Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2003., 19:44   #41
Quote:
walter kaže:
Ja bih samo štel priupitati da li su žene sigurne da se radi o lovi, ili se možda radi o vremenu koje se, zbog poslovnih obveza, ne provodi zajedno?
Muž radi do 7, žena radi do 7, ima li beda?
Muž radi do 5, žena do 7, ima li beda?
Žena radi do 5, muž radi do 7, ima li beda?
Nemojte lovu okrivljavati za probleme, pogotovo za ljubavne probleme... Zanima me koliko se veza raspalo zbog previše novaca...
pravo zboris

ja bih bila jako nezadovoljna kad bi on svo vrijeme provodio na poslu a vjerujem da bi i on kad bih ja samo radila

a i ljudi se tako udalje jedno od drugog
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2003., 19:50   #42
U vezi "uspjesnih" ljudi problem je u vremenu. Ako ljudi imaju dovoljno vremena otpustiti ventile, imati praznog hoda i zabave, onda stvar moze funkcionirati.

Ako zbog prioriteta nemaju nikada praznog hoda niti zajenickog "igranja", luftanja, onda se zajednicko vrijeme svede na rjesavanje problema, na kraju je jedina asocijacija na partnera - problemi i pocnes bjezati od te neugodne misli, radje ostanes sat duze u uredu. Na racun ce ti sjesti vise novca, a doma neces morati rjesavati probleme... zacarani krug koji vodi u kraj.


Inace mislim da jaka i poslovno uspjesna zena ima priliku ostvariti uspjesniji brak jer je neustrasiva i ima hrabrosti raditi na braku, kao i na ostalim segmentima svog zivota.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2003., 22:37   #43
ma joj, to je sve tak jednostavno...nema tu nikakve dominacije/submisivnosti kao modela za takvu vezu...realiziranoj, zaposlenoj ženi koja je prešla 30-tu ili 35-tu možda ne treba nedozreli vršnjak (jer su svi zreli uglavnom u toj dobi tada već oženjenji, ili u više/manje sretnim vezama), već joj paše netko mlađi, neopterećeniji s poslom, obavezama, jezivim radnim i životnim tempom, netko tko će ju tretirati bolje, ljepše, s kojim će se bolje zabavljati, više smijati, a možda i bolje poševiti, nego neki isfrustrirati 40-godišnjak (oprostite mi 40-godišnjaci, ma volim vas sve, ali kad je prosjek slobodnih, normalnih, stvarno tako grdi...)

ja bih vrlo rado jednog takvog dečka imala za po doma. uopće me ne bi smetalo da je doma više od mene i da pomaže oko djece. dokle god je obrazovan i funny, i dokle god postoji privlačnost i poštovanje, sve mi to zvuči jako ok. pa čak i da skoro ništa ne zarađuje, dokle god je to stvar našeg dogovora....
kaj je tu loše... samo je drugačije od toliko raširene obrnute situacije muško - žensko... ništa više...
__________________
Quote:
Wine is strong, the King is stronger, women are strongest, but Truth conquers all.
march equinox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 01:44   #44
Quote:
march equinox kaže:
ma joj, to je sve tak jednostavno...nema tu nikakve dominacije/submisivnosti kao modela za takvu vezu...realiziranoj, zaposlenoj ženi koja je prešla 30-tu ili 35-tu možda ne treba nedozreli vršnjak (jer su svi zreli uglavnom u toj dobi tada već oženjenji, ili u više/manje sretnim vezama), već joj paše netko mlađi, neopterećeniji s poslom, obavezama, jezivim radnim i životnim tempom, netko tko će ju tretirati bolje, ljepše, s kojim će se bolje zabavljati, više smijati, a možda i bolje poševiti, nego neki isfrustrirati 40-godišnjak (oprostite mi 40-godišnjaci, ma volim vas sve, ali kad je prosjek slobodnih, normalnih, stvarno tako grdi...)

ja bih vrlo rado jednog takvog dečka imala za po doma. uopće me ne bi smetalo da je doma više od mene i da pomaže oko djece. dokle god je obrazovan i funny, i dokle god postoji privlačnost i poštovanje, sve mi to zvuči jako ok. pa čak i da skoro ništa ne zarađuje, dokle god je to stvar našeg dogovora....
kaj je tu loše... samo je drugačije od toliko raširene obrnute situacije muško - žensko... ništa više...
A sta ako je zaglavila sa zrelim vrsnjakom?
Boze, iz tvog opisa kakav joj muskarac treba, vidim da je to isto kao i sa uspjesnim muskarcima kojima treba neka mlada, neiskusna, neopterecena brzim tempom i radnim vremenom, neka koja ce ga tretirati bolje(citaj rasiriti noge kada njemu treba da se rastereti od silnih poslovnih obaveza), vise se smijati, i ne gundjati na njegova odsustvovanja.

