Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2007., 09:39   #81
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
nego, jel ona krsna košuljica mora biti? i kad ona nastupa? ja nemam pojma kak ide taj obred krštenja. opet
mi nismo imali krsnu kosulju
i nas svecenik nije inzistirao, rekao posudit ce nam svoju, ali proslo sve bez toga

nismo niti mi znali za krstenje kak ide, ne zamaraj se
svecenik ce vas voditi
__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 09:46   #82
Quote:
chiara kaže: Pogledaj post
mi još nismo imali krštenje ali bit će sad isto u 10. mj. kupila sam mu hlače i košulju i moram naći još neku vesticu.
nego, jel ona krsna košuljica mora biti? i kad ona nastupa? ja nemam pojma kak ide taj obred krštenja. opet
ne znam u kojo ste župi, ali svećenik obično prodje obred s roditeljima i kumom par dana prije
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 10:24   #83
sa koliko mjeseci je najbolje krstiti bebicu ili se može kad se hoće...
nisam mislila baš jako rano krstiti bebicu nego tek na proljeće
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 10:31   #84
obucite dijete normalno, u malo bolju bebi robicu.
grozno mi je kad roditelji cifraju djecu za krštenje i rade cirkus od njih - curicama oblače one grozomorne čipkaste haljinice, a dečke oblače kao da su odrasli.
leptir mašna na bebi mi je neukusna i pretenciozna te definitivno pretjerivanje.

nemojte se ljutiti, ali to je moje mišljenje. frendica je rkstila svoju curicu prošlu subotu i obukla joj je lijepe hlačice i majicu, baš je bilo lijepo, za promjenu, vidjeti normalno obučeno, a ne groteskno nacifrano dijete!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 10:34   #85
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
sa koliko mjeseci je najbolje krstiti bebicu ili se može kad se hoće...
nisam mislila baš jako rano krstiti bebicu nego tek na proljeće
moj Antonio će imati 7 mjeseci
isto nismo htjeli rano, pa se to eto malo odužilo
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 10:44   #86
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
sa koliko mjeseci je najbolje krstiti bebicu ili se može kad se hoće...
nisam mislila baš jako rano krstiti bebicu nego tek na proljeće
ma sigurno da se moze kad se hoce...
kod mene u obitelji je obicaj krstiti dijete unutar prvih mjesec dana, al mislim da cemo mi malo kasnije... vidjet cemo jos...
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 11:03   #87
Krsnu kosuljicu mozes kupiti a i svecenik ti je posudi.Mi smo kupili jer je bila nekih 20 kn i htjela sam da ima sve to za uspomenu!Imao je bijelo odijelce svileno:kosuljica sa puf rukavicima,bjeli prsluk,hlacice bijele,cipelice bijele i kapicu.Svijecu smo kupili isto u crkvi pa je kuma i kum nosili na ukrasavanje.Bilo je divno sve.A svecenik vodi sve tak da nema brige.I sve sam to sad ostavila u kutiji za uspomenu.Pogotovo to sad ima sentimentalnu vrijednost jer eto kum je umro,na zalost.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 11:06   #88
Nisam ni ja svog krstila rano jer se rodio u 10tom mjesecu a onda zima ide i sad da djete vucaram po ledenoj crkvi pa da se jadan razboli nisam htjela.Imao je 7 mjeseci kad se krstio.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 12:09   #89
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
krsnu košuljicu prisloniš djetetu na sam čin krštenja...
A kaj je to krsna košuljica? Ja bila na nekoliko krštenja u zadnjih par godina ali tak nekaj nisam vidjela... niti sam ja to imala na krštenju, znam jer mama čuva sve rekvizite s krštenja.
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 12:19   #90
Krsne košuljice su predivne jer je to tradicija...tko to ne želi ne mora...ali krsti se jednom u životu i zašto ne bi bio/la nacifrana prošlošću i tradicijom kako su se krstile i naše bake i djedovi....to je predivno ...bebe su nevine a u tome izgleaju još nevinije i prekrasno kao anđeli. Ako se ima zašto ne...meni je baš obično na krštenje bebu obući kao da ide u goste ili u šetnju...ovo je posebna prilika i poseban događaj , za roditelje i bebu pa tako treba i izgledati...
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 12:48   #91
Mi smo prvo krstenje imali pred cetiri godine, a drugo prosle godine u rujnu (kad je klinjo imao tri mjeseca, a isto s tri mjeseca je krstena i princezica, samo tri godine prije). Princeza je za krstenje imala bijelu haljinicu, cipice i sve sta ide u kompletu, izgledala je predivno, tako posebno, bas kako treba u takvom trenutnu biti. Kad smo krstili sina obleka je bila klasicni finjak, tamno plave hlace, svjetlo plava muska kosulja i "muske" cipele (nisam mogla zamisliti moga malog muskarca u bijelom satenu) i kupili smo krsnu kosuljicu koja je danas prekrasna uspomena na svecani dan. Nismo tipovi od pretjerivanja, ali za takve trenutke u zivotu treba imati vremena i dati im poseban tretman.
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 13:12   #92
mi imali cyan odjelce na krštenju i čarapice.....bez cipela....imali krsnu košuljicu...nekih 60 kn u Dječjem svijetu a ljepa uspomena....i svijeću naravno
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 13:35   #93
Quote:
Pahuljica79 kaže: Pogledaj post
mi imamo neku tamnoplavu iz Tl i da zate, kad ju obucemo izgledamo ko biznismen spreman za poharati i osvojiti svijet
kaze mm kad smo ga sredili ovaj vikend "jos da progovori i moze se zenit"
mislim da takvu imamoi mi i zmijanovici. sto ne rece prije pa bi iih trazili popust na kolicinu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 14:39   #94
Quote:
Mai kaže: Pogledaj post
joooooooooj,baš slatko
i mi se krstimo u 10-tom mjesecu-14.10 na našu godišnjicu braka.ja mislim kupit svileno odijelce ili čak svilenu haljinicu sa plavim detaljima ako nađem
mislim da je odjelce sa leptir masnom premedeno
mai ako nisi jos potrazila imas u makarskoj super odjelaca za decka medeni su

