Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2015., 19:47   #5041
Quote:
usl1986 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Molio bih vas za savjet i pomoc ako netko zna nesto o tome, posto nigdje ne nalazim na slican primjer. Uglavnom roden sam i zivim u hrvatskoj i ozenio sam se sa mojom ljubavi koja je isto rodena u hrvatskoj, zivi u americi vec dosta godina i ima americko drzavljanstvo. Vjencali smo se prosle godine u hrvatskoj i krajem godine predali zahtjev u americi za moje useljenje. Zahtjev i130 (za useljenje) i zahtjev i129 (da zavrsetak procesa docekam tamo). Trenutno su ti procesi jos uvijek u obradi a mene zanima posto sam gledao koje papire cu sve trebat predat kasnije dal cu imat oko toga problem. Radi se o potvrdi o nekaznjavanju. Probao sam ju podignut nedavno i u njoj se navodi da se protiv mene vodi kazneni proces. U tom procesu nisam kriv a tuzi me se za pronevjeru u kojoj sud trazi da mi se izrekne kazna od godine dana uvijetno sa rokom kusnje od dvije godine... Da li bi zbog toga mogao imat probleme i da li mi mogu zbog toga odbit tu vizu? Sta mogu napravit ako mi to odbiju? Da li moram cekat da se taj sud rijesi pa ponovo prolazit kroz taj i130 ili? hvala
Ovo ti je bolje pitati na podforumu Dijaspora/Emigracija. Imaš tamo dvije teme o useljenju u SAD na kojima par nas pomaže savjetima.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 19:48   #5042
Quote:
usl1986 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Molio bih vas za savjet i pomoc ako netko zna nesto o tome, posto nigdje ne nalazim na slican primjer. Uglavnom roden sam i zivim u hrvatskoj i ozenio sam se sa mojom ljubavi koja je isto rodena u hrvatskoj, zivi u americi vec dosta godina i ima americko drzavljanstvo. Vjencali smo se prosle godine u hrvatskoj i krajem godine predali zahtjev u americi za moje useljenje. Zahtjev i130 (za useljenje) i zahtjev i129 (da zavrsetak procesa docekam tamo). Trenutno su ti procesi jos uvijek u obradi a mene zanima posto sam gledao koje papire cu sve trebat predat kasnije dal cu imat oko toga problem. Radi se o potvrdi o nekaznjavanju. Probao sam ju podignut nedavno i u njoj se navodi da se protiv mene vodi kazneni proces. U tom procesu nisam kriv a tuzi me se za pronevjeru u kojoj sud trazi da mi se izrekne kazna od godine dana uvijetno sa rokom kusnje od dvije godine... Da li bi zbog toga mogao imat probleme i da li mi mogu zbog toga odbit tu vizu? Sta mogu napravit ako mi to odbiju? Da li moram cekat da se taj sud rijesi pa ponovo prolazit kroz taj i130 ili? hvala
luka iz det ju
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 20:11   #5043
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Ovo ti je bolje pitati na podforumu Dijaspora/Emigracija. Imaš tamo dvije teme o useljenju u SAD na kojima par nas pomaže savjetima.
evo nasao sam i pitao tamo. hvala ti na uputama
usl1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 21:49   #5044
Mužu ističe pasoš u novembru,bosanski.
Da li mora vaditi novi ili može u inostranstvo bez problema.
Da li neke zemlje ili sve imaju pravilo da pasoš mora važiti šest mjeseci prije ulaska u drugu zemlju.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 00:11   #5045
Mnogo, mnogo zemalja ima to pravilo o 6 mjeseci!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 11:12   #5046
Onda putovnica ustvari vazi sest mjeseci manje.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 11:17   #5047
Ne vrijedi 6 mjeseci manje, jer ako odeš 7 mjeseci prije isteka putovnice van i tamo ostaneš 3 mjeseca, vrijedi ti još 4 mjeseca. S razlogom postoji to pravilo.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 08:54   #5048
Viza za Hrvatsku iz Iraka

Moram se obratiti nekome vezano za vizu iz Iraka za Hrvatsku... jedna osoba bi me posjetila od tamo sljedeći mjesec, a ne znam kome da se obratim da dobije dopuštenje jer je Iračanima jako teško dobiti dopuštenje za odlazak u drugu zemlju.

Može smjernice kome da pišem mailove/zovem?
pettra24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 10:26   #5049
http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inf...rak,331.html#p
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 13:02   #5050
Jeste li ikada imali iskustva da vam naša administracija traži prijevod putovnice?

Ja jesam.
Podnio sve papira prema pravilima (kako je oglašeno na stranicama MUP-a), i onda mi dolazi ova, gleda u putovnicu, a koja je istog, standardnog, dvojezičnog, međunarodnog formata, svaki je podatak na identičnom mjestu kao i u našoj putovnici (ime, prezime, mjesto izdavanja, datum izdavanja, broj...), gleda strano ime koje ne kuži (5 imena) i da "šta je ovo sad...ja ovo ne znam pročitat...šta je ime, šta je prezime...?"
Ja joj govorim - pa tu piše, puno ime..."ne znam ja to, šta je tu ime, šta je prezime, meni treba prijevod..." (!!!!!!!!!!!!)
I to neka nadrkana, stara, arogantna baba.

