Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2011., 22:58   #1
Rastave nakon par mjeseci braka

U zadnje vrijeme sve više čujem za parove koji se rastaju nakon 3-4 mjeseca braka. Nažalost, ne poznam nikoga osobno da pitam što se tu događa.

Što vi mislite?

Moje mišljenje je da se u tri mjeseca veze (tj braka) ne može desiti ništa tako tragično da se parovi moraju rastati. Znači moralo je biti i nešto prije vjenčanja. Ali čemu se onda vjenčati uopće??
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 10:54   #2
Sto je brak lakse zapoceti, to ga je lakse i razvrgnuti. Prije su svadbe bile raskosne i skupe, a sada se ljudi vjencaju kod maticara za pola sata kao da idu u McDonald's. Takve su onda i rastave.
Jat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 10:56   #3
Zanemarili su "pravilo jedne kile soli".
Mr.Nobody is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 11:03   #4
Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post
...Ali čemu se onda vjenčati uopće??...
zato jer će brak ispraviti sve što je prije bilo, stvari i ljudi će se promijeniti.

ako nakon braka ne bude bolje, onda treba imati djecu jer će ona popraviti stvari.

zato jer je najlakše napraviti tulum i živjeti u gore navedenim zabludama,
jedno pored drugog, svaki za sebe.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 11:29   #5
Jos bih dodao da ljudi vise nisu toliko ovisni jedni o drugima pa ni brakovi nemaju istu tezinu.
Jat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 20:34   #6
Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme sve više čujem za parove koji se rastaju nakon 3-4 mjeseca braka. Nažalost, ne poznam nikoga osobno da pitam što se tu događa.

Što vi mislite?

Moje mišljenje je da se u tri mjeseca veze (tj braka) ne može desiti ništa tako tragično da se parovi moraju rastati. Znači moralo je biti i nešto prije vjenčanja. Ali čemu se onda vjenčati uopće??
Prebrzo se udaju, neuopznaju se dovoljno, prije braka ne zive zajedno, da vide, kako izgleda partner ujutro , ili kad ima los dan...
A sta mi je najgore, da se vjencaju jer je ona trudna. Onda brzinski napravit i ovu kvacicu .

Quote:
Mr.Nobody kaže: Pogledaj post
Zanemarili su "pravilo jedne kile soli".
To jos nisam cula... sta to znaci?
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 15:12   #7
pretpostavljam da to znači isto kao i ono o medenom mjesecu
med se brzo pojede a ono što ostane ispod nitko ne želi.
tako i pravilo o jednoj kili soli.
potrebno je da zajedno pojedu kilogram soli da bi shvatili jesu li jedno za drugo.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 20:56   #8
jedna riječ-SVEKRVA
pitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 10:13   #9
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Prebrzo se udaju, neuopznaju se dovoljno, prije braka ne zive zajedno, da vide, kako izgleda partner ujutro , ili kad ima los dan...
ili suprotno - sto godina su zajedno, veza se održala iz inercije, po navici, više se ni ne vole ni ne poštuju, ali se idu vjenčavati jer, eto, 8 godina smo skupa i bližimo se tridesetoj pa se to podrazumijeva. a i tko bi sad, s 28 godina, odjednom išao tražiti nekog novog ili nedajbože, biti sam. plus, umisle da će ta veza koja im ne valja postati bitno drugačija i kvalitetna jednom kad se vjenčaju.

onda to naprave pa nakon par mjeseci shvate da su u još većim govnima - da je to što imaju - to i da bi sad cijeli život trebali tako. i da im samo može biti gore.
zapravo, vjenčanje postaje trigger koji ih potakne na prekid koji se davno trebao dogoditi.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 10:55   #10
Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme sve više čujem za parove koji se rastaju nakon 3-4 mjeseca braka. Nažalost, ne poznam nikoga osobno da pitam što se tu događa.

Što vi mislite?

Moje mišljenje je da se u tri mjeseca veze (tj braka) ne može desiti ništa tako tragično da se parovi moraju rastati. Znači moralo je biti i nešto prije vjenčanja. Ali čemu se onda vjenčati uopće??
Par koji ja znam, a u takvoj je situaciji, se razilazi u poimanju zajedničkog života. Nisu, dakle, živjeli zajedno prije braka. Glupost nevjerojatna...
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 13:44   #11
Quote:
pitica kaže: Pogledaj post
jedna riječ-SVEKRVA
slažem se da svekrva (svekar) može biti eventualni povod, ali mislim da je tu više problem kad ti suprug ili supruga ne znaju staviti roditelje tam di im je mjesto i preprezati tu famoznu pupčanu vrpcu, shvatiti da si ti sad njihova prva obitelj, žena ili muž, i da valjda ono što ste izgovorili ispred oltara, ono o dobru i zlu nisu puste riječi.