I to "dokle god je to stvar dogovora" zvuci kao poslovni sporazum.

I nezavaravati se. U svakoj vezi je uvijek jedno dominantnije. Bilo u krevetu, poslovnim potezima porodice, kuvanju ili bilo cemu drugome sto cini zivot u dvoje.
Uspjesni ljudi tj. oni koji ganjaju karijeru imaju moc. Moc mijenja ljude. Uglavnom na gore.
Razumijem bracne parove koji uz dogovor odluce da ce jedno posvetiti karijeri zbog dobrobiti porodice ali to uvijek mnogo vecu cijenu nego sto su ovi u pocetku u mogucnosti vidjeti.
Truli kapitalizam nikome ne prasta a po najmanje instituciji "Porodice".
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 09:12   #45
Quote:
margarita kaže:
ne bih se slozila da u svim situacijama zavrsi isto

stvar je u osobi - kao sto sve zene nisu feministice nisu ni svi muskarci machoisti, zar ne?

mislim a samo nezrela i isfrustrirana osoba moze svoje nezadovoiljstvo time sto "mu/joj ne ide" iskaljivati na svom partneru ili vezi
u pravu si, ali cesto se (i ovdje na forumu jaaako cesto) zanemaruje cinjenica da postoje ljudi, M i Z, koji odstupaju od "preporucenog obrasca ponasanja", believe it or not!!!

i ja samo napominjem , a to sam spomenula u nekoliko primjera oko sebe, da su ljudi frustrirani, nezadovoljni, ovakvi ili onakvi pa se iskaljuju, htjeli mi to ili ne!!!!
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 09:47   #46
Quote:
hobbit kaže:
Uspjesni ljudi tj. oni koji ganjaju karijeru imaju moc.
Biti uspjesan i ganjati karijeru su dvije potpuno razlicite stvari. Uspjesan si onda kad si dobar u onome sto radis, kad to volis i u tome uzivas. Bez obzira koliko zaradjujes.
To je ono sto svi rado zaboravljamo.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 19:39   #47
Quote:
march equinox kaže:
ma joj, to je sve tak jednostavno...nema tu nikakve dominacije/submisivnosti kao modela za takvu vezu...realiziranoj, zaposlenoj ženi koja je prešla 30-tu ili 35-tu možda ne treba nedozreli vršnjak (jer su svi zreli uglavnom u toj dobi tada već oženjenji, ili u više/manje sretnim vezama), već joj paše netko mlađi, neopterećeniji s poslom, obavezama, jezivim radnim i životnim tempom, netko tko će ju tretirati bolje, ljepše, s kojim će se bolje zabavljati, više smijati, a možda i bolje poševiti, nego neki isfrustrirati 40-godišnjak (oprostite mi 40-godišnjaci, ma volim vas sve, ali kad je prosjek slobodnih, normalnih, stvarno tako grdi...)

ja bih vrlo rado jednog takvog dečka imala za po doma. uopće me ne bi smetalo da je doma više od mene i da pomaže oko djece. dokle god je obrazovan i funny, i dokle god postoji privlačnost i poštovanje, sve mi to zvuči jako ok. pa čak i da skoro ništa ne zarađuje, dokle god je to stvar našeg dogovora....
kaj je tu loše... samo je drugačije od toliko raširene obrnute situacije muško - žensko... ništa više...

Koliko sam primijetila problem obicno nastaje kad prvobitna ljubav malo splasne kad ovaj mali zivotni dogovor pocne ...njemu smetati..i frustrirati ga .. znas vec..prijatelji.. roditelji.. itd..mozda se osjeti manje vrijedan ..te se on pocne truditi da njegova karijera dostigne slican level ( a to se obicno ne moze u dva dana..)
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 23:34   #48
Quote:
hobbit kaže:
A sta ako je zaglavila sa zrelim vrsnjakom?
Boze, iz tvog opisa kakav joj muskarac treba, vidim da je to isto kao i sa uspjesnim muskarcima kojima treba neka mlada, neiskusna, neopterecena brzim tempom i radnim vremenom, neka koja ce ga tretirati bolje(citaj rasiriti noge kada njemu treba da se rastereti od silnih poslovnih obaveza), vise se smijati, i ne gundjati na njegova odsustvovanja.

