Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2010., 22:34   #961
Quote:
sum41 kaže: Pogledaj post
i to je još dobro ako se tebi nije vratilo jako al stvar je u tome što ja nemam ni jednu jedinu bubuljicu i nisam bila skoro godinu dana na ciscenju i presla sam na baleine proizvode (sto znaci da stvarno vise na bacam novce) kad mi nije potrebno... ne znam kako cu se uopce moc pomirit ponovno s time jer sam fakat zaboravila kako je imat ih ((( al znam da mene sigurno to nece zaobic...al ako nece jos nista sljedeca 2,3 mjeseca onda je bar to dobro...
sum41, meni su se akne nakon prve pauze vratile nakon dva mjeseca. sad sam opet na pauzi i čekam šta će se dogodit. pijem neke čajeve koji kao pomažu kod pcos-a...

za sve cure:
nakon prestanka uzimanja diana, je li ijedna imala glavobolje nekoliko dana zaredom? ja sam u ponedjeljak trebala popit prvu pilulu opet, ali nisam jer sam odlučila uzet pauzu i probat prirodnim putem malo bar ublažit pcos. međutim, otad me glava boli. tj. od utorka ujutro. ne prestaje. bole me zapravo oči, kad ih mičem, i općenito taj prednji dio. ne jako, al dovoljno da me živciraju. ne znam od čeg bi drugog bilo... ne sviđa mi se to.
malaodradara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 22:39   #962
Quote:
malaodradara kaže: Pogledaj post
sum41, meni su se akne nakon prve pauze vratile nakon dva mjeseca. sad sam opet na pauzi i čekam šta će se dogodit. pijem neke čajeve koji kao pomažu kod pcos-a...

za sve cure:
nakon prestanka uzimanja diana, je li ijedna imala glavobolje nekoliko dana zaredom? ja sam u ponedjeljak trebala popit prvu pilulu opet, ali nisam jer sam odlučila uzet pauzu i probat prirodnim putem malo bar ublažit pcos. međutim, otad me glava boli. tj. od utorka ujutro. ne prestaje. bole me zapravo oči, kad ih mičem, i općenito taj prednji dio. ne jako, al dovoljno da me živciraju. ne znam od čeg bi drugog bilo... ne sviđa mi se to.

Ja nisam imala takve glavobolje. Meni su glavobolje bile problem prije uzimanja pilula i kasnije su se smanjile.

Da li si možda ovih dana loše spavala ili puno bila na računalu, gledala tv?
Meni se ovakve glavobolje javljaju kad previše radim na kompu i slabo spavam.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 13:55   #963
Sinoc sam u 21 popila tabletu, u 21:30 sam povracala (ne zbog diana nego zbog nekakve migrene). Nisam uzela novu tabletu i to znaci da ce mi menstruacija doc dan ranije ili sto ?
SekaSis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 15:46   #964
Bok cure! Mene zanima nakon koliko vremena od pocetka uzimanja pilula su vam se akne povukle? Ja ih uzimam 20ak dana i jos uvijek nista. Mozda ih cak ima i vise
lana.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 22:35   #965
to gipsyqueen: znam da su glavobolje tipične za početak uzimanja pilula. nigdje nisam našla da se javljaju po prestanku uzimanja... nisam imala nikakav poseban dan što se tiče ekstra buljenja u komp ili slično. jednostavno me ubijala glavobolja tih pet dana... srećom, smirilo se i sad sam ok. super mi je bez pilula, moram reć. nadam se da će se moj pcos malo smiriti i da ih više neću ni trebati...
to sekasis: mislim da si trebala popiti još jednu... koliko sam ja čitala, ukoliko povratiš unutar tri sata od uzimanja pilule, smatra se da nije apsorbirana i trebala bi popiti još jednu. ako nisi, pij dalje kao dosad, ali koristi dodatne metode zaštite kod seksa.
to lana.ri: stara, moram te razočarati - meni je trebalo oko pola godine da stanu akne... samo strpljivo, doć će i to.
malaodradara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 00:06   #966
Hvala na odgovoru. Uf, onda cu se definitivno morat strpit. A ja mislila da ce se vec nakon mjesec dana vidjet neki napredak . Joj joj...
lana.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 11:36   #967
Mene zanima jedna stvar, prestala sam ih pit prije 2 tjedna nakon 14 mjeseci uzimanja. Jel vjerujete da bi ja svaki dan mogla nositi pravi always ulozak koliko ja imam iscjedka. Ja moram nositi barem nekoliko dnevnih na faks kako bih ih mijenjala ako ne zelim da mi hlace budu mokre. Gacice su mokre redovito. Ja to nikako ne kuzim i uzasno mi to smeta. Drugo je da zene opcenito imaju iscjedak vamo tamo, meni je to znalo bit u 2.polovici ciklusa, zato i postoje dnevni ali u ovoj mjeri?? Prestrašno! A čemu drugom da to pripišem nego prestanku uzimanja pilula? Jel ikome poznato nešto slično?