rečenice tipa: "ali to je moja mama (tata)", ne drže vodu, jer ako su mu to starci koji mogu pljuvati po tebi i raditi probleme, kaj si onda ti u cijeloj toj priči?
ispušni ventil?

ali to je sad neka druga tema.

kako god okreneš najbolje je biti sam, koliko god možda bio u dobrim odnosima s drugom stranom. jednostavno ne vjerujem u suživot sa roditeljima.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 14:35   #12
Ljudima više ništa nije sveto...
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 23:08   #13
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ili suprotno - sto godina su zajedno, veza se održala iz inercije, po navici, više se ni ne vole ni ne poštuju, ali se idu vjenčavati...
zapravo, vjenčanje postaje trigger koji ih potakne na prekid koji se davno trebao dogoditi.
bingo
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 23:34   #14
Eto mene jedne od tih što su se rastali nakon 6 mjeseci braka. A razlog slijedeći. Bila sam u dužoj vezi, stabilnoj i lijepoj. Dogovorili vjenčanje sve pripremili kad eto vraga. Upoznam svog sadašnjeg mužića na magisteriju i zaljubim se do ušiju dok si rekao keks, 2 tjedna prije svadbe. I udala se,...nisam znala šta me snašlo...kako da otkažem sve kad nisam ni u što bila sigurna. I onda sam koza sjela i rekla sebi, gle kozo, ako si se uspjela zaljubiti u drugoga, to znači da ovoga ne voliš kako bi trebla. Nemamo djece, hvala Bogu dragom i sprtila svoje stvarčice i otišla. Nije to baš bilo jednostavno kako zvuči dok ja ovo pišem, ali moja priča ima happy end. Ja sam završila sa svojim zaljubljenikom i sad smo u braku s dvoje male djece i za sada izgleda da nisam pogriješila. Eto.....
rintintin123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 06:38   #15
Za to moraju biti stvarno dvije "pametne osobe"! Danas je pogotovo sve više maminih i tatinih maza. Ništa ne rade, uživaju,putuju, imaju skupe stvari, najljepši, najpametniji Kako da se tako neko "da" nekom drugom?
falcon55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 19:54   #16
Quote:
falcon55 kaže: Pogledaj post
Danas je pogotovo sve više maminih i tatinih maza. Ništa ne rade, uživaju,putuju, imaju skupe stvari, najljepši, najpametniji
Teško, jako teško je povjerovati da je u zemlji čija je ekonomija, hm, blago rečeno u velikim problemima, odjednom "danas" imamo sve više onih koji ništa ne rade, uživaju, putuju i imaju skupe stvari. Ono malo bogatuna zacijelo bodu oči, ali ni na koji način ne mogu činiti relevantnu brojku koja bi formirala društvene procese.

Zapravo, dijelom si u pravu: sasvim je izvjesno da imamo sve više onih koji ne rade.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 20:01   #17
Mislim da se pojam jedno kilo soli odnosi na duzinu veze...ostati bar dok se pojede jedna kila soli, a nju bogme treba pojesti...
Malena Mu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 15:12   #18
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Prebrzo se udaju, neuopznaju se dovoljno, prije braka ne zive zajedno, da vide, kako izgleda partner ujutro , ili kad ima los dan...

A sta mi je najgore, da se vjencaju jer je ona trudna. Onda brzinski napravit i ovu kvacicu .
ja bih najvise rekla- nepoznavanje i nezrelost

ljudi jednostavno imaju nerealna ocekivanja:
misle da ce ono sto nije bas dobro u vezi nestati, a ono sto je bilo dobro biti jos bolje, jer sad su kakti vjencani
a u realnosti obicno bude obrnuto jer ljudi nisu spremni na kompromise zajednickog zivota
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 11:04   #19
Quote:
Malena Mu kaže: Pogledaj post
Mislim da se pojam jedno kilo soli odnosi na duzinu veze...ostati bar dok se pojede jedna kila soli, a nju bogme treba pojesti...
9,5 godina jeli kilu soli godišnje, sto problema oko nas, zajednički život u cijelosti 4,5 godine, a do tada skoro živjeli zajedno od početka, vjenčali se, vjenčanje iz snova, ljubav, razumijevanje, podrška i nakon 3 mjeseca braka ona ode...
error_1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 15:12   #20
Quote:
error_1205 kaže: Pogledaj post
9,5 godina jeli kilu soli godišnje, sto problema oko nas, zajednički život u cijelosti 4,5 godine, a do tada skoro živjeli zajedno od početka, vjenčali se, vjenčanje iz snova, ljubav, razumijevanje, podrška i nakon 3 mjeseca braka ona ode...
a sta je bilo njeno objasnjenje??
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.