Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2008., 18:50   #1
Češanje mačaka?

koliko često se vaše mačke češu?
ja sam svojem stavio prije par dana ampulu i svaki dan se bar po 5 puta onako dobro počeše po ušima jeli to normalno?i nekad se zna toliko zalizati da mu je sva dlaka mokra pogledao sam mu dlaku da nebi imao buhe,no čist je.
uši su mu malo prljave iznutra,no svaki dan mu ih očistim s vatom.
kako se zove ono s čime svi preporučaju čistiti uši i oči,gdje toga ima za kupiti i koliko od prilike košta?
hvala
protoplast is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 13:33   #2
Ma opušteno, normalno je da ti se mačka malo češka i to najčešće oko ušiju i po vratu. Ne mora značiti da ima buhe...
Majsta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 20:33   #3
ja bi ti preporučila da za svaki slučaj odeš kod veta
možda su šugarci
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 18:13   #4
Quote:
Cerberus kaže: Pogledaj post
ja bi ti preporučila da za svaki slučaj odeš kod veta
možda su šugarci
i ja kažem....stalno se češe po uhu..i pritom se nekako savija..stvarno grozno..al pregledan je..i nema ništa
blonde_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 20:43   #5
ja sam isto mislila da mojem nije ništ,onda ga je vetica pregledala i rekla da mu se napravio neki čep u uhu i zbog toga se češao stalno
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 00:49   #6
al..mojem se to ne dogadja stalno...al kad se to pojavi..on poludi..nogama udara..mjauce...
blonde_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 22:43   #7
Mislim da bi veterinar najbolje procjenio jel treba terapija ili ne. Uši se ne smiju čistiti vatom kao ni oči već nekom gazom ili mekanom krpicom.
Moguće je da mačak reagira na promjenu hrane sa pojačanim češanjem a najbolje je ustvrditi da li ima buhe da ga se stavi iznad bijele plahte i počešlja (savjet od prijateljice). Ako se na plahti primjete crne točkice treba tretirati macu ali i prostor protiv buha.
Blonde_angel..i moj perzijaner ima takvo ponašanje, ali on to čini iz zabave (njemu je to zabavno) Iz čista mira se počne nokautirati po licu, glavi i za pet sekundi ide dalje
wumac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:25.