sum41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 20:04   #968
Quote:
sum41 kaže: Pogledaj post
Mene zanima jedna stvar, prestala sam ih pit prije 2 tjedna nakon 14 mjeseci uzimanja. Jel vjerujete da bi ja svaki dan mogla nositi pravi always ulozak koliko ja imam iscjedka. Ja moram nositi barem nekoliko dnevnih na faks kako bih ih mijenjala ako ne zelim da mi hlace budu mokre. Gacice su mokre redovito. Ja to nikako ne kuzim i uzasno mi to smeta. Drugo je da zene opcenito imaju iscjedak vamo tamo, meni je to znalo bit u 2.polovici ciklusa, zato i postoje dnevni ali u ovoj mjeri?? Prestrašno! A čemu drugom da to pripišem nego prestanku uzimanja pilula? Jel ikome poznato nešto slično?
e pa ja sam se skoro upišala od smijeha na ovaj tvoj post!
šalu na stranu: žao mi je kaj ti je to tak. ne, meni nikad nije bilo tak jako. je jači iscjedak, ali ne puno. toliko da kužim da je to moje tijelo, a ne pilule
radila sam pauzu i nakon 8 mjeseci, i nakon 2 godine, i nakon godinu, i nikad nisam to imala kao problem. ostaje ti samo da čekaš cijeli ciklus da prođe i vidiš šta će se dogodit...?!
malaodradara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 20:45   #969
pa smiješno je ali šta da radim znam,nadam se. aj hvala
sum41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 19:10   #970
malo skrecem s teme mozda, nisam sve ni pregledavala..al pijem diane i imam sad problemcic..zabunom sam popila dvije tablete jedan dan tako da mi je nakraju falila jedna...inace zadnju popijem u petak, sad sam popila tu zadnju u cetvrtak i sad ne znam jel trebam novo pakovanje pocet 8 dan, dakle u petak, ili u subotu posto sam dosad svaki put pila prvu u subotu...strah me da mi se nece poremetit sve ako sad krenem u petak....??
notme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 19:59   #971
ja sam zbunjena skroz u vezi s njima..kao ih trebam pocet pit, oni nalazi su mi ok, ali ipak (sva iskustva i sve sto sam procitala), stvarno se uzasno dvoumim..
ne znam sta je duphastonu falilo, ali kaze moj gin. da pocnem s diane...
neke cu morat pit definitivno, ali sta ne postoji neka zamjena za ove.. istina da su reakcije na lijekove individualne, ali po svojim prijasnjim problemima ja sumnjam da bi mi ove odgovarale..
Maribela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 21:47   #972
Quote:
notme kaže: Pogledaj post
malo skrecem s teme mozda, nisam sve ni pregledavala..al pijem diane i imam sad problemcic..zabunom sam popila dvije tablete jedan dan tako da mi je nakraju falila jedna...inace zadnju popijem u petak, sad sam popila tu zadnju u cetvrtak i sad ne znam jel trebam novo pakovanje pocet 8 dan, dakle u petak, ili u subotu posto sam dosad svaki put pila prvu u subotu...strah me da mi se nece poremetit sve ako sad krenem u petak....??
Najbolje bi bilo možda posavjetovati se s doktoricom ali i ja sam za subotu. ne bi ti se možda puno toga poremetilo, sve bi se pomaknulo možda za jedan dan al i ja bih se ja mislim prije odlučila za sub...
sum41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 21:53   #973
Quote:
Maribela kaže: Pogledaj post
ja sam zbunjena skroz u vezi s njima..kao ih trebam pocet pit, oni nalazi su mi ok, ali ipak (sva iskustva i sve sto sam procitala), stvarno se uzasno dvoumim..
ne znam sta je duphastonu falilo, ali kaze moj gin. da pocnem s diane...
neke cu morat pit definitivno, ali sta ne postoji neka zamjena za ove.. istina da su reakcije na lijekove individualne, ali po svojim prijasnjim problemima ja sumnjam da bi mi ove odgovarale..
