Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2011., 06:50   #1
Valjanost ugovora i krivotvorenje potpisa

Pozdrav svima.

Studentica sam i sezonski sam se zaposlila u jednom lokalu gdje radim kao konobarica. Moja usmeno dogovorena satnica bila je 25 kuna, ali to su mi naknadno u ugovoru promijenili u 22 kn i dodali mi oko 1000 kuna putnih troškova kako bi se izbalansiralo s dogovorenom satnicom.. U međuvremenu, uprava tvrtke se promijenila. Jučer sam dobila studentski ugovor sa satnicom od 20 kn. Novac je već uplaćen na moj račun, ali ja taj ugovor nisam potpisala. Odvjetnik tvrtke krivotvorio je moj potpis. Kada sam ga pitala rekao je da mi je napravio uslugu kako bi dobila plaću na vrijeme. A što se tiče satnice, da moj usmeni dogovor s bivšom upravom tvrtke ne vrijedi. Naravno, ja sam tim ugovorom oštećena za oko 1000 kn. Isto tako, ostali zaposlenici su ošećeni za svote 1000-1600 kuna, a njihove dogovorene plaću u ugovorima su prepravljene KOREKTOROM. Svih su ih bez dogovora s njima stavili na minimalac, a nešto su dobili na ruke.. Dobro je napomenuti i da je po ugovoru rok za isplatu bio 10.8. A mi smo novac dobili tek 25.8. Isto tako, nitko nije dobio platne liste, za 6. niti za 7. mjesec. Nalazimo se u bezizlaznoj situaciji i razmišljamo o skupnoj tužbi protiv tvrtke koja trenutno broji nas oko 20 zaposlenih i svi smo na neki način oštećeni. Moje pitanje je na kraju, da li se isplati podizati tužbu protiv njih i možemo li time išta postići?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru..
arciii is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 15:42   #2
Surealno.

Po meni isplati se već samo da kazneno prijavite odvjetnika zbog krivotvorenja potpisa, tako da izgubi licencu -- time ćete učiniti uslugu i njemu i svima nama.

Pošto je šteta samo tebi oko 1000 kn (a kamoli ako nastupa više vas skupa), koliko razumijem to je već nešto što bi i policija trebala istražiti samo po prijavi.

Tako mislim da se svakako isplati kontaktirati jednog ili dva odvjetnika i čuti njihovo mišljenje o najboljem smjeru djelovanja. Čim prije.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.