I to "dokle god je to stvar dogovora" zvuci kao poslovni sporazum.

I nezavaravati se. U svakoj vezi je uvijek jedno dominantnije. Bilo u krevetu, poslovnim potezima porodice, kuvanju ili bilo cemu drugome sto cini zivot u dvoje.
Uspjesni ljudi tj. oni koji ganjaju karijeru imaju moc. Moc mijenja ljude. Uglavnom na gore.
Razumijem bracne parove koji uz dogovor odluce da ce jedno posvetiti karijeri zbog dobrobiti porodice ali to uvijek mnogo vecu cijenu nego sto su ovi u pocetku u mogucnosti vidjeti.
Truli kapitalizam nikome ne prasta a po najmanje instituciji "Porodice".
ma vršnjaci su super, nemam ja ništa protiv vršnjaka...samo kaj ih nema, a da su slobodni i ok... i zreli, a da nemaju doma ženu, djecu, pasa, mačku i ostalo...

a što se tiče kapitalizma, daleko sam ja od kapitalista i kapitala....hihihih...sa svime se slažem što si rekao...sa svime...

osobno se smatram uspješnom u poslu, ne zbog toga što brijem na moć, vec zato što vjerujem u ono što radim, i sretna sam što radim nešto što za mene ima smisla, i to što radim radim dobro...moja savjest mi nalaže da zbog toga radim i puno...no to uopće ne znači da ganjam karijeru... da ganjam karijeru sada bih bila negdje u americi na doktoratu i ne bi me j***o pola posto ni radjanje klinaca, familija, pa ni forum...hehehe...ganjanje karijere znači beskompromisno ulaganje u samog sebe isključivo na prvom mjestu, potom sve ostalo...a biti uspješan za mene znači postići sklad između onog što radiš za vrijeme radnog vremena i "obiteljskog" vremena, i u svemu tome biti zadovoljan sobom...

ovo što si rekao o "poslovnim sporazumima" mi je grozno... moja pretpostavka je ipak bila da je prije svega tu ljubav, zaljubljenost, i nadvladavanje predrasuda kojih je ovo društvo puno (pa i tih o samostalnim ženama, razlikama u godinama, položaju u kući i slično...). s druge strane, nisu ljudi zajedno uvijek radi ljubavi...
__________________
Quote:
Wine is strong, the King is stronger, women are strongest, but Truth conquers all.
march equinox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2003., 23:41   #49
Quote:
Ona007 kaže:
Koliko sam primijetila problem obicno nastaje kad prvobitna ljubav malo splasne kad ovaj mali zivotni dogovor pocne ...njemu smetati..i frustrirati ga .. znas vec..prijatelji.. roditelji.. itd..mozda se osjeti manje vrijedan ..te se on pocne truditi da njegova karijera dostigne slican level ( a to se obicno ne moze u dva dana..)
problem je u zadrtim i primitivnim sredinama, malogradjanskom moralu i dvostrukim mjerilima...ali i zrelosti i karakteru tog covjeka...
kada sam rekla dogovor, nisam mislila na praznu vezu bez ljubavi, vec dogovor osoba koje se vole i hoce zivjeti zajedno, a nista im ne ide u prilog - poslovni i osobni background, razlika u godinama, materijalna situacija....

tako svi tu lijepo postajemo licemjerni i prihvacamo sutke da frajer od 50 bude s bimbom od 20, no ako cura od 40 bude s frajerom od 27, onda je to skandal...i uglavnom nikog nije briga za ljubav ni dogovore, vec se ljudima samo soli pamet zasto nisu jedno za drugo...
__________________
Quote:
Wine is strong, the King is stronger, women are strongest, but Truth conquers all.
march equinox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2003., 09:57   #50
Re: Jake i poslovno uspjesnije zene

