Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2005., 00:32   #1
Osmrtnice

Koji je smisao posljednjih pozdrava i sjećanja? Ok, kužim zašto ljudi daju obavijest o smrti i zahvalu. Al recimo, ima posljednji pozdrav dragom tom i tom od tugujuće obitelji. Pa od sina starijeg. Pa od sina mlađeg i supruge. Pa od kćeri (jedine) s obitelji. Pa od djece jednog sina. Pa od kćerkice drugog sina. Pa od kćerinog djeteta. Pa od žene pokojnog bratića i njene djece. Pa od sestrične jedne i druge. Pa od ........... /ubaciti po izboru/.

Where's the point? Da je čovjek dovoljno živ da može pročitati svoje osmrtnice, ne bi bilo razloga da se one štampaju. Pa zašto onda?
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 00:36   #2
ni meni nije jasno...meni to djeluje kao da je da svijet vidi da oni jos uvijek zale.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 00:39   #3
tocan odgovor je:
zbog drustvenih i opce prihvacenih normi

hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 00:43   #4
al ko se to prvi sjetio da se treba u novinama opraštat od drage umrle osobe? mislim, on to takoitako ne može pročitat, pa šta će mu onda od svakog člana obitelji posebno?
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 00:46   #5
Quote:
smjeskica kaže:
ni meni nije jasno...meni to djeluje kao da je da svijet vidi da oni jos uvijek zale.
I meni.

A sto jos manje kuzim je da neki ljudi to od A-Z citaju!
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 00:46   #6
Quote:
smjeskica kaže:
ni meni nije jasno...meni to djeluje kao da je da svijet vidi da oni jos uvijek zale.
e da. naša draga ta i ta, 19..-199o.

zašto daješ osmrtnicu petnaest godina kasnije? ok, ako ti umre dijete, vjerojatno ti ni nakon 15 godina nije svejedno, al jel moraš dat 3oo kuna da bi čitatelji tih novina znali da ti još uvijek obilježavaš umrodan i da nisi zaboravio svoje dijete il sestru il brata il štajaznam?
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 00:47   #7
Ajd bogati, neki se zivih rodjaka, brata ili sestre, odricu preko novina to je tek tema za sebe.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 00:49   #8
Quote:
Vanjushka kaže:
Ajd bogati, neki se zivih rodjaka, brata ili sestre, odricu preko novina to je tek tema za sebe.
Ja bi ovo jednom htjela citati!
Cula jesam za tu izreku, ali nikad vidjela da je netko stvarno i ucinio.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 00:50   #9
Quote:
Gospon Pes kaže:
I meni.

A sto jos manje kuzim je da neki ljudi to od A-Z citaju!
moj prijatelj na fakultetu prvo procita osmrtnice i crnu hroniku

Jednom je nasao citavu pjesmu napisanu u slavu umrlom.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 00:52   #10
Quote:
smjeskica kaže:

Jednom je nasao citavu pjesmu napisanu u slavu umrlom.
to mi opce nije smjesno ni glupo, zamisli da ti decko/muz (ne daj boze umre)... ja bi svom napisala isto nes bez obzira sta on to nece procitat...
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 00:54   #11
Quote:
Vanjushka kaže:
Ajd bogati, neki se zivih rodjaka, brata ili sestre, odricu preko novina to je tek tema za sebe.
haha

meni stari uvijek kazhe da ce me se preko novina odrech ako ga strpam u starachki dom


dodushe to je obichno nakon shto mu zaprijetim da ako se ne prestane zajebavat da cu ga strpat u starachki dom i to ne u neki fini nego u neki gdje mu kradu pare i daju pogreshne tablete - ko dedu Simpsona
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 00:55   #12
Quote:
hana kaže:
to mi opce nije smjesno ni glupo, zamisli da ti decko/muz (ne daj boze umre)... ja bi svom napisala isto nes bez obzira sta on to nece procitat...
Ma kuzim jos za svjeze umrle. Izrazis svoju zalost, usput obavijestis i ostale da je osoba umrla, ali svake godine???
Svasta.
Sorry, ali tako je. Nema ni meni logike i jedino sto mi na pamet pada je nekakvo preseravanje pred drugima.
Slicno kao i blistajuci grobovi na 1. 11., a tjedan dana prije su ih jedva nasli od silnog draca...
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 00:55   #13
Quote:
hana kaže:
to mi opce nije smjesno ni glupo, zamisli da ti decko/muz (ne daj boze umre)... ja bi svom napisala isto nes bez obzira sta on to nece procitat...
mozda bih i ja ali ne vjerujem da bih to davala u novine
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 00:57   #14
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ja bi ovo jednom htjela citati!
Cula jesam za tu izreku, ali nikad vidjela da je netko stvarno i ucinio.
Nedavno sam citao u jednim novinama kako se obitelj odrekla jednog tipa, on je nekakav kriminalac ili tako nesto, uglavnom dvije sestre i brat su ga se odrekli
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 00:57   #15
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ma kuzim jos za svjeze umrle. Izrazis svoju zalost, usput obavijestis i ostale da je osoba umrla, ali svake godine???
o ne, ne krivo sam shvacena, ja isto sve "to" podrzavam za svjeze umrle... svake godine ne ...

ali meni je recimo jednako glupo cestitavanje godisnjice braka starcima preko novina makar oni bili zivi i to citali, mozda cak i gluplje
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 00:57   #16
Quote:
Vanjushka kaže:
Nedavno sam citao u jednim novinama kako se obitelj odrekla jednog tipa, on je nekakav kriminalac ili tako nesto, uglavnom dvije sestre i brat su ga se odrekli

ma kako su ga se odrekli?
sta napisala ODRICEMO SE BRATA i stavili sliku?

to nema pravne ucinke opce, koji je smisao?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 01:00   #17
Quote:
hana kaže:
ma kako su ga se odrekli?
sta napisala ODRICEMO SE BRATA i stavili sliku?

to nema pravne ucinke opce, koji je smisao?
poenta cijelog topica je u poenti koju trazis

Nema pravnog ucinka, ali novine su da se citaju
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 01:01   #18
Quote:
hana kaže:
ma kako su ga se odrekli?
sta napisala ODRICEMO SE BRATA i stavili sliku?

to nema pravne ucinke opce, koji je smisao?
pa da drustvo vidi da su oni bolji od svog problematicnog brata.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 01:04   #19
Quote:
Vanjushka kaže:
Nedavno sam citao u jednim novinama kako se obitelj odrekla jednog tipa, on je nekakav kriminalac ili tako nesto, uglavnom dvije sestre i brat su ga se odrekli
e garant ga zaboli pisha zbog toga
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 01:11   #20
Quote:
margarita kaže:
e garant ga zaboli pisha zbog toga
Ne vjerujem, ali mene bi boljela
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.