Jedino ti preostaje probati ih. Neke od nuspojave su da se neke cure npr. udebljaju (ja npr. nisam) a najpozitivnija stvar je da recimo mnogima očiste lice a i sise se stvarno povećaju. Meni je super što kod pilula znam točno kad ću dobit a bez njih sam uvijek bila na mukama,nikad nisam znala. Druge osim diana nisam pila i nemam zato šta za reći. (diane su mi jedine na recept). Iako sam prošli mjesec prestala i jedva čekam da počnem ponovno... prestala jesam zbog malo lošijih nalaza (grušanje i to) nakon godinu dana uzimanja ali nakon nekog vremena napravit pauzu od 2,3 mjeseca je sasvim ok... rekla bih da bi to trebalo vrijediti za sve pilule... probaj pa ako ne pašu,uvijek možeš promijeniti
sum41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 22:42   #974
Quote:
sum41 kaže: Pogledaj post
Jedino ti preostaje probati ih. Neke od nuspojave su da se neke cure npr. udebljaju (ja npr. nisam) a najpozitivnija stvar je da recimo mnogima očiste lice a i sise se stvarno povećaju. Meni je super što kod pilula znam točno kad ću dobit a bez njih sam uvijek bila na mukama,nikad nisam znala. Druge osim diana nisam pila i nemam zato šta za reći. (diane su mi jedine na recept). Iako sam prošli mjesec prestala i jedva čekam da počnem ponovno... prestala jesam zbog malo lošijih nalaza (grušanje i to) nakon godinu dana uzimanja ali nakon nekog vremena napravit pauzu od 2,3 mjeseca je sasvim ok... rekla bih da bi to trebalo vrijediti za sve pilule... probaj pa ako ne pašu,uvijek možeš promijeniti
meni bi te navedene nuspojave i odgovarale
to je i kod mene problem, isto nikad ne znam kad cu dobit. jos cu se ja posavjetovat sa svojom doktoricom, mada sumnjam da ce ona biti za njih jer i ne preferira bas lijekove. samo sto se meni s vremenom nista ne poboljsava, pa mi drugo ni ne preostaje osim probati...
Maribela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 13:00   #975
Meni je psiha totalno u banani od tih diana. Već sama sebe živciram s ponašanjem a o drugima da ne govorim.
Imam neke probleme s nogama, koža naelektrizirana po cijelom tijelu, akne još uvijek dobivam (manje nego prije ali...), i lice mi ima dosta onih sitnih prištića i crvenila - znači daleko od bajnog. Ali najgora je psiha. Užas. Uništile me.
Pijem ih sad godinu dana i radit ću pauzu ili skroz prestati. Još si razmišljam.
Sise su mi iste, jedino me bolile prvih mjesec dana,
pítā is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 02:55   #976
Pijem diane mjesec i pol, a akne nikad nisu bile gore i nikad ih nije bilo vise...Bas mi to sve jako smeta...Sram me izac iz kuce , ali nazalost moram zbog obveza . Hoce li to proc ubrzo ili? Ima li ko slicna iskustva? Past cu u depru .
lana.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 19:25   #977
evo da se i ja priključim temi.. ugl dobila sam diane 35 jer sam htjela počet koristit pilule,inaće imam problema sa tenom,al ne akne i sl,tu i tamo dobijem neki veći potkožni prišt,ništ što se neda prekriti,nemam policistične janike,barem koliko znam,menustracija mi je uredna,ako kasni,kasni dan-dva... nakon svih ovih postova me strah piti. pogotovo jer nisu za zaštitu,a pune su hormona...
izvadila sam krv i doktorica mi ih je svejedno prepisala... sad sam u strahu,dal da ih počnem piti,jer vidim da su neke cure kada su ih počele piti dobile još više prištića.
uglavnom koliko znam od svoje ginekologice sve je uredu sa mojim jajnicim i nemam poremećaj hormona,dali mi ih je pametno početi pit?
carmensita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 19:33   #978
Quote:
carmensita kaže: Pogledaj post
evo da se i ja priključim temi.. ugl dobila sam diane 35 jer sam htjela počet koristit pilule,inaće imam problema sa tenom,al ne akne i sl,tu i tamo dobijem neki veći potkožni prišt,ništ što se neda prekriti,nemam policistične janike,barem koliko znam,menustracija mi je uredna,ako kasni,kasni dan-dva... nakon svih ovih postova me strah piti. pogotovo jer nisu za zaštitu,a pune su hormona...
izvadila sam krv i doktorica mi ih je svejedno prepisala... sad sam u strahu,dal da ih počnem piti,jer vidim da su neke cure kada su ih počele piti dobile još više prištića.
uglavnom koliko znam od svoje ginekologice sve je uredu sa mojim jajnicim i nemam poremećaj hormona,dali mi ih je pametno početi pit?
Ja sam ih pila prije par godina kad sam imala ciste na janicima i neredovite mensturacije i nisam imala nikakve nuspojave,ali koliko znam one se koriste kao terapija za akne i pojačanu dlakvost kod policističnih jajnika.S obzirom da ti nemaš problema s tim čudno mi je što ti je ginekologica dala baš diane uz velikih izbor drugih i mnogo slabijih pilula.Meni je ginekologica rekla da više nemam ciste i sad mi je dala yaz,one imaju najmanje hormona.
Neznam,možda da ipak popričaš još malo s ginekologicom i pitaš je za neke druge pilule,nema smisla da uzimaš toliko hormona ako ti je potrebna samo kontracepcija a sve drugo ti je normalno
veronika_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 20:58   #979
Nemoj ih počet pit. Uzmi neke druge s manje hormona.
pítā is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 22:37   #980
Je li iko ima problema sa opadanjem kose dok je na dianama? Meni je kosa opadala i mastila se kada sam bila na pauzi, ali sada sam opet na pilulama vec godinu dana i u zadnje vrijeme mi kosa uzasno opada. Al u ogromnom kolicinama, tako da me je strah da ubrzo ne ostanem bez nje. Da li pilule imaju s time veze?
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.