oftopic mai pa isti dan nam je godisnjica
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 14:42   #95
kad smo mi krstili melu kupili smo joj haljinicu za krstenje,satenska ma super i svecenik nam je rekao da ne valja posudjivat jer to kasnijes ostavis djetetu svog djeteta
meni je to super,lipo sam zapakovala haljinicu koju ce naslijedit barbarino djete
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 17:22   #96
Ja sam krstila svog princa u krsnoj košulji u kojoj se krstio moj brat a i ja...pa moji bratići i sada on i od bratića sin poslije njega...ta krštenica je u obitelji od prave svile je ne od saten iz Kanade i predivna je nema puno čipke...za curice se stavi čipkasti šeširić i cipke a dečki imaju čarapice i kapica..eto.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 17:27   #97
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
obucite dijete normalno, u malo bolju bebi robicu.
grozno mi je kad roditelji cifraju djecu za krštenje i rade cirkus od njih - curicama oblače one grozomorne čipkaste haljinice, a dečke oblače kao da su odrasli.
leptir mašna na bebi mi je neukusna i pretenciozna te definitivno pretjerivanje.

nemojte se ljutiti, ali to je moje mišljenje. frendica je rkstila svoju curicu prošlu subotu i obukla joj je lijepe hlačice i majicu, baš je bilo lijepo, za promjenu, vidjeti normalno obučeno, a ne groteskno nacifrano dijete!
Dosita, neki roditelji pretjeruju. Nema ništa ljepše vidjeti od male bebice jednostavno obučene, ništa komplicirano. A ovaj slučaj sa leptir mašnom sam imao priliku vidjeti na jednom krštenju - izgledalo je otužno! Što jednostavnije, hlačice i neku lijepu majčicu - da se dijete ugodno osjeća...
__________________
Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.
Lord Constantius is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 18:09   #98
Mi cemo nase ako bog da i sve prodje u redu krstiti sa mjesec dana, tako je "obicaj" kod nasih i imat ce na sebi moju oblekicu... tj. obuc cemo joj bijelo odjelce i na to moju krsnu haljinu i bit ce na mom jastucicu.. sa cipkicom.. Nekima je neukusno, neka je.. Nama je preslatko, stovise zato sto sam se ja, moj brat i jos puno djece nase rodbine krstili u istoj..
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 18:40   #99
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Mi cemo nase ako bog da i sve prodje u redu krstiti sa mjesec dana, tako je "obicaj" kod nasih i imat ce na sebi moju oblekicu... tj. obuc cemo joj bijelo odjelce i na to moju krsnu haljinu i bit ce na mom jastucicu.. sa cipkicom.. Nekima je neukusno, neka je.. Nama je preslatko, stovise zato sto sam se ja, moj brat i jos puno djece nase rodbine krstili u istoj..
to je super,jer to je obiteljska tradicija
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 20:13   #100
Quote:
moja volja kaže: Pogledaj post
...meni je baš obično na krštenje bebu obući kao da ide u goste ili u šetnju...ovo je posebna prilika i poseban događaj , za roditelje i bebu pa tako treba i izgledati...
Ali krsna košuljica nije svečana haljinica koju beba ima na sebi dok se krsti (inače svečanu haljinicu su imale sve bebe koje sam ja vidjela da se krste )... nego posebna košuljica koja se samo prisloni na bebu u trenutku krštenja. Ja to nisam baš viđala na krštenjima a možda nisam obraćala pažnju na detalje. Uglavnom, saznala sam da sam ja to ipak imala na krštenju
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.