[QUOTE]Ona007 kaže:
[B]Imam ih dosta oko sebe. Ovo kao da je neki novi trend, cesto u drugom braku sa dosta mladjim i poslovno neuspjesnijim muskarcem, te zene ( bar one u mojoj okolini) polako stizu do vrha..
Obicno je briga o djeci potpuno povjerena muskom partneru koji radi manje sati i manje zaradjuje.. ako ne onda su nervozne i cangrizave pokusavajuci ( uspjesno ili bezuspjesno) sve konce drzati u svojim rukama.
Primijetila sam isto da dosta zena koje znam da su se posvetile karijeri i u njoj blistaju imaju dosta mladje momke ili muzeve..
Bas gledam svoju seficu, muz joj je deset godina mladji, ona je na poslu od jutra do sutra, nikad ne vidi tu svoju djecicu, no to kod njih izgleda bas stima. Primijetila sam da koliko god je ona na poslu pravi diktator, toliko se kad razgovara s muzem pravi glupasta..
Sto mislite o ovim zenama, dominantnima i brzima na jeziku i u poslu.. koje iza ekrana svoga komjutera rukovode mnogim vaznim biznisima..
Sto mislite o ovakvim vezama?

E, bas me zanima sto ta djeca misle o svemu tomu?!
Prvo, o tomu sto ih mama po cijeli dan ne zove, pa onda dodje doma navecer skrsena (ja dodjem iza 5 pa sam skrsena, a kamoli da dolazim iza 7!),
pa onda sto ta djeca misle o svom novom "tati" i sl.
Pun mi je kufer svih tih ljudi oko mene (i muskih i zenskih) koji se dokazuju da su vrijedni, pametni, inteligentni i uspjesni tako sto pokazuju koliko zaradjuju, kakve face svakodnevno "kontaktiraju" i preseravaju se s velikim imenima firme u kojima rade.
RL je, po mom misljenju, da netko s troje djece nema sanse ganjati karijeru i odgajati djecu - FORGET IT!!!
A onda se cude sto im dijete u 15. ne zna sto je menstrualni ciklus i kad su joj plodni dani! Da popizdis!
Koliko sebicnosti, ako imas dijete onda mu se posveti ili preispitaj svoje razloge za imat to dijete. Ili je i to danas postao statusni simbol, ono: radim tu i tu, zaradjujem toliko i toliko, imam troje dece ("ma svi su savrseni u skoli i imaju bezbroj vanskolskih aktivnosti" SHATRO
a i muz mi je mladjahni Adonis.
Pa, sto, te zene nisu bile uspjesne dok nisu stekle te statusne simbole?!?! Mislim da se ipak radi o strasnom nedostatku samopouzdanja!

I, odgovor Walteru na pitanje jel' ima ljudi koji su se zbog love rastali.
Ima, moji bliski frendovi, ljubav "ko iz price", malo previse ganjali karijeru, imali previse para, i na kraju im ostala samo kar(a)ijera!!! jer, vidi vraga, nisu imali vremena jedno za drugo (a nisu ni djece imali).
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2003., 10:09   #51
Quote:
hobbit kaže:
A
I nezavaravati se. U svakoj vezi je uvijek jedno dominantnije. Bilo u krevetu, poslovnim potezima porodice, kuvanju ili bilo cemu drugome sto cini zivot u dvoje.
Uspjesni ljudi tj. oni koji ganjaju karijeru imaju moc. Moc mijenja ljude. Uglavnom na gore.
Slažem se . Cijelo je društvo sazdano na modelima dominacije pa tako i odnos dvoje ljudi .

Ima ljudi koji se tome opiru - ne žele biti dominirani , ni ne žele dominirati . Naravno - treba biti izrazito oprezan jer su nijanse suptilne .

Odnos dvoje ravnopravnih partnera je izuzetno teško održati . Zahtjeva jako puno .
Zato i svjedočimo trendu sve većeg broja razvoda -
__________________
bila jednom jedna...
Bajki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2003., 14:09   #52
Re: Re: Jake i poslovno uspjesnije zene

Quote:
Blueberry kaže:
E, bas me zanima sto ta djeca misle o svemu tomu?!
Prvo, o tomu sto ih mama po cijeli dan ne zove, pa onda dodje doma navecer skrsena (ja dodjem iza 5 pa sam skrsena, a kamoli da dolazim iza 7!),
pa onda sto ta djeca misle o svom novom "tati" i sl.
Pun mi je kufer svih tih ljudi oko mene (i muskih i zenskih) koji se dokazuju da su vrijedni, pametni, inteligentni i uspjesni tako sto pokazuju koliko zaradjuju, kakve face svakodnevno "kontaktiraju" i preseravaju se s velikim imenima firme u kojima rade.
RL je, po mom misljenju, da netko s troje djece nema sanse ganjati karijeru i odgajati djecu - FORGET IT!!!
A onda se cude sto im dijete u 15. ne zna sto je menstrualni ciklus i kad su joj plodni dani! Da popizdis!
Koliko sebicnosti, ako imas dijete onda mu se posveti ili preispitaj svoje razloge za imat to dijete. Ili je i to danas postao statusni simbol, ono: radim tu i tu, zaradjujem toliko i toliko, imam troje dece ("ma svi su savrseni u skoli i imaju bezbroj vanskolskih aktivnosti" SHATRO
a i muz mi je mladjahni Adonis.
Pa, sto, te zene nisu bile uspjesne dok nisu stekle te statusne simbole?!?! Mislim da se ipak radi o strasnom nedostatku samopouzdanja!

