila mi je Vitalplusactive Cu+Su i šampon njihov. Ima li tko kakva iskustva ili? Rekla je također da u tom serumu postoje supstance koje ima i minoksidil, kad sam to spomenuo (dakle blokira pretvorbu testosterona) što mi je sve zvučalo predobro da bi bilo istinito...
prophotofrog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.