Već mi je digla živce pa sam joj odbrusio da sam bio dan ranije i da mi nitko nije spominjao nikakav prijevod, onda sam podigao glas - da to ne piše na web stranicama MUP-a, a onda još podigao glas - da bi i u prijevodu na Hrvatski ime pisalo isto tako kako piše i sad !!!!

Samo je promrsila sebi u bradu nešto kao - "eh, ne piše na stranicama MUP-a....i šta da radim ja sad?"(kao - proklete stranice MUP-a, što nam se miješaju u posao...).

Pa kakvi to nepismeni ljudi rade u našim administracijama jebote. Putovnica je osnovna identifikacija u stranim zemljama, ono što je nama ID, to je strancima u Hrvatskoj putovnica, putovnicu svaki policijski djelatnik treba znati pročitati i iz nje identificirati posjedovatelja, a ova kojoj je osnovni posao zaprimanje zahtjeva stranaca za boravke, državljanstva, prijave stranaca, ona meni da ona ne zna pročitat putovnicu (zapravo je bila zbunjena sa 5 imena i mislila je da bi prijevod to riješio).

Da mi je slučajno odbila to zaprimit, promptno bih ondje pred njom zvao MUP u Zagrebu.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 15:50   #5051
Vize - izdavanje, ukidanje, pitanja, odgovori, iskustva...

Možeš li mi, radi mog osobnog zadovoljstva ( naprosto uživam, zapravo divim se, kako su retardirani naši službenici ), navesti izmišljeno ime ( neko iz te držae ) koje nije znala pročitati ( pošto pretpostavljam da ti se radi o supruzi jel, pa nećeš davati njezino ), čisto da se dodatno uvjerim kakvi kriplovi rade tamo.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 17:22   #5052
Ma ime zaista jest teško za nas za pročitati, još gore za zapamtit, al nemoš ime prevest jebote...
A ne znam kako bih iskombinirao nekih drugih 5 imena...

Moš nać na fejsu, ukucaš u tražilicu FEMALES FROM ....(you know where)...dobiješ sijaset imena...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 22:40   #5053
Mislim da cak ima negdje u zakonu da se osobni dokumenti tog tipa prevode iskljucivo ako se radi o pismu koje nije latinicno. Probat cu to iskopat.

Vozacka i sl. su vec druga stvar, to smo morali prevodit kad je mijenjao u nasu.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 11:26   #5054
Molila bih za pomoc. Naime, planiram 2 tjedna turisticki posjetiti New York u rujnu ove godine. Putovnica mi istice u prosincu 2015... Da li trebam izradit novu putovnicu?
__________________
Katherine Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 11:56   #5055
Quote:
Katherine Doll kaže: Pogledaj post
Molila bih za pomoc. Naime, planiram 2 tjedna turisticki posjetiti New York u rujnu ove godine. Putovnica mi istice u prosincu 2015... Da li trebam izradit novu putovnicu?
__________________

Da.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 12:15   #5056
A hoce li biti pre kasno poslat zahtjev za vizu u 7 mj?
Katherine Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 12:27   #5057
Pozz, imam pitanje u vezi izdavanje vize za SAD, jel se intervju obavlja na hrvatskom ili engleskom jeziku i kakva bi pitanja mogla bit za mene ( buduci sam student ) Hvala
mastergi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 15:48   #5058
Quote:
mastergi kaže: Pogledaj post
Pozz, imam pitanje u vezi izdavanje vize za SAD, jel se intervju obavlja na hrvatskom ili engleskom jeziku i kakva bi pitanja mogla bit za mene ( buduci sam student ) Hvala
Moze i na Hrv i na Eng.
Doneses upisne papire s faksa tj. potvrdu da si upisao prvu godinu- pitat ce te gdje ides, koliko dugo ostajes, tko ti placa put i sl.

Katherine, nije nikako kasno- stignes i izraditi putovnicu i otici na intervju, i kupiti karte. U krajnjoj liniji ako se bas brines postoji i zurno izdavanje putovnice pa sve skupa obavis u roku par dana.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 18:05   #5059
Hvala.
Katherine Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 18:53   #5060
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Moze i na Hrv i na Eng.
Doneses upisne papire s faksa tj. potvrdu da si upisao prvu godinu- pitat ce te gdje ides, koliko dugo ostajes, tko ti placa put i sl..
Hvala ti na odgovoru, i jos bi te htio pitat jel mi prerano ic sada na intervju ako planiram put slj. god u 3. mjesecu, haha jednostavno sam preuzbuden i zelim se rjesit te procedure sa vizom..

EDIT: I o cemu ovisi to hocu li imat intervju na engleskom ili hrvatskom?
mastergi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.