I, odgovor Walteru na pitanje jel' ima ljudi koji su se zbog love rastali.
Ima, moji bliski frendovi, ljubav "ko iz price", malo previse ganjali karijeru, imali previse para, i na kraju im ostala samo kar(a)ijera!!! jer, vidi vraga, nisu imali vremena jedno za drugo (a nisu ni djece imali).
Znam jednu malu Francuskinju sto joj je mama jedna od najpoznatijih pedijatara u Parizu, a mala nije niti osnovnu zavrsila..
Kad sam je pitala zasto rekla je da je kao dijete vidjala mamu non-stop sa nekim knjizurinama tako da su joj se knjige zgadile..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2003., 16:05   #53
Re: Re: Jake i poslovno uspjesnije zene

Quote:
Blueberry kaže:
I, odgovor Walteru na pitanje jel' ima ljudi koji su se zbog love rastali.
Ima, moji bliski frendovi, ljubav "ko iz price", malo previse ganjali karijeru, imali previse para, i na kraju im ostala samo kar(a)ijera!!! jer, vidi vraga, nisu imali vremena jedno za drugo (a nisu ni djece imali).
Odgovor je netočan. Ne znam koliko vas uopće može vidjeti dalje od tih novaca...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 04:28   #54
Quote:
Cats kaže:
Biti uspjesan i ganjati karijeru su dvije potpuno razlicite stvari. Uspjesan si onda kad si dobar u onome sto radis, kad to volis i u tome uzivas. Bez obzira koliko zaradjujes.
To je ono sto svi rado zaboravljamo.
Pa nemozes ganjati karijeru ako si neuspjesan. Ili?


Samo stvar je u tome koliko to volis da radis i da uzivas u tome, ako uzivas u tome toliko da zapostavis sve oko sebe onda je to vec problem.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 04:33   #55
Quote:
march equinox kaže:
ma vršnjaci su super, nemam ja ništa protiv vršnjaka...samo kaj ih nema, a da su slobodni i ok... i zreli, a da nemaju doma ženu, djecu, pasa, mačku i ostalo...

a što se tiče kapitalizma, daleko sam ja od kapitalista i kapitala....hihihih...sa svime se slažem što si rekao...sa svime...

osobno se smatram uspješnom u poslu, ne zbog toga što brijem na moć, vec zato što vjerujem u ono što radim, i sretna sam što radim nešto što za mene ima smisla, i to što radim radim dobro...moja savjest mi nalaže da zbog toga radim i puno...no to uopće ne znači da ganjam karijeru... da ganjam karijeru sada bih bila negdje u americi na doktoratu i ne bi me j***o pola posto ni radjanje klinaca, familija, pa ni forum...hehehe...ganjanje karijere znači beskompromisno ulaganje u samog sebe isključivo na prvom mjestu, potom sve ostalo...a biti uspješan za mene znači postići sklad između onog što radiš za vrijeme radnog vremena i "obiteljskog" vremena, i u svemu tome biti zadovoljan sobom...

ovo što si rekao o "poslovnim sporazumima" mi je grozno... moja pretpostavka je ipak bila da je prije svega tu ljubav, zaljubljenost, i nadvladavanje predrasuda kojih je ovo društvo puno (pa i tih o samostalnim ženama, razlikama u godinama, položaju u kući i slično...). s druge strane, nisu ljudi zajedno uvijek radi ljubavi...
Ma znam i slazem se. Samo sto pojam uspjesnosti iz perspektive firme ili menagementa je suprotan onome sto se smatra uspijeti u poslu ili karijeri iz perspektive susjeda, porodice ....
I u pocetku se niko i ne brije na moc, ali ona sama dolazi. Neko se uspjesno odnosi prema njoj, nekome pamet oduzme.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.